Справа № 182/5891/20
Провадження № 3/0182/2404/2020
Іменем України
11.11.2020 року м. Нікополь
Суддя Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області Чуприна А.П. розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від Нікопольського ВП ГУНП в Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого водієм в ТОВ ВКП «Мотодор», що зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за правопорушення, передбачене ч.1 ст. 212-14 КУпАП,-
В провадження судді Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області Чуприни А.П. надійшов адміністративний протокол про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.212-14 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення ВАБ № 182588 від 09.10.2020 року, 09.10.2020 року о 06.40 годин ОСОБА_1 керував т/з громадського користування «Богдан 09202» д.н.з. НОМЕР_1 , по вул. Героїв Чорнобиля в м. Нікополь, на поверхні якого розміщено друковані матеріали політичної партії «За майбутнє», яка зареєстрована як суб'єкт виборчого процесу на місцевих виборах 25.10.2020 року, чим порушив п. 17 ст. 57 Виборчого кодексу України.
ОСОБА_1 у судове засідання з'явився, вину не визнав та суду пояснив, що він є водієм та працює в ТОВ «Мотодор», оформлений там офіційно. 09.10.2020 року він прийшов вранці на роботу та забрав автобус, вийшов в рейс на ньому. Рекламу на його поверхні він бачив, але так як він не є власник цього т/з, а лише наймана особа, яка виконує функції водія, він її не чіпав. Зазначив, що він її також і не розміщував на цьому автобусі.
Вивчивши надані матеріали, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч.1 ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Об'єктивною стороною ч.1 ст. 212-14 КУпАП є порушення встановленого законом порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами або розміщення їх у заборонених законом місцях.
Суб'єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини у формі умислу.
Відповідно до ч. 17. ст. 57 ВКУ розміщення матеріалів передвиборної агітації у транспортних засобах громадського користування та на їх зовнішній поверхні, у тому числі таксі, розміщення таких матеріалів у приміщеннях та на будівлях станцій метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів, зупинках громадського транспорту, а також розповсюдження матеріалів передвиборної агітації через телерадіотрансляційні або інші інформаційні мережі сповіщання пасажирів та інформаційні табло у приміщеннях станцій та вагонах метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів, на зупинках громадського транспорту, на проїзних разових, місячних чи інших квитках забороняється.
Статтею 9 КУпАП встановлено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Розглядаючи справу про адміністративне правопорушення, суд, з урахуванням вимог ст. 252 КУпАП, оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ч.2 ст. 251 КУпАП обов'язок збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Так, з матеріалів справи вбачається, що протокол про адміністративне правопорушення складено стосовно гр. ОСОБА_1 , який відповідно до протоколу є водієм ТОВ ВКП «Мотодор». Вказане товариство здійснює перевезення громадян на громадському транспорті на території м. Нікополя. У самому протоколі ВАБ № 182588 від 09.10.2020 року відсутні відомості про те хто є власником транспортного засобу «Богдан 092020» д.н.з. НОМЕР_1 , на якому розміщені друковані матеріали з зображенням політичної партії «За майбутнє». Однак сам водій, ОСОБА_1 надав суду копії свідоцтва про реєстрацію т/з, згідно якого вказаний транспорт належить підприємству, на якому він працює. Також у протоколі не вказано, які саме підстави розміщення таких матеріалів. Також не перевірялась наявність договору з власником, третьою особою, в тому числі рекламною компанією.
В матеріалах справи відсутнє підтвердження того, що саме гр. ОСОБА_1 є власником вищезазначеного транспортного засобу і що це саме він допустив розміщення друкованих агітаційних матеріалів чи власноруч їх розмістив, маючи на умисел на агітацію, адже суб'єктом правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 212-14 КУпАП є власник транспортного, відомості про якого також не зазначені.
Враховуючи надані суду копії документів, можна прийти до висновку про те, що водій ОСОБА_1 він є лише найманим працівником та він не міг впливати на наявність на цьому автобусі реклами, оскільки не має права розпоряджатись цим майном.
Відповідно до ч.2 ст. 7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Притягнення особи до адміністративної відповідальності, можливе лише за наявності події адміністративного правопорушення та вини особи у його вчиненні, яка підтверджена належними доказами.
Враховуючи викладеного, суд приходить до висновку що в діях ОСОБА_1 , відсутній склад адміністративного правопорушення, оскілки матеріали про адміністративне правопорушення складено з порушенням вимог п.2 ст. 278 КУпАП, а тому провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю відповідно до п.1 ст.247 КУпАП.
Керуючись ст. 247 КУпАП, суд-
Провадження по адміністративній справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст. 212-14 КУпАП закрити на підставі п.1 ст. 247 КУпАП у зв'язку відсутністю в його діях складу адмінправопорушення.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом 10 днів з дня її винесення і набирає чинності після закінчення строку на оскарження.
Суддя: А. П. Чуприна