Справа № 750/8665/20
Провадження № 3/750/2636/20
13 листопада 2020 року м. Чернігів
Суддя Деснянського районного суду м. Чернігова Сапон А.В., при секретарі - Корончук І.В., з участю захисника Хайтова П.В., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , начальника складу роти матеріального забезпечення військової частини НОМЕР_1 , мешканця АДРЕСА_1 - за ст. 130 ч. 1 КУпАП, -
08.09.2020 о 21 год. 22 хв. ОСОБА_1 по вул. Льотна в м. Чернігові керував транспортним засобом марки «Ауді 100» номерний знак НОМЕР_2 в стані алкогольного сп'яніння, чим порушив п. 2.9 а Правил дорожнього руху України, тобто скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ст. 130 ч. 1 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 повністю визнав свою вину у вчиненні інкримінованого йому правопорушення, погодившись з протоколом про адміністративне правопорушення та просив застосувати до нього заходи громадського впливу, надав суду характеристику та клопотання трудового колективу роти матеріального забезпечення 5 військової частини НОМЕР_1 про передачу матеріалів на розгляд трудовому колективу.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та дослідивши матеріали справи, суд вважає, що в діях порушника вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, а саме: керування транспортним засобом особою, яка перебуває у стані алкогольного сп'яніння.
До суду надано клопотання трудового колективу роти матеріального забезпечення 5 військової частини НОМЕР_1 та протокол загальних зборів трудового колективу від 10.11.2020 з якого вбачається, що колектив роти матеріального забезпечення 5 військової частини НОМЕР_1 на нараді прийняв рішення звернутися до суду з клопотанням про звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП з передачею матеріалів на розгляд трудовому колективу роти матеріального забезпечення 5 військової частини НОМЕР_1 для застосування заходів громадського впливу.
За змістом частини першої статті 21 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, звільняється від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів на розгляд громадської організації або трудового колективу, якщо з врахуванням характеру вчиненого правопорушення і особи правопорушника до нього доцільно застосувати захід громадського впливу.
З огляду на наявність клопотання командира військової частини НОМЕР_1 про звільнення ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП з передачею матеріалів на розгляд трудовому колективу роти матеріального забезпечення 5 військової частини НОМЕР_1 для застосування заходів громадського впливу, з урахуванням конкретних обставин справи та характеру вчиненого правопорушення, особи ОСОБА_1 , який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, повністю визнав свою провину у вчиненні інкримінованого правопорушення, щиро розкаявся у вчиненому, за місцем роботи характеризується позитивно, до дисциплінарної відповідальності за місцем роботи не притягувався, вчинене адміністративне правопорушення не призвело до настання істотних негативних наслідків, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання та звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП з передачею матеріалів на розгляд трудового колективу роти матеріального забезпечення 5 військової частини НОМЕР_1 для застосування заходів громадського впливу.
Керуючись ст. 21, ч. 1 ст. 130, ст.ст. 268, 283, п. 1 ч. 1 ст. 284 КУпАП, -
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП з передачею матеріалів адміністративної справи на розгляд трудовому колективу роти матеріального забезпечення 5 військової частини НОМЕР_1 для застосування заходів громадського впливу.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення до Чернігівського апеляційного суду через Деснянський районний суд м. Чернігова.
Суддя А.В. Сапон