Ухвала від 03.11.2020 по справі 711/7048/20

Придніпровський районний суд м.Черкаси

Номер провадження 1-кс/711/2370/20

Справа № 711/7048/20

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 жовтня 2020 року Слідчий суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси ОСОБА_1

при секретарі - ОСОБА_2

з участю: прокурора - ОСОБА_3

слідчого - ОСОБА_4

захисника - ОСОБА_5

підозрюваного ОСОБА_6

розглянувши клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах слідчого управління Головного управління національної поліції в Черкаській області ОСОБА_4 , внесеного у матеріалах кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12020250000000186 від 05.06.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 366, ч. 2 ст. 367 КК України, щодо обрання запобіжного заходу у вигляді застави, -

ВСТАНОВИВ:

Старшим слідчим в особливо важливих справах слідчого управління Головного управління національної поліції в Черкаській області ОСОБА_4 за процесуального керівництва Черкаської обласної прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за №12020250000000186 від 05.06.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 366, ч. 2 ст. 367 КК України. В ході досудового розслідування встановлено, що у провадженні СУ ГУ Національної поліції в Черкаській області перебувають матеріали кримінального провадження №12020250000000186, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 05.06.2020, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 366, ч. 2 ст. 367 КК України. Досудовим розслідуванням установлено, що ОСОБА_6 , відповідно до протоколу установчих зборів засновників ТОВ «ЛИМОЖБУД» від 03.08.2017 та наказу №1-к від 07.08.2017, обіймаючи посаду директора підприємства, будучи відповідальним за організацію і ведення бухгалтерського обліку та звітності, а також за нарахування і сплату податків, зборів та інших обов'язкових платежів, при здійсненні фінансово-господарської діяльності вказаного підприємства, використовуючи надане йому за посадою службове становище, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх протиправних дій, передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, діючи умисно та цілеспрямовано, з корисливих мотивів, з метою одержання неправомірної вигоди очолюваним ним підприємством, в період часу з 31.07.2018 до 18.09.2018, більш точний час в ході проведення досудового розслідування встановити не представилося можливим, шляхом внесення недостовірної інформації в офіційні документи та подання їх до Управляння житлово-комунального господарства виконавчого комітету Смілянської міської ради (далі по тексту - Управління), скориставшись неналежним виконанням своїх службових обов'язків начальником відділу - головним бухгалтером відділу бухгалтерського обліку та контролю Управління ОСОБА_7 , заволодів бюджетними коштами Смілянської міської ради у великих розмірах, обернувши їх на користь ТОВ «ЛИМОЖБУД», за наступних обставин. У період скоєння кримінального правопорушення, ТОВ «ЛИМОЖБУД» зареєстроване за адресою: м. Черкаси, вул. Будіндустрії, 4 діяло на підставі статуту, затвердженого протоколом установчих зборів засновників №1 від 03.08.2017 (далі по тексту - Статут). Пунктом 10.22 Статуту визначено, що виконавчим органом товариства, який здійснює поточне керівництво його діяльністю і є підзвітним загальним зборам його учасників, є директор. Директором може бути призначений один із учасників Товариства або інша, найнята Товариством, особа.

Відповідно до пункту 10.25 Статуту директор має право без доручення виконувати дії від імені Товариства, а саме:

- забезпечувати виконання планів діяльності Товариства, а також рішень загальних зборів учасників;

- затверджувати правила, процедури та інші внутрішні документи Товариства за винятком документів, затвердження яких віднесено цим Статутом до компетенції загальних зборів учасників Товариства;

- розпоряджатися майном Товариства в порядку і межах, встановлених загальними зборами учасників, цим Статутом і чинним законодавством;

- подавати на затвердження загальних зборів учасників штатний розклад Товариства, а також філій, представництв і дочірніх підприємств Товариства;

- приймати на роботу і звільняти з роботи працівників, зокрема призначати і звільняти своїх заступників, головного бухгалтера, керівників підрозділів, філій і представництв, а також інших співробітників;

- у порядку, встановленому законодавством, цим Статутом, загальними зборами учасників, заохочувати працівників Товариства, а також накладати на них стягнення;

- приймати рішення про відрядження;

- представляти Товариство у всіх установах, підприємствах, організаціях як в Україні, так і за її межами;

- відкривати в банках розрахункові, валютні та інші рахунки Товариства, укладати договори та здійснювати інші угоди;

- затверджувати договірні ціни на продукцію, роботи і тарифи на послуги;

- організовувати бухгалтерський облік і звітність;

- готувати річний баланс і річний звіт про діяльність Товариства і представляти їх загальним зборам учасників не пізніше 45 днів після закінчення відповідного фінансового року;

- приймати рішення з інших питань, пов'язаних з поточної діяльністю Товариства.

Директор має право на підписання правочинів щодо одержання кредитів, передачу майна Товариства в іпотеку, заставу, надання позики, фінансової та благодійної допомоги тільки за рішенням загальних зборів учасників (п. 10.26 Статуту). У відповідності до пункту 10.27 Статуту, директору, в період між загальними зборами учасників, надається вся повнота влади щодо управління Товариством за винятком вирішення питань, що є виключною компетенцією загальних зборів учасників у відповідності з цим Статутом, чинним законодавством, а також внутрішніми документами Товариства, затвердженими в установленому порядку. Пунктом 11.4 Статуту встановлено, що відповідальність за організацію бухгалтерського обліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності протягом встановленого терміну, але не меншу за три роки, несе Директор Товариства. Таким чином, в силу ст. 18 КК України, ОСОБА_6 є службовою особою, так як постійно обіймає на підприємстві посаду, пов'язану з виконанням організаційно-розпорядчих та адміністративно-господарських функцій. Відповідно до Витягу з Реєстру платників єдиного податку від 31.08.2017 №1723013402710 ТОВ «ЛИМОЖБУД» (податковий номер 41536933) з 22.08.2017 зареєстроване платником єдиного податку за ставкою 5% до доходу без реєстрації ПДВ. Так, 20.06.2018 Управлінням житлово-комунального господарства виконавчого комітету Смілянської міської ради на офіційному сайті публічних закупівель «ProZorro» опубліковано оголошення за №UA-2018-06-20-002934-a щодо оголошення відкритих торгів з проведення закупівель предметом яких є: «Поточний (середній) ремонт вулично-дорожньої мережі вул. Мазура в м. Сміла, Черкаської області (Класифікатор ДК 021:2015: 45230000-8 - Будівництво трубопроводів, ліній зв'язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь)» з очікуваною вартістю предмету закупівлі - 3 165 663,20 гривень. В свою чергу ОСОБА_6 , в період часу з 20.06.2018 по 05.07.2018, більш точної дати в ході проведення досудового розслідування встановити не представилося можливим, дізнавшись про проведення Управлінням житлово-комунального господарства виконавчого комітету Смілянської міської ради зазначеного вище тендеру на закупівлю послуг, маючи значний досвід виконання робіт, пов'язаних із ремонтом об'єктів вулично-дорожньої мережі, усвідомлюючи той факт, що очікувана вартість закупівлі сформована шляхом складання кошторису під суб'єкта господарської діяльності - платника податку на додану вартість, прийняв рішення про використання у ході вказаної закупівлі очолюваного ним ТОВ «ЛИМОЖБУД», при цьому достеменно знаючи, що підприємство зареєстроване платником єдиного податку за ставкою 5% до доходу без реєстрації ПДВ. Так, 05.07.2018 через електронну систему публічних закупівель «ProZorro» від ТОВ «ЛИМОЖБУД» подана тендерна пропозиція щодо участі в зазначеному вище тендері з початковою ціновою пропозицією 3 023 029,20 гривень. При цьому, під час подання початкової пропозиції для участі у відкритих торгах учасником ТОВ «ЛИМОЖБУД» завантажено файл «кошторис.7z» із кошторисними розрахунками вартості об'єкту де у складі договірної ціни (r_62_ДЦ_ДЦ.rtf) та пояснювальної записки (r_62_ДЦ_ДЦ-пояс..rtf) включено податок на додану вартість у розмірі 503 838,2 гривень. За результатами проведеної Управлінням житлово-комунального господарства виконавчого комітету Смілянської міської ради тендерної процедури закупівлі послуг з поточного ремонту вулично-дорожньої мережі, звіт №UA-2018-06-20-002934-a від 06.07.2018, переможцем з визначених критеріїв Замовника, визнано учасника ТОВ «ЛИМОЖБУД», з тендерною пропозицією після закінчення аукціону - 2 890 900,00 гривень. В подальшому 31.07.2018 між Управлінням, в особі виконувача обов'язків начальника управління ОСОБА_8 (Замовник) та ТОВ «ЛИМОЖБУД», в особі директора ОСОБА_6 (Підрядник), укладено договір № 4-7461-3Ф (далі по тексту - Договір), відповідно до пункту 1.1. якого Підрядник зобов'язується на власний ризик, своїми силами, засобами та матеріальними ресурсами надати послуги з поточного (середнього) ремонту вулично-дорожньої мережі вул. Мазура в м. Сміла, Черкаської області, класифікатор ДК 021:2015: 45230000-8 - Будівництво трубопроводів, ліній зв'язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь) (надалі - Об'єкт), здати їх в порядку і строк, встановлений цим Договором, а Замовник зобов'язується прийняти та оплатити надані послуги. Пунктом 1.2 Договору передбачено, що для надання послуг з поточного (середнього) ремонту вулично-дорожньої мережі вул. Мазура в м. Сміла, Черкаської області Замовник зобов'язується розробити та затвердити в установленому порядку дефектні акти із зазначенням кількості надання послуг. В свою чергу перелік та обсяги послуг, що виконуються за Договором визначаються кошторисною документацією, яка складається на підставі дефектного акту та подається Підрядником (п.1.3 Договору). Пунктом 3.1. встановлено, що договірна ціна визначається на основі кошторисної документації і становить: 2 890 900,00 гривень з ПДВ. Договірна ціна, відповідно до п. 3.2. договору, не уточнюється та не змінюється, окрім випадків: змінюється в бік зменшення ціни на матеріали та послуги передбачені цим Договором, що підтверджується документально (п.п.3.2.1.); може бути зменшена за взаємною згодою сторін (п.п. 3.2.3). Взаєморозрахунки проводяться на підставі виконаних обсягів надання послуг та ціни Договору (п.3.3. договору). Відповідно до п. 4.1. Договору, фінансування послуг проводиться на підставі актів виконаних робіт. Пунктом 4.3. Договору встановлено, що розрахунки між Сторонами здійснюються у національній валюті України, шляхом оплати та перерахуванням безготівкових сум грошових коштів на поточний рахунок Підрядника. Акти приймання надання послуг по формі КБ-2в та Довідки про вартість виконаних послуг (будівельних робіт) та витрати по формі КБ-3, готує Підрядник в двох екземплярах і подає їх для підписання уповноваженому представнику Замовника до першого числа місяця, наступного за звітним (п. 4.4. Договору). Договірна ціна на будівництво «Поточний (середній) ремонт вулично-дорожньої мережі вул. Мазура в м. Сміла, Черкаської області», що здійснюється в 2018 році являється твердою і складає 2 890 900,00 гривень, в тому числі ПДВ в сумі 481 816,67 гривень, яка була підписана Сторонами. На підставі вимог Бюджетного кодексу України та Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.08.2012 за №938 (далі по тексту - Порядок №938), на підставі умов зазначеного договору, Управлінням був складений Реєстр бюджетних зобов'язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів та зареєстрований в Смілянському управлінні Державної казначейської служби України Черкаської області 01.08.2018 за №107. В подальшому, ОСОБА_6 , будучи обізнаним з особливостями відображення проведених будівельних робіт в типових формах КБ-2в та КБ-3, маючи повну та достовірну інформацію про будівельні роботи і матеріально-технічні ресурси, передбачені проектно-кошторисною документацією по зазначеному об'єкту будівництва, достовірно знаючи, що очолюване ним підприємство являється платником єдиного податку за ставкою 5% доходу без реєстрації ПДВ, скористався неналежним виконанням своїх службових обов'язків начальником відділу - головним бухгалтером відділу бухгалтерського обліку та контролю Управління ОСОБА_7 , шляхом внесення недостовірної інформації в офіційні документи, а саме: акти приймання виконаних підрядних робіт (форма КБ-2в) та довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форма КБ-№3) умисно, протиправно, зловживаючи своїм службовим становищем, в ході виконання умов Договору, заволодів бюджетними коштами Смілянської міської ради, за наступних обставин. Так, 31.07.2018, відповідно умов п. 4.7. Договору, ТОВ «ЛИМОЖБУД» подало до Управління рахунок-фактуру №СФ-0000002 від 31.07.2018 на проведення попередньої оплати за Договором в розмірі 30% в сумі 867 270,00 грн. (без ПДВ), на підставі якого головним спеціалістом відділу ОСОБА_9 , був складений Реєстр бюджетних фінансових зобов'язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів, який був перевірений та підписаний головним бухгалтером ОСОБА_7 та зареєстрований в Смілянському управлінні Державної казначейської служби України Черкаської області 01.08.2018 за №143. Незважаючи на те, що відповідно до п.3.1 Договору, договірна ціна визначається в сумі 2 890 900,00 гривень з ПДВ, а рахунок-фактура №СФ-0000002 від 31.07.2018 на проведення попередньої оплати за Договором в сумі 867 270,00 грн. ТОВ «ЛИМОЖБУД» був пред'явлений до оплати без урахування ПДВ, що суперечить вимогам положення «Про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку» та Порядку №938, головним спеціалістом відділу бухгалтерського обліку та контролю Управління ОСОБА_9 було підготовлено та роздруковане платіжне доручення №21 від 03.08.2018, відповідно реквізитів якого було зазначено, що Управління перераховує ТОВ «ЛИМОЖБУД» 867 270,00 грн. з призначенням платежу: «попередня оплата 30% за проточ. серед. рем вул. Мазура, зг рах. №СФ-2 від 31.07.18, дог.№4-7461-ЗФ від 31.07.18; Без ПДВ» та подала зазначене платіжне доручення головному бухгалтеру ОСОБА_7 для перевірки та підпису. В свою чергу, ОСОБА_7 , грубо порушуючи вимоги умов Договору, Положення про відділ бухгалтерського обліку та контролю Управління (далі по тексту - Положення), яким, передбачено, що основними завданнями відділу бухгалтерського обліку, зокрема є: відображення у документах достовірної та у повному обсязі інформації про господарські операції; забезпечення дотримання бюджетного законодавства при взятті бюджетних зобов'язань, здійснення платежів відповідно до взятих бюджетних зобов'язань, достовірного та у повному обсязі відображення операцій у бухгалтерському обліку та звітності та покладених на неї зазначеним Положенням, як на головного бухгалтера обов'язків: забезпечувати дотримання вимог законодавства щодо використання бюджетних коштів, здійснювати контроль за: відображенням у бухгалтерському обліку всіх господарських операцій, що проводяться бюджетною установою; правильністю проведення розрахунків при здійсненні оплати товарів, робіт та послуг, відповідністю перерахованих коштів обсягам виконаних робіт, придбаних товарів чи наданих послуг згідно з умовами укладених договорів; відповідністю взятих бюджетних зобов'язань відповідним бюджетним асигнуванням, та відповідністю платежів взятим бюджетним зобов'язанням та бюджетним асигнуванням; станом погашення та списання відповідно до законодавства дебіторської заборгованості бюджетної установи; додержанням вимог законодавства під час здійснення попередньої оплати товарів, робіт та послуг у разі їх закупівлі за бюджетні кошти, неналежно виконуючи службові обов'язків через несумлінне ставлення до них, не перевірила відповідність призначення платежу, зазначеному в платіжному дорученні №21 від 03.08.2018, взятим Установою бюджетним зобов'язань, визначеним відповідно до умов Договору та Реєстру бюджетних зобов'язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів №107 від 01.08.2018, не вимагала від ТОВ «ЛИМОЖБУД» усунення невідповідності в пред'явленому для оплати рахунку, не відмовила у прийнятті до обліку документу, підготовленого з порушенням встановлених вимог та документу щодо господарських операцій, що проводяться з порушенням законодавства, не проінформувала керівника Управляння про встановлений факт порушення бюджетного законодавства, як встановлено в п. 9 Положення, незважаючи на те, що повинна була та мала реальну можливість вжити всіх належних дієвих заходів для забезпечення проведення розрахунку відповідно до умов укладеного Договору, натомість 03.08.2018 поставила на зазначеному платіжному дорученні в графі «підписи» свій підпис від імені особи, яка має право другого підпису фінансових документів, тим самим засвідчивши факт, що зазначений документ відповідає вимогам чинного законодавства та взятим Управлянням бюджетним фінансовим зобов'язанням та містить письмове доручення платника органам казначейства про списання зі свого рахунку зазначеної суми коштів та її перерахування на рахунок отримувача, після чого зазначене платіжне доручення було надано на підпис в.о. начальника Управління ОСОБА_10 .. На підставі платіжного доручення №21 від 03.08.2018, Смілянським управлінням Державної казначейської служби України Черкаської області 06.08.2018 із рахункового рахунку Управління на розрахунковий рахунок ТОВ «ЛИМОЖБУД» було перераховано кошти в сумі 867 270,00 грн. без ПДВ. В подальшому, ОСОБА_6 , як директор ТОВ «ЛИМОЖБУД» 03.09.2018 підписав виготовлені від імені даного підприємства акт приймання виконаних будівельних робіт (форма КБ-2в) за вересень 2018 року №1/4-7461 та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форма КБ-3) за вересень 2018 року на суму 867 270,00 гривень, в які були внесені недостовірні дані щодо понесення підприємством витрат на сплату ПДВ в розмірі 144 545, 00 грн., які передав до Управління, де 03.09.2018 зазначенні документи підписано від імені Замовника виконувачем обов'язків начальника Управління ОСОБА_8 та подано до відділу бухгалтерського обліку та контролю Управління для перевірки та зарахування в бухгалтерському обліку Управління коштів, перерахованих ТОВ «ЛИМОЖБУД» в якості авансу, як «освоєних». Продовжуючи свій злочинний умисел, направлений на заволодіння бюджетними коштами, ОСОБА_6 , як директор ТОВ «ЛИМОЖБУД» 18.09.2018 підписав виготовлені від імені даного підприємства акт приймання виконаних будівельних робіт (форма КБ-2в) за вересень 2018 року №2/4-7461 та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форма КБ-3) за вересень 2018 року на суму 2 023 630,00 грн., в які було внесено недостовірні дані щодо понесення підприємством витрат на сплату ПДВ в розмірі 337 272,00 грн., достовірно знаючи, що очолюване ним підприємство є платником єдиного податку за ставкою 5% доходу без реєстрації ПДВ. Після чого, зазначені документи передано до Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Смілянської міської ради (Замовник), де акт приймання виконаних будівельних робіт (форма КБ-2в) за вересень 2018 року №2/4-7461 та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форма КБ-3) за вересень 2018 року 18.09.2018 підписано від імені Замовника виконуючим обов'язки начальника Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Смілянської міської ради ОСОБА_8 та подано до відділу бухгалтерського обліку та контролю Управління для перевірки, проведення розрахунків та відображення господарської операції в бухгалтерському обліку Управління. Разом із зазначеними вище актом та довідкою, ТОВ «ЛИМОЖБУД» подало до Управляння рахунок-фактуру №СФ-0000003 від 18.09.2018 на проведення кінцевих розрахунків за Договором на суму 2 023 630,00 грн. (без ПДВ). Незважаючи на те, що відповідно до п.3.1 Договору, договірна ціна визначається в сумі 2 890 900,00 гривень з ПДВ і в акті приймання виконаних будівельних робіт (форма КБ-2в) за вересень 2018 року №2/4-7461 та довідці про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форма КБ-3) за вересень 2018 року, надані послуги на суму 2 023 630,00 визначені з урахуванням ПДВ, головним спеціалістом відділу бухгалтерського обліку та контролю Управління ОСОБА_9 , в порушення положення «Про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку» та Порядку №938, на підставі рахунку-фактури №СФ-0000003 від 18.09.2018, було підготовлено та роздруковане платіжне доручення №26 від 19.09.2018, відповідно реквізитів якого було зазначено, що Управління перераховує ТОВ «ЛИМОЖБУД» 2 023 630,00 грн. з призначенням платежу: «за проточ. серед. рем. вул. Мазура; зг. рах. Акт вик роб №2/4-7461 від 18.09.18, дог. №4-7461-ЗФ від 31.07.18; Без ПДВ» та Реєстр бюджетних фінансових зобов'язань розпорядників (одержувачів) бюджетних коштів, які подала головному бухгалтеру ОСОБА_7 для перевірки та підпису. В свою чергу ОСОБА_7 , на яку, відповідно до Положення, як на головного бухгалтера покладено обов'язок забезпечувати дотримання вимог законодавства щодо використання бюджетних коштів, здійснювати контроль за: відображенням у бухгалтерському обліку всіх господарських операцій, що проводяться бюджетною установою; правильністю проведення розрахунків при здійсненні оплати товарів, робіт та послуг, відповідністю перерахованих коштів обсягам виконаних робіт, придбаних товарів чи наданих послуг згідно з умовами укладених договорів; відповідністю взятих бюджетних зобов'язань відповідним бюджетним асигнуванням, та відповідністю платежів взятим бюджетним зобов'язанням та бюджетним асигнуванням; станом погашення та списання відповідно до законодавства дебіторської заборгованості бюджетної установи; неналежно виконуючи службові обов'язків через несумлінне ставлення до них, не перевірила відповідність призначення платежу, зазначеному в платіжному дорученні №26 від 18.09.2018, взятим Установою бюджетним зобов'язань, визначеним відповідно до умов Договору та даним акту приймання виконаних будівельних робіт (форма КБ-2в) за вересень 2018 року №2/4-7461 та довідці про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форма КБ-3) за вересень 2018 року, які відповідно до п. 4.1. Договору, являються підставою для фінансування наданих послуг, не відмовила у прийнятті до обліку документу, підготовленого з порушенням встановлених вимог та документу щодо господарських операцій, що проводяться з порушенням законодавства, не проінформувала керівника Управляння про встановлений факт порушення бюджетного законодавства, як встановлено в п. 9 Положення, незважаючи на те, що повинна була та мала реальну можливість вжити всіх належних дієвих заходів для забезпечення проведення розрахунку відповідно до умов укладеного Договору, натомість 19.09.2018 поставила на зазначеному платіжному дорученні в графі «підписи» свій підпис від імені особи, яка має право другого підпису фінансових документів, тим самим засвідчивши факт, що зазначений документ відповідає вимогам чинного законодавства та взятим Управлянням бюджетним фінансовим зобов'язанням та містить письмове доручення платника органам казначейства про списання зі свого рахунку зазначеної суми коштів та її перерахування на рахунок отримувача, після чого зазначене платіжне доручення було надано на підпис в.о. начальника Управління ОСОБА_10 .. Так, на підставі платіжного доручення №26 від 19.09.2018, Смілянським управлінням Державної казначейської служби України Черкаської області 20.09.2018 із рахункового рахунку Управління на розрахунковий рахунок ТОВ «ЛИМОЖБУД» було перераховано кошти в сумі 2 023 630,00 грн. без ПДВ. Як наслідок, в період з 06.08.2018 по 19.09.2018 на підставі наданих Управлінням платіжних доручень, Смілянським управлінням Державної казначейської служби України Черкаської області на розрахунковий рахунок ТОВ «ЛИМОЖБУД» перераховано кошти на загальну суму 2 890 900,00 грн., із яких, відповідно актів приймання виконаних будівельних робіт (форма КБ-2в) за вересень 2018 року №1/4-7461 та №2/4-7461 та довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форма КБ-3) за вересень 2018 року ТОВ «ЛИМОЖБУД» включені витрати по сплаті ПДВ в сумі 481 817,00 гривень. Відповідно до висновку судово-економічної експертизи №9/35 від 27.07.2020 документально підтверджуються втрати фінансових (матеріальних) активів Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Смілянської міської ради на загальну суму 481 817,00 гривень, які виникли в результаті проведення господарських операцій з ТОВ «ЛИМОЖБУД» за договором №4-7461-ЗФ від 31.07.2018, в результаті безпідставного включення до договірної ціни та Актів приймання виконаних робіт (форма КБ-2В) за вересень 2018 року №1/4-7461 та №2/4-7461 податку на додану вартість. Таким чином, ОСОБА_6 , зловживаючи своїм службовим становищем, використовуючи офіційно надані йому за посадою службові повноваження, умисно, з корисливих спонукань, в період часу з 31.07.2018 по 19.09.2018, більш точний час в ході проведення досудового розслідування встановити не представилося можливим, шляхом внесення недостовірних даних до офіційних документів та подання їх до Управляння, заволодів бюджетними коштами Смілянської міської ради, обернувши їх на користь ТОВ «ЛИМОЖБУД» на загальну суму 481 817,00 гривень, що більше ніж у 546 разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на час вчинення кримінального правопорушення, тим самим завдав територіальній громаді міста Сміла Черкаської області шкоду на вказану суму, що є великими розмірами. Таким чином, встановлена достатність доказів для підозри ОСОБА_6 у причетності до вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України - заволодіння чужим майном шляхом зловживання своїм службовим становищем, вчиненого у великих розмірах. Він же, відповідно до протоколу установчих зборів засновників ТОВ «ЛИМОЖБУД» від 03.08.2017 та наказу №1-к від 07.08.2017, обіймаючи посаду директора підприємства, будучи відповідальним за організацію і ведення бухгалтерського обліку та звітності, а також за нарахування і сплату податків, зборів та інших обов'язкових платежів, при здійсненні фінансово-господарської діяльності вказаного підприємства, використовуючи надане йому за посадою службове становище, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх протиправних дій, передбачаючи настання суспільно небезпечних наслідків, діючи умисно та цілеспрямовано, з корисливих мотивів, з метою одержання неправомірної вигоди очолюваним ним підприємством, в період часу з 31.07.2018 до 18.09.2018, більш точний час в ході проведення досудового розслідування встановити не представилося можливим, в невстановленому в ході досудового розслідування місці, прийняв участь в підробці офіційних документів - актів приймання виконаних підрядних робіт (форма КБ-2в) та довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форма КБ-№3), складених відповідно до умов Договору від 31.07.2018 за № 4-7461-3Ф (далі по тексту - Договір), укладеного між Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Смілянської міської ради, в особі виконувача обов'язків начальника управління ОСОБА_8 (Замовник) та ТОВ «ЛИМОЖБУД», в особі директора ОСОБА_6 (Підрядник), відповідно до пункту 1.1. якого Підрядник зобов'язується на власний ризик, своїми силами, засобами та матеріальними ресурсами надати послуги з поточного (середнього) ремонту вулично-дорожньої мережі вул. Мазура в м. Сміла, Черкаської області, класифікатор ДК 021:2015: 45230000-8 - Будівництво трубопроводів, ліній зв'язку та електропередач, шосе, доріг, аеродромів і залізничних доріг; вирівнювання поверхонь) (надалі - Об'єкт), здати їх в порядку і строк, встановлений цим Договором, а Замовник зобов'язується прийняти та оплатити надані послуги. Пунктом 3.1. Договору встановлено, що договірна ціна визначається на основі кошторисної документації і становить: 2 890 900,00 гривень з ПДВ. Так, ОСОБА_6 , будучи обізнаним з особливостями відображення проведених будівельних робіт в типових формах КБ-2в та КБ-3, маючи повну та достовірну інформацію про будівельні роботи і матеріально-технічні ресурси, передбачені проектно-кошторисною документацією по зазначеному об'єкту будівництва, достовірно знаючи, що очолюване ним підприємство являється платником єдиного податку за ставкою 5% доходу без реєстрації ПДВ, 03.09.2018 підписав виготовлені від імені даного підприємства акт приймання виконаних будівельних робіт (форма КБ-2в) за вересень 2018 року №1/4-7461 та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форма КБ-3) за вересень 2018 року на суму 867 270,00 гривень, в які були внесені недостовірні дані щодо понесення підприємством витрат на сплату ПДВ в розмірі 144 545, 00 грн. та 18.09.2018 підписав виготовлені від імені даного підприємства акт приймання виконаних будівельних робіт (форма КБ-2в) за вересень 2018 року №2/4-7461 та довідку про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форма КБ-3) за вересень 2018 року на суму 2 023 630,00 грн., в які було внесено недостовірні дані щодо понесення підприємством витрат на сплату ПДВ в розмірі 337 272,00 грн., які були подані до Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Смілянської міської ради, для проведення розрахунків за Договором та відображення господарської операції в бухгалтерському обліку Управління. Як наслідок, на підставі зазначених вище актів приймання виконаних будівельних робіт (форма КБ-2в) та довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форма КБ-3), на підставі наданих Управлінням платіжних доручень, Смілянським управлінням Державної казначейської служби України Черкаської області на розрахунковий рахунок ТОВ «ЛИМОЖБУД» перераховано кошти на загальну суму 2 890 900,00 грн., із яких, відповідно актів приймання виконаних будівельних робіт (форма КБ-2в) за вересень 2018 року №1/4-7461 та №2/4-7461 та довідок про вартість виконаних будівельних робіт та витрати (форма КБ-3) за вересень 2018 року ТОВ «ЛИМОЖБУД» включені витрати по сплаті ПДВ в сумі 481 817,00 гривень. Відповідно до висновку судово-економічної експертизи №9/35 від 27.07.2020 документально підтверджуються втрати фінансових (матеріальних) активів Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Смілянської міської ради на загальну суму 481 817,00 гривень, які виникли в результаті проведення господарських операцій з ТОВ «ЛИМОЖБУД» за договором №4-7461-ЗФ від 31.07.2018, в результаті безпідставного включення до договірної ціни та Актів приймання виконаних робіт (форма КБ-2В) за вересень 2018 року №1/4-7461 та №2/4-7461 податку на додану вартість. Таким чином ОСОБА_6 , зловживаючи своїм службовим становищем, використовуючи офіційно надані йому за посадою службові повноваження, умисно, з корисливих спонукань, в період часу з 31.07.2018 по 19.09.2018, більш точний час в ході проведення досудового розслідування встановити не представилося можливим, в невстановленому в ході досудового розслідуванні місці, вніс завідомо неправдиві відомості до офіційного документу та подав їх до Управляння для проведення по ним розрахунків, в результаті чого заволодів бюджетними коштами Смілянської міської ради, обернувши їх на користь ТОВ «ЛИМОЖБУД» на загальну суму 481 817,00 гривень, що більше ніж у 546 разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на час вчинення кримінального правопорушення, тим самим завдав територіальній громаді міста Сміла Черкаської області шкоду на вказану суму, що є великими розмірами та спричинило тяжкі наслідки. Таким чином, встановлена достатність доказів для підозри ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 366 КК України - службове підроблення, а саме: внесення службовою особою до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей, що спричинило тяжкі наслідки. З урахуванням зібраних в ході досудового розслідування доказів, 30.09.2020 повідомлено про підозру директору ТОВ «Лиможбуд» ОСОБА_6 , у причетності до вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України. Обґрунтованість підозри ОСОБА_6 повністю підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами:

- рапортом старшого оперуповноваженого в ОВС УСР в Черкаській області ДСР НП України ОСОБА_11 від 01.06.2020 про виявлене кримінальне правопорушення та додатками до нього;

- документами, вилученими 31.07.2020 під час проведення тимчасового доступу в ТОВ «ЛИМОЖБУД»;

- документами, вилученими 23.07.2020 під час проведення тимчасового доступу в ГУ ДПС у Черкаській області;

- документами, вилученими 21.09.2020 під час проведення тимчасового доступу в Черкаському ГРУ АТ КБ «Приватбанк»;

- актом №05-31/02 від 02.06.2020 ревізії фінансово-господарської діяльності Управління житлово-комунального господарства виконавчого комітету Смілянської міської ради за період з 01.01.2016 по 31.12.2019 та додатками до нього;

- документами, вилученими 31.07.2020 під час проведення тимчасового доступу в Управлінні житлово-комунального господарства виконавчого комітету Смілянської міської ради;

- висновком за результатами проведення судово-економічної експертизи №9/35 від 27.07.2020;

- документами, вилученими 24.09.2020 під час проведення тимчасового доступу в Управлінні житлово-комунального господарства виконавчого комітету Смілянської міської ради;

- документами, вилученими 24.09.2020 під час проведення тимчасового доступу в Смілянському управлінні Державної казначейської служби України в Черкаській області;

- показами свідка ОСОБА_12 ;

- показами свідка ОСОБА_13 ;

- показами ОСОБА_8 ;

- показами свідка ОСОБА_14 ;

- показами свідка ОСОБА_9 ,

- показами свідка ОСОБА_15 ;

- іншими матеріалами кримінального провадження.

Таким чином, на даний час ОСОБА_6 обґрунтовано підозрюється у вчиненні тяжкого кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, за яке передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та нетяжкого кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 366 КК України, за яке передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від двохсот п'ятдесяти до семисот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У зв'язку з цим, орган досудового розслідування приходить до висновку, що усвідомлюючи ступінь тяжкості кримінального правопорушення, у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_6 , а також покарання, передбаченого кримінальним законом, останній після отримання повідомлення про підозру, може умисно ухилятись від виконання покладених на нього процесуальних обов'язків, а також може незаконно впливати на свідків, спеціалістів, експертів у цьому ж кримінальному проваджені та перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, а тому відносно підозрюваного необхідно обрати запобіжний захід у вигляді застави із покладенням на нього відповідних обов'язків, передбачених ст. 194 КПК України. Також на підтвердження ризиків передбачених ст. 177 КПК України орган досудового розслідування вважає, те, що на даний час ОСОБА_6 притягується до кримінальної відповідальності за ст. 28 ч. 3, ст. 364 ч.2, ст. 27 ч. 5, ст. 364 ч. 2 КК України за скоєння аналогічних кримінальних правопорушень. Крім того, на цей час існують ризики, що підозрюваний маючи широке коло зв'язків, має реальну можливість як самостійно, так і через інших осіб, незаконно впливати на свідків, інших, не встановлених на цей час осіб, співучасників кримінального правопорушення, з метою примусу останніх до дачі неправдивих показань, або відмови від дачі показань, а також вчинити інші аналогічні кримінальні правопорушення або злочини з метою приховання вже виявленого, знищити, сховати або спотворити будь-які із речей і документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення. Таким чином, органом досудового розслідування, відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 184 КПК України, встановлено наявність обґрунтованих ризиків передбачених п. 1, 2, 3, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме: переховуватись від органів досудового розслідування та суду, знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, незаконно впливати на свідків, спеціалістів та експертів тим самим перешкоджати кримінальному провадженню, вчинити нове кримінальне правопорушення. Останнє дає підстави вважати, що менш суворий запобіжний захід, окрім як застосування застави не здатен забезпечити виконання ОСОБА_6 процесуальних обов'язків та запобігти вищевказаним ризикам. Крім того, згідно повідомлення про підозру ОСОБА_6 встановлено, що його умисними діями завдано збитків інтересам територіальної громади м. Сміла на загальну суму 481 817,00 гривень. Застосування запобіжного заходу саме у вигляді застави, сторона обвинувачення вважає за доцільне, з урахуванням всіх обставин вчинення кримінального правопорушення та завданих збитків, визначити підозрюваному суму застави, яка буде достатнім стимулюючим засобом, щоб відбити у останнього бажання перешкоджати у кримінальному провадженні - у розмірі нанесеної матеріальної шкоди, а саме в сумі 481 817,00 гривень. Крім того, визначення такої суми застави не тільки забезпечить виконання підозрюваним покладених на нього ст. 194 КПК України обов'язків, а і можливе виконання ч. 11 ст. 182 КПК України, де вказано, що застава, яка не була звернена в дохід держави, повертається підозрюваному, обвинуваченому, заставодавцю після припинення дії запобіжного заходу. При цьому застава, внесена підозрюваним, обвинуваченим, може бути повністю або частково звернена судом на виконання вироку в частині майнових стягнень. Згідно ч. 4 ст. 182 КПК України розмір застави визначається слідчим суддею, судом з урахуванням обставин кримінального правопорушення, майнового та сімейного стану підозрюваного інших даних про його особу та ризиків, передбачених статтею 177 КПК України. Розмір застави повинен достатньою мірою гарантувати виконання підозрюваним, покладених на нього обов'язків та не може бути завідомо непомірним для нього. Так, органом досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_6 являється засновником, директором та кінцевим бенефіціарним власником (контролером), тобто вигодонабувачем, ряду суб'єктів підприємницької діяльності, а саме: ТОВ «Колтех-транс», ТОВ «Лиможінвест», ТОВ «Грін Таун 2016», ТОВ «Трансбуд-2017», ТОВ «Лимож», ТОВ «Лиможбуд». Термін «кінцевий бенефіціарний власник (контролер)» розуміється в значенні, яке використовується в Законі Украини №1702-VII «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення». Так, згідно з п. 20 ст. 1 цього Закону кінцевий бенефіціарний власник (контролер) - це фізична особа, яке незалежно від формального володіння має можливість впливати на управління або господарську діяльність юридичної особи безпосередньо або через інших осіб. Такий вплив здійснюється, зокрема: шляхом реалізації права володіння або користування всіма активами юридичної особи або їх значною часткою, права вирішального впливу на формування складу, результати голосування, а також шляхом учинення правочинів, що дозволяють визначати умови господарської діяльності, давати обов'язкові до виконання вказівки або виконувати функції органу управління, шляхом прямого або непрямого (через іншу фізичну або юридичну особу) володіння однією особою - самостійно або спільно з пов'язаними фізичними та/або юридичними особами - часток у розмірі 25 або більше відсотків статутного капіталу юридичної особи або прав голосу в юридичні особі. Відповідно даних Єдиного веб-порталу використання публічних коштів (https://spending.gov.ua/web/guest) на розрахункові рахунки ТОВ «Колтех-транс», ТОВ «Лиможінвест», ТОВ «Грін Таун 2016» та ТОВ «Трансбуд-2017» протягом червня - вересня 2020 року були перераховані значні суми коштів за виконання робіт (надання послуг) від бюджетних установ, зокрема Департамент архітектури та містобудування Черкаської міської ради, КП «Черкаські ринки», КП «ЧЕЛУАШ», ДП Служба місцевих автомобільних доріг у Черкаській області, Департамент ЖКК в Черкаській області та інші. Враховуючи викладені вище обставини установлено, що підозрюваний ОСОБА_6 , будучи кінцевим бенефіціаром зазначених вище юридичних осіб, має всі реальні можливості для виконання вимог в частині визначення застави в розмірі 481 817,00 гривень. У цьому випадку застава у меншому розмірі не здатна забезпечити виконання підозрюваним ОСОБА_6 покладених на нього процесуальних обов'язків. Так, у рішенні від 12 березня 2009 року в справі «Олександр Макаров проти Росії» №152117/07 Європейський суд вказав, що «… сума застави повинна оцінуватися головним чином по відношенню заінтересованої особи, його активів… іншими словами, ступенем впевненості, яка можлива в тому, що перспектива втрати забезпечення у випадку його неявки в суд послужить достатнім фактором, виключаючи з його сторони будь-яке бажання зникнути». Таку ж позицію Європейський суд послідовно займав і по багатьох інших справах, а саме Мангру проти Іспанії, Ноймайстер проти Австрії. Беручи до уваги, що ОСОБА_6 підозрюється у вчиненні тяжкого кримінального правопорушення, в обґрунтування застосування запобіжного заходу щодо нього у вигляді застави покладається необхідність запобігання спробам підозрюваного переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.

В судовому засіданні прокурор та слідчий підтримали заявлене клопотання. Зауважили, що у матеріалах кримінального провадження наявна експертиза, у якій вирахувані завдані збитки. Кіым того, відповідно до руху кошіыв підозрюваний здійснив зняття бюджетних кошів з банкомату. При цьому прокурор додав, що існують ризики, передбачені ст. 177 КПК України.

ОСОБА_6 та його захисник в судовому засіданні просили відмовити в задоволенні клопотання та застосувати відносно ОСОБА_6 запобіжний захід у вигляді особитого зобов'язання. При цьому адвокат зазначив, що ОСОБА_6 має постійне місце проживання, міцні соціальні зв'язки, позитивну характеристику з місця роботи, раніше до кримінальної відповідальності не притягувався, має на утриманні неповнолітніх дітей. При цьому зазначив, що ризики, передбачені ст. 177 КПК України, на які посилається прокурор є недоведеними, а також те, що підозрюваний не ухиляється від слідства. Звернув увагу на те, що органом досудового розслідування не вірно вирахувані збитки.

Слідчий суддя вислухавши прокурора, слідчого, підозрюваного та його захисника, вивчивши надані сторонами докази приходить до наступних висновків.

05.06.2020 зареєстроване кримінальне провадження за №12020250000000186 від 05.06.2020 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 366, ч. 2 ст. 367 КК України.

30.09.2020 ОСОБА_6 повідомлено про підозру у вчиненні злочинів передбачених ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 366, ч. 2 ст. 367 КК України.

Відповідно до ч.ч. 1,2,3 ст. 182 КПК Українизастава полягає у внесенні коштів у грошовій одиниці України на спеціальний рахунок, визначений в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, з метою забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього обов'язків, під умовою звернення внесених коштів у доход держави в разі невиконання цих обов'язків. Можливість застосування застави щодо особи, стосовно якої застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, може бути визначена в ухвалі слідчого судді, суду у випадках, передбачених частинами третьою або четвертою статті 183 цього Кодексу. Застава може бути внесена як самим підозрюваним, обвинуваченим, так і іншою фізичною або юридичною особою (заставодавцем). Заставодавцем не може бути юридична особа державної або комунальної власності або така, що фінансується з місцевого, державного бюджету, бюджету Автономної Республіки Крим, або у статутному капіталі якої є частка державної, комунальної власності, або яка належить суб'єкту господарювання, що є у державній або комунальній власності. При застосуванні запобіжного заходу у вигляді застави підозрюваному, обвинуваченому роз'яснюються його обов'язки і наслідки їх невиконання, а заставодавцю - у вчиненні якого кримінального правопорушення підозрюється чи обвинувачується особа, передбачене законом покарання за його вчинення, обов'язки із забезпечення належної поведінки підозрюваного, обвинуваченого та його явки за викликом, а також наслідки невиконання цих обов'язків. У разі внесення застави згідно з ухвалою слідчого судді, суду щодо особи, стосовно якої раніше було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, передбачені цією частиною роз'яснення здійснюються уповноваженою службовою особою місця ув'язнення., запобіжний захід у вигляді тримання під вартою не може бути застосований до раніше не судимої особи, окрім як до раніше не судимої особи, яка підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк понад п'ять років.

ОСОБА_6 підозрюється у вчиненні тяжкого кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 КК України, за яке передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п'яти до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та нетяжкого кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 366 КК України, за яке передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк від двох до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, зі штрафом від двохсот п'ятдесяти до семисот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Вирішуючи клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді застави, слідчий суддя враховує тяжкість покарання за ч. 3 ст 191 КК України, особу підозрюваного, його сімейний стан, матеріальне становище, стійкість соціальних зв'язків, конкретні обставини справи, та доходить висновку, що докази та обставини, на які посилається слідчий у клопотанні, дають достатні підстави слідчому судді вважати, що підозрюваний ймовірно може переховуватись від органів досудового розслідування та суду, незаконно впливати на свідків в кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, у зв'язку з чим виникла необхідність у застосуванні до останнього запобіжного заходу.

В той же час прокурором не доведено, що на даний час більш м'який запобіжний захід ніж застава не зможе забезпечити належне виконання підозрюваним своїх процесуальних обов'язків та запобігти вищезазначеним ризикам передбаченим ч.1 ст. 177 КПК України.

Окрім цього, ані слідчим ані прокурорм не доведено доцільність у застосуванні зхапобіжного заходу у вигляді застави у розмірі 481817 грн., з посилання на те, що вказана сума є сумою завданих збитків.

При цьому суд враховує що ОСОБА_6 має постійне місце проживання, міцні соціальні зв'язки, позитивну характеристику з місця роботи, має на утриманні неповнолітніх дітей.

За таких обставин слідчий суддя приходить до висновку, що у даному випадку наявним ризикам передбаченим п. п. 1, 3, 4 ч.1 ст. 177 КПК України може запобігти такий запобіжний захід, як особисте зобов'язання.

Відповідно до норм ч. 1 ст. 179 КПК України, особисте зобов'язання полягає у покладенні на підозрюваного, обвинуваченого зобов'язання виконувати покладені на нього слідчим суддею, судом обов'язки, передбачені статтею 194 цього Кодексу.

Підозрюваному, обвинуваченому письмово під розпис повідомляються покладені на нього обов'язки та роз'яснюється, що в разі їх невиконання до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід і на нього може бути накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 177, 178, 181, 184, 179, 194, 196, 309 КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді застави підозрюваному ОСОБА_6 - задоволити частково.

Застосувати відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженеця м. Черкаси, українця, громадянина України, раніше не судимого, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживаючого: АДРЕСА_2 , запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання.

Зобов'язати підозрюваного ОСОБА_6 , у відповідності до вимог ч.5 ст.194 КПК України, прибувати за першою вимогою до слідчого, прокурора і суду; Повідомляти слідчого, прокурора чи суд, залежно від стадії кримінального провадження, про зміну свого місця проживання та/чи роботи; утримуватися від спілкування у будь-якій формі (особисто, через знайомих, шляхом телефонного зв'язку чи через мережу Інтернет) з свідками та підозрюваними у даному кримінальному провадженні, окрім як при проведенні слідчих та процесуальних дій за їх участі.

Копію даної ухвали вручити підозрюваному, слідчому, у провадженні якого знаходиться провадження, та прокурору - для відому.

Роз'яснити підозрюваному, що у разі невиконання цих обов'язків до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід і на нього може бути накладено грошове стягнення.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Черкаського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.

Повний текст буде виготовлений 09.10.2020.

Слідчий суддя: ОСОБА_1