Постанова від 09.11.2020 по справі 537/3269/20

Провадження № 3/537/1400/2020

Справа № 537/3269/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09.11.2020 суддя Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області Фадєєва С.О. за участю секретаря Дормантової Л.В., прокурора Кременчуцької місцевої прокуратури Полтавської області Кравченка Я.Ю., особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , захисника Глушко З.В., розглянувши справу, яка надійшла з Управління стратегічних розслідувань в Полтавській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , непрацюючої, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, а саме, будучи суб'єктом декларування, який припинив діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави, допустила несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та подала вказану декларацію 31.08.2020 зі строком подання 28.08.2020.

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у вчиненні встановленого правопорушення не визнала та пояснила, що вона працювала по трудовому договору в управлінні соціального захисту населення Автозаводського району Департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області на посаді спеціаліста 1 категорії сектору прийняття заяв та документів відділу грошових виплат і компенсацій. 31 липня 2020 року у неї закінчився строк дії трудового договору у зв'язку з чим її звільнили. Вона була дуже пригнічена з даного приводу, оскільки розраховувала, що залишиться працювати. У її віці важко пережити втрату роботи, а тому вона забула про необхідність подати декларацію, хоча і знала про це. Коли їй колеги нагадали про те, що необхідно подати декларацію, вона звернулася до Кременчуцької об'єднаної державної податкової інспекції з заявою про отримання довідки про доходи, яка була видана її лише 31.08.2020. Цього ж дня вона подала електронну декларацію.

Захисник Глушко З.В. позицію підзахисної підтримала. Вважає що ОСОБА_1 своєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у встановлений законодавством строк. Вказана декларація подана нею на двадцятий робочий день після звільнення, оскільки початок перебігу двадцятиденного строку слід рахувати з дня, наступного за звільненням, а не з дня звільнення.

Прокурор в судовому засіданні вказав, що у діянні ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, оскільки вона, достовірно знаючи про необхідність подання після звільнення декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що нею було визнано у судовому засіданні, без поважних причин не подала вказану декларацію у встановлений законодавством строк.

В судовому засіданні встановлено, що відповідно до наказу начальника управління соціального захисту населення Автозаводського району Департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області від 23.10.2019 № 64-ОС ОСОБА_1 прийнята на посаду спеціаліста 1 категорії сектору прийняття заяв та документів відділу грошових виплат і компенсацій, як зараховану до кадрового резерву, без повторного конкурсу за згодою за троком трудовим договором (для заміщення ОСОБА_2 у період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку) - з 01.11.2019 по 31.07.2020 (до дня фактичного виходу ОСОБА_2 на роботу). Згідно наказу начальника управління соціального захисту населення Автозаводського району Департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області від 31.07.2020 № 23-ОС ОСОБА_1 звільнена з посади спеціаліста 1 категорії сектору прийняття заяв та документів відділу грошових виплат і компенсацій у зв'язку із закінченням строку трудового договору ( п.2 ч.1 ст. 36 КЗпП України).

Відповідно до першого абзацу частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Згідно п.5 ч.1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з питань запобігання корупції з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.

Порядок декларування та форма декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування встановлено у «Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування»

У відповідності до підпункту 2 пункту 5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування декларація перед звільненням - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Така декларація охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб'єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в»пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону.

Встановлено, що ОСОБА_1 27.03.2019 під розпис була ознайомлена про відповідальність за корупційні або пов'язані з корупцією правопорушення, в судовому засіданні не заперечувала, що була ознайомлена з порядком та строками подачі декларацій та їй було відомо про необхідність подання декларації після звільнення у строк двадцять робочих днів. Поважних причин пропуску строку подачі декларації ОСОБА_1 суду не наведено.

Письмовими доказами підтверджується, що декларація особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування перед звільненням ОСОБА_1 була подана лише 31.08.2020 з граничним терміном подання 28.08.2020. При цьому суд не погоджується з доводами захисника щодо початку перебігу строку подачі декларації, оскільки в силу підпункту 2 пункту 5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування декларація перед звільненням подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності. Тобто, початок вказаного строку слід обраховувати саме з дня припинення діяльності, а не з дня, наступного після дня припинення діяльності, пов'язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172- 6 КУпАП підтверджується наступними доказами, які досліджено в судовому засіданні: копією наказу начальника управління соціального захисту населення Автозаводського району Департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області від 23.10.2019 № 64-ОС, яким ОСОБА_1 прийнята на посаду спеціаліста 1 категорії сектору прийняття заяв та документів відділу грошових виплат і компенсацій, як зараховану до кадрового резерву, без повторного конкурсу за згодою за троком трудовим договором (для заміщення ОСОБА_2 у період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку) - з 01.11.2019 по 31.07.2020 ( до дня фактичного виходу ОСОБА_2 на роботу); копією наказу начальника управління соціального захисту населення Автозаводського району Департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області від 31.07.2020 № 23-ОС, яким ОСОБА_1 звільнена з посади спеціаліста 1 категорії сектору прийняття заяв та документів відділу грошових виплат і компенсацій у зв'язку із закінченням строку трудового договору ( п.2 ч.1 ст. 36 КЗпП України); розпискою ОСОБА_1 від 27.03.2019 про обізнаність з необхідністю подання на офіційному сайті НАЗК електронної декларації перед звільненням та після звільнення у наступному році до 01.04.2020; інформацією з офіційного веб - сайту НАЗК з датою та часом подання ОСОБА_1 , як особою уповноваженою на виконання функцій держави, декларації за період, не охоплений раніше поданими деклараціями та іншими матеріалами справи в їх сукупності.

Таким чином, ОСОБА_1 , як особа, яка працювала на посаді спеціаліста 1 категорії сектору прийняття заяв та документів відділу грошових виплат і компенсацій управління соціального захисту населення Автозаводського району Департаменту соціального захисту населення та питань АТО виконавчого комітету Кременчуцької міської ради Полтавської області після звільнення 31.07.2020 в строк до 28.08.2020 повинна була подати декларацію перед звільненням за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства запобігання корупції декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави, за формою, що визначена Національним агентством, однак остання вказану декларацію у передбачений Законом строк не подала без поважних причин, чим вчинила правопорушення, передбачене ч.1 ст.172 - 6 КУпАП, а саме допустила несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави.

Обираючи вид стягнення суддя обставин, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, не вбачає.

Враховуючи викладене, особу правопорушника, який раніше до адміністративної чи кримінальної відповідальності не притягувався, враховуючи ступінь її вини, відсутність шкідливих наслідків, суддя вважає за необхідне застосувати відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у сумі найнижчої межі, передбаченої санкцією статті, що буде необхідним і достатнім для покарання та запобігання вчиненню нових правопорушень.

Відповідно до п.5 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника стягується судовий збір у сумі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Враховуючи вищевикладене, суддя приходить до висновку, що з правопорушника необхідно стягнути на користь держави 420 грн. 40 коп. грн. судового збору.

Керуючись ст.ст.172 - 6 ч.1, 283, 284 КУпАП, ст.4 Закону України "Про судовий збір", суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винуватою ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172 - 6 КУпАП, та накласти стягнення у виді штрафу в дохід держави у розмірі п'ятидесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 420 грн. 40 коп. судового збору.

Роз'яснити ОСОБА_1 , що відповідно до вимог ст. ст.307,308 КУпАП, штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. В разі несплати штрафу у зазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання, роботи або за місцем знаходженням майна, яким стягується подвійний розмір штрафу, а також витрати на облік правопорушення, розмір яких визначається Кабінетом Міністрів України.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови, шляхом подання апеляційної скарги, яка подається до апеляційного суду Полтавської області через Крюківський районний суд м.Кременчука Полтавської області.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги, постанова набирає законної сили після розгляду апеляційної скарги апеляційним судом Полтавської області, постанова якого набирає законної сили негайно після її винесення.

Суддя : Фадєєва Світлана Олександрівна

Повний текст постанови виготовлено 12.11.2020.