Рішення від 17.11.2020 по справі 914/2437/20

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17.11.2020 Справа № 914/2437/20

За позовом: Виконувача обов'язків керівника Радехівської місцевої прокуратури, м. Буськ, Львівська область в інтересах

позивача: Державної служби України з безпеки на транспорті "Укртрансбезпека", м. Київ в особі: Управління Укртрансбезпеки в Одеській області, м. Одеса

до відповідача: Фізичної особи підприємця - Березяк Святослава Зіновійовича, Львівська область м. Буськ

про стягнення 5432,19 грн

Суддя Н.В. Мороз

Секретар М.С. Банзула

За участю представників:

від прокуратури: Леонтьєва Н.Т.

від позивача: не з'явився

від відповідача: не з'явився

Суть спору:

Позовну заяву подано Виконувачем обов'язків керівника Радехівської місцевої прокуратури в інтересах Державної служби України з безпеки на транспорті "Укртрансбезпека" в особі Управління Укртрансбезпеки в Одеській області до Фізичної особи підприємця - Березяк Святослава Зіновійовича про стягнення 5432,19 грн.

Ухвалою суду від 28.09.2020 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження та судове засідання для розгляду справи по суті призначено на 27.10.2020.

Ухвалою суду від 27.10.2020 відкладено розгляд справи на 17.11.2020, про що повідомлено позивача та відповідача в порядку ст.120 ГПК України.

16.11.2020 на електронну адресу суду від позивача надійшли листи від 16.11.2020 №14.40/03-23-4733-вих.-20 та від 16.11.2020 №14.40/03-23-4738-вих.-20 про долучення додаткових доказів.

Однак, суд зазначає, що вказані листи електронним цифровим підписом не підписані, оригінали до суду не надходили.

Згідно ч. 1 ст. 7 Закону України «Про електронні документи та електронний документообіг», оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов'язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги".

Враховуючи зазначене, суд не приймає до уваги листи, що надійшли на електронну адресу суду без електронного цифрового підпису.

В судове засідання 17.11.2020 прокурор з'явився, позовні вимоги підтримав, просив їх задоволити з підстав викладених у позовній заяві. Крім цього, заявив клопотання про долучення до матеріалів справи листа Державної служби України з безпеки на транспорті, згідно якого заборгованість ФОП Березяк С.З. не сплачена.

Представник позивача та відповідача в судове засідання не з'явились, причин неявки не повідомили, хоча належним чином були повідомлені про дату час та місце судового засідання.

Судом належно виконано обов'язок щодо повідомлення усіх учасників справи про дату, час та місце розгляду справи, зокрема відповідача, що підтверджується відстеженням поштового відправлення за №7901413469506 на офіційному сайті АТ «Укрпошта», згідно до якого ухвала суду від 28.09.2020 про відкриття провадження у справі отримана адресатом (відповідачем) 03.10.2020.

Відповідно до ч. 9 ст. 165, ч. 1 ст. ГПК України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами. Неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час і місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті, крім випадків, визначених цією статтею.

Приписами п. 1 ч. 3 ст. 202 ГПК України передбачено, якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.

Згідно із ч.2 ст.178 ГПК України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

З врахуванням належного виконання обов'язку суду щодо повідомлення про час та місце проведення судового розгляду усіх учасників судового процесу, судом забезпечено учасникам судового процесу рівні процесуальні можливості у захисті їхніх процесуальних прав і законних інтересів, у наданні доказів та здійсненні інших процесуальних прав, та те, що неявка представника відповідача не перешкоджає розгляду спору по суті, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності представників сторін за наявними у справі матеріалами.

Позиція позивача.

Позовні вимоги прокурор обґрунтовує тим, що 11.10.2017 посадовими особами Управління Укртрансбезпеки в Одеській області проведено габаритно-ваговий контроль вантажного автомобіля марки "RENAULT 11GTA" реєстраційний номер НОМЕР_1 із напівпричіпом фургоном марки "TRAILOR RYY3SX " реєстраційний номер НОМЕР_2 , який належить Фізичній особі-підприємцю Березяку Святославу Зіновійовичу, під час якої було встановлено перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів, що зафіксовано в акті від 11.10.2017 № 0157776. На підставі вказаного акту про проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом та акту №0153459 від 11.10.2017 про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів Управлінням складено розрахунок від 11.10.2017 №ВН0153459, а саме плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, яким за виявлені порушення відповідача зобов'язано здійснити оплату на суму 173,20 євро, що станом на 11.10.2017, тобто на день проведення розрахунку за офіційним курсом, встановленим Національним банком України, становить суму 5 432, 19 грн.

Підставою для звернення прокурора з позовом до суду стало те, що позивач, маючи відповідні повноваження для захисту інтересів держави, не звернувся до суду за їх захистом.

Позиція відповідача.

Відповідач відзиву чи письмових обґрунтованих пояснень суду не представив, позовні вимоги не заперечив, доказів повної оплати заборгованості не надав.

Обставини справи.

11.10.2017 Управління Укртрансбезпеки в Одеській області проведено габаритно-ваговий контроль вантажного автомобіля марки "RENAULT 11GTA" реєстраційний номер НОМЕР_1 із напівпричіпом фургоном марки "TRAILOR RYY3SX " реєстраційний номер НОМЕР_2 , які належить на праві власності відповідачу, за результатами якої Управлінням встановлено перевищення нормативних габаритних параметрів осьового навантаження автомобіля, що зафіксовано актом від 11.10.2017 № 0157776.

За кермом вищезазначеного автомобіля перебував ОСОБА_1 , який отримав наручно акт про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів № 0153459, розрахунок від 10.11.2017 № ВН0153459 плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування та довідку від 11.10.2017 про результати здійснення габаритно-вагового контролю.

Посадові особи Управління діяли на підставі затвердженого графіку проведення рейдових перевірок , які здійснюються територіальними органами Державної служби України з безпеки на транспорті у період з 09.10.2017 по 15.10.2017, направлення на рейдову перевірку від 06.10.2017 № 026233.

Акт про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів водієм перевізника - ОСОБА_1 не підписано, а зазначено, що водій зі змістом акту ознайомлений та від пояснень відмовився.

Результати габаритно-вагового контролю не оскаржені в установленому законом порядку.

Належність відповідачу на праві власності автомобіля марки "RENAULT 11GTA" реєстраційний номер НОМЕР_1 підтверджується свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_3 та напівпричіпа марки "TRAILOR RYY3SX " реєстраційний номер НОМЕР_2 - свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_4 (копії в матеріалах справи).

Актом від 11.10.2017 № 0157776 про перевищення транспортним засобом

нормативних вагових параметрів зафіксовано надання Відповідачем послуг по перевезенню вантажу, а саме перевезення продукції (розбірна будівля) із маршрутом м. Дрогобич - м. Одеса, з перевищенням вагових параметрів, а саме: нормативно допустиме осьове навантаження тонн становить 11,00 т, 11,00 т та 22,00 т, а фактичне, - 6,30 т, 11,90 т, 6,48 т, 6,30 т та 5,86 т, без дозволу який надає право на рух автомобільними дорогами України, чим порушено вимоги ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт».

Вказане підтверджується товарно-транспортною накладною № 124 від 09.10.2017.

За результатами перевірки встановлено перевищення автомобілем нормативно допустимого осьового навантаження транспортного засобу. Поряд з цим, габаритно - ваговий контроль проводився в Одеській області (автомобільна дорога М05 Київ - Одеса км450+500м), маршрут автомобіля відповідача становив із м. Дрогобич Львівської області до м. Одеса загальною протяжністю дороги 866 км.

На підставі акту від 11.10.2017 №0157776 та акту від 11.10.2017 №0153459 Управлінням складено розрахунок від 11.10.2017 № ВН0153459 плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, яким за виявлені порушення відповідача зобов'язано здійснити оплату на суму 173, 20 євро.

Управлінням на адресу відповідача направлено листом повідомлення про необхідність внесення плати за проїзд. Відповідачем зазначені кошти добровільно не сплачено, а позивачем не вжито належних заходів щодо стягнення вказаної суми, що стало підставою для звернення прокурора із вказаним позовом до суду.

Оцінка суду.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 103 затверджено Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті (надалі Положення), відповідно до п. 1 якого Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті.

За приписами п.п. 2, 15, 27 п. 5 Положення, Укртрансбезпека відповідно до покладених на неї завдань здійснює, серед іншого: державний нагляд (контроль) за додержанням вимог законодавства на автомобільному, міському електричному, залізничному транспорті; габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування; здійснює нарахування, вживає заходів щодо стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, під час здійснення габаритно-вагового контролю.

У відповідності до абзацу першого п. 8 Положення, Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо, через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Процедура здійснення габаритно-вагового контролю регламентується Порядком здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 № 879 (надалі Порядок).

Пунктом 3 Порядку визначено, що габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування здійснюється Укртрансбезпекою, її територіальними органами, а також відповідними підрозділами МВС, що забезпечують безпеку дорожнього руху.

Зідно з ч. 3 п. 2 зазначеного Порядку, великовагові та великогабаритні транспортні засоби - транспортні засоби, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні навантаження на вісь (осі) та загальна маса або габарити яких перевищують один з параметрів, які зазначені у пункті 22.5. Правил дорожнього руху, затверджених постановою КМУ від 10.10.2001 № 1306. При цьому транспортний засіб не може вважатися великоваговим та/або великогабаритним, якщо його параметри не перевищують нормативи більш як на 2 відсотки.

У розрахунку від 11.10.2017 № ВН0153459 плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування до акту від 11.10.2017 № 0153495 зазначено, що перевищення параметрів від нормативу становить 8,18 відсотків, тобто транспортний засіб відповідача є великогабаритним.

Відповідно до п. 22.5. Правил дорожнього руху: за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Державтоінспекцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Державтоінспекцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів -11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь -11т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м.

Так, з акту про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів та довідки від 11.10.2017 про результати здійснення габаритно-вагового контролю, вбачається, що нормативно допустиме осьове навантаження тонн становить 11,00 т, 11,00 т та 22,00 т, а фактичне, - 6,30 т, 11,90 т, 6,48 т, 6,30 т та 5,86 т, без дозволу який надає право на рух автомобільними дорогами України, чим порушено вимоги ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт».

На підставі викладеного, Управлінням нарахована відповідачу плата за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування на загальну суму 173, 20 євро, відповідно до ставок плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затверджених Порядком.

Пунктом 27 Порядку передбачено, що плата за проїзд справляється в національній валюті за офіційним курсом гривні, встановленим Національним банком на день проведення розрахунку. Таким чином, сума 173, 20 євро станом на 11.10.2017, тобто на день проведення розрахунку за офіційним курсом, встановленим Національним банком України, еквівалентна - 5 432, 19 грн.

Відповідно до п.31-1 Порядку, перевізник зобов'язаний протягом 30 календарних днів з моменту визначення плати внести її та повідомити про це відповідний територіальний орган Укртрансбезпеки.

Згідно з п. 41 Порядку, дії або бездіяльність учасників відносин у сфері габаритно- вагового контролю можуть бути оскаржені в установленому порядку.

Відповідачем визначений розмір плати за проїзд не оскаржено та не сплачено у встановлені чинним законодавством строки.

За своєю правовою природою плата за проїзд великоваговим транспортним засобом є не штрафною санкцією, а сумою відшкодування матеріальних збитків державі внаслідок руйнування автомобільних доріг загального користування. Спірні відносини виникли між сторонами у справі з приводу відшкодування шкоди (стягнення збитків, в тому числі й на користь держави) (Аналогічна правова позиція викладена у постанові Великої Палати Верховного Суду від 06 червня 2018 у справі № 820/1203/17).

Відповідно до приписів ч.ч. 1 та 2 статті 1187 ЦК України, шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі (право власності, інше речове право, договір підряду, оренди тощо) володіє транспортним засобом, механізмом, іншим об'єктом, використання, зберігання або утримання якого створює підвищену небезпеку.

Джерелом підвищеної небезпеки є діяльність, пов'язана з використанням, зберіганням або утриманням, зокрема транспортних засобів, механізмів та обладнання, що створює підвищену небезпеку для особи, яка цю діяльність здійснює, та інших осіб.

Статтею 33 Закону України "Про автомобільні дороги" передбачено, що рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, встановлені державними стандартами та нормативно-правовими актами, дозволяється за погодженнями з відповідними органами у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ч. 4 ст. 48 Закону України "Про автомобільний транспорт", у разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов'язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше п'яти відсотків.

Відповідно до п. 16 Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 30.03.1994 № 198, перевезення небезпечних, великогабаритних і великовагових вантажів автомобільним транспортом по дорожніх об'єктах допускається за окремим дозволом в порядку і за плату, що визначені окремими актами законодавства.

Приписами п. 4 Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18.01.2001 № 30, рух великовагових та великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами здійснюється на підставі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, виданим перевізникові уповноваженим підрозділом Національної поліції, або документа про внесення плати за проїзд таких транспортних засобів.

Згідно з п.п. 26-28, 31-1 Порядку, плата за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу вноситься перевізником за затвердженими ставками виходячи з вагових та/або габаритних параметрів транспортного засобу, протяжності маршруту, кількості перевезень.

Якщо рух здійснюється без відповідного дозволу або внесення плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, така плата визначається за пройдену частину маршруту по території України або за частину, яку перевізник має намір проїхати, у разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру: до 10 відсотків - у подвійному розмірі; на 10-40 відсотків - у потрійному розмірі; більше як на 40 відсотків - у п'ятикратному розмірі. У разі перевищення кількох нормативів вагових або габаритних параметрів плата за проїзд визначається, виходячи з параметру з найбільшим перевищенням.

Плата за проїзд справляється в національній валюті за офіційним курсом гривні, встановленим Національним банком України на день проведення розрахунку.

Кошти, стягнені за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів, спрямовуються в установленому порядку до Державного бюджету.

Позивачем не було здійснено жодних дій, спрямованих на стягнення з відповідача плати за проїзд автомобільними дорогами транспортного засобу вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні.

Підставою для представництва Радехівською місцевою прокуратурою інтересів держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті є факт несплати відповідачем до Державного бюджету України плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортним засобом в сумі 5 432,19 грн та нездійснення уповноваженим органом захисту інтересів держави з метою надходження коштів до бюджету.

За таких обставин, суд визнає обґрунтованими аргументи прокурора про наявність у нього підстав для звернення із позовом у справі до суду з метою захисту прав та охоронюваних законом інтересів держави в особі органу, уповноваженого здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах -Державної служби України з безпеки на транспорті. З питань представництва прокурором інтересів держави в особі позивача в суді суд також враховує висновки Великої Палати Верховного Суду, викладені у її постанові від 26.05.2020 у справі № 912/2385/18.

Відтак, станом на дату подання позову до суду у відповідача наявна заборгованість перед позивачем у розмірі 5 432,19 грн.

Відповідно до статей 73, 74 ГПК України, доказами у справі є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність чи відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи.

Згідно з ст. 76 ГПК України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Частиною 1 ст. 77 ГПК України передбачено, що обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

У відповідності до ст. 78 ГПК України, достовірними є докази, створені (отримані) за відсутності впливу, спрямованого на формування хибного уявлення про обставини справи, які мають значення для справи.

Наявність обставини, на яку сторона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, вважається доведеною, якщо докази, надані на підтвердження такої обставини, є більш вірогідними, ніж докази, надані на її спростування. Питання про вірогідність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання (ст. 79 ГПК України).

Зазначені вище норми процесуального закону спрямовані на реалізацію статті 13 ГПК України. Згідно з положеннями цієї статті судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.

З аналізу матеріалів справи та наявних доказів у сукупності вбачається, що право позивача, за захистом якого мало місце звернення до суду, є порушеним відповідачем.

Враховуючи досліджені та встановлені вище обставини справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Виконувачем обов'язків керівника Радехівської місцевої прокуратури в інтересах Державної служби України з безпеки на транспорті "Укртрансбезпека" в особі Управління Укртрансбезпеки в Одеській області до Фізичної особи підприємця - Березяк Святослава Зіновійовича про стягнення 5432,19 грн є обґрунтованими, підтвердженими матеріалами справи, не спростовані відповідачем та підлягають до задоволення.

Судові витрати.

Відповідно до ч. 1 ст. 129 ГПК України, судовий збір у спорах, що виникають при виконанні договорів та з інших підстав покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Враховуючи зазначене, відшкодування витрат позивача на оплату судового збору покладається на відповідача повністю.

Керуючись ст. ст. 13, 73, 74, 76-79, 86, 129, 233, 236-238, 240, 241 ГПК України, суд,

ВИРІШИВ:

1. Позов задоволити повністю.

2. Стягнути з Фізичної особи підприємця - Березяк Святослава Зіновійовича ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_5 ) на користь Державної служби України з безпеки на транспорті (м. Київ, проспект Перемоги, 14, код ЄДРПОУ 39816845) в дохід Державного бюджету України 5 432,19 грн (Управління Державного казначейства у Біляївському районі в ГУ ДКСУ у Одеській області, код ЄДРПОУ 37913781, р/р UA318999980313191216000015111, МФО 899998, призначення платежу 22160100 плата за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні).

3. Стягнути з Фізичної особи підприємця - Березяк Святослава Зіновійовича ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_5 ) на користь Прокуратури Львівської області (м. Львів, проспект Шевченка 17/19, ідентифікаційний код 02910031; р/р UA138201720343140001000000774 в ДКСУ м. Київ, МФО 820172) 2 102, 00 грн судового збору.

Рішення складено 18.11.2020

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Рішення може бути оскаржено в порядку та строки, передбачені ст.ст. 256, 257 ГПК України.

Суддя Н.В. Мороз