Ухвала від 11.11.2020 по справі 320/11141/20

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

11 листопада 2020 року м. Київ №320/11141/20

Суддя Київського окружного адміністративного суду Брагіна О.Є., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, -

УСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з вимогами про визнання протиправною бездіяльності ГУ ПФУ у Київській області щодо непроведення перерахунку та невиплати позивачеві визначеного пенсійного забезпечення на підставі нової довідки Київського облвійськкомату з 01.01.2018; зобов'язання ГУ ПФУ у Київській області здійснити перерахунок пенсії з 01.01.2018 у розмірі 100 % визначеного пенсійного забезпечення відповідно до тарифної сітки, розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців та додаткових видів грошового забезпечення, передбаченої постановою КМУ "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" від 30.08.2017 № 704-2017-п та провести виплату з урахуванням фактично здійснених виплат.

Дослідивши подану позовну заяву в межах ч.1 ст.171 КАСУ на предмет виконання ст.ст.160, 161 КАСУ, суд приходить до висновку про її невідповідність положенням процесуального законодавства у зв'язку з чим позовна заява підлягає залишенню без руху із наданням позивачеві десятиденного строку для усунення її недоліків.

Недоліки позовної заяви повинні бути усунені шляхом подання до суду належним чином оформленої позовної заяви у новій редакції, відповідно до кількості учасників справи, із зазначенням у ній: засобів зв'язку та адреси електронної пошти позивача; викладення обставин, якими обґрунтовані заявлені вимоги та доказів, якими вони підтверджені, зокрема, але не виключно, коли, ким та на якій підставі позивач був прийнятий на облік як пенсіонер з наданням відповідної довідки про взяття на облік; надання суду розпорядження про призначення пенсійних виплат станом на день взяття на облік як пенсіонера та витягу з Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування; надання довідки про розмір грошового забезпечення, що передував звільненню у запас за останні 5 років служби; копію розпорядження територіального управління пенсійного фонду про призначення пенсії з помісячним її розрахунком; представлення суду копії довідки про розмір грошового забезпечення на підставі якої було проведено нарахування та виплата пенсії до 2018; обґрунтованого розрахунку розміру сум, на нарахування і виплату якої претендує позивач, з деталізованим описом кожної складової та посиланням на докази, що підтверджують здійснення розрахунку та зазначенням періоду, за який відповідач повинен здійснити нарахування; зазначення підстав та документів, згідно яких було уточнено дані пенсійної справи; окремого визначення розміру доплат за спірний період, їх загального розміру та кожної доплати окремо у помісячній розбивці; подання суду копії довідки та зазначення обставин її одержання, яка, як на думку заявника слугує підставою для здійснення перерахунку пенсії; надання суду копії трудової книжки; обґрунтування порушення прийнятим рішенням прав, свобод та інтересів позивача із розкриттям змісту порушених прав; надання оригіналу квитанції про сплату судового збору за дві вимоги немайнового характеру у розмірі 1681,60 грн.

Крім того, відповідно до ч.3 ст. 161 КАСУ, позивач зобов'язаний додати до позовної заяви документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Позивач не сплатив судовий збір, у позовній заяві як на підставу свого звільнення від сплати судового збору він посилається на наявність в нього статусу ліквідатора наслідків ЧАЕС 2 категорії.

Надане позивачем посвідчення серії НОМЕР_1 , яке видане Київською облдержадміністрацією, підтверджує його статус учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС у 1987 року, проте наявність такого статусу не звільнює заявника від сплати судового збору відповідно до вимог ст. 5 Закону України "Про судовий збір".

Ставки судового збору визначені Законом України "Про судовий збір". Згідно ч.2 ст. 4 цього Закону за подання до суду позовної заяви майнового характеру фізичною особою судовий збір сплачується у розмірі 1 відсотку ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог, судовий збір сплачується за кожну вимогу згідно ч.3 ст. 6 Закону.

Оскільки у позовній заяві міститься фактично дві вимоги: про визнання протиправною відмови у перерахунку пенсії та зобов'язання здійснити перерахунок та виплатити різницю між належною до сплати та фактично виплаченою пенсією, позивачеві необхідно сплатити судовий збір за дві вимоги немайнового характеру у розмірі 1681,60 грн. та, надати суду оригінал квитанції.

З огляду на те, що матеріали позовної заяви оформлені не належним чином, чого вимагає Кодекс адміністративного судочинства України, суддя визнав за необхідне залишити позовну заяву без руху.

Керуючись ст.ст. 161, 169, 171 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії, - залишити без руху.

Встановити позивачеві десятиденний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії даної ухвали.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Брагіна О.Є.