П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
18 листопада 2020 р.м.ОдесаСправа № 400/398/20
Категорія: 106030000 Головуючий в 1 інстанції: Фульга А.П.
Місце ухвалення: м. Миколаїв
Дата складання повного тексту: 10.07.2020 р.
Судова колегія П'ятого апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого - Бітова А.І.
суддів - Лук'янчук О.В.
- Ступакової І.Г.
у зв'язку з поданням апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції, яке ухвалене в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, справа розглянута згідно п.3 ч.1 ст. 311 КАС України,
розглянувши в порядку письмового провадження в місті Одесі адміністративну справу за апеляційною скаргою ІНФОРМАЦІЯ_1 на рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 10 липня 2020 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
У січні 2020 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_2 ) про:
- визнання протиправними дій МОВК щодо відмови ОСОБА_1 у підготовці та наданні до Головного управління Пенсійного фонду в Миколаївській області (далі - ГУПФ України в Миколаївській області) оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 05 березня .2019 року, у відповідності до вимог у ст.ст. 43 і 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09 квітня 1992 року №2262-ХІІ (далі - Закон №2262-ХІІ), положень Постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 30 серпня 2017 року №704 (далі - Постанова №704), із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 01 квітня 2019 року основного розміру пенсії;
- зобов'язання ІНФОРМАЦІЯ_2 підготувати та надати до ГУПФ України в Миколаївській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 05 березня 2019 року, у відповідності до вимог ст.ст. 43 і 63 Закону №2262-ХІІ, п.2 ст.9 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20 грудня 1991 року №2011-ХІІ (далі - Закон №2011-ХІІ) та з врахуванням змін у грошовому забезпеченні, передбачених Постановою №704, наказів Міністра оборони України №90 від 01 березня 2018 року і №260 від 07 червня 2018 року, з урахуванням вимог ст.ст. 22 і 58 Конституції України, враховуючи в тому числі: додаткові види грошового забезпечення (надбавка за особливості проходження служби 65% від посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавка за вислугу років, на підставі пп.3 п.1 ст. 5 Постанови №704 та Рішення Міністра оборони України від 28 грудня 2018 року №248/9240); надбавка за роботу в умовах режимних обмежень 15% від посадового окладу, на п.6 ст. 6 Постанови №704; премії у розмірі 35% посадового окладу, на підставі п.2 ст. 5 Постанови №704 та Рішення Міністра оборони України від 28 грудня 2018 року №248/9240; надбавки за особливі умов служби (НОУС) в екіпажах бойових літаків 35% від посадового окладу; надбавки за кваліфікацію 2 клас - 5% від посадового окладу на підставі додатку 15 Постанови №704.
Обґрунтовуючи свої вимоги, позивач вказував, що у зв'язку із набранням законної сили 05 березня 2019 року судовим рішенням у справі №826/3858/18, яким було визнано протиправними та нечинними п.п.1, 2 Постанови Кабінету Міністрів України "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21 лютого 2018 року №103 (далі - Постанова №103) та зміни до п.5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону №2262-ХІІ, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Порядок №45), зокрема щодо переліку видів грошового забезпечення, що обов'язково повинні включатися до довідки про розмір грошового забезпечення позивача (військового пенсіонера) та, які в подальшому повинні враховуватися пенсійним органом під час обчислення пенсії та під час проведення її перерахунку, а також щодо форми цієї довідки, відповідач повинен керуватись актами вищої юридичної сили, а саме положеннями ст.ст. 43 та 63 Закону №2262-ХІІ та ст. 9 Закону №2011-XII, які визначають перелік таких видів грошового забезпечення (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин). Відтак відмова МОВК у підготовці та надані до ГУПФ України в Миколаївській області оновленої довідки про розмір його грошового забезпечення станом на 05 березня 2019 року, у зв'язку з тим, що Урядом не приведено у відповідність підзаконні нормативно-правові акти (не внесені зміни у Порядок №45 щодо форми довідки), є протиправною і такою, що порушує законодавство України.
Відповідач позов не визнав, вказуючи, що існуючий порядок проведення перерахунку пенсії не передбачає видачу МОВК довідки із зазначенням відомостей про розмір додаткових видів грошового забезпечення, крім передбачених Постановою №103 та п.5 Порядку №45.Отже, відповідач не має повноважень щодо самостійного проведення нарахувань та видачі довідки з включенням до неї додаткових видів грошового забезпечення. При цьому відповідач вказує на те, що скасування в судовому порядку п.1 Постанови № 103 не впливає на порядок та процедуру проведення перерахунку пенсії, та не може слугувати підставою для надання до ГУПФ України в Миколаївській області нової довідки для проведення перерахунку пенсії позивачу.
Справу розглянуто за правилами спрощеного позовного провадження.
Рішенням Миколаївського окружного адміністративного суду від 10 липня 2020 року позов ОСОБА_1 до МОВК задоволено повністю.
Визнано протиправними дії МОВК щодо відмови ОСОБА_1 у підготовці та наданні до ГУПФ в Миколаївській області оновленої довідки про розмір грошового забезпечення станом на 05 березня 2019 року, у відповідності до вимог у ст.ст. 43 і 63 Закону №2262-ХІІ, положень Постанови №704, із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для здійснення обчислення та перерахунку з 01 квітня 2019 року основного розміру пенсії.
Зобов'язано МОВК підготувати та надати до ГУПФ України в Миколаївській області нову довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 станом на 05 березня 2019 року, у відповідності до вимог ст.ст. 43 і 63 Закону №2262-ХІІ, п.2 ст.9 Закону №2011-ХІІ та з врахуванням змін у грошовому забезпеченні, передбачених Постановою №704, та наказів Міністра оборони України №90 від 01 березня 2018 року і №260 від 07 червня 2018 року, з урахуванням вимог ст.ст. 22 і 58 Конституції України, враховуючи в тому числі: додаткові види грошового забезпечення надбавка за особливості проходження служби (65% від посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавка за вислугу років, на підставі ст. 5 п.1 пп.3 Постанови №704 та Рішення Міністра оборони України від 28 грудня 2018 року №248/9240); надбавка за роботу в умовах режимних обмежень 15% від посадового окладу, на підставі п.6 ст. 6 Постанови №704; премії (у розмірі 35% посадового окладу, на підставі п.2 ст. 5 Постанови №704 та Рішення Міністра оборони України від 28 грудня 2018 року №248/9240; надбавки за особливі умови служби (НОУС) в екіпажах бойових літаків (35% від посадового окладу); надбавки за кваліфікацію 2 клас (5% від посадового окладу на підставі додатку 15 Постанови №704).
Стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань МОВК (вул. Спаська, 33, м. Миколаїв, 54030 код ЄДРПОУ 08299180) на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ідентифікаційний код НОМЕР_1 ) судові витрати в розмірі 840,80 грн.
В апеляційній скарзі МОВК ставиться питання про скасування судового рішення в зв'язку з тим, що воно постановлено з неправильним застосуванням норм матеріального та з порушенням норм процесуального права.
Доводи апеляційної скарги обґрунтовано тим, що МОВК відпрацьована та направлена до ГУПФ України в Миколаївській області довідка в березні 2018 року згідно відомостей особової справи позивача, відповідно до Постанови №103, при цьому проведений перерахунок пенсії привів до збільшення розміру пенсії позивача.
Апелянт вважає, що під час врахування даних про складові грошового забезпечення та виплати пенсії відповідачі діяли відповідно до законодавства, чинного на час виникнення у позивача права на перерахунок пенсії, а саме: Закону №2262-Х1І, Постанови №103, Порядку №45, при цьому апелянт посилається на Верховного Суду в постанові від 13 березня 2019 року у зразковій справі №240/6263/18 (Пз/9901/1/19).
У відзиві ОСОБА_1 на апеляційну скаргу вказується, що судове рішення є законним та таким, що ухвалене з дотриманням норм матеріально і процесуального права.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши доповідача, доводи апеляційної скарги МОВК, перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах позовних вимог і доводів апеляційної скарги, судова колегія приходить до наступного.
Обставини встановлені судом першої інстанції, підтверджені судом апеляційної інстанції та неоспорені учасниками апеляційного провадження:
Позивач є військовим пенсіонером. З 1992 року перебуває на обліку ГУПФ України в Миколаївській області та отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону №2262-XII.
Згідно із розрахунком ЮН 33958 по пенсійній справі пенсія позивача станом на день її призначення обраховувалась в основному розмірі 90% грошового забезпечення, яке складалось з таких сум:
- посадовий оклад - 1 160 грн.;- оклад за військове звання - 130 грн.; - процентна надбавка за вислугу років 40% - 516 грн.; - надбавка за кваліфікацію, штурман 2 клас - 8 % - 92,80 грн; - надбавка за секретність (роботу з таємними виробами, носіями, документами) - 15% - 174 грн; - надбавка за особливо важливі завдання - 50% - 903 грн.; - надбавка за особливі умови служби (НОУС) в екіпажах бойових літаків 35% - 406 грн.; - премія - 10% - 116 грн.
30 серпня 2017 року прийнято Постанову №704, яка набрала чинності 01 березня 2018 року та якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років, п.2 якої установлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
21 лютого 2018 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову №103, п.п.1, 2 якої встановлено перерахувати з 01 січня 2018 року пенсії, призначені згідно із Законом №2262-ХІІ до 01 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01 березня 2018 відповідно до Постанови №704.
Вказаний перерахунок позивачу був здійснений ГУПФ України в Миколаївській області із таких сум грошового забезпечення: посадовий оклад - 4 930 грн.; оклад за військовим званням - 1 410 грн.; надбавка за вислугу років 50% - 3 170 грн. Основний розмір пенсії склав 90% грошового забезпечення.
05 березня 2019 року набрало законної сили рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі №826/3858/18, яким визнано протиправними та нечинними п.п.1, 2 Постанови №103 та зміни до п.5 і додатку 2 Порядку №45.
Позивач звернувся до МОВК із заявою, в якій просив надати ГУПФ України в Миколаївській області оновлену довідку про розмір його грошового забезпечення станом на 05 березня 2019 року із зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення: у відсоткових розмірах, не менших тих, з яких обчислювався основний розмір його пенсії до 01 березня 2018 року, для здійснення обчислення та перерахунку його пенсії з 05 березня 2019 року.
Відповідач листом №12/7917 від 18 грудня 2019 року повідомив, що у нього відсутні правові підстави для оформлення та направлення до ГУПФ України в Миколаївській області довідки про грошове забезпечення з включенням додаткових видів грошового забезпечення для перерахунку пенсії, оскільки Кабінетом Міністрів України не внесено зміни щодо порядку та умов проведення перерахунку пенсій до Постанов №103 та №45.
Вирішуючи справу, суд першої інстанції виходив з того, що з 05 березня 2019 року - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі №826/3858/18 виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом №2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, оскільки з цієї дати позивач має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою № 704 у відповідності до вимог ст.ст. 43 і 63 Закону №2262-ХІІ та ст. 9 Закону №2011-ХІІ.
Судова колегія вважає ці висновки суду першої інстанції правильними і такими, що відповідають вимогам ч.2 ст. 19 Конституції України, ст.ст. 2, 6-12, 73, 74, 77 КАС України, ч.18 ст. 43, ч.3 ст. 51, ч.ч.1, 2, 4 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", п.1 Порядку №45, п.1 Постанови №103, п.п.23, 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №3-1.
Судова колегія не приймає до уваги доводи апелянта, виходячи з наступного.
Відповідно ч.2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частинами 1, 2, 4 ст. 63 Закону №2262-XII встановлено, що перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.
Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Частина 18 ст. 43 Закону №2262-ХІІ встановлює, що у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку.
Відповідно до ч.3 ст. 51 Закону №2262-ХІІ перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Пунктом 1 Порядку №45 передбачено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Постанова №704 набрала чинності з 01 березня 2018 року та нею встановлені тарифна сітка розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу, схеми тарифних розрядів, а також встановлено, що грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.
Таким чином, факт введення (зміни) Постановою №704 грошового забезпечення військовослужбовців є підставою для перерахунку пенсії колишнім військовослужбовцям
Пунктом 1 Постанови №103 відповідно до ч.4 ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" постановлено: перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом №2262-ХІІ до 01 березня 2018 року (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01 березня 2018 року відповідно до Постанови №704.
Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року у справі №826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, визнано протиправними та нечинними п.п.1, 2 Постанови №103 та зміни до п.5 і додатку 2 Порядку №45. Зобов'язано Кабінет Міністрів України невідкладно після набрання рішенням суду законної сили опублікувати резолютивну частину рішення суду про визнання нормативно-правового акта протиправним та нечинним в окремій його частині у виданні, в якому було офіційно оприлюднено нормативно-правовий акт. Рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року набрало законної сили 05 березня 2019 року.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону №2262-ХІІ, крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, регулює Порядок №3-1.
Відповідно до п.23 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" №3-1 (далі - Порядок №3-1) перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому ст. 63 Закону №2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.
Згідно з п.24 Порядку №3-1, про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі ст. 63 Закону №2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Отже, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком №45, повідомляють орган Пенсійного фонду України.
Аналогічний правовий висновок міститься, зокрема у постанові Верховного Суду України від 22 квітня 2014 року у справі №21-484а13 та у постанові Верховного Суду від 10жовтня 2019 року у справі №553/3619/16-а.
Таким чином, з 05 березня 2019 року - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі №826/3858/18 виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом №2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, оскільки з цієї дати позивач має право на отримання пенсії, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з Постановою №704 у відповідності до вимог ст.ст. 43 і 63 Закону №2262-ХІІ та ст. 9 Закону №2011-ХІІ.
Судова колегія акцентує увагу на тому, що у відповідача не було підстав для включення до довідки про розмір грошового забезпечення позивача додаткових видів грошового забезпечення, передбачених Постановою №704, оскільки такий обов'язок виник після 05 березня 2019 року. Водночас, оскільки звернення позивача до відповідача мало місце після 05 березня 2019 року, відповідач був зобов'язаний оформити відповідну довідку, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення.
При цьому, судова колегія зазначає, що дана справа відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи №160/8324/19 та враховує висновки Верховного Суду щодо застосування норм права, викладені у межах вищезазначеної зразкової справи.
Згідно ч.3 ст. 291 КАС України, при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.
Посилання апелянта на висновки Верховного Суду в постанові від 13 березня 2019 року у зразковій справі №240/6263/18 (Пз/9901/1/19) судова колегія вважає необґрунтованими, оскільки вищевказана справа стосувалась питання зменшення відсоткового значення грошового забезпечення при перерахунку пенсій військовослужбовцям, а дана адміністративна справа не відповідає критеріям типовості, встановленим Верховним Судом у межах справи №240/6263/18.
За таких обставин, судова колегія погоджується з висновками суду першої інстанції щодо наявності підстав для виходу за межі позовних вимог та визнання протиправними дій відповідача щодо відмови позивачу у підготовці та наданні до ГУПФ України в Миколаївській області оновленої довідки про розмір його грошового забезпечення станом на 05 березня 2019 року, а тому відповідача належить зобов'язати скласти та подати до ГУПФ України в Миколаївській області нову довідку про розмір грошового забезпечення позивача, станом на 05 березня 2019 року, відповідно до вимог ст.ст. 43 і 63 Закону №2262-ХІІ, ст. 9 Закону №2011-XII та з врахуванням положень Постанови №704, із обов'язковим зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, для проведення з 01 квітня 2019 року (першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії) перерахунку основного розміру пенсії позивача.
Враховуючи все вищевикладене, судова колегія вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, а наведені в скарзі доводи правильність висновків суду не спростовують, відповідно, апеляційна скарга задоволенню не підлягає.
Судова колегія не змінює розподіл судових витрат відповідно ст. 139 КАС України.
Оскільки дана справа правомірно віднесена судом першої інстанції до категорії незначної складності та розглядалась за правилами спрощеного провадження, постанова суду апеляційної інстанції відповідно до ч.5 ст. 328 КАС України в касаційному порядку оскарженню не підлягає.
Керуючись ст.ст. 308, 311, п.1 ч.1 ст. 315, ст.ст. 316, 321, 322, 325, ч.5 ст. 328 КАС України, судова колегія, -
Апеляційну скаргу ІНФОРМАЦІЯ_1 залишити без задоволення, а рішення Миколаївського окружного адміністративного суду від 10 липня 2020 року залишити без змін.
Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття, оскарженню в касаційному порядку не підлягає, крім випадків передбачених п.2 ч.5 ст. 328 КАС України.
Повне судове рішення складено 18 листопада 2020 року.
Головуючий: Бітов А.І.
Суддя: Суддя: Лук'янчук О.В. Ступакова І.Г.