ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА ОДЕСИ1
про направлення матеріалів справи
про адміністративне правопорушення для належного оформлення
06 листопада 2020 року м. Одеса
Приморський районний суд м. Одеси у складі:
головуючого - судді Русєвої А.С.,
за участю:
потерпілої - ОСОБА_1
захисника - Мороз А.А.
особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_2
розглянув у відкритому судовому засіданні справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_3 про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП, -
встановив:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ДПР 18 № 543925 від 11.08.2020 року, ОСОБА_3 , у м. Одеса, по вул. Ольгіївській, 37, перехрестя вул. Мечникова, керуючи автомобілем «MAN TGS 41.400», державні номерні знаки НОМЕР_1 , не дотримався безпечного бокового інтервалу та допустив зіткнення з автомобілем «KIA», державні номерні знаки НОМЕР_2 під керуванням ОСОБА_4 , який рухався в попутному напрямку у бік вул. Старопортофранківської, в результаті чого автомобілі отримали механічні пошкодження з матеріальними збитками, чим порушив вимоги п.п. 2.3.б, 13.1 Правил дорожнього руху України, за що передбачена відповідальність ст.124 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_2 вину у вказаному адміністративному правопорушенні не визнав. При цьому, при встановленні особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, судом встановлено, що прізвище особи вказане в протоколі є невірним, замість правильного « ОСОБА_5 » вказано « ОСОБА_6 », що підтверджено паспортом громадянина України.
Таким чином, судом встановлено, що при складанні протоколу про адміністративне правопорушення не дотримані вимоги ст. 256 КУпАП, які не дають можливості суду розглянути справу по суті, виходячи з наступного.
Положення ч.1 ст. 256 КУпАП містять вимоги щодо змісту протоколу про адміністративне правопорушення та відомості, які мають бути у ньому зазначені. Зокрема, у протоколі про адміністративне правопорушення мають бути зазначені: дата і місце складення; посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка його склала; відомості про особу порушника; місце, час учинення і суть правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення порушника; інші відомості, необхідні для вирішення справи, у т. ч. про матеріальну шкоду, якщо її було заподіяно.
Згідно з положеннями «Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції», затвердженої Наказом МВС України №1376 від 06.11.2015 року, при складанні протоколу про адміністративне правопорушення в ньому, серед іншого, зазначається прізвище, ім'я та по батькові особи, яка притягається до адміністративної відповідальності (повністю, без скорочень), документ, що посвідчує особу (серія, номер паспорта, дата видачі і назва органу, що його видав, або серія, номер іншого документа, що посвідчує особу, яка вчинила правопорушення (службове чи пенсійне посвідчення, студентський квиток тощо), дата видачі і найменування органу (установи, підприємства, організації), що його видав(ла)), суть адміністративного правопорушення, яка повинна точно відповідати ознакам складу адміністративного правопорушення, зазначеним у статті КУпАП, за якою складено протокол (п. 9).
Під час судового розгляду встановлено, що всупереч вказаних вимог КУпАП та Інструкції, протокол про адміністративне правопорушення складений відносно ОСОБА_3 , в той час як згідно паспорту громадянина України серії НОМЕР_3 правильним прізвищем особи, яка притягується до адміністративної відповідальності є ОСОБА_5 , що свідчить про те, що протокол не містить у собі відомостей про особу, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Суд вважає за необхідне звернути увагу органу, яким складено протокол про адміністративне правопорушення, що за змістом статті 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, у тому числі протоколом про адміністративне правопорушення. При цьому, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Таким чином, приймаючи встановлені обставини щодо невідповідності протоколу про адміністративне правопорушення вимогам ст.256 КУпАП, через які неможливо встановити чи саме ця особа є винною у скоєнні інкримінованого правопорушення, суд вважає, що матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_3 за ст.124 КУпАП слід повернути до Управління патрульної поліції в Одеській області для належного оформлення.
Керуючись вимогами п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП, суд -
постановив:
Матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_3 , про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КУпАП - повернути до Управління патрульної поліції в Одеській області для належного оформлення.
Постанова в апеляційному порядку оскарженню не підлягає.
Суддя
Приморського районного суду м. Одеси А.С. Русєва
06.11.2020
Єдиний унікальний номер справи: №522/15209/20
Номер провадження №3/522/9291/20
Головуючий суддя - Русєва А.С.