Рішення від 30.10.2020 по справі 910/9894/20

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

30.10.2020Справа № 910/9894/20

Господарський суд міста Києва у складі головуючого судді Демидова В.О., за участю секретаря судового засідання Юрковської В.О.,

розглянувши справу за позовом Департаменту міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (вул. Вишгородська, буд. 21, м. Київ, 04074) до Товариства з обмеженою відповідальністю «ВОЛЬФСОН» (вул. Олександрівська, буд. 3, м. Запоріжжя, 69063), третя особа: Управління з питань цивільного захисту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (вул. Вишгородська, буд. 21, м. Київ, 04074) про внесення змін до договору,

Представники сторін:

Від позивача, Тіхонова І.С.;

Від відповідача, не з'явились,;

Від третьої особи, Суткович М.А.,

ВСТАНОВИВ:

09.07.2020 до Господарського суду міста Києва надійшла зазначена позовна заява та передана судді Демидову В.О. відповідно до автоматизованого розподілу судової справи між суддями.

Відповідно до заявлених позовних вимог позивач просить суд замінити в договорі № 63 від 30.07.2015 про закупівлю товарів за державні кошти, укладеному між Департаментом міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та Товариством з обмеженою відповідальністю «ТЕХОЙЛ РИТЕЙЛ» сторону замовника з Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) на Управління з питань цивільного захисту виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) та назву і юридичну адресу учасника по договору з ТОВ «ТЕХОЙЛ РІТЕЙЛ» та ТОВ «ВОЛЬФСОН» (69063, м. Запоріжжя, вул. Олександрівська, буд. 3, ідентифікаційний код 39582451).

Позовні вимоги мотивовано виходом Управління з питань цивільного захисту в самостійний структурний підрозділ та правонаступництвом Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) за договором про закупівлю товарів за державні кошти №63 від 30.07.2015. Також мотивовано зміною назви та юридичної адреси учасника по договору з ТОВ «ТЕХОЙЛ РІТЕЙЛ» та ТОВ «ВОЛЬФСОН».

Ухвалою суду від 14.07.2020 позовну заяву Департаменту міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) залишено без руху та надано позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали.

28.07.2020 до Господарського суду міста Києва надійшла заява позивача про усунення недоліків позовної заяви.

В період часу з 03.08.2020 до 05.08.2020 суддя Демидов В.О. перебував у відпустці.

Ухвалою суду від 06.08.2020 позовна заява прийнята до розгляду, відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання призначено на 10.09.2020.

04.09.2020 від третьої особи до суду надійшли письмові пояснення щодо позову, в яких остання вказала, що сторони договорі та відомості, що визначають їх в договорі, не є умовами договору, і заміна сторони договору, в тому числі кредитора за договором, відбувається в силу певних юридичних фактів, а для здійснення заміни сторони договору і набуття новою особою статусу сторони договору не є необхідним внесення змін до договору в цій частині, і тому вимога про внесення змін до договору шляхом заміни сторони замовника не відповідає встановленим законодавством України способам захисту прав і інтересів.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 10.09.2020, постановленою без виходу до нарадчої кімнати із занесенням до протоколу судового засідання, закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 24.09.2020.

У зв'язку з перебуванням судді Демидова В.О. на лікарняному, розгляд справи з 24.09.2020 перенесено на 15.10.2020.

У зв'язку з перебуванням судді Демидова В.О у відпустці розгляд справи з 15.10.2020 перенесено на 30.10.2020.

У судове засідання 30.10.2020 з'явились представники позивача та третьої особи.

Представники відповідача у судове засідання 30.10.2020 не з'явилися, про причини неявки суд не повідомили.

В судовому засіданні 30.10.2020 оголошено вступну та резолютивну частину рішення.

Розглянувши матеріали справи, всебічно та повно дослідивши надані докази, суд встановив такі фактичні обставини.

30.07.2015 між Департаментом міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (замовник) та Товариством з обмеженою відповідальністю «Техойл Рітейл» (учасник) укладено договір про закупівлю товарів за державні кошти № 63, відповідно до п. 1.1 якого учасник зобов'язується у 2015 році в порядку та на умовах, визначених у цьому договорі на свій ризик, власними силами поставити замовнику (предмет закупівлі), далі - товар, зазначений у Специфікації (додаток №1) до цього договору, який є його невід'ємною частиною, а замовник прийняти і оплатити товар.

Специфікація містить: найменування товару, кількість, ціну за одиницю виміру, загальну вартість товарів.

Найменування (асортимент) товарів: дизельне пальне та бензин А-95, код згідно ДК 016:2010 - 19.20.21-00.00 (бензин моторний (газолін), зокрема авіаційний бензин) (п.1.2 договору).

Кількість товару: бензин А-95 - 32500 л; дизельне пальне - 32500 л (п. 1.3 договору).

Пунктом 3.1 договору сторони погодили, що загальна вартість товарів за цим договором становить 1 234 350,00 грн, в тому числі ПДВ - 205 725,00 грн.

Розрахунки за цим договором здійснюються в національній валюті України шляхом перерахування замовником коштів на розрахунковий рахунок учасника, протягом бюджетного періоду, з відстрочкою платежу до 30 днів, з дня отримання видаткової накладної на «бланк-дозволу» (далі - безстрокові талони) (п. 4.1 договору).

Відповідно до п. 5.1 договору поставка (передача) товарів за договором здійснюється учасником цілодобово за пред'явленням безстрокового талону.

Місце поставки (передачі) товарів - на АЗС учасника, які розташовані в м. Києві (додаток №2) до цього договору, який є його невід'ємною частиною (п. 5.1.1 договору).

Згідно п. 5.2. договору строк передачі безстрокових талонів - протягом двох робочих днів, з дати отримання заявки, на всю кількість товару, згідно видаткової накладної.

Пунктом 5.3 договору визначено, що відпуск товару замовнику проводиться тільки після пред'явлення безстрокових талонів. Безстроковий талон не є засобом платежу. Безстроковий талон має наступні обов'язкові реквізити: товарний знак, марка та кількість пального, серія та штрих-код та додаткові елементи захисту від підробки і є документом, що підтверджує прийняття учасником на зберігання товару відповідного виду та у визначеній кількості, а також підставою для одержання зазначеного товару їхнім пред'явником на АЗС учасника. Фізична особа, що пред'являє безстроковий талон і одержує зі зберігання у учасника товар, не є покупцем. Зазначена особа виступає як представник замовника, що має відповідні повноваження на одержання товару зі зберігання у учасника за безстроковим талоном.

Відповідно до п. п. 9.1, 9.2 договору у випадку виникнення спорів або розбіжностей сторони зобов'язуються вирішувати їх шляхом взаємних переговорів та консультацій. У разі недосягнення сторонами згоди спори (розбіжності) вирішуються у судовому порядку.

Цей договір набирає чинності з моменту його укладення і діє до 31.12.2015 включно, а в частині взаєморозрахунків та в частині видачі товару на АЗС, зазначених у додатку №1 - до повного використання замовником отриманих від учасника безстрокових талонів (п. 10.1 договору).

Відповідно до п. 11.2 договору жодна із сторін не має права передавати права та обов'язки за цим договором третій стороні без отримання письмової згоди іншої сторони.

Згідно договору, департаментом було отримано безстрокові талони ТОВ «Техойл Рітейл» на бензин А-95 у кількості 32 500 літрів та на дизельне пальне у кількості 32 500 літрів на загальну суму 1 234 350,00 грн., що підтверджується специфікацієй (додаток №1 до договору), рахунком-фактурою №ТС-0002544 від 19.08.2015 та видатковою накладною №ТР-0001072 від 19.08.2015 на суму 1 234 350,00 грн.

Департаментом здійснено оплату за отримані безстрокові талони у сумі 1 234 350,00 грн., що підтверджується платіжним дорученням №1106 від 27.08.2015.

Позивач зазначає, що до 2018 року він використовував безстрокові талони у відповідності до умов договору. Проте після цього на визначених у додатку №2 до договору АЗС відмовлялися відпускати паливо за наданими учасником безстроковими талонами.

Таким чином, фактично поставка пального відбулась в іншій кількості, ніж замовлено, а саме залишок пального згідно з талонами складає: для отримання дизельного палива - 28 460 л, для бензину - 31 680 л.

Листами від 30.10.2019 №064-6193 та від 27.03.2020 №064-1503 Департамент звертався до ТОВ «Техойл Рітейл» з проханням змінити сторону замовника відповідно до п. 1 Рішення Київської міської ради від 22.03.2018 №374/4438 Про деякі питання діяльності виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), та проханням вирішити питання з приводу АЗС і надати перелік автозаправних станцій, на яких здійснюється відпуск товару по талонах за договором №63 від 30.07.2015.

Відповіді на вказані листи матеріали справи не містять.

Позивач зазначав, що при перевірці даних про ТОВ «Техойл Рітейл» виявилося, що згідно з відомостями Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, за ідентифікаційним кодом ТОВ «Техойл Рітейл» 39582451, зазначеним у договорі, значиться Товариство з обмеженою відповідальністю «Вольфсон». Державну реєстрацію змін до установчих документів, зміну повного та скороченого найменування, зміну місцезнаходження товариства проведено 29.05.2019.

Також, відповідно до п.1 Рішення Київської міської ради від 22.03.2018 №374/4438 «Про деякі питання діяльності виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) утворено Управління з питань цивільного захисту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) шляхом виділу управління з питань надзвичайних ситуацій з Департаменту міського благоустрію виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Пунктом 2 зазначеного рішення встановлено, що Управління з питань цивільного захисту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) є правонаступником Департаменту міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в частині відповідного майна, прав та обов'язків.

Пунктами 3.2 та 3.3 вказаного рішення визначено Виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) утворити комісію з виділу управління з питань надзвичайних ситуацій з департаменту міського благоустрію виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), затвердити розподільчий баланс у встановленому порядку.

Розпорядженням Київської міської державної адміністрації №2213 від 05.12.2018 «Про організаційно-правові заходи щодо виконання рішення Київської міської ради від 22.03.2018 №374/4438» утворено комісію з виділу управління з питань надзвичайних ситуацій з департаменту міського благоустрію виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації). Пунктом 2.3 на комісію покладено завдання щодо складання розподільчого балансу, яким визначити всі права та обов'язки, майно департаменту міського благоустрію виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), що переходить до Управління з питань цивільного захисту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), та забезпечити його подання та затвердження виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації). Також комісії доручено вжити заходів щодо інвентаризації майна Департаменту міського благоустрію виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Враховуючи, що закупівля пального за Договором №63 проводилась саме з метою забезпечення паливом машин, які направляються для ліквідації наслідків у разі виникнення надзвичайних ситуацій, у зв'язку з виділом Управління з питань цивільного захисту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в самостійний структурний підрозділ, та враховуючи, що управління є правонаступником Департаменту в частині відповідного майна, прав та обов'язків, останній передав Управлінню безстрокові талони на отримання пального за договором №63 від 30.07.2015.

З огляду на вказане, позивач вважав, що виникла необхідність укласти додаткову угоду до договору №63 від 30.07.2015, якою замінити сторону Департамент міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) на Управління цивільного захисту виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) та замінити назву та юридичну адресу учасника по договору з ТОВ «Техойл Рітейл» на ТОВ «Вольфсон».

Оцінюючи подані докази та наведені обґрунтування за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню, з огляду на таке.

Відповідно до ч. 1 ст. 13 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін.

Відповідно до ч. 1 ст. 73, ч. 1 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог та заперечень.

Відповідно до ч. 1 ст. 76 Господарського процесуального кодексу України належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування.

Поняття зобов'язання та підстави його виникнення наведені у ст. 509 ЦК України, за якою зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язаний вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Договір є однією з підстав виникнення зобов'язань.

Суб'єктами зобов'язання, які є одними із елементів зобов'язання, є його сторони: управомочена сторона - кредитор, та зобов'язана сторона - боржник (частина 1 статті 510 Цивільного кодексу України).

У зобов'язанні може відбутись заміна сторін. При цьому предмет і зміст зобов'язання не змінюються, а права та обов'язки особи, яка з нього вибуває, переходять до особи, яка замість неї вступає до зобов'язання.

При цьому, суд зазначає, що норми цивільного законодавства не передбачають можливості заміни сторони договору, натомість норми ст. 509-525 Цивільного кодексу України встановлюють можливість заміни кредитора у зобов'язанні та заміни боржника у зобов'язанні, яке, власне, і є предметом договору.

В той же час, за приписами ст. 520 Цивільного кодексу України, боржник у зобов'язанні може бути замінений іншою особою (переведення боргу) лише за згодою кредитора, якщо інше не передбачено законом.

Разом з тим, згідно з п. 1 ч. 1 ст. 512 Цивільного кодексу України кредитор у зобов'язанні може бути замінений іншою особою внаслідок передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги).

Відповідно до ст. 514 Цивільного кодексу України до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов'язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно з частиною 1 ст. 516 Цивільного кодексу України заміна кредитора у зобов'язанні здійснюється без згоди боржника, якщо інше не встановлено договором або законом.

Як зазначалося вище, відповідно до п.1 Рішення Київської міської ради від 22.03.2018 №374/4438 «Про деякі питання діяльності виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) утворено Управління з питань цивільного захисту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) шляхом виділу управління з питань надзвичайних ситуацій з Департаменту міського благоустрію виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Пунктом 2 зазначеного рішення встановлено, що Управління з питань цивільного захисту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) є правонаступником Департаменту міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) в частині відповідного майна, прав та обов'язків.

Пунктами 3.2 та 3.3 вказаного рішення визначено Виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації) утворити комісію з виділу управління з питань надзвичайних ситуацій з департаменту міського благоустрію виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), затвердити розподільчий баланс у встановленому порядку.

Розпорядженням Київської міської державної адміністрації №2213 від 05.12.2018 «Про організаційно-правові заходи щодо виконання рішення Київської міської ради від 22.03.2018 №374/4438» утворено комісію з виділу управління з питань надзвичайних ситуацій з департаменту міського благоустрію виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації). Пунктом 2.3 на комісію покладено завдання щодо складання розподільчого балансу, яким визначити всі права та обов'язки, майно департаменту міського благоустрію виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), що переходить до Управління з питань цивільного захисту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), та забезпечити його подання та затвердження виконавчому органу Київської міської ради (Київській міській державній адміністрації). Також комісії доручено вжити заходів щодо інвентаризації майна Департаменту міського благоустрію виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Отже Управління з питань цивільного захисту виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) є правонаступником Департаменту міського благоустрію виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації).

Крім того, останній передав Управлінню безстрокові талони на отримання пального за договором №63 від 30.07.2015

Таким чином позовні вимоги в частині заміни сторони Департаменту міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) на Управління цивільного захисту виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) є правомірними та підлягає задоволенню.

Також, з договору про закупівлю товарів за державні кошти № 63 від 30.07.2015 вбачається код ЄДРПОУ ТОВ «Техойл Рітейл» - 39582451.

Разом з тим, згідно з відомостями Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, за ідентифікаційним кодом ТОВ «Техойл Рітейл» 39582451, зазначеним у договорі, значиться Товариство з обмеженою відповідальністю «Вольфсон». Державну реєстрацію змін до установчих документів, зміну повного та скороченого найменування, зміну місцезнаходження товариства проведено 29.05.2019.

Відповідно до Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (далі - Єдиний державний реєстр) - єдина державна інформаційна система, що забезпечує збирання, накопичення, обробку, захист, облік та надання інформації про юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадські формування, що не мають статусу юридичної особи.

Ідентифікаційний код зберігається за суб'єктом, якому він присвоєний, протягом усього періоду його існування і є єдиним.

Судом враховано, що статтею 629 Цивільного кодексу України встановлено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Відповідно до статті 193 Господарського кодексу України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

За приписами статті 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Статтею 525 Цивільного кодексу України передбачено, що одностороння відмова від виконання зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно з ч.1 ст.651 Цивільного кодексу України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ч.4 ст.188 Господарського кодексу України, у разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.

Листами від 30.10.2019 №064-6193 та від 27.03.2020 №064-1503 Департамент звертався до ТОВ «Техойл Рітейл» з проханням змінити сторону замовника відповідно до п. 1 Рішення Київської міської ради від 22.03.2018 №374/4438 Про деякі питання діяльності виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), та проханням вирішити питання з приводу АЗС і надати перелік автозаправних станцій, на яких здійснюється відпуск товару по талонах за договором №63 від 30.07.2015.

Відповіді матеріали справи не містять.

Статтею 2 Господарського процесуального кодексу України внормовано, що завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.

Відповідно до ст. 5 Господарського процесуального кодексу України здійснюючи правосуддя, господарський суд захищає права та інтереси фізичних і юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором. У випадку, якщо закон або договір не визначають ефективного способу захисту порушеного права чи інтересу особи, яка звернулася до суду, суд відповідно до викладеної в позові вимоги такої особи може визначити у своєму рішенні такий спосіб захисту, який не суперечить закону.

Згідно з положеннями ст. 2, 4, 5 Господарського процесуального кодексу України, ст. 15, 16 Цивільного кодексу України підставою для захисту цивільного права чи охоронюваного законом інтересу є його порушення, невизнання чи оспорення. Отож задоволення судом позову можливе лише за умови доведення позивачем відповідно до вимог процесуального законодавства обставин щодо наявності у нього відповідного права (охоронюваного законом інтересу), а також порушення (невизнання, оспорення) зазначеного права відповідачем з урахуванням належності обраного способу судового захисту.

Відповідно до ч. 1 ст. 15 Цивільного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорення. Таким чином, у розумінні закону, суб'єктивне право на захист - це юридично закріплена можливість особи використати заходи правоохоронного характеру для поновлення порушеного права і припинення дій, які порушують це право.

Оспорювання суб'єктивного цивільного права відображає такий стан правовідносин, коли суб'єктивне цивільне право заперечується в юрисдикційному органі. Якщо таким органом є суд, то особа, чиє право оспорюється, може вимагати його визнання шляхом звернення із зустрічним позовом.

При здійсненні правосуддя у господарських справах суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом та договором.

Частиною 2 ст. 16 Цивільного кодексу України встановлено способи захисту цивільних прав та інтересів судом. До них належать: 1) визнання права; 2) визнання правочину недійсним; 3) припинення дії, яка порушує право; 4) відновлення становища, яке існувало до порушення; 5) примусове виконання обов'язку в натурі; 6) зміна правовідношення; 7) припинення правовідношення; 8) відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди; 9) відшкодування моральної (немайнової) шкоди; 10) визнання незаконними рішення, дії чи бездіяльності органу державної влади, органу влади Автономної Республіки Крим або органу місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб.

Застосування конкретного способу захисту цивільного права залежить як від змісту суб'єктивного права, за захистом якого звернулася особа, так і від характеру його порушення.

З цією метою суд повинен з'ясувати характер спірних правовідносин сторін (предмет та підставу позову), характер порушеного права позивача та можливість його захисту в обраний ним спосіб.

Зважаючи на вищевикладене у сукупності, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для задоволення позову та заміни в договорі № 63 від 30.07.2015 про закупівлю товарів за державні кошти, укладеному між Департаментом міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та Товариством з обмеженою відповідальністю «ТЕХОЙЛ РИТЕЙЛ» сторону замовника з Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) на Управління з питань цивільного захисту виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) та назву і юридичну адресу учасника по договору з ТОВ «ТЕХОЙЛ РІТЕЙЛ» та ТОВ «ВОЛЬФСОН» (69063, м. Запоріжжя, вул. Олександрівська, буд. 3, ідентифікаційний код 39582451).

У зв'язку з тимчасовою непрацездатністю судді Демидова В.О., повний текст рішення складено та підписано 16.11.2020.

Витрати по сплаті судового збору відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 129 Господарського процесуального кодексу України покладаються на відповідача.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 13, 74, 129, 232, 236-241, 252 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд міста Києва -

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Замінити в договорі № 63 від 30.07.2015 про закупівлю товарів за державні кошти, укладеному між Департаментом міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та Товариством з обмеженою відповідальністю «ТЕХОЙЛ РИТЕЙЛ», сторону замовника з Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) на Управління з питань цивільного захисту виконавчого органу Київської міської ради (КМДА) та назву і юридичну адресу учасника по договору з ТОВ «ТЕХОЙЛ РІТЕЙЛ» та ТОВ «ВОЛЬФСОН» (69063, м. Запоріжжя, вул. Олександрівська, буд. 3, ідентифікаційний код 39582451).

3. Стягнути з ТОВ «ВОЛЬФСОН» (69063, м. Запоріжжя, вул. Олександрівська, буд. 3, ідентифікаційний код 39582451) на користь Департаменту міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) (04074, м. Київ, вул. Вишгородська, буд. 21, код 34926981) судовий збір у сумі 2 102,00 грн.

Рішення набирає законної сили у строк та в порядку, встановленому ст.241 Господарського процесуального кодексу України.

Рішення може бути оскаржено до Північного апеляційного господарського суду в строк, встановлений ст.256 Господарського процесуального кодексу України та в порядку, передбаченому ст.257 Господарського процесуального кодексу України з урахуванням приписів п. 4 Розділу X «Прикінцеві положення» та п.п.17.5 п.17 Розділу ХІ Перехідні положення Господарського процесуального кодексу України.

З повним текстом рішення можна ознайомитись у Єдиному державному реєстрі судових рішень за веб-адресою:http://reyestr.court.gov.ua/.

Повний текст рішення складено та підписано 16.11.2020.

Суддя В.О.Демидов