номер провадження справи 33/62/19-12/118/20
10.11.2020 Справа № 908/902/19
м.Запоріжжя Запорізької області
Суддя господарського суду Запорізької області Смірнов О.Г.,
розглянувши матеріали справи № 908/902/19
за позовом: Приватного акціонерного товариства "Бердянське підприємство теплових мереж" (71100, Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Морська, 65/97)
до відповідача: Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Запоріжгаз" (69035, м. Запоріжжя, вул. Заводська, буд.7)
третя особа-1, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: Державне підприємство "Запорізький науково-виробничий центр стандартизації метрології та сертифікації" (69057, м. Запоріжжя, вул. Антенна, буд.10)
третя особа-2, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: Акціонерне товариство "Національна акціонерна компанія "Нафтогаз України" (01601, м. Київ, вул. Б. Хмельницького, буд. 6)
третя особа-3, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача: Акціонерне товариство "Укртрансгаз" (01021, м. Київ, Кловський узвіз, буд. 9/1)
про скасування рішення та зобов'язання відповідача вчинити певні дії
за участю представників:
від позивача: Дігтяренко В.С., ордер ЗП №083378 від 20.05.2019, адвокат
від відповідача: Бурдак О.В., довіреність №ДР-200 від 1219 від 20.12.2019, адвокат
від третіх осіб: не з'явились
Рішенням Господарського суду Запорізької області від 09.09.2019 у справі № 908/902/19 в задоволенні позову відмовлено.
Постановою Центрального апеляційного господарського суду від 17.03.2020 апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства "Бердянське підприємство теплових мереж" на рішення Господарського суду Запорізької області від 09.09.2019 у справі № 908/902/19 - залишено без задоволення, а рішення господарського суду Запорізької області - без змін.
Постановою Верховного Суду від 28.05.2020, касаційну скаргу Приватного акціонерного товариства "Бердянське підприємство теплових мереж" задоволено частково, рішення Господарського суду Запорізької області від 09.09.2019 та постанову Центрального апеляційного господарського суду від 17.03.2020 - скасовано, а справу направлено на новий розгляд до Господарського суду Запорізької області.
Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 02.07.2020 матеріали справи передано для розгляду судді Смірнову О.Г.
Ухвалою суду від 07.07.2020 справу №908/902/19 прийнято до нового розгляду, присвоєно справі номер провадження 33/62/19-12/118/20, визначено здійснення розгляду справи за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче засідання на 03.08.2020 о 14:15.
Ухвалою суду від 03.08.2020 відкладено підготовче засідання на 13.08.2020.
Також ухвалою суду від 03.08.2020 задоволено клопотання АТ "Укртрансгаз" про участь у судовому засіданні у справі № 908/902/19 в режимі відеоконференції з Господарським судом Київської області.
07.08.2020 на електронну адресу суду від АТ "НАК "Нафтогаз України" надійшла заява про розгляд справи за відсутності представника у зв'язку із запровадженням карантину на усій території України.
Ухвалою суду від 13.08.2020 продовжено строк підготовчого провадження та відкладено підготовче засідання на 07.10.2020 о 14:15.
Ухвалою суду від 07.10.2020 закрито підготовче провадження у справі № 908/902/19 та призначено справу до судового розгляду по суті на 22.10.2020 о 16:00.
Ухвалою суду від 22.10.2020 оголошено перерву до 10.11.2020 о 16:00.
Представники третіх осіб в судове засідання 10.11.2020 не з'явились.
Частиною 1 ст. 216 ГПК України встановлено, що суд відкладає розгляд справи у випадках, встановлених частиною другою статті 202 цього Кодексу.
Приписами ч. 2 ст. 202 ГПК України визначено, що суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку з таких підстав:
1) неявка в судове засідання учасника справи, щодо якого немає відомостей про направлення йому ухвали з повідомленням про дату, час і місце судового засідання;
2) перша неявка в судове засідання учасника справи, якого повідомлено про дату, час і місце судового засідання, якщо він повідомив про причини неявки, які судом визнано поважними;
3) виникнення технічних проблем, що унеможливлюють участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, крім випадків, коли відповідно до цього Кодексу судове засідання може відбутися без участі такої особи;
4) необхідність витребування нових доказів, у випадку коли учасник справи обґрунтував неможливість заявлення відповідного клопотання в межах підготовчого провадження.
З метою усунення порушення рівності та змагальності учасників судового процесу, враховуючи нез'явлення в судове засідання третіх осіб, суд дійшов висновку про відкладення розгляд справи.
Керуючись ст. ст. 202, 216, 234 ГПК України, господарський суд, -
1. Відкласти розгляд справи на 19.11.2020 о 14 год. 15 хв.
Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Запорізької області за адресою: 69001, м. Запоріжжя, вул. Гетьманська, буд. 4, корпус 1, каб. 217.
Електронна адреса Господарського суду Запорізької області: inbох@zp.arbitr.gov.ua, телефон контакт-центру: 0-800-501-492.
2. Відповідно до наказу ДСА України від 23.04.2020 №196 "Про внесення змін до порядку роботи з технічними засобами відеоконференцзв'язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду" та затвердженого зазначеним наказом порядку роботи з технічними засобами з технічними засобами відеоконференцзв'язку під час судового засідання в адміністративному, цивільному та господарському процесах за участі сторін поза межами приміщення суду, для проведення судового засідання в режимі відеоконференцзв'язку поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів учасника справи, використовується комплекс технічних засобів та програмного забезпечення або інші доступні суду та учасникам судового процесу засоби, що забезпечують проведення судових засідань в режимі відеоконференцзв'язку та відповідають вимогам законодавства.
При цьому, ризик технічної неможливості участі в судовому засіданні в режимі відеоконференції з застосуванням даного програмного забезпечення, переривання зв'язку тощо, несе учасник справи, який подав відповідну заяву.
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://zp.arbitr.gov.ua/sud5009/.
3. Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя О.Г. Смірнов
Учасники процесу мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді. Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:
1. Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.
2. Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної Заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в Заявці.
Згідно з ч. 8 ст. 42 Господарського процесуального кодексу України, документи які подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника). Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника).
Відповідно до п. 1.5.17 Інструкції з діловодства в господарських судах України документи, отримані електронною поштою без електронного цифрового підпису або каналами факсимільного зв'язку, не належать до офіційних. У разі надсилання електронних документів без електронного цифрового підпису та факсограм необхідно надсилати також оригінал документа в паперовій формі.