Справа №521/17471/20
Номер провадження 3/521/8599/20
Справа №521/17471/20
Номер провадження 3/521/8599/20
06 листопада 2020 року м. Одеса
Малиновський районний суд міста Одеси у складі:
головуючого судді- Леонова О.С.,
при секретарі судового засідання Шабалдак О.А.
розглянувши матеріали, які надійшли з Управління патрульної поліції в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 КУпАП, -
До Малиновського районного суду м. Одеси надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 ч. 1 КУпАП.
Відповідно д ост. 245 КУпАП завдання провадження в справах про адміністративні правопорушення є: всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи.
За змістом ч. 2ст. 251 КУпАП обов'язок щодо збирання доказів покладено на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу.
Як передбачено ст. 278 КУпАП, при підготовці до розгляду справи, суддя повинен перевірити правильність складання протоколу про адміністративне правопорушення.
Відповідно до вимог ст. 256 КпАП України у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу ,яка притягається до адміністративної відповідальності (уразі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
Суд дослідивши матеріали справи приходить до висновку, що адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 необхідно повернути для доопрацювання з наступних підстав.
За змістом протоколу водій проходив огляд на стан сп'яніння в установленому законом порядку в присутності свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , у зв'язку з цим у протоколі зазначено такі додатки, як пояснення свідків, проте в матеріалах справи не міститься пояснення свідка ОСОБА_2 .
Крім того, в протоколі не чітко зазначено місце проживання особи яка притягується до відповідальності: АДРЕСА_1 , однак таких вулиць в м. Одеса не має.
Судом також здійснено запит до Відділу адресно довідкової роботи ГУ ДМС України в Одеській області від 26.10.2020 року. Згідно відповіді на запит суду, встановлено ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 зареєстрований за адресою Одеська обл., Красноокнянський район с. Топали, однак інформація про назву вулиці та номер дому відсутня. У зв'язку з чим необхідно також повідомити суду адресу місця проживання правопорушника.
Суд також звертає увагу, що в протоколі зазначено номер телефону правопорушника, однак за вказаним номером відсутній зв'язок.
Зазначені обставини мають суттєве значення для вирішення справи. За наслідками таких встановлених недоліків у суду немає можливості повно, всебічно та об'єктивно розглянути дану справу й прийняти законне та обґрунтоване судове рішення.
При цьому суд, приймаючи рішення про повернення справи для доопрацювання, враховує позицію Верховного Суду України, згідно якої визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного дооформлення (п.24постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року № 14). Позицію ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ, викладену у п.12 Постанови Пленуму від 17.10.2014 р. «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення», згідно якої, норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог статті 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду, для належного оформлення.
За таких обставин, вважаю за необхідне адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 за ч. 1ст. 130 КпАП України направити на доопрацювання до Управління патрульної поліції в Одеській області
Керуючись ст.ст.245,256,278,130ч. 1КУпАП, суддя,
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 130 КУпАП, направити на доопрацювання до Управління патрульної поліції в Одеській області
Постанова остаточна і оскарженню не підлягає.
Суддя О.С. Леонов