Постанова від 17.11.2020 по справі 433/1310/20

Троїцький районний суд Луганської області

Справа №: 433/1310/20

Провадження № 3/433/437/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17.11.2020 року

Суддя Троїцького районного суду Луганської області Певна О.С., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов із Троїцького відділу поліції ГУНП в Луганській області у відношенні:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП

ВСТАНОВИВ:

20 серпня 2020 року о 17 годині 30 хвилин в с. Привілля Троїцького району Луганської області по грунтовій дорозі громадянин ОСОБА_1 керував транспортним засобом мотоциклом МТ-10 н/з НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп'яніння. Від проходження огляду на визначення стану алкогольного сп'яніння відмовився в присутності двох свідків. В зв'язку з чим відносно ОСОБА_1 був складений протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР18 № 217478 від 20.08.2020 року, чим порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху.

Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за частиною 1 статті 130 КУпАП.

Правопорушник ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився. Причина неявки суду не відома.

Європейський суд з прав людини в своїх рішеннях, зокрема «Юніон Аліментаріа протии Іспанії» від 07 липня 1989 року, виходить з того, що у випадках коли поведінка учасників судового засідання свідчить про умисний характер їх дій направлений на невиправдане затягування процесу чи зловживання своїм процесуальним правом, суд має реагувати на вказані випадки законними засобами, аби не було зневільовано ключовий принцип - верховенство права, в тому числі проводити судове засідання у відсутність особи, якщо таке затягування може нашкодити справі чи іншим учасникам справи.

В цьому ж рішенні Європейський суд з прав людини зазначив, що заявник зобов'язаний демонструвати готовність брати участь на всіх етапах розгляду, що стосуються безпосередньо його, утримуватися від використання прийомів, які пов'язані із зволіканням у розгляді справи, а також максимально використовувати всі засоби внутрішнього законодавства для прискорення процедури слухання.

З огляду на положення ч.2 ст. 268 КУпАП, якою не передбачена обов'язкова участь правопорушника при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбаченого ст. 130 КУпАП, зважаючи на ту обставину, що строки накладення адміністративного стягненню закінчуються, суддя вважає можливим розглянути справу у його відсутність.

Дослідивши матеріали справи: протокол про адміністративне правопорушення серії ДПР18 №217478, згідно якого 20 серпня 2020 року о 17 годині 30 хвилин в с. Привілля Троїцького району Луганської області по грунтовій дорозі громадянин ОСОБА_1 керував транспортним засобом мотоциклом МТ-10 н/з НОМЕР_1 з явними ознаками алкогольного сп'яніння. Від проходження огляду на визначення стану алкогольного сп'яніння відмовився в присутності двох свідків; письмові пояснення ОСОБА_2 , ОСОБА_1 від 20.08.2020, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у скоєнні ним правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 130 КУпАП цілком доведена.

Згідно вимог ст.14 Закону України «Про дорожній рух» та п.1.3 Правил дорожнього руху учасники дорожнього руху зобов'язані знати та неухильно дотримуватись вимог Закону, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху, статтею 53 цього Закону та п.1.9 Правил передбачено, що фізичні і юридичні особи, винні в порушенні законодавства про дорожній рух, відповідних правил, нормативів і стандартів, несуть відповідальність згідно з законодавством України.

Так, адміністративна відповідальність за ч.1 ст. 130 КУпАП, у вчиненні якого обвинувачується ОСОБА_3 , настає у разі відмови особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Тобто, об'єктивна сторона правопорушення, передбаченого частино 1 статтею 130 КУпАП, є ухилення осіб, які керують транспортними засобами, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп'яніння.

Відповідно до пункту 6 Розділу І «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженої наказом МВС України, МОЗ України №1452/735 від 09.11.2015 року, огляд на стан сп'яніння проводиться:

- поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом (далі спеціальні технічні засоби);

- лікарем закладу охорони здоров'я (у сільській місцевості за відсутності лікаря фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).

Відповідно до пункту 7 Інструкції, у разі відмови водія транспортного засобу від проходження огляду на стан сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров'я, якому надано право на його проведення відповідно до статті 266 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Згідно пунктів 6 «Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1103 від 17.12.2008 року, водій транспортного засобу, що відмовився від проведення огляду на місці зупинки транспортного засобу або висловив незгоду з його результатами, направляється поліцейським для проведення огляду до відповідного закладу охорони здоров'я.

Крім того, слід зазначити, що інспектор СРПП Бєба О.С., виявивши ознаки сп'яніння, запропонував ОСОБА_1 пройти огляд за допомогою спеціального технічного засобу. Інспектором дорожнього руху було залучено двох свідків, які засвідчили факт відмови ОСОБА_1 від проходження огляду.

Матеріалами справи та доказами підтверджується виконання інспектором СРПП зазначених вище дій та той факт, що ним у присутності свідків пропонувалося водію ОСОБА_1 пройти огляд на стан сп'яніння за допомого приладу та у закладі охорони здоров'я.

Відповідно до ч.1 ст. 130 КУпАП відповідальність несуть особи, які керували транспортними засобами у стані алкогольного сп'яніння, тобто як водії, так і інші особи, навіть, якщо останні вже позбавленні права керування транспортними засобами або взагалі його не мали.

Як вбачається з довідки, згідно бази даних Троїцького ВП ГУНП в Луганській області АРМОР на ім'я ОСОБА_1 посвідчення водія на право керування транспортними засобами не значиться, тому він є іншою особою в розумінні ч.1 ст.130 КУпАП.

Обставин, які пом'якшують та обтяжують відповідальність правопорушника, судом не вбачається.

При вирішенні питання про накладення адміністративного стягнення, відповідно до положень ст.33 КУпАП, враховуються характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, відсутність пом'якшуючих та обтяжуючих відповідальність обставин, у зв'язку з чим суд вважає за необхідне призначити порушнику адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції частини 1 статті 130 КУпАП, в редакції КУпАП станом на 03.07.2020.

Згідно вимог п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» з правопорушника на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (із розрахунку 2102 грн.).

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.245, 251, 252, 268, 283, 284, 294 КУпАП України, суддя

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі - 10200 (десять тисяч двісті) гривень 00 коп. на користь держави Отримувач коштів: ГУК у Луг.обл./Луганська ОБЛ./21081300, Код отримувача (ЄДРПОУ): 37991110, Банк Отримувача: Казначейство України (ЕАП), Номер рахунку (IBAN): UA098999980313070149000012001, Код класифікації доходів бюджету: 21081300, Найменування коду класифікації доходів бюджету: адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху (крім адміністративних штрафів за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі).

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/ 22030106, код ЄДРПОУ: 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір у сумі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок.

Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги через Троїцький районний суд Луганської області до Луганського апеляційного суду протягом 10 (десяти) днів з дня отримання її копії.

Суддя О.С. Певна