Ухвала від 09.11.2020 по справі 904/4524/20

УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

УХВАЛА

про результати розгляду заяви

кредитора про грошові

вимоги у справі про банкрутство

09.11.2020м. ДніпроСправа № 904/4524/20

за заявою Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, м. Дніпро

до боржника Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна організація №45", м. Кривий Ріг

про визнання грошових вимог

Суддя Мартинюк С.В.

за участю секретаря судового засідання Сулима Д.В.

Представники:

Від ініціюючого кредитора: Мамалига З.І., дов. №5 від 02.01.2020, провідний юрисконсульт);

Від боржника: не з'явився;

Від розпорядника майна Тритяченко Ольги Володимирівни: не з'явився;

Від кредитора: Полевичок Д.А.: дов. №0400-0902-7/99422 від 22.10.2020, представник ГУ ПФУ у Дніпропетровській області

Від кредитора: Федоренко В.С.: дов. №9 від 02.01.2020, представник Комунального підприємства теплових мереж "Криворіжтепломережа"

Від кредитора: Горбань Р.С., посвідчення ОН №000354 від 18.02.2020, представник ГУ ДПС у Дніпропетровській області

ВСТАНОВИВ:

18.08.2020 Комунальне підприємство "Кривбасводоканал", м. Кривий Ріг звернулось до Господарського суду Дніпропетровської області із заявою про відкриття провадження у справі про банкрутство Комунального підприємства "Житлово-експлуатаційна організація №45", 50038, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, бульвар Кірова, б. 3, ідентифікаційний номер юридичної особи 20244448.

Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 25.08.2020 прийнято заяву Комунального підприємства «Кривбасводоканал» про відкриття провадження у справі про банкрутство Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна організація №45» (50038, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, бульвар Кірова (Європейський), буд. 3, ідентифікаційний код 20244448) до розгляду в підготовчому засіданні на 08.09.2020.

Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської обалсті від 08.09.2020 відкрито провадження у справі №904/4534/20 за заявою Комунального підприємства «Кривбасводоканал» (50027, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Єсеніна, буд. 6а, ідентифікаційний код юридичної особи 03341316) про визнання банкрутом Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна організація №45» (50038, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, бульвар Кірова (Європейський), буд. 3, ідентифікаційний код 20244448). Призначено розпорядником майна боржника - Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна організація №45» арбітражного керуючого Тритяченко Ольгу Володимирівну.

08.09.2020 на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі інтернет Господарським судом Дніпропетровської області здійснено офіційне оприлюднення повідомлення про порушення провадження у справі про банкрутство Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна організація №45», №65206.

08.10.2020 до суду від Головного управління ДПС в Дніпропетровській області надійшла заява про визнання конкурсних кредиторських вимог до боржника у розмірі 3 100 066, 40 грн. та судового збору у розмірі 4 204, 00 грн.

Ухвалою Господарського суду Дніпропетровської області від 08.10.2020 відкладено вирішення питання щодо прийняття до розгляду заяви ГУ ДПС у Дніпропетровській області до боржника КП "Житлово-експлуатаційна організація №45" про визнання грошових вимог та зобов'язано заявника усунути недоліки.

13.10.2020 до суду надійшло клопотання від ГУ ДПС у Дніпропетровській області про залучення доказів на виконання вимог ухвали суду від 08.10.2020.

Ухвалою господарського суду від 15.10.2020 прийнято заяву Головного управління ДПС в Дніпропетровській області до боржника Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна організація №45» про визнання грошових вимог у розмірі 3 100 066, 40 грн. та судового збору у розмірі 4 204, 00 грн. по справі про банкрутство № 904/4524/20 до розгляду в попередньому судовому засіданні.

27.10.2020 до господарського суду надійшло повідомлення розпорядника майна про результати розгляду грошових вимог.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши присутніх в судовому засіданні учасників справи, встановлено наступне

Перед Головним управлінням Державної податкової служби у Дніпропетровській області за боржником КП «Житлово-експлуатаційна організація №45» обліковуються заборгованість у сумі З 100 066,40 грн. із них по єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у розмірі 79 930,74 грн. та по податках та зборах у загальній сумі 3 020 135,66 грн.

Борг з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування виник 21.01.2019 року в результаті несплати грошових зобов'язань самостійно визначених платником податків у податковій звітності, та в результаті несплати грошових зобов'язань по нарахованим штрафним санкціям за рішенням про застосування штрафних санкцій та пені за неспл/неперах/несв сплату СВ п.р. Рішення про застосування штр.санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску № 0010645750 по Розрахунок фінансових санкцій та пені за несвоєчасну сплату по ЕСВ № 000262/04-36-57-50/20244448 від 08.02.2019, Рішення про застосування штр.санкцій та нарахування пені за несплату або несвоєчасну сплату єдиного внеску (Дод.12) № 0036135740 по Розрахунок фінансових санкцій та пені за несвоєчасну сплату по ЕСВ № 000917/04-36-57-40/20244448 від 21.05.2020.

Відповідно до статті 25 Закон України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" та на підставі картки особового рахунку на юридичну адресу платника направлено рекомендованим листом з повідомленням про вручення: вимогу про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного соціального внеску №10- 6875-23 від 03.03.2020 р. (рекомендований лист з повідомленням про вручення повернуто без вручення за закінченням терміну зберігання); вимогу про сплату боргу (недоїмки) №10-6875-23 від 13.05.2020. (рекомендований лист з повідомленням про вручення повернуто без вручення за закінченням терміну зберігання), вимогу про сплату боргу (недоїмки) №10-6875-23 від 09.06.2020. (рекомендований лист з повідомленням про вручення повернуто без вручення за закінченням терміну зберігання).

Конкурсні кредиторські вимоги по податках та зборах у загальній сумі 3 020 135,66 грн., в т.ч. по податках:

1. - податок на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг), у розмірі 2 814 319,60 грн.

2. - податок на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності, у розмірі 204 966.06 грн.

3. - частина чистого прибутку (доходу) комунальних унітарних підприємств та їх об'єднань, що вилучається до відповідного місцевого бюджету (комунальної власності об'єднаної територіальної громади, району у місті, міста районного значення, села), у розмірі 850.00 грн.. який виник внаслідок несплати грошових зобов'язань самостійно визначених платником податків у податковій звітності, внаслідок несплати грошових зобов'язань донарахованих контролюючим органом та за рахунок нарахованої пені відповідно до ст. 129 Податкового кодексу України (далі -

ПКУ).

Сума податку на додану вартість у розмірі 2 814 319,60 грн., складається із:

- грошових зобов'язань самостійно визначених платником податків у податковій звітності - 1402765.92 грн. (Податкові декларації з податку на додану вартість, рішення суду про розстрочення (відстрочення) податкового боргу. Наказ ДПА України від 07.12.10 № 927 № 2а- 4980/10 від 30.05.2012 по Декларація № 9012715870 від 30.12.2011. Рішення ОДПС України про розстрочення (відстрочення) грошового зобов'язання (ст. 100 ПКУ) № 10 від 29.03.2013); - штрафних санкцій, донарахованих контролюючим органом - 1279526.83 грн. (Уточнюючий розрахунок податкових зобов'язань з податку на додану вартість у зв'язку з виправленням самостійно виявлених помилок №9058044440 від 18.09.2013. №9014261355 від 19.03.2014, ППР (форма 'Ш') №0001621501 від 05.05.2014, ППР № 0006091201 від 19.08.2016. ППР №0011411201 від 08.12.2016, ППР № 0011631201 від 13.12.2016, ППР №0004581201 від 06.03.2017, ППР № 0199871212 від 17.08.2018) та пені яка нарахована на підставі ст. 129 Кодексу - 132026,85 грн.

Сума податкового боргу по податок на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності, у розмірі 204966. 06 грн. складається з: -грошових зобов'язань самостійно визначених платником податків у податковій звітності - 102908.29 грн. (Рішення ОДПС України про розстрочення (відстрочення) грошового зобов'язання (ст. 100 ПКУ) № 6 від 19.02.2013. Податкові декларації з податку на прибуток підприємства (базовий звітний період рік) № 9091105142 від 03.03.2014, №9091105142 від 01.12.2013.); - штрафних санкцій, донарахованих контролюючим органом - 35764,33 грн. (ППР №0013341204 від 07.09.2017р. ППР №0014991204 від 12.10.2017р.) та пені яка нарахована на підставі пп. 129.1.1 ст.129 ПКУ 66293,44грн.

Сума податкового боргу по частині чистого прибутку (доходу) комунальних унітарних підприємств та їх об'єднань, то вилучається до відповідного місцевого бюджету (комунальної власності об'єднаної територіальної громади, району у місті, міста районного значення, села), у розмірі 850,0 грн. складається з штрафних санкцій, донарахованих контролюючим органом - 850,0 грн. (ППР №0034255742 від 19.04.2019).

Згідно із п.п 41.1.-41.3 ст. 41 Податкового кодексу України контролюючими органами є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову, державну митну політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового та митного законодавства, законодавства з питань сплати єдиного внеску та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючий орган (далі - центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику), його територіальні органи.Органами стягнення є виключно контролюючі органи, уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску у межах повноважень, а також державні виконавці у межах своїх повноважень. Стягнення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску за виконавчими написами нотаріусів не дозволяється. Повноваження і функції контролюючих органів визначаються цим Кодексом, Митним кодексом України та законами України.

Розмежування повноважень і функціональних обов'язків контролюючих органів визначається законодавством України.

Відповідно до п.п. 19 1.1.45 п. 19 1.1 ст. 19 1 Податкового кодексу України однією із функцій контролюючих органів є звернення до суду у випадках, передбачених законодавством.

Згідно із ст. 1 Кодексу з процедур банкрутства - кредитор - юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких до боржника або іншої особи забезпечені заставою майна боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство.

Згідно із ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства - кредитор - юридична або фізична особа, а також контролюючий орган, уповноважений відповідно до Податкового кодексу України здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу та недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у межах своїх повноважень, та інші державні органи, які мають вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких до боржника або іншої особи забезпечені заставою майна боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, що виникли після відкриття провадження у справі про банкрутство.

З огляду на викладене вище ГУ ДПС у Дніпропетровській області набуває права вступити у справу про банкрутство боржника, що взятий на податковий облік в контролюючих органах Дніпропетровської області та має податковий борг, як кредитор.

Крім того, відповідно до платіжного доручення, ГУ ДПС у Дніпропетровській області здійснило перерахування у розмірі 4204,00 грн. судового збору за подання заяви про визнання кредитором у справі №904/4524/20.

Згідно абз.4 п.п.1 ч.1 ст.64 Кодексу України з процедур банкрутства зазначено, що витрати, пов'язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді задовольняються у першу чергу.

Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна організація №45» не сплачено заборгованість перед Головним Управлінням ДПС у Дніпропетровській області.

За змістом положень статті 1 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсними кредиторами є кредитори за вимогами до боржника, що виникли до відкриття провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника

Згідно ч.1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

За змістом частини 1 статті 64 Кодексу України з процедур банкрутства кошти, одержані від продажу майна банкрута, спрямовуються на задоволення вимог кредиторів у порядку, встановленому цим Кодексом. При цьому:

1) у першу чергу задовольняються: вимоги щодо виплати заборгованості із заробітної плати працюючим та звільненим працівникам банкрута, грошові компенсації за всі невикористані дні щорічної відпустки та додаткової відпустки працівникам, які мають дітей, інші кошти, належні працівникам у зв'язку з оплачуваною відсутністю на роботі (оплата часу простою не з вини працівника, гарантії на час виконання державних або громадських обов'язків, гарантії і компенсації при службових відрядженнях, гарантії для працівників, які направляються для підвищення кваліфікації, гарантії для донорів, гарантії для працівників, які направляються на обстеження до медичного закладу, соціальні виплати у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності за рахунок коштів підприємства тощо), а також вихідна допомога, належна працівникам у зв'язку з припиненням трудових відносин, та нараховані на ці суми страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, у тому числі відшкодування кредиту, отриманого на ці цілі; вимоги щодо виплати заборгованості із компенсації збитків, завданих Державному бюджету України внаслідок виконання рішень Європейського суду з прав людини, постановлених проти України; вимоги кредиторів за договорами страхування; витрати, пов'язані з провадженням у справі про банкрутство в господарському суді; витрати кредиторів на проведення аудиту, якщо аудит проводився за рішенням господарського суду за рахунок їхніх коштів; 2) у другу чергу задовольняються: вимоги із зобов'язань, що виникли внаслідок заподіяння шкоди життю та здоров'ю громадян, шляхом капіталізації у ліквідаційній процедурі відповідних платежів, у тому числі до Фонду соціального страхування України за громадян, які застраховані в цьому фонді, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, зобов'язань із сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування, крім вимог, задоволених позачергово, з повернення невикористаних коштів Фонду соціального страхування України, а також вимоги громадян - довірителів (вкладників) довірчих товариств або інших суб'єктів підприємницької діяльності, які залучали майно (кошти) довірителів (вкладників); 3) у третю чергу задовольняються: вимоги щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів); вимоги центрального органу виконавчої влади, що здійснює управління державним резервом; 4) у четверту чергу задовольняються вимоги кредиторів, не забезпечені заставою; 5) у п'яту чергу задовольняються вимоги щодо повернення внесків членів трудового колективу до статутного капіталу підприємства; 6) у шосту чергу задовольняються інші вимоги.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, конкурсні кредитори за вимогами, що виникли до дня відкриття провадження у справі про банкрутство, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, протягом 30 днів з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство. Відлік строку на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника починається з дня офіційного оприлюднення оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство.

З огляду на обґрунтованість вимог Головного управління ДПС у Дніпропетровській області, яка подана до господарського суду у строк, встановленого для їх подання, визначеного приписами ст. 45 Кодексу України з процедур банкрутства, господарський суд, дійшов висновку щодо наявності підстав для визнання його конкурсним кредитором з правом вирішального голосу на зборах та комітеті кредиторів з грошовими вимогами до Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна організація №45» на суму 3 100 066,40 грн. та судового збору на суму 4204,00 грн., яка підлягає погашенню у наступному порядку:

- 1 черга - 4 204, 00 грн. (витрати по сплаті судового збору);

- II - черга - вимоги із зобов'язань із сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування на суму 79 930,74 грн.;

- III- черга - вимоги щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) на суму 3 020 135,66 грн.;

Керуючись ст.ст. 2, 73-74, 76-79, 86, 91, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, ст.ст. 45, 64 Кодексу України з процедур банкрутства, суд -

УХВАЛИВ:

Визнати грошові вимоги Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області до Комунального підприємства «Житлово-експлуатаційна організація №45» (50038, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, бульвар Кірова (Європейський), буд. 3, ідентифікаційний код 20244448)

- 1 черга задоволення вимог кредиторів витрати по сплаті судового збору на суму 4 204, 00 грн.,

- II - черга - вимоги із зобов'язань із сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інше соціальне страхування на суму 79 930,74 грн.;

- III - черга - вимоги щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) на суму 3 020 135,66 грн.;

Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення - 09.11.2020.

Ухвала може бути оскаржена в порядку, передбаченому статтями 256, 257 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням підпункту 17.5 пункту 17 Розділу XI Перехідних положень ГПК України, до Центрального апеляційного господарського суду через Господарський суд Дніпропетровської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня набрання ухвалою законної сили.

Суддя С.В. Мартинюк