Рішення від 18.11.2020 по справі 280/6074/20

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

18 листопада 2020 року Справа № 280/6074/20 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сацького Р.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом Головного управління ДПС у Запорізькій області

до - ОСОБА_1

про стягнення коштів за податковим боргом,-

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Головного управління ДПС у Запорізькій області (далі по тексту - позивач) до ОСОБА_1 (далі по тексту - відповідач), в якому позивач просить суд:

- стягнути податковий борг у розмірі 36861,32 грн з рахунків платника податків, а також за рахунок готівкових коштів відповідача штрафні санкції за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу спирту алкогольних напоїв та тютюну; штрафні санкції за порушення законодавства про патентування норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів; податок на доходи фізичних осіб, що сплачуються фізичними особами за результатами річного декларування; військовий збір, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування.

Позовні вимоги обґрунтовує тим, що за відповідачем рахується податковий борг в сумі 36861,32 грн, а саме: штрафні санкції за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу спирту алкогольних напоїв та тютюну нарахованою пенею в розмірі 1438,50 грн; штрафні санкції за порушення законодавства про патентування норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг за штрафними санкціями в розмірі 2581,00 грн та нарахованою пенею в розмірі 490,12 грн; податок на доходи фізичних осіб, що сплачуються фізичними особами за результатами річного декларування за основним платежем в розмірі 29428,19 грн та нарахованою пенею в розмірі 154,67 грн; військовий збір, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування за основним платежем в розмірі 2452,35 грн та нарахованою пенею в розмірі 16,49 грн. Вказана заборгованість виникла внаслідок не сплати до бюджету самостійно визначеної та визначеної контролюючим органом узгодженої суми грошового зобов'язання та підлягає стягненню в судовому порядку згідно норм п.87.11 ст.87, ст.102 Податкового кодексу України. Позивачем вживалися заходи щодо стягнення податкової заборгованості у встановленому законодавством порядку, проте борг у добровільному порядку відповідачем не сплачений, а тому борг підлягає примусовому стягненню у судовому порядку. На підставі викладеного, просить стягнути з відповідача податковий борг в сумі 36861,32 грн.

12.10.2020 ухвалою судді відкрито спрощене позовне провадження без виклику (повідомлення) сторін.

Відповідачу запропоновано у 15-денний строк з дня отримання ухвали надати відзив на позовну заяву.

Конверт з Ухвалою суду від 12.10.2020 та повісткою повідомленням був повернутий до суду 09.11.2020, з приміткою пошти “адресат відсутній за вказаною адресою”.

Відповідно до ч. 4 ст. 124 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у разі ненадання учасниками справи інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються юридичним особам та фізичним особам підприємцям за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців та громадських формувань. У разі відсутності учасників справи за такою адресою вважається, що судовий виклик або судове повідомлення вручено їм належним чином.

Станом на 16.11.2020 відповідач не скористався своїм правом на надання відзиву на позов.

З урахуванням вимог ст.ст. 205, 229 КАС України розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження та на підставі наявних у ній доказів.

Через канцелярію суду представник позивача подав клопотання про розгляд справи без участі представника позивача у письмовому провадженні.

Відповідач в судове засідання не з'явився. Про дату, час та місце засідання повідомлений судом належним чином про причини неявки суд не повідомив.

Статтею 258 КАС України передбачено, що суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Відповідно до п. 10 ч.1 ст. 4 КАС України, письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.

За таких обставин, суд дійшов висновку про наявність підстав для розгляду справи в порядку письмового провадження, фіксація судового засідання за допомогою технічного засобу, відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України не здійснювалось.

Суд, оцінивши обставини та наявні у справі докази у їх сукупності, встановив наступне.

Відповідно до п.1 Розділу VI, п.1 Розділу IX «Положення про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків» (затверджене Наказом Міністерства фінансів України від 29.09.2017 М822, зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 25.10.2017 за МІ306/31174), Відповідач зобов'язаний подати контролюючому органу Заяву про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб - платників податків (далі - ДРФО-ПШ за формою № 5ДР - офіційна зміна податкової адреси.

Підсумовуючи вищевикладене, слід дійти висновку, що ДРФО-ПП містить таку податкову адресу Відповідача, яка була самостійно ним визначена.

Судом встановлено, що за ОСОБА_1 рахується податковий борг в сумі 36861,32 грн, а саме: штрафні санкції за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу спирту алкогольних напоїв та тютюну нарахованою пенею в розмірі 1438,50 грн; штрафні санкції за порушення законодавства про патентування норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг за штрафними санкціями в розмірі 2581,00 грн та нарахованою пенею в розмірі 490,12 грн; податок на доходи фізичних осіб, що сплачуються фізичними особами за результатами річного декларування за основним платежем в розмірі 29428,19 грн та нарахованою пенею в розмірі 154,67 грн; військовий збір, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування за основним платежем в розмірі 2452,35 грн та нарахованою пенею в розмірі 16,49 грн.

Актом перевірки від 27.03.2019 №0138/08/01/14/ НОМЕР_1 встановлено порушення п.1, п.12, п.13 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування послуг», ст.15-3 Закону України «Про державне регулювання, виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів», п. 10 ст. 177 Податкового кодексу України.

На виконання вимог Податкового кодексу, в порядку ст.58 Податкового кодексу України, контролюючим органом складено Податкове повідомлення-рішення від 16.04.2019 №0004511408, що на підставі акта перевірки від 27.03.2019 № 0138/08/01/14/ НОМЕР_1 встановлено порушення п.12 ст.3 Закону Украйни «Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (зі змінами та доповненнями) та п. 177.10 ст.177 Податкового кодексу України та на підставі п.п.54.3.3 п.54.3 ст.54 Податкового кодексу України і ст.20 Закону України «Про застосування РРО в сфері-торгівлі, громадського харчування та послуг» (зі змінами та доповненнями) застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені, у тому числі за порушення строку розрахунку у сфері зовнішньоекономічної діяльності у розмірі 4480,00 грн.

На виконання вимог Податкового кодексу, в порядку ст.58 Податкового кодексу України, контролюючим органом складено Податкове повідомлення-рішення від 16.04.2019 №0004521408, що на підставі акта перевірки від 27.03.2019 № 0138/08/01/14/ НОМЕР_1 встановлено порушення п.1 ст.3 Закону України Закону України «Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (зі змінами та доповненнями) та на підставі п.п.54.3.3 п.54.3.ст.54 Податкового кодексу України і п.1 ст.17 Закону України Закону України Закону України «Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (зі змінами та доповненнями) застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені, у тому числі за порушення строку розрахунку у сфері зовнішньоекономічної діяльності 1,00 грн.

На виконання вимог Податкового кодексу, в порядку ст.58 Податкового кодексу України, контролюючим органом складено Податкове повідомлення-рішення від 16.04.2019 №0004501408, що на підставі акта перевірки від 27.03.2019 №0138/08/01/14/ НОМЕР_1 встановлено порушення ст. 15-3 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» (зі змінами та доповненнями) та на підставі п.п.54.3.3 п.54.3 ст.54 Податкового кодексу України і абз.10 ч.2 ст.17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів» (зі змінами та доповненнями) застосовано суму штрафних (фінансових) санкцій та/або пені, у тому числі за порушення розрахунку у сфері зовнішньоекономічної діяльності 6800,00 грн.

Відповідачу за несвоєчасну оплату, позивачем відповідно до пп. 129.1.2 п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України щодо періоду поширення корона вірусної хвороби (СОVID-19) відповідачу була нарахована пеня у сумі 490,12 грн.

На виконання вимог діючого законодавства відповідач надав до контролюючого органу податкову декларацію про майновий стан і доходи (для підприємців) № 10172895 від 08.02.2020 за звітний 2019 рік, термін сплати 20.02.2020, на загальну суму у розмірі 29428,19 грн.

Відповідачу за несвоєчасну оплату, позивачем відповідно до пп. 129.1.2 п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України щодо періоду поширення корона вірусної хвороби (СОVID-19) відповідачу була нарахована пеня у сумі 154,67 грн.

На виконання вимог діючого законодавства відповідач надав до контролюючого органу податкову декларацію про майновий стан і доходи (для підприємців) № 10172895 від 08.02.2020 за звітний 2019 рік, термін сплати 20.02.2020, на загальну суму у розмірі 29428,19 грн за платежём військовий збір, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування у розмірі 2452,35 грн.

Відповідачу за несвоєчасну оплату, позивачем відповідно до пп. 129.1.2 п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України щодо періоду поширення корона вірусної хвороби (СОVID-19) відповідачу була нарахована пеня у сумі 16,49 грн.

Отже, податковий борг у розмірі 36861,32 грн залишається несплаченим відповідачем.

Позивачу була направлена податкова вимога від 04.08.2016 форми “Ф” №733-17, яка отримано відповідачем особисто 30.08.2016.

Податковий борг, у розмірі 36861,32 грн в адміністративному та/чи судовому порядку не оскаржувався, а отже є узгодженим. Доказів іншого відповідачем не надано.

У встановлений законом строк зазначені суми сплачені відповідачем не були та набули статусу податкового боргу.

З наведених підстав, контролюючий орган звернувся до суду.

Розглянувши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд встановив наявність достатніх підстав для прийняття законного та обґрунтованого рішення по справі.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює та визначає ПК України.

Згідно зі статтею 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до п. 6.1 ст. 6 ПК України податком є обов'язковий, безумовний платіж до відповідного бюджету, що справляється з платників податку відповідно до цього Кодексу.

Також, підпунктом 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 ПК України передбачено обов'язок платників податків сплачувати податки та збори у строки та в розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно пп. 14.1.137 п. 14.1 ст. 14 ПК України орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Підпунктом 14.1.39 пункту 14.1 статті 14 Податкового Кодексу України (далі - ПК України) встановлено, що грошове зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Згідно з пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання. У відповідності до пп. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України вважається сумою податкового боргу.

Відповідно до п.54.1. ст.54 ПК України, крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.

Як вбачається з матеріалів справи, що за ОСОБА_1 обліковується податковий борг на суму 36861,32 грн.

Пунктом 56.11 ст. 56 ПК України встановлено, що не підлягає оскарженню грошове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

У відповідності до п. 58.3 ст. 58 ПК України податкове повідомлення-рішення вважається належним чином врученим платнику податків (крім фізичних осіб), якщо його надіслано у порядку, визначеному статтею 42 цього Кодексу.

Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її представникові, надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення або у порядку, визначеному пунктом 42.4 статті 42 цього Кодексу. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг.

Вищевказані податкові повідомлення-рішення були направлена засобами поштового зв'язку на адресу відповідача та конверт повернуто до контролюючого органу з відміткою «за закінченням терміну зберігання».

За правилами пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п. 57.3 ст. 57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

Статтею 59 ПК України передбачено, податкова вимога може надсилатися (вручатися) контролюючим органом за місцем обліку платника податків, в якому обліковується податковий борг платника податків.

Податкова вимога не надсилається (не вручається), якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує шістдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, контролюючий орган надсилає (вручає) податкову вимогу такому платнику податків.

Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.

Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

У разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового борг)' такого платника податку, що існує на день погашення.

У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Статтею 46 ПК України визначені поняття та зміст податкової декларації.

Податкова декларація, розрахунок, звіт (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання або відображаються обсяги операції (операцій), доходів (прибутків), щодо яких податковим та митним законодавством передбачено звільнення платника податку від обов'язку нарахування і сплати податку і збору, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Підпунктом 46.5 ст. 46 ПК України передбачається, що форма декларації про майновий стан і доходи (податкової декларації) встановлюється з урахуванням особливостей, визначених пунктом 179.9 статті 179 цього Кодексу.

Стаття 179 ПК України визначає порядок подання річної декларації про майновий стан і доходи (податкової декларації).

Платник податку зобов'язаний подавати річну декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) відповідно до цього Кодексу (п. 179.1 ст. 179 ПК України).

Податкова декларація заповнюється платником податку самостійно або іншою особою, нотаріально уповноваженою платником податку здійснювати таке заповнення, у порядку, передбаченому главою 2 розділу II цього Кодексу (п. 179.5 ст. 179 ПК України).

Відповідно до вимог ст. 59 Податкового кодексу України Коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу.

У зв'язку з несплатою платником податків винесених та узгоджених сум податкових зобов'язань, ДПІ вживалися заходи щодо стягнення податкової заборгованості у встановленому законодавством порядку, а саме згідно п. 59.1 ст. 59 ПК України, де визначено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення- рішення.

Платнику податків була направлена податкова вимога від 04.08.2016 форми “Ф” №733-17, яка отримано відповідачем особисто 30.08.2016.

Податковий борг, у розмірі 36861,32 грн на теперішній час несплачений.

Згідно п. 87.11 ст. 87 ПК України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.

Згідно із п.п. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 ПК України контролюючий орган має право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до п.п. 95.1- 95.2 ст. 95 ПК України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги

Як встановлено ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Доказів оскарження податкової вимоги та податкового повідомлення - рішення в судовому чи адміністративному порядку або сплати суми боргу відповідач не надав.

Аналіз зазначених вище вимог законодавства, наявні матеріали справи свідчать про те, що відповідачем в порушення вимог законодавства не сплачено суму податкового боргу в розмірі 36861,32 грн., а отже позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Згідно ч. 2 ст.139 КАС України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Керуючись статтями 139, 241, 243, 244, 245, 246 та 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву Головного управління ДПС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, буд. 166, код ЄДРПОУ 43143945) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , іпн НОМЕР_1 ) про стягнення коштів за податковим боргом - задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , іпн НОМЕР_1 ) податковий борг у сумі 36861 (тридцять шість тисяч вісімсот шістдесят одна) гривня 32 коп. з рахунків платника податків, а також за рахунок готівкових коштів платника ОСОБА_1 , а саме:

- штрафні санкції за порушення законодавства у сфері виробництва та обігу спирту алкогольних напоїв та тютюну на р/р UA618999980000031419561008011, код ЄДРПОУ 38042560, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, отримувач Бердянське УК/отг м.Бердянськ /21081500;

- штрафні санкції за порушення законодавства про патентування норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів р/р UA088999980000031111104008011, код ЄДРПОУ 38042560, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, отримувач Бердянське УК/отг м.Бердянськ /21080900;

- податок на доходи фізичних осіб, що сплачуються фізичними особами за результатами річного декларування р/р UA858999980333159341000008455, код ЄДРПОУ 38042560, банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), МФО 899998, отримувач Бердянське УК/отг м.Бердянськ/11010500;

- військовий збір, що сплачується фізичними особами за результатами річного декларування р/р UA218999980313040137000008455, код ЄДРПОУ 38042560, банк отримувача Казначейство України (ел. адм. подат.), МФО 899998, отримувач Бердянське УК/отг м.Бердянськ/110110013.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 30-денний строк з дня його проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду в повному обсязі складено та підписане суддею 18.11.2020.

Рішення не набуло законної сили.

Суддя Р.В. Сацький