Справа № 686/23057/20
Провадження № 3/686/7202/20
12 жовтня 2020 року м. Хмельницький
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Місінкевич А.Л., розглянувши матеріали, які надійшли Південно-західного ВП Хмельницького відділу поліції ГУНП в Хмельницький області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, ФОП « ОСОБА_2 », яка проживає за адресою АДРЕСА_1 ,
за вчинення правопорушення, передбаченого статтею 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КУпАП), -
ОСОБА_1 ставиться в вину те, що вона 05.09.2020 року о 14 год. 30 хв., на території ринку «Агропроммонтажналадка» (ряд 1, місце 19) по вул. Львівське шосе в м. Хмельницькому не забезпечила відвідувачів дезінфікуючим засобом (антисептик) для обробки рук, чим порушила вимоги п. 2 Постанови МОЗ України Головного державного санітарного лікаря України № 32 від 02.06.2020р.
ОСОБА_1 в судове засідання з'явилась, вину не визнала вказала, що працівники поліції в протоколі виклали не дійсні дані та перекрутили все.
Суддя дослідивши матеріли справи приходить до наступного.
Відповідно до вимог статті 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Статтею 44-3 КУпАП передбачена відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Зазначена стаття є бланкетною, тому серед ознак, які мають бути відображені при викладенні суті даного правопорушення, обов'язковим є наведення конкретного нормативно правового акту, яким встановлюються відповідні правила та яких особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, не дотрималася, порушивши тим самим законодавчі приписи.
В протоколі міститься посилання на порушення ОСОБА_1 вимог п. 2 Постанови МОЗ України Головного державного санітарного лікаря України № 32 від 02.0.6.2020р., проте відсутні будь-які докази на підтвердження даних обставин, а надані суду документи лише підтверджують здійснення підприємницької діяльності, але не фіксують виявлені і зазначені в протоколі порушення.
В супереч вимог частини 2 статті 251 КУпАП особою, що склала протокол про адміністративне правопорушення, будь-яких інших доказів, які б вказували на наявність в діях ОСОБА_1 ознак правопорушення, передбаченого статтею 44-3 КУпАП не зібрано.
Згідно положень статті 62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь, тому суддя приходить до переконання, про необхідність закриття провадження у справі щодо ОСОБА_1 на підставі положень пункту 1 частини 1 статті 247 КУпАП за відсутності складу адміністративного правопорушення.
З урахуванням викладеного, керуючись статями 9, 44-3, 247, 251-252, 283, 284 КУпАП, суддя, -
Справу про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 до адміністративної відповідальності за статтею 44-3 КУпАП закрити у зв'язку із відсутністю в її діях складу зазначеного адміністративного правопорушення.
На постанову протягом 10 днів з дня її винесення може бути подана апеляційна скарга до Хмельницького апеляційного суду через Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області.
Суддя Хмельницького
міськрайонного суду А.Л. Місінкевич