Справа № 496/4826/20
Провадження № 1-в/496/131/20
18 листопада 2020 року м. Біляївка
Суддя Біляївського районного суду Одеської області ОСОБА_1 , розглянувши подання начальника Біляївського ВП ГУНП в Одеській області про встановлення адміністративного нагляду відносно:
ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка має середню освіту, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимої:
-27.10.2014 року Біляївським районним судом Одеської області за ч. 2 ст. 15, ч.1 ст.115 КК України до 7 років позбавлення волі, звільнилась з місць позбавлення волі 03.11.2020 року, -
18.11.2020 року до Біляївського районного суду Одеської області надійшло зазначене вище подання начальника Біляївського ВП ГУНП в Одеській області, у якому він просить встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_2 посилаючись на те, що після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не стала і була неодноразово притягнута до адміністративної відповідальності. Була попереджена про те, що в разі порушення чинного законодавства, відносно неї може бути встановлено адміністративний нагляд.
В судовому засіданні ОСОБА_2 не заперечувала проти встановлення адміністративного нагляду.
Розглянувши подання, вивчивши матеріали справи, вислухавши особу, стосовно якої встановлюється адміністративний нагляд, суд приходить до висновку, що подання є обґрунтованим та підлягає задоволенню, оскільки в судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_2 офіційно не працевлаштована, була притягнута до адміністративної відповідальності за ст.ст. 175-1 ч.1, 177, 178 ч.1 КУпАП, що свідчить про її небажання стати на шлях виправлення.
Згідно ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до п. «в» ч. 1 ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно абзацу третього частини першої статті 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється, щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону, в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.
Статтею 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості. Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Згідно роз'яснень Постанови Пленуму Верховного Суду України № 3 від 28 березня 1986 року «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду», суд, при розгляді питання встановлення чи продовження адміністративного нагляду, не може допускати формального підходу, тому слід повно досліджувати всі обставини та перевіряти обґрунтованість встановлення і продовження адміністративного нагляду.
Керуючись ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», Постановою Пленуму ВСУ України «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду» від 28.03.1986 року № 3 з послідуючими змінами, ст.ст. 369-372, 539 КПК України, суд -
Подання начальника Біляївського ВП ГУНП в Одеській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - задовольнити.
Встановити у відношенні засудженої ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , адміністративний нагляд, строком на 1 (один) рік, а також обмеження, передбачені ст. 10 вказаного Закону:
1. Зобов'язати ОСОБА_2 прибувати до Біляївського ВП кабінет №5 до дільничного офіцера поліції кожного першого вівторка місяця о 09.00 годин для реєстрації;
2. Заборонити ОСОБА_2 залишати межі Біляївського району без дозволу керівництва Біляївського ВП ГУНП в Одеській області.
3. Зобов'язати ОСОБА_2 знаходитися по місцю мешкання з 22.00 годин до 06.00 годин, щодобово за адресою: АДРЕСА_1 .
4. Заборонити ОСОБА_2 з'являтися в місцях торгівлі алкогольними напоями на розлив.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом семи днів з дня її проголошення через Біляївський районний суд Одеської області.
Суддя Біляївського районного суду
Одеської області ОСОБА_1