Справа № 513/762/15-к
Провадження № 1-в/493/80/20
18 листопада 2020 року м. Балта Одеської області
Балтський районний суд Одеської області у складі:
головуючого - судді ОСОБА_1
за участю секретаря ОСОБА_2
представника Балтського ВП ОСОБА_3
особи, стосовно якої
розглядається подання ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні подання начальника Балтського ВП ГУНП в Одеській області про встановлення адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Шляхове Балтського району Одеської області, українця, громадянина України, з середньою освітою, непрацюючого, мешканця в АДРЕСА_1 , раніше судимого Саратським районним судом Одеської області від 16.07.2015 року за ст. 185 ч. 3 КК України до 3 років 8 місяців позбавлення волі;
Начальник Балтського ВП ГУНП в Одеській області звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_4 , обґрунтовуючи подання тим, що останній був засуджений до позбавлення волі за вчинення тяжкого злочину. 13.05.2019., звільнившись з місць позбавлення волі, прибув на постійне місце проживання за адресою: с. Шляхове Балтського району Одеської області. За час проживання зарекомендував себе негативно, на шлях виправлення не став.
ОСОБА_4 продовжує систематично порушувати громадський порядок, неодноразово вчиняючи адміністративні правопорушення, за що притягувався до адміністративної відповідальності.
21.07.2020 року Балтським ВП ГУНП в Одеській області за ст. 176 КУпАП ОСОБА_4 , притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу 51,00 грн.
19.08.2020 року постановою Балтського районного суду Одеської області за ст. 1732 ч. 1 КУпАП ОСОБА_5 притягнуто до адмігністраьтивної відповідальності та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу 170,00 грн.
18.09.2020 року Балтським ВП ГУНП в Одеській області за ст. 1751 ч. 1 КУпАП ОСОБА_4 притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено адміністративне стягнення у вигляді попередження.
21.09.2020 року Балтським ВП ГУНП в Одеській області за ст. 178 ч. 1 КУпАП ОСОБА_4 притягнуто до адміністративної відповідальності та накладено адміністративне стягнення у вигляді попередження.
В судовому засіданні представник Балтського ВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_3 подання підтримав і просив встановити стосовно ОСОБА_4 адміністративний нагляд у відповідності до п. «в» ст. ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
В судовому засіданні ОСОБА_4 пояснив, що не заперечує проти встановлення відносно нього адміністративного нагляду, та підтвердив, що звільнившись з місць позбавлення волі, притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень, був попереджений про припинення антигромадського способу життя.
Заслухавши представника Балтського ВП ГУНП в Одеській області, ОСОБА_4 , дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що подання задоволенню не підлягає.
Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно ст. 5Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» разом з поданням до суду надсилаються копія вироку та матеріали, що свідчать про необхідність встановлення адміністративного нагляду за відповідною особою.
У відповідності до п. 4.3. Інструкції про порядок організації здійснення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі, затвердженої Наказом МВС У країни, Державного департаменту України з питань виконання покарань 04.11.2003 № 1303/203, у разі встановлення факту порушення громадського порядку або прав інших громадян, учинення інших правопорушень цією особою, дільничний інспектор міліції виносить письмове попередження особи,
стосовно якої може бути встановлено адміністративний нагляд
(додаток 10).
Згідно до п. 4.4, 4.5. Інструкції про порядок організації здійснення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі, у разі, якщо особа, яка підпадає під дію Закону, незважаючи на письмове попередження органів внутрішніх справ продовжує порушувати громадський порядок і права інших громадян, учиняє інші правопорушення, за які чинним
законодавством встановлена адміністративна відповідальність, дільничний інспектор міліції доповідає про це рапортом начальнику міськ-, райвідділу для прийняття рішення про доцільність встановлення за нею адміністративного нагляду.
До рапорту додаються:
- копія вироку суду про попереднє засудження до позбавлення
волі;
- довідка про перевірку на наявність судимостей;
- характеристика особи та матеріали, які свідчать про вчинені
особою правопорушення і накладені стягнення:
- засвідчені копії протоколів та постанов про притягнення до
адміністративної відповідальності;
- письмове попередження, винесене цій особі, стосовно якої
може бути встановлено адміністративний нагляд;
- пояснення правопорушника;
- пояснення громадян, що характеризують їх поведінку;
- пропозиції щодо застосування обмежень дій піднаглядному;
- інші матеріали.
Начальник міськ-, райвідділу, розглянувши ці матеріали,
приймає рішення щодо підготовки подання про встановлення стосовно
цієї особи адміністративного нагляду (додаток 11), підписує його
та разом з вищезазначеними матеріалами направляє до суду.
В порушення ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», а також п. п. 4.3, 4.4., 4.5 Інструкції про порядок організації здійснення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі, подання не завірене гербовою печаткою, як передбачено додатком 11 до Інструкції, не додано характеристики засудженого,не додано засвідченої копії вироку суду, засвідчених копій протоколів та постанов про притягнення до адміністративної відповідальності; письмового попередження, винесеного ОСОБА_5 , про можливість встановлення адміністративного нагляду; пояснення порушника, пояснень громадян, що характеризує поведінку засудженого.
Заслухавши представника Балтського ВП ГУНП в Одеській області, засудженого, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що подання з його додатками не містять доказів, про те, що ОСОБА_5 порушує громадський порядок, здійснює адміністративні правопорушення, вживає спиртні напої, тому приходить до висновку, що дане подання не підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 3, 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», п. п. 4.3, 4.4., 4.5 Інструкції про порядок організації здійснення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі, ст. 539 КПК України суд
В задоволенні подання Балтського ВП ГУНП в Одеській області про встановлення адміністративного нагляду стосовно ОСОБА_4 відмовити.
Ухвала суду може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду протягом 7 днів з дня її оголошення.