Постанова від 04.11.2020 по справі 1.380.2019.005341

ВОСЬМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 листопада 2020 рокуЛьвівСправа № 1.380.2019.005341 пров. № А/857/9360/20

Восьмий апеляційний адміністративний суд у складі колегії :

головуючого судді: Гуляка В.В.

суддів: Ільчишин Н.В., Святецького В.В.

за участі секретаря судового засідання: Марцинковської О.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_1 ,

на рішення Львівського окружного адміністративного суду від 18 травня 2020 року (суддя - Сидор Н.Т., місце ухвалення - м.Львів, дата складання повного тексту - 28.05.2020 року),

у справі №1.380.2019.005341 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління архітектури та урбаністики Департаменту містобудування Львівської міської ради,

про зобов'язання до вчинення дій,

встановив:

У жовтні 2019 року позивач ОСОБА_1 звернувся в суд із адміністративним позовом до відповідача Управління архітектури та урбаністики Департаменту містобудування Львівської міської ради, в якому просив зобов'язати відповідача включити до комплексної схеми розміщення стаціонарних тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м.Львова тимчасову споруду - кіоск (павільйон) за адресою: АДРЕСА_1 , який належить ОСОБА_1 , а також видати паспорти прив'язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності на зазначений кіоск.

Відповідач позовних вимог не визнав, в суді першої інстанції подав відзив на позовну заяву, просив відмовити у задоволенні позовних вимог.

Рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 18 травня 2020 року відмовлено у задоволенні позову.

З цим рішенням суду першої інстанції від 18.05.2020 року не погодився позивач ОСОБА_1 та оскаржив його в апеляційному порядку. Вважає апелянт, що судом першої інстанції судом неповно з'ясовано обставини, що мають значення для справи, не доведено ряд обставин, які суд визнав встановленими, висновки, викладені у рішенні суду першої інстанції не відповідають обставинам справи, порушено норми процесуального права.

В обґрунтування апеляційних вимог апелянт зазначає, що є фізичною особою-підприємцем і здійснює свою підприємницьку діяльність в павільйоні, який знаходиться на земельній ділянці за адресою: АДРЕСА_1 , що є приватною власністю позивача з 2001 року. З метою отримання паспорта прив'язки на вищезгаданий павільйон звернувся з відповідною заявою та необхідними документами до постійної комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища. Оскільки позивачем подано повний пакет документів та всі достовірні відомості, підстав для відмови у видачі паспорту прив'язки не було. Вважає апелянт помилковими висновки суду першої інстанції, що на час звернення позивача до постійної комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища Львівської міської ради з заявою від 12.11.2018р. та повторними заявами про включення павільйону за адресою: АДРЕСА_1 в комплексну схему розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м.Львові, діяв мораторій на доповнення Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м.Львові новими тимчасовими спорудами терміном до 31.12.2019р., встановлений п.7 ухвали міської ради від 02.03.2017р. №1568 «Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території м.Львова». Тобто, встановлення мораторію і стало підставою для відмови позивачу у поновленні тимчасової споруди в Комплексній схемі розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м.Львові. Апелянт зазначає, що фактичні ж обставини справи вказують на те, що по-перше, вищезгадана Ухвала стосується нових тимчасових споруд, а не існуючих, а по-друге, відповідно до п.3.7 ухвали Львівської міської ради №4526 від 23.04.2015р. «Про затвердження Положення про порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м.Львові та Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м.Львові» відмова у видачі паспорту прив'язки можлива виключно у двох випадках: подання неповного пакету документів; подання недостовірних відомостей. Отже вважає, що підстав для відмови позивачу у видачі паспорту прив'язки не було. Щодо порушення норм процесуального права, то зазначає апелянт, що суд у порушення вимог статті 246 КАС України у вступній частині рішення зазначив, що суд розглянув у відкритому судовому засіданні питання про витребування доказів у справі.

За результатами апеляційного розгляду апелянт просить скасувати оскаржене рішення суду від 18.05.2020р. та ухвалити нове рішення, яким позовні вимоги задовольнити повністю.

Відповідач Управління архітектури та урбаністики Департаменту містобудування Львівської міської ради із апеляційними вимогами не погодився, подав суду апеляційної інстанції відзив на апеляційну скаргу, у якому зазначив, що апеляційна скарга є необґрунтованою та задоволенню не підлягає. Зазначає про відсутність правових підстав для зобов'язання відповідача включити до комплексної схеми розміщення стаціонарних тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м.Львова - павільйон, який належить позивачу, та видавати паспорти прив'язки під час дії мораторію. Просить залишити рішення суду від 18.05.2020 без змін.

Суд апеляційної інстанції заслухавши доповідь судді-доповідача, дослідивши матеріали справи та докази по справі, обговоривши доводи, межі та вимоги апеляційної скарги, перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції, вважає, що дану апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, з урахуванням наступного.

Судом апеляційної інстанції встановлено та підтверджено матеріалами справи, що позивач ОСОБА_1 зареєстрований як фізична особа-підприємець 19.04.1996 та здійснює підприємницьку діяльність у павільйоні, що розташований на земельній ділянці, належній йому на праві приватної власності, за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 13-16).

Згідно ухвали 12 сесії 5-го скликання Львівської міської ради від 05.03.2009 №2448 "Про внесення змін та доповнень до ухвали міської ради від 18.12.2008 №2311", серед переліку суб'єктів підприємницької діяльності, які у 2008 році мали документи на землекористування, є ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 , приватна земельна ділянка - на 5 років (а.с. 17).

02.03.2017 на 6-тій сесії 7-го скликання Львівською міською радою прийнято ухвалу №1568 "Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території м.Львова", якою продовжено термін підприємницької діяльності у тимчасових спорудах, що розміщені на території м.Львова, до 31.05.2018, згідно з Додатком 1 (а.с. 69-88).

У згаданому Додатку 1 серед переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у Личаківському районі м.Львова міститься належний СПД ОСОБА_1 павільйон по АДРЕСА_2 (а.с. 81).

Пунктом 2 зазначеної Ухвали №1568 встановлено, що після завершення зазначеного у п.1 цієї ухвали терміну, у разі відсутності зауважень щодо розміщення тимчасових споруд та наявності всіх документів на їх встановлення, передбачених ухвалою міської ради від 23.04.2015 №4526 "Про затвердження Положення про порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м.Львові та Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м.Львові", термін здійснення підприємницької діяльності у таких тимчасових спорудах продовжується до 31.05.2020р..

Згідно з п.5 цієї Ухвали №1568 визначено суб'єктам підприємницької діяльності, переліченим у додатку 1, до 01.09.2017 укласти договори на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою для розміщення тимчасових споруд, до 31.12.2017 привести всю необхідну документацію на розміщення тимчасових споруд відповідно до законодавства України та отримати паспорти прив'язки тимчасових споруд.

Ухвалою Львівської міської ради від 26.10.2017 №2526 "Про внесення змін до ухвал міської ради від 02.03.2017 №1568, від 27.04.2017 №1888 та від 29.06.2017 №2257" зазначені терміни продовжено до 31.12.2017 та до 28.02.2018 відповідно.

Пунктом 7 вказаної вище Ухвали №1568 встановлено мораторій на доповнення Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м.Львові новими тимчасовими спорудами терміном до 31.12.2019р..

17.05.2018 на 13 сесії 7 скликання Львівською міською радою прийнято ухвалу №3417 "Про внесення змін до ухвал міської ради від 02.03.2017 №1568, від 27.04.2017 №1888 та від 26.10.2017 №2526", згідно з якою п.1 ухвали міської ради від 02.03.2017 №1568 викладено у новій редакції: "Продовжити термін здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах, які розміщені на території м.Львова до 31.12.2019 згідно з додатком 1, крім тимчасових споруд, зазначених у пунктах 88, 103, 128, 129, 130, 131, 132, 133, 134, 135, 136, 137, 138, 139, 140, 141, 142, 144, 145, 146, 147, 148, 149, 150 переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у Галицькому районі м.Львова, тимчасових споруд, зазначених у пунктах 27, 42, 46, 54, 105, 114, 131, 200, 255, 271, 274, 275, 276 переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у Залізничному районі м.Львова, тимчасових споруд, зазначених у пунктах 1, 29, 32, 62, 76, 99, 163 переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у Личаківському районі м.Львова, тимчасових споруд, зазначених у пунктах 14, 103, 105, 107, 138, 140, 178, 184, 185, 230, 322, 324, 326, 329 переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у Сихівському районі м.Львова, тимчасових споруд, зазначених у пунктах 28, 61, 62, 154, 155, 157, 158, 178, 213, 214, 262, 263, 267, 279, 280, 281, 290 переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у Франківському районі м.Львова, тимчасових споруд, зазначених у пунктах 20, 119, 121, 125, 288, 304, 311, 314 переліку тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у Шевченківському районі м.Львова".

Також судом встановлено, що 12.11.2018 позивач ОСОБА_1 звертався до постійної комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища з заявою про включення тимчасової споруди, яка йому належить та розташована за адресою: АДРЕСА_1 в комплексу схему розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності в м.Львові (а.с. 18).

Згідно з витягом з протоколу №135 засідання постійної комісії від 30.07.2019 одноголосного вирішено рекомендувати Управлінню архітектури та урбаністики надати висновки щодо вищевказаного питання (а.с. 21).

20.12.2018р. Личаківською районною адміністрацією Львівської МР видано розпорядження №549 "Про демонтаж тимчасової споруди на АДРЕСА_1 ", в якому вказано, що враховуючи те, що тимчасова споруда, розміщена по АДРЕСА_1 , не увійшла до Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд як частина Програми комплексного благоустрою міста, адміністрацією вирішено зобов'язати фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 добровільно демонтувати за власні кошти самочинно встановлену тимчасову споруду у термін до одного місяця з дня видачі розпорядження (а.с. 67).

На звернення (заяви) позивача ОСОБА_1 від 19.06.2019 року та 03.09.2019 року щодо питання включення тимчасової споруди за адресою: АДРЕСА_1 в комплексу схему розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності в м.Львові, листом від 17.09.2019р. №2401-6272 Управлінням архітектури та урбаністики департаменту містобудування Львівської міської ради повідомлено позивача ОСОБА_1 , що відповідно до п.7 ухвали міської ради від 02.03.2017 №1568 "Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території м.Львова" встановлено мораторій на доповнення Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м.Львові новими тимчасовими спорудами терміном до 31.12.2019р.. Зазначено, що на період дії згаданого мораторію поновлення тимчасової споруди для здійснення підприємницької діяльності на території м.Львова є неможливим (а.с. 22, 23, 24).

Суд апеляційної інстанції погоджується з висновком суду першої інстанції про відсутність підстав для задоволення позовних вимог щодо зобов'язання відповідача Управління архітектури та урбаністики Департаменту містобудування Львівської міської ради включити до комплексної схеми розміщення стаціонарних тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м.Львова тимчасову споруду - кіоск (павільйон) за адресою: АДРЕСА_1 , а також видати паспорти прив'язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності на зазначений кіоск, з врахуванням наступного.

Відповідно до ст.144 Конституції України, органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.

Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21.05.1997 №280/97-ВР відповідно до Конституції України визначає систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування.

Згідно з пунктом 44 ч.1 ст.26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено, що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються питання, зокрема, встановлення відповідно до законодавства правил з питань благоустрою території населеного пункту, забезпечення в ньому чистоти і порядку, торгівлі на ринках, додержання тиші в громадських місцях, за порушення яких передбачено адміністративну відповідальність.

Відповідно до ч.1 ст.59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.

За визначенням частин 2 та 4 ст.28 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" від 17.02.2011 №3038-VI, тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності - це одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.

Тимчасова споруда для здійснення підприємницької діяльності може мати закрите приміщення для тимчасового перебування людей (павільйон площею не більше 30 квадратних метрів по зовнішньому контуру) або не мати такого приміщення.

Розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності здійснюється в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері містобудування.

Механізм розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності визначений Порядком розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженим Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 21.10.2011 №244 (далі по тексу цієї постанови - Порядок №244).

Згідно з п.1.3 Порядку №244, тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності (далі - ТС) - це одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.

Відповідно до п.п. 1.5 та 1.6 Порядку №244, комплексна схема розміщення ТС в межах вулиці (скверу, бульвару, провулку, узвозу, проїзду, площі, майдану тощо), мікрорайону (кварталу), населеного пункту - це текстові та графічні матеріали, якими визначаються місця розташування ТС, розроблені з урахуванням вимог будівельних, санітарно-гігієнічних норм, а також існуючих містобудівних обмежень, вимог щодо охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання територій, охорони історико-культурної спадщини, земельно-господарського устрою.

Комплексна схема розміщення ТС та архітип розробляються за рішенням сільської, селищної, міської, районної ради суб'єктом господарювання, який має ліцензію на виконання проектних робіт, або архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат, та затверджуються рішенням (розпорядженням, наказом) виконавчого органу відповідної ради, районної державної адміністрації. Розроблення комплексної схеми розміщення ТС та архітипу здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету та інших джерел, не заборонених законодавством.

Відповідно до підпунктів 2.1-2.7 Порядку №244, підставою для розміщення ТС є паспорт прив'язки ТС (додаток 1).

Замовник, який має намір встановити ТС, звертається до відповідного виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, районної державної адміністрації із відповідною заявою у довільній формі про можливість розміщення ТС.

До заяви додаються: графічні матеріали із зазначенням бажаного місця розташування ТС, виконані замовником у довільній формі на топографо-геодезичній основі М 1:500 кресленнями контурів ТС з прив'язкою до місцевості; реквізити замовника (найменування, П. І. Б., адреса, контактна інформація). Цей перелік документів є вичерпним.

Відповідність намірів щодо місця розташування ТС комплексній схемі розміщення ТС (у разі її наявності), будівельним нормам визначає відповідний орган з питань містобудування та архітектури, який утворено у складі виконавчого органу відповідної сільської, селищної, міської ради, районної державної адміністрації, протягом десяти робочих днів з дня подання зазначеної заяви.

У разі відсутності у складі відповідного виконавчого органу сільської, селищної, міської ради органу з питань містобудування та архітектури відповідність намірів щодо місця розташування ТС на території сільської, селищної, міської ради визначає орган з питань містобудування та архітектури відповідної районної державної адміністрації за територіальною належністю. У такому випадку строк розгляду заяви становить п'ятнадцять робочих днів.

Про відповідність намірів замовника щодо місця розташування ТС комплексній схемі розміщення ТС (у разі її наявності), будівельним нормам замовник повідомляється відповідним органом з питань містобудування та архітектури письмово протягом трьох робочих днів з дня такого визначення відповідності намірів або замовнику надається аргументована відмова щодо реалізації намірів розміщення ТС.

Для оформлення паспорта прив'язки замовник звертається до органу з питань містобудування та архітектури із додатковою заявою щодо оформлення паспорта прив'язки ТС, до якої додає: схему розміщення ТС (додаток 1); ескізи фасадів ТС у кольорі М 1:50 (для стаціонарних ТС), які виготовляє суб'єкт господарювання, що має ліцензію на виконання проектних робіт, або архітектор, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат (додаток 1); схему благоустрою прилеглої території, складену замовником або суб'єктом підприємницької діяльності, який має відповідну ліцензію, архітектором, який має відповідний кваліфікаційний сертифікат, відповідно до Закону України "Про благоустрій населених пунктів України"; технічні умови щодо інженерного забезпечення (за наявності), отримані замовником у балансоутримувача відповідних інженерних мереж. Зазначені документи замовником отримуються самостійно.

Паспорт прив'язки ТС оформлюється органом з питань містобудування та архітектури протягом десяти робочих днів з дня подання зазначеної заяви.

Отже, аналіз наведених положень дає підстави вважати вірним висновок суду першої інстанції, що повноваження щодо затвердження комплексної схеми розміщення тимчасових споруд та щодо оформлення та видачі паспорта прив'язки тимчасових споруд належать до компетенції різних органів. Комплексна схема розміщення тимчасових споруд розробляється за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради та затверджується рішенням (розпорядженням, наказом) виконавчого органу відповідної ради, районної державної адміністрації, в той час як паспорт прив'язки тимчасової споруди оформляється відповідним органом з питань містобудування та архітектури.

Необхідно зауважити, що комплексна схема розміщення тимчасової споруди не є документом дозвільного характеру на її розміщення, оскільки являє собою комплекс текстових та графічних матеріалів, якими визначаються місця розташування тимчасової споруди на території конкретного населеного пункту. Дозвільним документом на розміщення тимчасової споруди є паспорт прив'язки тимчасової споруди, процедура оформлення якого складається з декількох етапів.

Особа, яка має намір встановити тимчасову споруду, звертається до відповідного виконавчого органу сільської, селищної, міської ради, районної державної адміністрації із відповідною заявою та доданим до неї пакетом документів. Така заява передається до відповідного органу з питань містобудування та архітектури, який утворено у складі виконавчого органу відповідної сільської, селищної, міської ради, районної державної адміністрації. Вказаний орган визначає відповідність намірів щодо місця розташування тимчасової споруди комплексній схемі розміщення тимчасових споруд та письмово повідомляє заявника про таку відповідність або йому надається аргументована відмова щодо реалізації намірів розміщення тимчасової споруди.

У разі підтвердження відповідності намірів щодо місця розташування тимчасової споруди комплексній схемі розміщення тимчасових споруд замовник звертається до органу з питань містобудування та архітектури із додатковою заявою щодо оформлення паспорта прив'язки тимчасової споруди та відповідними додатками до неї, яка є підставою для оформлення та видачі паспорта прив'язки тимчасової споруди.

Суд враховує, що відповідно до пункту 2.1 ухвали Львівської міської ради №4526 від 23.04.2015 "Про затвердження Положення про порядок розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м.Львові та Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м.Львові", розміщення тимчасових споруд здійснюється замовником відповідно до паспорту прив'язки, плану земельної ділянки та договору оренди земельної ділянки або договору окремих конструктивних елементів благоустрою. Місце встановлення тимчасових споруд повинно відповідати адресі, вказаній у паспорті прив'язки та плану земельної ділянки або схеми прив'язки.

Пунктом 2.2 цієї Ухвали встановлено, що термін розміщення тимчасових споруд не може перевищувати термін дії договору оренди земельної ділянки або договору оренди окремих конструктивних елементів благоустрою, встановлений ухвалою міської ради.

Пункт 5.10 цієї Ухвали визначає, що коли протягом шести місяців з дати прийняття ухвали міської ради суб'єкт підприємницької діяльності не уклав договору оренди окремих конструктивних елементів благоустрою для розміщення тимчасових споруд він втрачає право на встановлення ТС, у подальшому - на укладення договору.

Також суд враховує, що згідно ухвали Львівської міської ради від 17.05.2018 №3417 "Про внесення змін до ухвал міської ради від 02.03.2017 №1568, від 27.04.2017 №1888 та від 26.10.2017 №2526" суб'єкту підприємницької діяльності ОСОБА_1 не продовжено терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасовій споруді - павільйоні за адресою: АДРЕСА_1 , з урахуванням того, що відповідно до п.5 ухвали міської ради від 02.03.2017 №1568 "Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території м. Львова" суб'єкти підприємницької діяльності повинні були до 01.09.2017 укласти договори на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою для розміщення тимчасових споруд, до 31.12.2017 привести всю необхідну документацію на розміщення тимчасових споруд відповідно до законодавства України та отримати паспорти прив'язки тимчасових споруд. Ухвалою Львівської міської ради від 26.10.2017 №2526 "Про внесення змін до ухвал міської ради від 02.03.2017 №1568, від 27.04.2017 №1888 та від 29.06.2017 №2257" зазначені терміни продовжено до 31.12.2017 та до 28.02.2018 відповідно.

Однак ФОП ОСОБА_1 не уклав договір оренди окремих конструктивних елементів благоустрою, а тому йому не було продовжено терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасовій споруді - павільйоні за адресою: АДРЕСА_1 .

Згідно матеріалів справи, позивач із заявою про включення тимчасової споруди, яка розташована за адресою: АДРЕСА_1 , в Комплексу схему розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності в м.Львові звернувся до постійної комісії архітектури, містобудування та охорони історичного середовища Львівської міської ради 12.11.2018 вже після встановленого ухвалою Львівської міської ради від 26.10.2017 №2526 "Про внесення змін до ухвал міської ради від 02.03.2017 №1568, від 27.04.2017 №1888 та від 29.06.2017 №2257" терміну, до якого мав укласти договір на право тимчасового користування окремими конструктивними елементами благоустрою для розміщення тимчасових споруд та отримати паспорт прив'язки.

На час такого звернення діяв мораторій на доповнення Комплексної схеми розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м.Львові новими тимчасовими спорудами терміном до 31.12.2019, встановлений п.7 ухвали міської ради від 02.03.2017 №1568 "Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території м. Львова" і така обставина стала підставою для відмови позивачу у поновленні тимчасової споруди в Комплексній схемі розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м. Львові.

Враховуючи встановлені наведені вище фактичні обставини та правове регулювання спірних правовідносин, суд апеляційної інстанції погоджується з висновком суду першої інстанції щодо правомірної відмови Управління архітектури і урбаністики Департаменту містобудування у включенні павільйону ОСОБА_1 у Комплексну схему розміщення тимчасових споруд для здійснення підприємницької діяльності у м.Львові під час дії мораторію, встановленого п.7 ухвали міської ради від 02.03.2017 №1568 «Про продовження терміну здійснення підприємницької діяльності у тимчасових спорудах на території м.Львова».

Судом враховується, що позивач не оскаржував ухвали Львівської міської ради від 17.05.2018 №3417 "Про внесення змін до ухвал міської ради від 02.03.2017 №1568, від 27.04.2017 №1888 та від 26.10.2017 №2526", якою не було продовжено терміну здійснення його підприємницької діяльності у тимчасовій споруді.

Згідно ч.ч. 1, 2 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

З огляду на це відсутні підстави для задоволення позовних вимог щодо зобов'язання Управління архітектури та урбаністики Департаменту містобудування Львівської міської ради включити до комплексної схеми розміщення стаціонарних тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території м.Львова тимчасову споруду - кіоск за адресою: АДРЕСА_1 , який належить позивачу ОСОБА_1 ..

Суд апеляційної інстанції також звертає увагу на те, що матеріали справи не містять і позивачем не надано доказів того, що він звертався до відповідача чи іншого компетентного органу із заявою щодо видачі (оформлення) паспорта прив'язки розглядуваної ТС, із доданими документами, у відповідності до підпункту 2.6 Порядку №244.

При цьому, відсутнє рішення (ухвала) про відмову у видачі позивачу паспорту прив'язки тимчасової споруди.

Водночас, у розглядуваному адміністративному позові позивачем не заявлено вимог щодо оскарження (визнання протиправними) рішень, дій чи бездіяльності відповідача у розглядуваних правовідносинах щодо включення до комплексної схеми тимчасової споруди - кіоску (павільйону) за адресою: АДРЕСА_1 , та щодо видачі паспорта прив'язки цієї тимчасової споруди.

З врахуванням того, що позивач не довів обставин, на яких ґрунтуються його вимоги, відсутні підстави для зобов'язання відповідача видати паспорти прив'язки тимчасової споруди для провадження підприємницької діяльності на зазначений позивачем кіоск, а отже, суд першої інстанції дійшов правильного висновку про відмову у задоволенні позовних вимог.

Таким чином, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції.

Відносно доводів апелянта (позивача) щодо порушення судом першої інстанції норм процесуального права, а саме, зазначення у вступній частині рішення суду фрази «розглянувши у відкритому судовому засіданні питання про витребування доказів», то колегія суддів апеляційного суду зазначає, що таке формулювання у рішенні суду від 18.05.2020 року являється очевидною опискою, яка може бути виправлена судом першої інстанції згідно статті 253 КАС України.

Таке процесуальне порушення (описка) не призвело до неправильного вирішення справи, а тому, згідно приписів статті 317 КАС України, не може бути підставою для скасування чи зміни судового рішення.

З врахуванням наведених вище норм законодавства та фактичних обставин справи, суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що судом першої інстанції при розгляді адміністративної справи всебічно та об'єктивно встановлено обставини справи, оскаржене рішення суду від 18.05.2020 року винесене з дотриманням норм матеріального права та основ процесуального права, а тому немає підстав для його скасування.

Керуючись ст.ст. 243, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 328 КАС України, суд

постановив:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення.

Рішення Львівського окружного адміністративного суду від 18 травня 2020 року у справі №1.380.2019.005341 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління архітектури та урбаністики Департаменту містобудування Львівської міської ради про зобов'язання до вчинення дій - залишити без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати її прийняття і може бути оскаржена в касаційному порядку шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня її прийняття (проголошення), а у разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення - протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Головуючий суддя В. В. Гуляк

судді Н. В. Ільчишин

В. В. Святецький

Повне судове рішення складено 16.11.2020 року.