Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, веб-сайт: http://zt.arbitr.gov.ua
"10" листопада 2020 р. м. Житомир Справа № 906/623/20
Господарський суд Житомирської області у складі:
судді Давидюка В.К.,
секретаря судового засідання Зоренка О.М.
за участю представників сторін:
прокурор: Огородник Ю.М. - посвідчення №048459 від 27.10.2017;
від позивача: Осіпов Ю.А. - уповноважений на представництво відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань;
від відповідача: не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі за правилами загального позовного провадження справу за позовом Коростенської місцевої прокуратури Житомирської області в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Управління Державної служби України з безпеки на транспорті у Дніпропетровській області
до Фізичної особи-підприємця Шокіна Віталія Вікторовича
про стягнення 36479,00 грн
Процесуальні дії у справі.
Коростенська місцева прокуратура звернулася з позовом до суду в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Управління Державної служби України з безпеки на транспорті у Дніпропетровській області про стягнення з ФОП Шокіна В.В. в дохід Державного бюджету України плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортним засобом в сумі 36479,00 грн, що еквівалентно 1197,18 євро.
Ухвалою від 30.06.2020 відкрито провадження у справі №906/623/20 та призначено підготовче засідання.
Ухвалою від 13.08.2020 суд продовжив строк підготовчого провадження.
Ухвалою від 25.09.2020 продовжено строк підготовчого провадження у справі на підставі ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод від 04.11.1950.
В судовому засіданні 15.10.2020 суд закрив підготовче провадження та призначив справу №906/623/20 до судового розгляду по суті на 10.11.2020 об 11:00.
ФОП Шокін В.В. в судове засідання не з'явився, за даними офіційного сайту "Укрпошта"- https://ukrposhta.ua/vidslidkuvati-forma-poshuku - щодо відстеження пересилання поштових відправлень, відправлення за номером 1000232055905 (штрихкодовий ідентифікатор), яке суд адресував рекомендованим листом з копією ухвали від 15.10.2020, вручено 27.10.2020.
Від відповідача на електронну пошту суду 10.11.2020 надійшла заява про відкладення розгляду справи, що обумовлено застосуванням обмежень на території Житомирської області з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19.
Розглядаючи заяву про відкладення розгляду справи, суд звертає увагу, що явка представників в судове засідання не визнавалася обов'язковою. Сторони реалізують процесуальне право на участь в судовому засіданні на період карантину в режимі відеоконференції поза межами приміщенні суду в іншому суді, який є найбільш наближений до місцезнаходження представника, або поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Порядок участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції визначено у ст. 197 ГПК України.
Крім того, сторони мають право, серед іншого, подавати докази, заяви та клопотання, надавати пояснення суду, в яких наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб.
Завданням розгляду справи по суті є розгляд та вирішення спору на підставі зібраних у підготовчому провадженні матеріалів.
Однак ФОП Шокін В.В. не скористався процесуальним правом подання відзиву на позовну заяву або надання письмових заперечень щодо наведених обставин та правових підстав позову, тому суд відмовляє в задоволенні клопотання про відкладення розгляду справи по суті.
Справа розглядається за наявними в ній матеріалами відповідно до ч.9 ст. 165 та ч.2 ст.178 ГПК України.
Фактичні обставини, які встановив суд, та зміст спірних правовідносин.
На підставі направлення на перевірку від 22.03.2019 №009136, а також щотижневого графіка проведення рейдових перевірок у період з 25 по 31 березня 2019 року (а.с. 37), посадові особи Управління Укртрансбезпеки у Дніпропетроській області 25 березня 2019 року на автодорозі Н-31 29 км + 725 м провели габаритно-ваговий контроль транспортних засобів марки "DAF", моделі "FT XF 105.460", номерний знак НОМЕР_1 та марки KRONE SD номерний знак НОМЕР_2 під керуванням водія ОСОБА_1 , який здійснював перевезення вантажу по маршруту смт. Нові Білокоровичі Житомирської області - м. Павлоград Дніпропетровської області, згідно з товарно-транспортної накладної №00081 від 23.03.2019 (а.с. 34).
Відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_3 , вантажний автомобіль "DAF", моделі "FT XF 105.460", державний номерний знак НОМЕР_1 належить Шокіну В.В. , а напівпричіп KRONE SD державний номерний знак НОМЕР_2 - ОСОБА_3 , що підтверджується копією свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_4 (а.с. 34 на звороті).
Згідно з записом у товарно-транспортній накладній №00081 від 23.03.2019, автомобільним перевізником є Шокін В.В .
За результатами проведеної перевірки, зважування автомобіля та габаритно-вагового контролю, яке здійснювалось засобами вимірювальної техніки - вимірювальний прилад №415 (свідоцтво про повірку законодавчо регульованого засобу вимірювальної техніки від 12.02.2019 № 35-02/5353; сертифікат від 06.12.2017, виробник: ESIT ELEKTRONIK SISTEMLER IMALAT ve TICARET LTD.STI, Туреччина та додатку до сертифікату відповідності) (а.с.38, 36 + на звороті), посадові особи Управління Державної служби України з безпеки на транспорті у Дніпропетровській області склали акти №110336 і №0015772, довідку №027077, а також чек зважування із зазначенням виду зважування (а.с. 30 на звороті - 32), в яких зафіксували повну масу вказаного вище транспортного засобу у розмірі 43090 т з фактичним навантаженням на кожну вісь вантажного автомобіля, що є порушенням пункту 22.5 Правил дорожнього руху України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2001 №1306 (далі - Правила №1306), а саме: за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує, зокрема, фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиничну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиничну задню вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т).
Відповідно до актів та довідки, за результатами вагового контролю, перевезення вантажу здійснювалося з перевищенням нормативних вагових обмежень, а саме: загальна маса транспортного засобу 43090 т при допустимих 40 т.
На підставі розрахунку плати за проїзд великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів від 25.03.2019 №0015772 Шокіну В.В. за 739 км відстані здійснено нарахування плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортним засобом в сумі 1197,18 євро (а.с. 32 на звороті).
В матеріалах справи наявна копія листа Управління Укртрансбезпеки у Дніпропетровській області, адресована Шокіну В.В. , про необхідність внесення плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортним засобом. Проте вказаний лист повернувся адресанту з відміткою поштового зв'язку "за закінченням терміну зберігання" (а.с. 33).
Управління Укртрансбезпеки у Житомирській області винесено постанову про застосування адміністративно-господарського штрафу №107515 від 21.05.2019, якою постановлено стягнути з Шокіна В.В. штраф у розмірі 1700,00 грн з огляду на те, що 25.03.2019 о 11 год 51 хв на 29 км + 725 м а/д Н-31 Дніпропетровської області допущено порушення вимог ст. 48 Закону України "Про автомобільний транспорт". Водночас Шокіну В.В. 21.05.2019 внесено припис №0071527 за відсутність плати за проїзд, що нарахована за результатами перевірки від 25.03.2019 під час надання послуг з внутрішніх перевезень вантажу транспортним засобом марки "DAF" реєстраційний номер НОМЕР_1 з перевищенням нормативних вагових параметрів, (а.с. 101,103).
03.06.2019 ФОП Шокін В.В. сплатив 1700,00 грн штрафу, що підтверджується копією платіжного доручення №463 від 03.06.2019 (а.с. 102).
Постановою Управління Укртрансбезпеки у Житомирській області №147009 від 03.08.2019 стягнуто з Шокіна В.В. штраф у розмірі 680,00 грн за невиконання вимог припису №0071527 від 21.05.2019 (а.с. 104).
Згідно з платіжним дорученням №509 від 29.08.2019, Шокін В.В. сплатив 680,00 грн штрафу за постановою №147009 від 03.08.2019 (а.с.105).
Проте Шокін В.В. не здійснив в добровільному порядку оплату за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортним засобом у сумі 1197,18 євро у встановленому законом порядку та в строк.
Викладені обставини стали підставою для звернення прокурора з позовом до господарського суду про стягнення в дохід Державного бюджету України плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортним засобом в сумі 36479,00 грн, що еквівалентно 1197,18 євро.
Норми права, які застосував суд, оцінка доказів та висновки щодо порушення, не визнання або оспорення прав чи інтересів, за захистом яких мало місце звернення до суду.
Відповідно до ч. 2 ст. 29 Закону України "Про дорожній рух", з метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається за наявності дозволу на участь у дорожньому русі таких транспортних засобів.
Положеннями ст. 6 Закону України "Про автомобільний транспорт" визначено, що центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, здійснює державний нагляд і контроль за дотриманням автомобільними перевізниками вимог законодавства, норм та стандартів на автомобільному транспорті; габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування.
Статтею 48 Закону України "Про автомобільний транспорт" (в редакції, чинній на час проведення перевірки) встановлено, що автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються вантажні перевезення. У разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов'язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше семи відсотків.
Частиною 2 ст. 33 Закону України "Про автомобільні дороги" передбачено, що рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, встановлені державними стандартами та нормативно-правовими актами, дозволяється за погодженнями з відповідними органами у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №1567 від 08.11.2006 визначено процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту, вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, дотриманням габаритно-вагових параметрів, наявністю дозвільних документів на виконання перевезень та відповідністю виду перевезень, відповідних ліцензій, внесенням перевізниками-нерезидентами платежів за проїзд автомобільними дорогами.
Відповідно до п. 3 Порядку органами державного контролю на автомобільному транспорті є Укртрансбезпека, її територіальні органи.
Пунктами 12, 13 Порядку передбачено, що рейдова перевірка додержання суб'єктом господарювання вимог, визначених п. 15 цього Порядку, здійснюється на підставі щотижневого графіка. Графік проведення рейдових перевірок складається та затверджується керівником Укртрансбезпеки або її територіального органу з урахуванням стану аварійності, періоду, що пройшов від попередньої перевірки, забезпечення належного рівня транспортного обслуговування в окремих регіонах, інформації про діяльність осіб, що незаконно надають послуги з перевезень, перевірки дотримання умов перевезень, визначених дозволом (договором) на перевезення, та інших обставин.
Згідно з п. 14 Порядку, рейдова перевірка транспортних засобів проводиться в будь-який час на окремо визначених ділянках дороги, маршрутах руху, автовокзалах, автостанціях, автобусних зупинках, місцях посадки та висадки пасажирів, стоянках таксі і транспортних засобів, місцях навантаження та розвантаження вантажних автомобілів, місцях здійснення габаритно-вагового контролю, під час виїзду з підприємств та місць стоянки, на інших об'єктах, що використовуються суб'єктами господарювання для забезпечення діяльності автомобільного транспорту.
За приписами п. 20 Порядку виявлені під час перевірки порушення вимог законодавства та норм і стандартів щодо організації перевезень автомобільним транспортом зазначаються в акті з посиланням на порушену норму.
Відповідно до п. 31 Порядку, за результатами розгляду справи про порушення керівник органу державного контролю або його заступник за наявності підстав виносить припис щодо усунення порушень законодавства про автомобільний транспорт. Припис підлягає обов'язковому виконанню в зазначений у ньому строк. Про виконання припису уповноважена особа суб'єкта господарювання повинна письмово повідомити керівникові органу державного контролю. Припис складається за формою згідно з додатком 6 у двох примірниках, один з яких видається уповноваженій особі суб'єкта господарювання під розписку чи надсилається рекомендованим листом із повідомленням.
Механізм здійснення габаритно-вагового контролю регламентується Порядком здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №879 від 27.06.2007.
Відповідно до підпункту 4 пункту 2 Порядку №879, габаритно-ваговий контроль - контроль за проїздом великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, який включає перевірку відповідності габаритно-вагових параметрів таких транспортних засобів установленим законодавством параметрам і нормам, наявності дозволу на рух за визначеними маршрутами, а також дотримання визначених у дозволі умов та режиму руху транспортних засобів.
Габаритно-ваговий контроль, крім документального, здійснюється виключно в пунктах габаритно-вагового контролю посадовими особами та/або працівниками відповідних органів (п.6 Порядку №879).
Згідно з п. 20 Порядку №879, за результатами габаритно-вагового контролю посадові особи та/або працівники Укртрансбезпеки або її територіальних органів визначають належність транспортного засобу до великовагових та/або великогабаритних.
Пунктом 21 Порядку №879 встановлено, що у разі виявлення факту перевищення хоча б одного вагового та/або габаритного нормативного параметра більш як на 2 відсотки подальший рух транспортного засобу забороняється до внесення плати за його проїзд автомобільними дорогами загального користування (далі - плата за проїзд). Плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, що рухався без відповідного дозволу, здійснюється у подвійному розмірі за пройдену частину маршруту по території України.
Згідно з п. 27 Порядку №879, плата за проїзд автомобільними дорогами загального користування справляється з транспортних засобів вітчизняних та іноземних власників, у тому числі тих, що визначені у статті 5 Закону України "Про єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску через державний кордон України", справляється у разі виявлення факту перевищення їх фактичних параметрів над параметрами, які враховувалися під час встановлення розміру єдиного збору в пунктах пропуску через державний кордон, де відсутні вагові комплекси, та з транспортних засобів, які виїжджають за межі України і на які в установленому порядку не отримано дозвіл на рух або не внесено плату за проїзд. Плата за проїзд справляється в національній валюті за офіційним курсом гривні, встановленим Національним банком на день проведення розрахунку.
Плата за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу вноситься перевізником за затвердженими ставками, виходячи з вагових та/або габаритних параметрів транспортного засобу, протяжності маршруту, кількості перевезень (п. 28 Порядку №879).
Відповідно до пункту 30 Порядку №879 плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу справляється за встановленими ставками залежно від маси такого транспортного засобу, навантаження на вісь (осі), габаритів та протяжності маршруту за формулою П = (Рзм + Рнв + Рг) х В, де П - розмір плати за проїзд; Рзм - розмір плати за перевищення загальної маси транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; Рнв - розмір плати за перевищення навантаження на вісь (осі) (за одиничну + за здвоєну + за строєну) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; Рг - розмір плати за перевищення габаритів (за висоту + за ширину + за довжину) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; В - відстань перевезення, кілометрів. Осі вважаються здвоєними або строєними, якщо відстань між зближеними (суміжними) осями не перевищує 2,5 метра.
За правилами пункту 31-1 Порядку №879, якщо рух здійснюється без відповідного дозволу або внесення плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, така плата визначається за пройдену частину маршруту по території України або за частину, яку перевізник має намір проїхати, у разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру: до 10 відсотків - у подвійному розмірі; на 10-40 відсотків - у потрійному розмірі; більше як на 40 відсотків - у п'ятикратному розмірі.
У разі перевищення кількох нормативів вагових або габаритних параметрів плата за проїзд визначається, виходячи з параметру з найбільшим перевищенням.
Перевізник зобов'язаний протягом 30 календарних днів з моменту визначення плати внести її та повідомити про це відповідний територіальний орган Укртрансбезпеки.
Водночас ст. 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" передбачає, що відповідальність за порушення законодавства про автомобільний транспорт покладено на перевізників.
У матеріалах справи наявні документи, які складені працівниками Укртрансбезпеки, проведеної перевірки, зважування автомобіля та габаритно-вагового контролю від 25.03.2019, за результатами якого виявлено невідповідності фактичних вагових параметрів нормам і правилам перевезення вантажу.
Суд встановив, що розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування в сумі 1197,18 євро здійснений відповідно до затвердженої формули.
Пунктами 37, 41 Порядку №879 визначено, що учасники відносин у сфері габаритно-вагового контролю несуть відповідальність згідно із законодавством, а дії або бездіяльність учасників відносин у сфері габаритно-вагового контролю можуть бути оскаржені в установленому порядку.
Матеріали справи не містять доказів, що ФОП Шокін В.В. сплатив 1197,18 євро плати за проїзд, тому вимога про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідача плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортним засобом в сумі 36479,00 грн, що еквівалентно 1197,18 євро відповідно до офіційного курсу, встановленого Національним банком України на день проведення розрахунку - 25.03.2019, підлягає задоволенню.
Наявність підстав для звернення прокурора за захистом інтересів держави.
Відповідно до статті 131-1 Конституції України, в Україні діє прокуратура, яка здійснює представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.
За частинами 3, 4 статті 53 ГПК України, у визначених законом випадках прокурор звертається до суду з позовною заявою, бере участь у розгляді справ за його позовами, а також може вступити за своєю ініціативою у справу, провадження у якій відкрито за позовом іншої особи, до початку розгляду справи по суті, подає апеляційну, касаційну скаргу, заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами. Прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній чи іншій заяві, скарзі обґрунтовує, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах. Невиконання цих вимог має наслідком застосування положень, передбачених статтею 174 цього Кодексу.
Як визначено ст. 24 Закону України "Про прокуратуру" право подання позовної заяви (заяви, подання) в порядку цивільного, адміністративного, господарського судочинства надається Генеральному прокурору України, його першому заступнику та заступникам, керівникам регіональних та місцевих прокуратур, їх першим заступникам та заступникам.
Згідно ч. 3 ст. 23 Закону України "Про прокуратуру", прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб'єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу. Наявність таких обставин обґрунтовується прокурором у порядку, передбаченому частиною четвертою цієї статті.
У постанові Великої Палати Верховного Суду від 26.05.2020 у справі №912/2385/18 зроблено такі правові висновки.
Відповідно до частини третьої статті 23 Закону України "Про прокуратуру" прокурор може представляти інтереси держави в суді лише у двох випадках: 1) якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює компетентний орган; 2) у разі відсутності такого органу.
Бездіяльність компетентного органу (нездійснення захисту інтересів держави) означає, що компетентний орган знав або повинен був знати про порушення інтересів держави, мав повноваження для захисту, але не звертався до суду з відповідним позовом у розумний строк.
Прокурор, звертаючись до суду з позовом, повинен обґрунтувати та довести бездіяльність компетентного органу.
Звертаючись до компетентного органу до подання позову в порядку, передбаченому статтею 23 Закону України "Про прокуратуру", прокурор фактично надає йому можливість відреагувати на стверджуване порушення інтересів держави, зокрема, шляхом призначення перевірки фактів порушення законодавства, виявлених прокурором, вчинення дій для виправлення ситуації, а саме подання позову або аргументованого повідомлення прокурора про відсутність такого порушення.
Невжиття компетентним органом жодних заходів протягом розумного строку після того, як цьому органу стало відомо або повинно було стати відомо про можливе порушення інтересів держави, має кваліфікуватися як бездіяльність відповідного органу. Розумність строку визначається судом з урахуванням того, чи потребували інтереси держави невідкладного захисту (зокрема, через закінчення перебігу позовної давності чи можливість подальшого відчуження майна, яке незаконно вибуло із власності держави), а також таких чинників, як: значимість порушення інтересів держави, можливість настання невідворотних негативних наслідків через бездіяльність компетентного органу, наявність об'єктивних причин, що перешкоджали такому зверненню тощо.
Отже, прокурору достатньо дотриматися порядку, передбаченого статтею 23 Закону України "Про прокуратуру", і якщо компетентний орган протягом розумного строку після отримання повідомлення самостійно не звернувся до суду з позовом в інтересах держави, то це є достатнім аргументом для підтвердження судом підстав для представництва. Якщо прокурору відомі причини такого незвернення, він обов'язково повинен зазначити їх в обґрунтуванні підстав для представництва, яке міститься в позові. Але якщо з відповіді зазначеного органу на звернення прокурора такі причини з'ясувати неможливо чи такої відповіді взагалі не отримано, то це не є підставою вважати звернення прокурора необґрунтованим.
Обґрунтовуючи звернення з позовом в інтересах держави, прокурор зазначив, що Державна служба України з безпеки на транспорті та Управління Державної служби України з безпеки на транспорті у Дніпропетровській області не вжили належних та достатніх заходів реагування для повного захисту інтересів держави, тому прокурор пред'являє позов в інтересах держави в особі вказаного органу.
Серед додатків до позовної заяві наявні листи, зокрема, звернення Укртрансбезпеки до Коростенської місцевої прокуратури від 10.04.2020, в якому уповноважений орган посилається на відсутність бюджетних асигнувань на сплату судового збору у 2020 році.
Оцінивши в сукупності всі докази, суд зазначає, що відсутність видатків не є підставою для звільнення для сплати судового збору за подання позову, однак сам факт незвернення до суду Державної служби України з безпеки на транспорті з позовом, який би відповідав вимогам процесуального законодавства та мав змогу захистити інтереси держави, свідчить про те, що вказаний орган державної влади неналежно виконує свої повноваження, а тому у прокурора виникають обґрунтовані підстави для захисту інтересів держави та звернення до суду з таким позовом, що відповідає нормам національного законодавства та практиці Європейського суду з прав людини.
Судовий збір за результатами розгляду справи покладається на Фізичну особу-підприємця Шокіна Віталія Вікторовича.
Керуючись ст. ст. 123, 129, 233, 236 - 238, 240, 241 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Фізичної особи-підприємця Шокіна Віталія Вікторовича ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_5 , д.н. ІНФОРМАЦІЯ_1 )
на користь держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті (03135, м. Київ, проспект Перемоги, 14, ідентифікаційний код 39816845) 36479,00 грн в дохід Державного бюджету України (р/р НОМЕР_6 в ГУ ДКСУ у Дніпровському районі, код ЄДРПОУ 37976087, призначення платежу: 22160100 плата за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні).
3. Стягнути з Фізичної особи-підприємця Шокіна Віталія Вікторовича ( АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_5 , д.н. ІНФОРМАЦІЯ_1)
на користь Житомирської обласної прокуратури (10008, м. Житомир, вул. Святослава Ріхтера, 11, ідентифікаційний код 02909950):
- 2102,00 грн судового збору.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повне рішення складено: 16.11.20
Суддя Давидюк В.К.
Віддрукувати:
1- в справу;
2,3- прокуратура;
4- позивачу (49038, м. Дніпро, вул. Курчатова, 8) + contact@dsbt.gov.ua
5- відповідачу
Відправити рек. кореспонденцією