Справа № 157/1258/20
Провадження №3/157/790/20
18 листопада 2020 року місто Камінь-Каширський
Суддя Камінь-Каширського районного суду Волинської області Антонюк О.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла від Камінь-Каширського районного відділу державної виконавчої служби Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів), щодо
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , не працевлаштований,
за ч. 1 ст. 183-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КпАП України),
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення № 14 від 18 вересня 2020 року, у боржника ОСОБА_1 наявна заборгованість зі сплати аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, а саме, 13308 грн., яка утворилася за період з 01.03.2020 по 31.08.2020, за що передбачена відповідальність ч. 1 ст. 183-1 КпАП України та ч. 12 ст. 71 Закону України «Про виконавче провадження».
Згідно з вимогами ст. 278 КпАП України, при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен, зокрема, перевірити чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до статті 7 КпАП України, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Застосування уповноваженими на те органами заходів адміністративного впливу провадиться у точній відповідності з законом.
Виходячи з системного аналізу положень ст. ст. 254-259 Глави 19 КпАП України, законною підставою для розгляду справи про адміністративне правопорушення є складений відносно особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, у встановленому порядку з дотриманням вимог закону протокол про адміністративне правопорушення.
За змістом ст. ст. 7, 254, 279 КпАП України розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється в межах протоколу про адміністративне правопорушення.
У протоколі про адміністративне правопорушення, у відповідності до вимог ст. 256 КпАП України, зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості необхідні для вирішення справи.
У графі «суть порушення, частини, статті Кодексу України про адміністративні правопорушення, Закону України «Про виконавче провадження» та іншого законодавства» належить викладати суть адміністративного правопорушення, яка повинна точно відповідати ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у статті КпАП України, за якою складено протокол.
Разом з тим, складений щодо ОСОБА_1 протокол про адміністративне правопорушення вимогам закону не відповідає.
Частиною 1 ст. 183-1 КпАП України передбачено адміністративну відповідальність, зокрема, за несплату аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім'ї, що призвела до виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання.
З об'єктивної сторони зазначене адміністративне правопорушення характеризується бездіяльністю, яка полягає у невиконанні особою свого обов'язку по сплаті аліментів на утримання дитини, одного з подружжя, батьків або інших членів сім'ї. При цьому, для утворення складу правопорушення є обов'язковим настання суспільно шкідливих наслідків у виді виникнення заборгованості, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за шість місяців з дня пред'явлення виконавчого документа до примусового виконання.
Разом з тим, зазначений у протоколі про адміністративне правопорушення сукупний розмір заборгованості по аліментах в сумі 13308 грн. не перевищує шести місяців, а зазначений період з 01.03.2020 по 31.08.2020 становить рівно шість місяців.
Окрім того, як вбачається з розрахунку заборгованості зі сплати аліментів ВП 56258964, заборгованість по аліментах за квітень 2020 року сплачена, що не враховано при формулюванні у постанові про адміністративне правопорушення звинувачення.
Отже, у протоколі про адміністративне правопорушення належить чітко викласти суть адміністративного правопорушення щодо обрахунку суми несплати аліментів та його періоду, що відповідатиме диспозиції ч. 1 ст. 183-1 КпАП України, з врахуванням розрахунку заборгованості зі сплати аліментів.
Після усунення причин, що стали підставою для повернення матеріалів справи, останні, можуть бути направлені до суду для розгляду їх у відповідності до вимог чинного законодавства.
Керуючись ст. ст. 256, 277, 278, 280 КпАП України, -
Матеріали справи про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 183-1 КпАП України повернути у Камінь-Каширський районний відділ державної виконавчої служби Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Львів) для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя: О. В. Антонюк