Дата документу 12.11.2020
ЄУ № 942/1432/20
Провадження №2-а/942/28/20
12 листопада 2020 року смт. Новопсков
Луганська область
Новопсковський районний суд Луганської області у складі судді Стеценко О.С., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до інспектора 4 батальйону 5 роти управління патрульної поліції в Харківській області лейтенанта поліції Холоденка Данііла Віталійовича про скасування постанови про адміністративне правопорушення,
Позивач звернувся до Новопсковського районного суду Луганської області з адміністративним позовом до відповідача, у якому просить: постанову ЕАМ № 3389787 від 05.11.2020 про накладання адміністративного стягнення за ч.1 ст. 122 КУпАП у розмірі 255 грн. визнати незаконною та скасувати; провадження по адміністративній справі закрити, відповідно до п.1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що її необхідно передати до іншого суду з наступних підстав.
Згідно ч. 1 ст. 25 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.
З матеріалів позовної заяви вбачається, що позивач подав позовну заяву до суду за своїм фактичним місцем проживання та додав до позову довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи № 928-732 від 20.11.2014, відповідно до якої ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживає/перебуває за адресою: АДРЕСА_2 .
Статтею 3 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» визначено поняття «місце перебування» та «місце проживання», згідно якої місце перебування - адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком менше шести місяців на рік; місце проживання - житло, розташоване на території адміністративно-територіальної одиниці, в якому особа проживає, а також спеціалізовані соціальні установи, заклади соціального обслуговування та соціального захисту, військові частини; що орган реєстрації - виконавчий орган сільської, селищної або міської ради, сільський голова (у разі якщо відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено), що здійснює реєстрацію, зняття з реєстрації місця проживання особи на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради: реєстрація - внесення інформації до реєстру територіальної громади, документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування особи, із зазначенням адреси житла/місця перебування із подальшим внесенням відповідної інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку.
Абзацом першим пункту 9 Правил реєстрації місця проживання та Порядку передачі органами реєстрації інформації до Єдиного державного демографічного реєстру, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України №207 від 02.03.2016, визначено, що відомості про реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання вносяться до паспорта громадянина України, тимчасового посвідчення громадянина України, посвідки на постійне проживання, посвідки на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист (документи, до яких вносяться відомості про місце проживання), а відомості про реєстрацію місця перебування - до довідки про звернення за захистом в Україні (документ, до якого вносяться відомості про місце перебування) шляхом проставлення в них відповідного штампа реєстрації місця проживання/перебування особи за формою згідно з додатком 1 до цієї Постанови.
Пунктом 25 вказаних Правил визначено, що реєстрація місця перебування осіб, що звернулися за захистом в Україні із заявою за формою згідно з додатком 8, здійснюється на визначений законом строк на підставі документів, визначених пунктом 18 цих Правил (крім квитанції про сплату адміністративного збору). Відомості про реєстрацію місця перебування вносяться до довідки про звернення за захистом в Україні, зразок якої затверджується наказом МВС.
Наказом МВС України від 07.09.2011 №649 на виконання пункту 2 статті 27 Закону України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту" затверджено зразок довідки про звернення за захистом в Україні, яка, виходячи з положень ст.1 Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту», видається особам, що не є громадянами України.
Відповідно до абз.2 пункту 1 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого Постановою КМУ від 01.10.2014 №509, довідка є документом, який підтверджує факт внутрішнього переміщення і взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Оскільки додана до позовної заяви довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи не є документом, до якого вносяться відомості про реєстрацію місця проживання чи місця перебування, перелік яких визначено п.9 Правил реєстрації місця проживання, у зв'язку з чим немає підстав вважати адресу фактичного проживання ОСОБА_1 , яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 , зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем його проживання або перебування.
Згідно копії паспорта позивача його зареєстроване місце проживання знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 та за територіальністю відноситься до Жовтневого району м. Луганськ, а тому зазначена адміністративна справа підсудна Жовтневому районному суду м. Луганськ.
Розпорядженням Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 02 вересня 2014 року №27/0/38-14 визначено територіальну підсудність справ Жовтневого районного суду м. Луганськ Троїцькому районному суду Луганської області.
Відповідно до п.2 ч.1 ст. 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
У зв'язку з викладеним, адміністративний позов ОСОБА_1 до інспектора 4 батальйону 5 роти управління патрульної поліції в Харківській області лейтенанта поліції Холоденка Данііла Віталійовича про скасування постанови про адміністративне правопорушення, слід передати на розгляд до Троїцького районного суду Луганської області.
Керуючись ст. ст. 25, 27, 29, 248, 294, 295 КАС України, суд
Адміністративний позов ОСОБА_1 до інспектора 4 батальйону 5 роти управління патрульної поліції в Харківській області лейтенанта поліції Холоденка Данііла Віталійовича про скасування постанови про адміністративне правопорушення передати на розгляд до Троїцького районного суду Луганської області.
Апеляційна скарга на ухвалу суду може бути подана до Першого апеляційного адміністративного суду через Новопсковський районний суд Луганської області протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Суддя: О.С. Стеценко