Справа № 161/17306/20
Провадження № 3/161/5059/20
18 листопада 2020 року Луцький міськрайонний суд Волинської області в складі:
головуючого судді - Кихтюка Р.М.,
секретаря - Демчук Т.В.,
з участю:
особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 ,
прокурора - Артиш Н.В.
розглянувши матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , перебуває у відпустці по догляду за дітьми до 3-х років,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Із протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що інспектор сектору моніторингу Ківерцівського відділу поліції ГУНП у Волинській області лейтенант поліції ОСОБА_1 , відповідно до п.п. «з», п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом, на яку поширюється дія зазначеного Закону, будучи звільненою із займаної посади 18.06.2019 року, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «після звільнення».
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину в інкримінованому правопорушенні, передбаченому ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, визнала повністю. У вчиненому розкаялася та просила суд суворо не карати.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши та оцінивши наявні в матеріалах справи докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбачений ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Частиною 1 статті 172-6 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Судом з'ясовано, що відповідно до наказу Головного управління національної поліції у Волинській області від 12.04.2018 року №86 о/с, ОСОБА_1 з 16.04.2018 року призначено дільничним офіцером поліції сектору превенції Локачинського відділення поліції Горохівського відділу поліції ГУНП у Волинській області та присвоєно спеціальне звання - рядовий поліції.
Згідно наказу ГУНП у Волинській області від 28.01.2019 року №23 о/с, лейтенанта поліції ОСОБА_1 призначено інспектором сектору моніторингу Ківерцівського відділу поліції ГУНП та вона склала присягу працівника Національної поліції України.
На підставі наказу ГУНП у Волинській області від 13.06.2019 року №187 о/с ОСОБА_1 звільнено зі служби в поліції за пунктом 7 статті 77 Закону України «Про національну поліцію» (за власним бажанням) з 18.06.2019 року.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування або іншу діяльність, зазначену у підпунктах «а» і «в» пункту 2 ч. 1 ст. 3 вказаного закону, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік.
Згідно вимог ст. 47 згаданого Закону, подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством у визначеному ним порядку.
Національне агентство забезпечує відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на офіційному веб-сайті Національного агентства.
За таких обставин, інспектор сектору моніторингу Ківерцівського відділу поліції ГУНП лейтенант поліції ОСОБА_1 була зобов'язана до 00 год. 00 хв. 01.06.2020 року подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Моніторингом Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено, що ОСОБА_1 декларацію «після звільнення» подано несвоєчасно, а саме: 18.06.2020 року.
Подальшою перевіркою встановлено, що ОСОБА_1 мала реальну можливість своєчасно подати декларацію, оскільки будь-яких поважних причин, які б перешкоджали вчасно подати відповідне повідомлення у неї було.
При цьому, ОСОБА_1 належним чином була ознайомлена з вимогами Закону України «Про запобігання корупції».
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи суб'єктом декларування, який припинив діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, несвоєчасно подала без поважних причин декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування «після звільнення», чим порушила вимоги ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» та вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією за ч. 1 ст.172-6 КУпАП, стверджується також належними та допустимими по справі доказами, а саме: протоколом за №12/42-02/2020 від 27.10.2020 року про адміністративне правопорушення; письмовими поясненнями ОСОБА_1 про обставини вчинення адміністративного правопорушення, витягом з Єдиного Державного Реєстру Декларацій та іншими матеріалами справи.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбачений ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення, у відповідності до вимог, передбачених ст. 33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
До обставин, які пом'якшують відповідальність ОСОБА_1 суд відносить щире розкаяння, обставин, які обтяжують його відповідальність, суд по справі не вбачає.
А тому, враховуючи всі обставини справи, особу правопорушника, яка має постійне місце проживання, раніше до адміністративної відповідальності не притягувалася, має на утриманні двох малолітніх дітей, характеризується виключно з позитивної сторони, а тому суд приходить до висновку, що на ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою кваліфіковано правопорушення, у виді штрафу у мінімальному розмірі.
Керуючись ст. ст. 22, 23, 33-34, 283, 284 КУпАП, на підставі ч. 1 ст.172-6 КУпАП, ст. ст. 3, 45, 47 Закону України «Про запобігання корупції», суд, -
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в розмірі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп.
Постанова може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення через Луцький міськрайонний суд.
Суддя Луцького міськрайонного суду Р.М. Кихтюк