Справа №523/15792/20
Провадження №1-кс/523/3941/20
22.10.2020 року
Слідчий суддя Суворовського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , розглянувши клопотання слідчого СВ Суворовського ВП м. Одеси ГУ НП України в Одеській області ОСОБА_4 , винесене у кримінальному провадженні № 12020160490002852 від 19.10.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України, про арешт майна,-
З клопотання вбачається, що 18.10.2020 року приблизно о 13:23, водій ОСОБА_5 , керуючи автомобілем «Ореl Combo» р.н. НОМЕР_1 , здійснював рух по вул. Бочарова, з боку пр-т Добровольського, навпроти буд. №40 здійснюючи маневр повороту ліворуч у між дворовий проїзд, не надав переваги у русі мопеду «Suzuki Molet» без р.н., під керуванням ОСОБА_6 , який рухався у зустрічному напрямку внаслідок чого відбулось зіткнення. В результаті пригоди водію мопеду ОСОБА_6 спричинені тілесні ушкодження у вигляді перелому правої голені з якими останнього госпіталізовано до КНП «ООКЛ» ООР.
За вказаним фактом дорожньо - транспортної пригоди 19.10.2020 розпочате досудове - розслідування, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України, а саме: порушення правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесні ушкодження.
У ході огляду місця дорожньо - транспортної пригоди оглянуті транспортні засоби автомобіль марки «Ореl Combo» державний реєстраційний номер НОМЕР_1 , та мопед марки «Suzuki Molet» без реєстраційних номерів, які 18.10.2020 за результатами огляду були вилучені та направлені на майданчик тимчасового утримання транспортних засобів №8 УПД ГУНП України за адресою: місто Одеса, вул. Тираспольське шосе, 31-А.
Автомобілі «Ореl Combo» державний реєстраційний номер НОМЕР_1 , мопед марки «Suzuki Molet» без реєстраційних номерів, 19.10.2020 були визнані речовими доказами у кримінальному провадженні.
Прокурор в судовому засіданні підтримав клопотання та просив його задовольнити.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Статтею 98 КПК України передбачено, що речовими доказами є матеріальні об'єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об'єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення. Документи є речовими доказами, якщо вони містять ознаки, зазначені в частині першій статті 98 КПК України.
Метою арешту вказаного майна є збереження речових доказів у кримінальному провадженні.
Підставою для арешту вказаного майна є сукупність підстав та розумних підозр вважати, що «Орel Combo» державний реєстраційний номер НОМЕР_1 , та мопед марки «Suzuki Molet» без реєстраційних номерів, які вилучені під час огляду місця дорожньо - транспортної пригоди є доказами злочину.
Враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказаний автомобіль має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та без його вилучення існує реальна загроза зміни або знищення слідової інформації, яка наявна на теперішній час на транспортному засобу, необхідно накласти арешт на тимчасово вилучене майно.
Беручи до уваги те, що вищевказані автомобілі “Орel Combo» державний реєстраційний номер НОМЕР_1 , та мопед марки «Suzuki Molet» без реєстраційних номерів, по матеріалам досудового розслідування є речовими доказами і в процесі досудового слідства необхідно провести автотехнічну експертизу технічного стану транспортних засобів та транспортно - трасологічну експертизу, а також беручи до уваги те, що в ході досудового слідства можуть бути заявлені цивільні позови про відшкодування заподіяного в результаті ДТП морального і матеріального збитку з метою забезпечення цивільного позову, на підставі вищевикладеного суд прийшов до висновку, що клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 32, 110, 131, 132, 167, 170-175, 369-372 КПК України, -
Клопотання слідчого СВ Суворовського ВП м. Одеси ГУ НП України в Одеській області ОСОБА_4 , винесене у кримінальному провадженні № 12020160490002852 від 19.10.2020 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України, про арешт майна, - задовольнити.
Накласти арешт на транспортний засіб - автомобіль марки «Ореl Combo» державний реєстраційний номер НОМЕР_1 , який згідно 1 свідоцтвом про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_2 належить ОСОБА_5 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Накласти арешт на транспортний засіб 5 мопед марки «Suzuki Motel» без реєстраційних номерів, шасі НОМЕР_3 , та яким фактично користувався ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Із правом вилучення його у власників та користувачів, подальшого зберігання на майданчику тимчасового затримання транспортних засобів №8 УПД ГУНП України за адресою: місто Одеса, вулиця Тираспольське шосе, 31 - А, із забороною відчуження та розпорядження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом п'яти днів з моменту її оголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1