(про передачу адміністративної справи на розгляд до іншого адміністративного суду)
11 листопада 2020 року м. Житомир справа № 240/9696/20
категорія 112030300
Житомирський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Шимоновича Р.М., розглянувши питання про передачу адміністративної справи на розгляд до іншого адміністративного суду в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Львівській області, третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю "Юридична компанія "Костюкевич і Тарнавський" про визнання протиправною та скасування вимоги,
встановив:
До Житомирського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 із позовом до Головного управління ДПС у Львівській області, третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю "Юридична компанія "Костюкевич і Тарнавський" про визнання протиправною та скасування вимоги.
Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 31 липня 2020 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що цей позов подано з порушенням правил територіальної підсудності, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
Згідно ст. 4 ст. 5 Кодексу адміністративного судочинства України суб'єкти владних повноважень мають право звернутися до адміністративного суду виключно у випадках, визначених Конституцією та законами України.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 19 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, коли право звернення до суду для вирішення публічно-правового спору надано такому суб'єкту законом.
Частиною 1 статті 26 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що адресою місце проживання позивача є АДРЕСА_1 ., а місцезнаходження відповідача - Головного управління ДПС у Львівській області є м. Львів, вул. Стрийська, 35.
З метою недопущення порушень правил територіальної підсудності Житомирським окружним адміністративним судом направлено до Адресно-довідкового бюро УДМС України в Житомирській області запит про реєстрацію місця проживання, що міститься в картотеці реєстраційного обліку адресно-довідкового бюро УДМС України в Житомирській області щодо ОСОБА_1 .
27 жовтня 2020 року судом отримано відповідь на запит від 13.10.2020 року, відповідно до якого зазначено, що реєстрація місця проживання ОСОБА_1 у м. Житомирі не значиться.
Окрім того, згідно відомостей наданих Головним управлінням ДПС у Львівській області ОСОБА_1 зареєстрований у центральній базі даних/окремому реєстрі Державного реєстру (2887220439, дата народження ІНФОРМАЦІЯ_1 ) за адресою: АДРЕСА_2 .
Приписами пункту 3 частини 1 статті 29 Кодексу адміністративного судочинства України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо: після відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно ч. 5 ст. 29 Кодексу адміністративного судочинства України питання про передачу адміністративної справи, крім випадків, визначених пунктами 4-6 частини першої цієї статті, розглядається судом у порядку письмового провадження або, за ініціативою суду, в судовому засіданні. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду цього питання.
Відповідно до ч. 8 ст. 29 Кодексу адміністративного судочинства України передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Згідно ч. 1 ст. 30 Кодексу адміністративного судочинства України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.
Відповідно до ч. 2 ст. 30 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.
Підсумовуючи викладене, з метою забезпечення права позивача на доступ до суду, встановленого законом, суд вважає за необхідне передати адміністративну справу на розгляд до Львівського окружного адміністративного суду.
Керуючись статтями 29, 243, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ухвалив:
Передати адміністративну справу № 240/9696/20 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДПС у Львівській області, третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю "Юридична компанія "Костюкевич і Тарнавський" про визнання протиправною та скасування вимоги на розгляд Львівському окружному адміністративному суду.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її складення за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів пп. 15.5 п. 15 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Р.М.Шимонович