Рішення від 30.10.2020 по справі 367/3500/18

Справа № 367/3500/18

Провадження №2/367/1066/2020

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

Іменем України

30 жовтня 2020 року Ірпінський міський суд Київської області в складі:

головуючої судді Саранюк Л. П.,

при секретарі Бабаковій М.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Ірпінського міського суду Київської області цивільну справу за позовом Бучанської міської ради Київської області до ОСОБА_1 про визнання укладеним договору про пайову участь у розвитку інфраструктури м.Буча,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернулась до суду з даним позовом до ОСОБА_1 про визнання укладеним договору про пайову участь у розвитку інфраструктури м.Буча, мотивуючи свої вимоги тим, що в період з 30.03.2015 року по 26.06.2015 року Державною фінансовою інспекцією в Київській області була проведена ревізія бюджету міста Буча та фінансово-господарської діяльності Бучанської міськрї ради за період з 01.09.2011 року по завершений місяць 2015 року, якою було встановлено недоотримання бюджетом міста Буча значної суми коштів, в тому числі несплата коштів пайової участі ОСОБА_1 у зв'язку із введенням в експлуатацію «реконструкції існуючої квартири під салон краси за адресою: АДРЕСА_1 ».

Зокрема, згідно акту ревізії Державної фінансової інспекції в Київській області від 06.07.2015 року на підставі даних зустрічної звірки в Державній архітектурно-будівельною інспекцією, встановлено, що на території м. Буча введено в експлуатацію реконструкції існуючої квартири під салон краси за адресою: АДРЕСА_1 , ОСОБА_1 .

Виконавчим комітетом Бучанської міської ради 29 березня 2012 року було прийнято рішення № 609-23-VI Про затвердження «Порядку сплати пайової участі замовника у розвитку інфраструктури міста Буча», яким затверджено розміри пайової часті загальної вартості будівництва та обов'язки по сплаті у строк визначений договором та законом.

Департаментом ДАБІ у Київській області 16.12.2014 року за № КС 142143500043 зареєстровано декларацію про готовність об'єкта до експлуатації подану замовником будівництва ОСОБА_1 згідно якої введено в експлуатацію об'єкт будівництва - реконструкція існуючої квартири під салон краси за адресою: АДРЕСА_1 .

При цьому, всупереч вимогам ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», а також Порядку сплати пайової участі замовника у розвитку інфраструктури міста Буча, ОСОБА_1 не уклав Договір пайової участі.

Враховуючи це, та виходячи із поданої відповідачем до Державної архітектурно-будівельної інспекції Декларації про готовність об'єкта до експлуатації, КП «Бучабудзамовник» здійснив розрахунок величини пайової участі замовника у розвиток інфраструктури міста Буча.

У зв'язку з невиконанням замовником будівництва ОСОБА_1 обов'язку взяти пайову участь у створенні і розвитку інфраструктури міста Буча на адресу ОСОБА_1 16.12.2016р. направлено лист з пропозицією щодо укладення Договору пайової участі розвитку інфраструктури м.Буча.

Однак, Бучанською міською радою не отримано жодної відповіді від ОСОБА_1 на вищевказаний лист, що вказує на ухилення від укладення договору пайової участі.

Відповідач ухиляється від підписання даного договору та в порушення вимог ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», статей 641, 642, 643 Цивільного кодексу України, відмовився від укладення договору про пайову участь замовника у розвиток інфраструктури міста Буча

На підставі норм чинного законодавства оскільки Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності» передбачає обов'язок усіх замовників прийняти участь у створенні і розвитку інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури, окрім тих, які цим законом звільнені від участі у створенні інфраструктури, то обов'язок приймати участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Буча є обов'язковим до виконання відповідачем - ОСОБА_1

Бучанська міська рада надіслала проект договору про пайову участь замовника у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Буча, а Відповідач відмовився укладати зазначений договір, укладення якого є обов'язковим, між сторонами виникли переддоговірні відносини.

У зв'язку з вищевикладеним просять суд визнати укладеним договір про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Буча між Бучанською міською радою (код ЄДРПОУ 04360586, поштовий індекс 08292, м. Буча, вул. Енергетиків, 12) та ОСОБА_1 (паспорт серія НОМЕР_1 виданий Мурованокуриловецьким РВ УМВС України у Віницькій обл.., 12.04.2002 р., ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , адреса проживання: АДРЕСА_2 ). Судові витрати покласти на відповідача.

В судове засідання позивач свого представника не направив, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. В матеріалах справи міститься заява від представника позивача про розгляд справи без його участі, позов підтримує та просить його задовольнити.

В судове засідання відповідач не з'явився, про час та місце розгляд справи повідомлявся належним чином, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштової кореспонденції та оголошенням про виклик на розгляд справи розміщеним на сайті «Судової влади України», а тому відповідно до вимог ст. 280 ЦПК України, суд вважає за можливе розглянути справу без його участі та ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів.

Суд, дослідивши письмові докази по справі, вважає позов таким, що підлягає до задоволення у повному обсязі з наступних підстав.

Судом встановлено, що в період з 30.03.2015 року по 26.06.2015 року Державною фінансовою інспекцією в Київській області була проведена ревізія бюджету міста Буча та фінансово-господарської діяльності Бучанської міськрї ради за період з 01.09.2011 року по завершений місяць 2015 року, якою було встановлено недоотримання бюджетом міста Буча значної суми коштів, в тому числі несплата коштів пайової участі ОСОБА_1 у зв'язку із введенням в експлуатацію «реконструкції існуючої квартири під салон краси за адресою: АДРЕСА_1 ».

Зокрема, згідно акту ревізії Державної фінансової інспекції в Київській області від 06.07.2015 року на підставі даних зустрічної звірки в Державній архітектурно-будівельною інспекцією, встановлено, що на території м. Буча введено в експлуатацію реконструкції існуючої квартири під салон краси за адресою: АДРЕСА_1 , ОСОБА_1 .

Виконавчим комітетом Бучанської міської ради 29 березня 2012 року було прийнято рішення № 609-23-VI Про затвердження «Порядку сплати пайової участі замовника у розвитку інфраструктури міста Буча», яким затверджено розміри пайової часті загальної вартості будівництва та обов'язки по сплаті у строк визначений договором та законом.

Департаментом ДАБІ у Київській області 16.12.2014 року за № КС 142143500043 зареєстровано декларацію про готовність об'єкта до експлуатації подану замовником будівництва ОСОБА_1 згідно якої введено в експлуатацію об'єкт будівництва - реконструкція існуючої квартири під салон краси за адресою: АДРЕСА_1 .

При цьому, всупереч вимогам ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», а також Порядку сплати пайової участі замовника у розвитку інфраструктури міста Буча, ОСОБА_1 не уклав Договір пайової участі.

Враховуючи це, та виходячи із поданої відповідачем до Державної архітектурно-будівельної інспекції Декларації про готовність об'єкта до експлуатації, КП «Бучабудзамовник» здійснив розрахунок величини пайової участі замовника у розвиток інфраструктури міста Буча.

У зв'язку з невиконанням замовником будівництва ОСОБА_1 обов'язку взяти пайову участь у створенні і розвитку інфраструктури міста Буча на адресу ОСОБА_1 16.12.2016р. направлено лист з пропозицією щодо укладення Договору пайової участі розвитку інфраструктури м.Буча.

Однак, Бучанською міською радою не отримано жодної відповіді від ОСОБА_1 на вищевказаний лист, що вказує на ухилення від укладення договору пайової участі.

Відповідач ухиляється від підписання даного договору та в порушення вимог ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», статей 641, 642, 643 Цивільного кодексу України, відмовився від укладення договору про пайову участь замовника у розвиток інфраструктури міста Буча.

Порядок укладення договорів за рішенням суду регулюється статтею 649 Цивільного кодексу України, виходячи зі змісту яких і принципу свободи договору, переддоговірні спори поділяються на спори про спонукання до укладення договору, якщо одна зі сторін ухиляється від його укладення, та на спори, коли сторони не врегулювали розбіжності щодо умов такого договору. При цьому, можливість розгляду судом цих спорів обумовлюється обов'язковістю договору (зокрема, на підставі правового акту органу місцевого самоврядування).

Визнання договору укладеним можливе, зокрема, коли хоча б одна із сторін зобов'язана його укласти через пряму вказівку закону. Таким чином, необхідною умовою для укладення договору за рішенням суду є наявність відповідної вказівки закону на обов'язковість укладення певного договору, а застосуванню до таких спорів підлягає законодавство, яке є чинним на момент виникнення переддоговірного спору та його вирішення в судовому порядку.

Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» визначені правові та організаційні основи містобудівної діяльності, спрямовані на забезпечення сталого розвитку територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів. Зокрема, ст. 40 вказаного Закону визначено, що порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до цього Закону. Замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту.

Величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування, з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, визначеної згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами. У разі якщо загальна кошторисна вартість будівництва об'єкта не визначена згідно з будівельними нормами, державними стандартами і правилами, вона визначається на основі встановлених органом місцевого самоврядування нормативів для одиниці створеної потужності. Встановлений органом місцевого самоврядування для замовника розмір пайової участі у розвитку інфраструктури не може перевищувати граничний розмір пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту, а саме для нежитлових будівель та споруд до 10 відсотків загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, для житлових до 4 відсотка загальної кошторисної вартості будівництва.

З аналізу наведених норм матеріального права, які регулюють відносини в сфері містобудування, вбачається, що пайова участь замовника будівництва сплачується до бюджету місцевого самоврядування на підставі відповідного договору, обов'язковість укладення якого визначена Законом України «Про регулювання містобудівної діяльності» та рішенням Бучанської міської ради «Про затвердження Порядку сплати пайової участі замовника у розвитку інфраструктури міста Буча.

Визначений Законом та Порядком строк (не пізніше 15 днів) для укладення договору пайової участі з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію, встановлений саме для добровільного виконання стороною вказаного обов'язку, і невиконання такого зобов'язання не звільняє замовника від укладення договору. Інакше, невиконання замовником передбаченого законом обов'язку надавало б йому переваги перед замовником, який добросовісно виконав такий обов'язок, що порушувало б загальні засади цивільного законодавства, якими є справедливість, добросовісність та розумність (ст. 3 ЦКУ), а також юридичну рівність учасників правовідносин (ст. 1 ЦКУ).

Оскільки Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності» передбачає обов'язок усіх замовників прийняти участь у створенні і розвитку інженерно - транспортної та соціальної інфраструктури, окрім тих, які цим законом звільнені від участі у створенні інфраструктури, то обов'язок приймати участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Буча є обов'язковим до виконання відповідачем - ОСОБА_1 .

При реєстрації декларації Державна архітектурно-будівельна інспекція або її територіальний орган не має права вимагати додаткові документи. Отже, при прийнятті об'єкта в експлуатацію Державна архітектурно-будівельна інспекція не перевіряє наявність укладеного договору про пайову участь та факт сплати замовником пайового внеску, а органи місцевого самоврядування позбавлені можливості контролювати момент прийняття об'єкту будівництва в експлуатацію.

В силу вимог ч. 2 ст. 638 Цивільного кодексу України договір укладається шляхом пропозиції однієї сторони укласти договір (оферти) і прийняття пропозиції (акцепту) другою стороною.

Відповідно до статті 641 Цивільного кодексу України пропозицію укласти договір (оферту) може зробити кожна із сторін майбутнього договору. Пропозиція укласти договір має містити істотні умови договору і виражати намір особи, яка її зробила, вважати себе зобов'язаною у разі її прийняття.

Статтею 643 Цивільного кодексу України встановлено, що якщо у пропозиції укласти договір вказаний строк для відповіді, договір є укладеним, коли особа, яка зробила пропозицію, одержала відповідь про прийняття пропозиції протягом цього строку.

Згідно статгі 648 Цивільного кодексу України, зміст договору укладеного на підставі правового акту органу місцевого самоврядування, обов'язкового для сторони договору, має відповідати цьому акту.

Однак, Відповідач на пропозицію Позивача укласти договір про пайову участь (внесок) замовника відповіді не надав.

Бучанська міська рада надіслала проект договору про пайову участь замовника у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Буча, а Відповідач відмовився укладати зазначений договір, укладення якого є обов'язковим, між сторонами виникли переддоговірні відносини.

Відповідно до ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи.

Згідно із статтею 89 ЦПК України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

На підставі вищевикладеного, оскільки доводи позивача знайшли своє підтвердження під час розгляду справи, то суд приходить до висновку, що позовна заява підлягає до задоволення у повному обсязі.

Керуючись ст. 40 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», ст.. 638, 641, 642, 643 ЦК України, ст.ст.4,78-81, 258-259, 265, 268,293-294, 315,317,352-355 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити у повному обсязі.

Визнати укладеним договір про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Буча між Бучанською міською радою (код ЄДРПОУ 04360586, поштовий індекс 08292, м. Буча, вул. Енергетиків, 12) та ОСОБА_1 (паспорт серія НОМЕР_1 виданий Мурованокуриловецьким РВ УМВС України у Віницькій обл.., 12.04.2002 р., ідентифікаційний номер НОМЕР_2 , адреса проживання: АДРЕСА_2 ) в наступній редакції:

м. Буча

Бучанська міська рада, в особі міського голови Федорука Анатолія Петровича, що діє на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з одного боку та ОСОБА_1 , паспорт серія НОМЕР_1 виданий Мурованокуриловецьким РВ УМВС України у Вінницькій обл. 12.04.2002 р., ідентифікаційний код НОМЕР_2 , адреса проживання: АДРЕСА_2 , далі іменований «Замовник», з другого боку, які разом за текстом Договору іменуються «Сторони», уклали цей Договір про таке:

І. Предмет Договору

1.1. Відповідно до цього Договору Замовник зобов'язується прийняти пайову участь в сумі 23 040,00 грн. (двадцять три тисячі сорок грн. 00 коп.) у розвитку інфраструктури м. Буча та перерахувати до спеціального фонду м. Буча на рахунок, відкритий в Управлінні Державного казначейства в Київській області, грошові кошти в розмірі, визначеному у Розрахунку величини пайової участі в розвитку інфраструктури м. Буча (додаток 1), що є невід'ємною частиною цього Договору, у з реконструкцією існуючої квартири під салон краси за адресою: АДРЕСА_1 (далі Об'єкт будівництва).

II. Зобов'язання Сторін

2.1. Замовник зобов'язується перерахувати кошти в сумі, зазначеній у п. 1.1 розділу І цього Договору, згідно з розрахунком пайової участі замовника, що є невід'ємною частиною цього Договору до введення об'єкту до експлуатації, крім випадків, передбачених п.п. 5.4 і 5.5 Порядку сплати пайової участі замовника у розвитку інфраструктури м. Буча, затвердженого рішенням Бучанської міської ради № 609-23-VІ від 29.03.2012 р. зі змінами і доповненнями (далі - Порядок).

2.2. Оплату може бути внесено одним платежем шляхом перерахування Замовником грошових коштів за реквізитами, визначеними у Договорі, до введення Об'єкта в експлуатацію, крім випадків передбачених п.п. 5.4 і 5.5 Порядку.

2.3 Замовник будівництва зобов'язується у разі змін та доповнень до проектно-кошторисної документації, які спричиняють зміни техніко-економічних показників будівництва, виступити із клопотанням перед виконавчим комітетом Бучанської міської ради про внесення відповідних змін до Договору пайової участі.

III. Особливі умови

3.1. З моменту зарахування на рахунок спеціального фонду бюджету міста Буча коштів, передбачених цим Договором, Замовник передає право володіння, користування та розпорядження вказаними коштами Бучанській міський раді відповідно до їх цільового призначення, і ці кошти стають комунальною власністю територіальної громади м. Буча.

3.2. Об'єкти, майно та інші активи, придбані та/або створені за рахунок коштів, знесених Замовником як пайова участь у розвитку інфраструктури м. Буча за цим Договором, є комунальною власністю територіальної громади м. Буча.

3.3. Кошти, отримані за цим Договором як пайова участь Замовника, можуть використовуватися виключно для розвитку інфраструктури м. Буча.

3.4 У випадку збільшення або зменшення параметрів об'єкту будівництва, до введення об'єкту в експлуатацію, укладений договір пайової участі замовника підлягає приведенню у відповідність шляхом укладання додаткової угоди.

3.5. Об'єкти інженерно-транспортної, соціальної інфраструктури, об'єкти благоустрою, створені відповідно до п.п. 5.4 і 5.5 Порядку, є комунальною власністю територіальної громади м. Буча.

IV. Відповідальність Сторін

4.1. У разі невиконання або несвоєчасного виконання Замовником зобов'язань щодо перерахування в повному обсязі коштів, визначених цим Договором або невиконання умов цього договору в інший спосіб, виконавчий комітет Бучанської міської ради здійснює необхідні заходи щодо примусового стягнення вказаних коштів у судовому порядку.

4.2. У випадку несвоєчасного внесення коштів як пайової участі в розвитку інфраструктури м. Буча Замовник сплачує пеню в розмірі 0,1 % від загальної суми пайової участі, визначеної п. 1 розділу І цього Договору, за кожний день прострочення платежу, але не більше подвійної облікової ставки НБУ, що діє на момент прострочення виконання зобов'язання. Нарахування пені за прострочення виконання зобов'язання, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов'язання мало бути виконано.

4.3. Замовник будівництва та генеральний проектувальник несуть відповідальність за достовірність інформації щодо загальної кошторисної вартості об'єкту будівництва (реконструкції) та техніко-економічних показників.

V. Форс-мажор

5.1. Сторони звільняються від відповідальності за часткове або повне невиконання своїх зобов'язань за договором, якщо воно сталося внаслідок обставин непереборної сили, як-то: пожежа, повінь, землетрус, воєнні дії тощо, якщо ці обставини безпосередньо впливають на виконання умов Договору. При цьому строк виконання Договору відкладається на термін пропорційний часу, протягом якого діяли такі обставини. Якщо ці обставини триватимуть понад 6 (шість) місяців, Сторони можуть переглянути умови цього Договору.

VI. Строк дії договору

6.1. Цей Договір набуває чинності з моменту його підписання та діє до повного виконання Сторонами своїх зобов'язань.

VII. Інші умови

7.1. Зміни до цього Договору вносяться в установленому законодавством порядку за взаємною згодою Сторін шляхом укладання відповідних угод, які є невід'ємною частиною цього Договору, або в судовому порядку.

7.2. Одностороння зміна умов або одностороння відмова від цього Договору не допускається.

7.3. У разі виникнення розбіжностей між Сторонами, щодо яких вони не можуть дійти згоди мирним шляхом, спір передається на розгляд суду відповідно до територіальної підсудності та підвідомчості справи.

7.4. Питання, не врегульовані цим Договором, вирішуються Сторонами згідно з приписами чинного законодавства України.

7.5. Замовник стверджує, що для належної реалізації цілей, визначених цим Договором, він обізнаний з Порядком сплати пайової участі замовника у розвитку інфраструктури м. Буча, яке затверджене рішенням Бучанської міської ради № 609-23-VI від 29.03.2012 р. зі змінами і доповненнями, станом на дату укладання договору.

7.6. Визнання одного або кількох пунктів цього Договору не чинними або скасування його окремих положень не тягне за собою визнання Договору не чинним у цілому.

7.7. Цей Договір складено у двох примірниках, які мають однакову юридичну силу, один з яких зберігається у Замовника, другий - у виконавчому комітеті Бучанської міської ради.

Реквізити сторін:

Бучанська міська рада

08292, м. Буча Київської області,

вул. Енергетиків, 12

Одержувач: місцевий бюджет м. Буча,

ЄДРПОУ 37911135,

р/р №31519921700008

Банк одержувача: ГУ ДКСУ у Київській обл. в м. Києві,

МФО 821018

Призначення платежу: 24170000; Надходження коштів пайової участі у розвиток інфраструктури населеного пункту Міський голова

М.П.__________________ А.П. Федорук

Сторона- 2:

ОСОБА_1

АДРЕСА_2

____________________ОСОБА_1Додаток 1

Розрахунок

величини пайової участі на розвиток інфраструктури міста Буча

Об'єкт : Реконструкція існуючої квартири під салон краси за адресою: АДРЕСА_1

Замовник: ОСОБА_1 .

Відповідно до декларації про готовність об'єкта до експлуатації №КС 1421435000043 від 16.12.2014р.:

- загальна площа об'єкта становить 57,6 м2.

- кошторисна вартість об'єкта становить 230,400 тис. грн.

Відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011р. за №3038-УІ стаття 40 «Пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту» та рішення сесії Бучанської міської ради УІ скликання від 29 березня 2012р. за №609-23-УІ зі змінами та доповненнями пайова участь у розвитку інфраструктури становить :

- 10% загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для нежитлових будівель та споруд;

Вартість пайової участі об'єкту становить:

230 400 грн. х 10% = 23 040 грн.

Всього величина пайової участі об'єкту: 23 040грн.

(двадцять три тисячі сорок гривень)

Директор КП «Бучабудзамовник»

ОСОБА_2 з ОСОБА_1 (паспорт серія НОМЕР_1 виданий Мурованокуриловецьким РВ УМВС України у Вінницькій обл. 12.04.2002 р., ідентифікаційний код НОМЕР_2 , адреса проживання: АДРЕСА_2 ) на користь Бучанської міської ради Київської області судові витрати за наступними реквізитами: р/р 35414003053934 в ГУ ДКСУ у Київській області, МФО 821018, ЄДРПОУ 04360586.

Копію заочного рішення суду направити сторонам для відома.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 30 днів з дня його проголошення.

Рішення суду може бути оскаржене до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги на протязі 30 днів. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя: Л.П. Саранюк