Постанова від 10.11.2020 по справі 372/3666/20

Справа № 372/3666/20

ПОСТАНОВА

Іменем України

10 листопада 2020 року Обухівський районний суд Київської області в складі:

головуючого судді Проць Т.В.

за участі секретаря Сокол О.В.

прокурора Малишенка Д.О.,

особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,

розглянувши матеріали, які надійшли від Національної поліції України, Департаменту стратегічних розслідувань, Управління стратегічних розслідувань в Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1

по ч. 1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 обіймаючи до 18.02.2019 року посаду головного спеціаліста відділу освіти Обухівської РДА Київської області, будучи державним службовцем 9-го рангу категорії «В», являючись суб'єктом відповідальності за вчинення корупційного правопорушення згідно з пп. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону та примітки до ст. 1726 КУпАП, на якого поширюється його дія, в порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 даного Закону та пп. 2 ч. 5 Розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Реєстру, затвердженого рішенням НАЗК №3 від 10.06.2016, під час припинення виконання функцій держави несвоєчасно (06.10.2020), без поважних причин, подав декларацію перед звільненням за період, неохоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав повністю, зобов'язався в майбутньому дотримуватись вимог Закону України «Про запобігання корупції» та просив суворо його не карати.

Прокурор Обухівського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури зазначив, що в матеріалах справи достатньо доказів на підтвердження скоєного адміністративного правопорушення ОСОБА_1 , а тому останній повинен бути притягнутий до адміністративної відповідальності за вчинене.

Під час судового розгляду встановлено, що розпорядженням Обухівської РДА Київської області від 29.12.2018 №203-к «Про переведення ОСОБА_2 » останнього призначено шляхом переведення на посаду головного спеціаліста відділу освіти зазначеної райдержадміністрації. Попередньо наказом Управління соціального захисту населення Обухівської РДА від 11.01.2018 № 03-к ОСОБА_1 присвоєно 9 ранг державного службовця у межах посад державної служби категорії «В».

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про державну службу» посада головного спеціаліста відділу освіти Обухівської РДА Київської області відноситься до категорії «В» посад державної служби.

11.12.2017 ОСОБА_1 прийнято присягу державного службовця.

Відповідно до п. 15.4 та п. 16 особової картки державного службовця ОСОБА_1 06.07.2018 ознайомлений та письмово попереджений про встановлені Законом обмеження.

Відповідно до ч. 5 ст. 32 Закону України «Про державну службу» на державних службовців поширюються обмеження, передбачені Законом.

Згідно з підпунктом «в» п. 1 ч. 1 ст. З Закону суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону є державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування, тобто особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до абзацу 14 ч. 1 ст. 1 Закону суб'єкти декларування - особи, зазначені у п. 1, пп. «а» і пп. «в» п. 2, п. 4 і п. 5 ч. 1 ст. З цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Згідно з приміткою до ст. 1726 КУпАП суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Абзацом 1 ч. 2 ст. 45 Закону визначено, що особи зазначені у п. 1, підпунктах «а» і «в» п. 2, п. 5 ч. 1 ст. З цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до підпункту 2 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Реєстру, затвердженого рішенням НАЗК №3 від 10.06.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за №959/29089, декларація суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб'єкт дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.

Декларація суб'єкта декларування, який припиняє діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими таким суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день, що передує дню подання декларації. Під раніше поданими деклараціями розуміються як декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону, так і декларації, що були подані відповідно до Закону.

Встановлено, що наказом виконуючого обов'язки начальника відділу освіти Обухівської РДА Київської області від 18.02.2018 № 25-к ОСОБА_1 відповідно до ст. 86 Закону України «Про державну службу» та ст. 38 Кодексу законів про працю (за власним бажанням) звільнено з посади головного спеціаліста зазначеного відділу. Підставою для звільнення є заява ОСОБА_1 ..

Згідно з ч. 1 ст. 47 Кодексу законів про працю України власник або уповноважений ним орган зобов'язаний у день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, зазначені в ст. 116 цього Кодексу. При звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення, що зазначено у ст. 1 16 Кодексу законів про працю України.

Відповідно до запису в особовій картці державного службовця ОСОБА_1 ознайомився з наказом про своє звільнення та отримав трудову книжку 18.02.2019, тобто у день звільнення.

Згідно з п. 4.1. Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників затвердженої спільним наказом Міністурства праці України, Міністерства юстиції України та Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.1993 №58 днем звільнення є день видачі трудової книжки.

Тобто, днем припинення ОСОБА_1 повноважень є день ознайомлення з наказом та отримання трудової книжки.

Отоже, ОСОБА_1 , будучи головним спеціалістом відділу освіти Обухівської РДЛ Київської області, є суб'єктом, на якого поширювалась дія Закону та суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією та знав про припинення своїх повноважень, оскільки подав відповідну заяву та мав подати декларацію до дня припинення повноважень (до 18.02.2019), але не пізніше дня такого припинення.

Згідно з пп. 2 п. 5 розділу 2 Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування затвердженого рішенням НАЗК №3 від 10.06.2016 у редакції наказу НАЗК від 12.12.2019 № 168/19, декларація перед звільненням - декларація, яка подається відповідно до абз.1 ч. 2 ст. 45 Закону не пізніше 20 робочих днів з дня припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у пп. а п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону.

Така декларація охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у пп. «а», «в» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону.

Відповідно до ст. 22 Конституції України при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Статтею 58 Конституції України передбачено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи і ніхто не може відповідати за діяння, які на час їх вчинення не визначалися законом як правопорушення.

Згідно з ч. 2 ст. 8 КУпАП закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають.

У ОСОБА_1 виник обов'язок подати декларацію перед звільненням за період, неохоплений раніше поданими деклараціями, упродовж часу з 00:00 год. 19.02.2019 (наступний робочий день після дати звільнення) по 23:59 год. 19.03.2019.

20.03.2019 в 00:00 год. ОСОБА_1 порушив порядок, передбачений пп. 2 ч. 5 Розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Реєстру, затвердженого рішенням НАЗК №3 від 10.06.2016, а саме у строк 20 робочих днів з моменту звільнення не подав декларацію перед звільненням за період, не охоплений раніше поданими деклараціями (з 01.01.2019 по 18.02.2019).

Відповідно до публічно доступної інформації, оприлюдненої на офіційному сайті НАЗК декларацію перед звільненням за період, неохоплений раніше поданими деклараціями (з 01.01.2019 по 18.02.2019) ОСОБА_1 подав лише о 12 год. 34 хв. 06.10.2020, тобто не своєчасно, без поважних причин.

Вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, оцінюючи докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що дії ОСОБА_1 необхідно кваліфікувати за ч. 1ст. 172-6 КУпАП.

Обираючи міру стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, відсутність обтяжуючих та пом'якшуючих відповідальність обставин та вважає необхідним призначити адміністративне стягнення у виді штрафу.

Згідно зі ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Таким чином, з урахуванням ЗУ «Про судовий збір» з особи яка визнана винною у вчинені адміністративного правопорушення підлягає стягненню судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Керуючись ст.172-6 ч.1, ст.279, 280, 283 КУпАП України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. 00 коп.

Стягнути згідно ст.4 ч.2 Закону України «Про судовий збір» на користь держави, (Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106 Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП) Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001 Код класифікації доходів бюджету: 22030106), з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 420 грн. 40 коп..

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Обухівський районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Згідно зі ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби та з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного відповідній статті КУпАП.

Строк пред'явлення до виконання постанови 3 (три) місяці згідно Закону України «Про виконавче провадження».

СуддяПроць Т. В.