3/130/932/2020
130/2210/20
10.11.2020 р. м. Жмеринка
Суддя Жмеринського міськрайонного суду Вінницької області Заярний А.М., розглянувши матеріали, що надійшли з Тиврівського відділення поліції Жмеринського ВП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого в АДРЕСА_1 , працюючого водієм СП Жмеринської колійної машинної станції, за ч.3 ст.126 КУпАП,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення 08.09.2020 о 16:50 год. в с.Строїнці по вул. 50 р. Жовтня, ОСОБА_1 керував автобусом ПАЗ 695, державний номерний знак НОМЕР_1 , будучи обмеженим в праві керування транспортними засобами за постановою Жмеринського міськрайонного ВДВС від 21.02.2018 №5269028, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.3 ст.126 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 з протоколом не погодився, оскільки на момент складання відносно нього протоколу про адміністративне правопорушення за ч.3 ст.126 КУпАП, обмеження права керування транспортними засобами відносно нього вже було скасоване. З цих підстав просив закрити провадження в справі за відсутністю в його діях складу відповідного адміністративного правопорушення. На підтвердження своїх пояснень надав постанову старшого державного виконавця про скасування заходів примусового виконання від 18.06.2020 серії ВП № 5269028 та лист СП Жмеринської колійної машинної станції про повернення Жмеринському ВДВС постанови від 18.06.2018 № 5269028, у зв'язку з її виконанням.
Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Так, ч.3 ст.126 КУпАП передбачає відповідальність за керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган чи посадова особа встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами показаннями технічних приладів та технічних засобів та іншим.
Орган (посадова особа) відповідно до ст. 252 КУпАП оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Згідно ст.280 КУпАП, орган при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ч.3 ст.62 Конституції України, усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши зібрані докази та заслухавши пояснення ОСОБА_1 , суддя дійшов висновку про відсутність в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 126 КУпАП, оскільки заходи примусового виконання, застосовані до ОСОБА_1 були скасовані постановою старшого державного виконавця Жмеринського міськрайонного ВДВС Лаврової І.П. від 18.06.2020 серії ВП № 5269028 (а.с.8), а відомості з Єдиного реєстру боржників про ОСОБА_1 виключені. Таким чином, на момент складення відносно ОСОБА_1 протоколу про адміністративне правопорушення за ч.3 ст.126 КУпАП тимчасових обмежень у праві керування транспортними засобами відносно нього вже не існувало.
Відповідно до п.1 ч.1 ст. 247 КУпАП за відсутності події і складу адміністративного правопорушення провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст. 33, 221, 252, 276, 280, 283, 284 КУпАП, суддя,
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.3 ст.126 КУпАП у зв'язку з відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова підлягає зверненню до виконання протягом 3-х місяців з моменту набрання нею законної сили.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності до Вінницького апеляційного суду через Жмеринський міськрайонний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя А.М. Заярний