Справа № 483/1151/20
Провадження № 3/483/617/2020
Іменем України
09 листопада 2020 року м. Очаків
Суддя Очаківського міськрайонного суду Миколаївської області Шевиріна Т.Д., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП, відносно ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , -
29 липня 2020 року приблизно о 22 год. 00 хв. ОСОБА_1 в м. Очакові Миколаївської області по вул. Будівельників, 31, керував транспортним засобом - автомобілем марки «Фольксваген Транспортер», державний номерний знак НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння, що було визначено у медичному закладі відповідно до висновку № 1757 від 29 липня 2020 року, згідно з яким стан алкогольного сп'яніння становив 0,91 проміле, чим порушив п. 2.9А Правил дорожнього руху України.
ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, надав заяву про розгляд справи за його відсутності, вину визнає.
В попередні судові засідання, що були призначені на 15 вересня, 01, 13, 26 жовтня 2020 року ОСОБА_1 не з'явився, надав заяви про відкладення розгляду справи через його перебування на лікуванні в медичному закладі, на підтвердження чого надав довідки, які долучені до матеріалів справи.
Судом було вжито заходи для розгляду справи в строки, передбачені чинним законодавством.
Окрім визнання ОСОБА_1 своєї провини, вина останнього також підтверджується сукупністю наявних у справі та досліджених судом доказів.
Так, з дослідженого в судовому засіданні протоколу про адміністративне правопорушення серії ОБ №116749 вбачається, що 29 липня 2020 року приблизно о 22 год. 00 хв. ОСОБА_1 в м. Очакові Миколаївської області по вул. Будівельників, 31, керував транспортним засобом - автомобілем марки «Фольксваген Транспортер», державний номерний знак НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння, що було визначено у медичному закладі. Відповідно до висновку № 1757 від 29 липня 2020 року, стан алкогольного сп'яніння становив 0,91 проміле.
Вказані обставини також підтверджуються долученим до протоколу відеозаписом, з якого вбачається, що транспортний засіб «Фольксваген транспортер» під'їхав до під'їзду багатоповерхового будинку, з якого вийшов ОСОБА_1 . На пропозицію працівника поліції надати посвідчення водія останній заперечував, а також відмовився пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки. На пропозицію проїхати до лікарні ОСОБА_1 погодився, огляд пройшов з використанням алкотестеру, який зафіксував алкогольне сп'яніння 0,91 проміле.
З дослідженого судом відеозапису також слідує, що огляд на стан алкогольного сп'яніння був проведений в присутності представників патрульної поліції лікарем закладу охорони здоров'я - КНП «Очаківська центральна районна лікарня».
З долученої до протоколу про адміністративне правопорушення виписки з амбулаторної картки №1757 слідує, що 29 липня 2020 року о 23 год. 00 хв. ОСОБА_1 оглянутий в Очаківській ЦРЛ з використанням алкотестеру, який дав позитивний результат на стан алкогольного сп'яніння - 0,91 проміле (а.с. 8).
Відповідно до статті 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності із законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Також, вимогами ст. 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно зі ст. 251 КУпАП, доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно з пунктом 12 розділу II «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», у разі наявності підстав вважати, що водій транспортного засобу перебуває у стані наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно з ознаками, визначеними в пункті 4 розділу I цієї Інструкції, поліцейський направляє цю особу до найближчого закладу охорони здоров'я.
Порядок проведення огляду на стан сп'яніння та відсторонення особи від керування транспортним засобом, визначений статтею 266 КУпАП, полягає в наступному.
Особи, які керують транспортними засобами і щодо яких є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, підлягають відстороненню від керування цими транспортними засобами та оглядові на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.
Огляд осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, здійснюється в закладах охорони здоров'я не пізніше двох годин з моменту встановлення підстав для його здійснення. Огляд у закладі охорони здоров'я та складення висновку за результатами огляду проводиться в присутності поліцейського. Кожний випадок огляду осіб на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, у закладі охорони здоров'я реєструється в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я.
Огляд особи на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, проведений з порушенням вимог цієї статті, вважається недійсним.
Направлення особи для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду здійснюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
За змістом Наказу Управління охорони здоров'я Миколаївської обласної державної адміністрації №670-л від 30 листопада 2011 року, яким затверджено Перелік закладів охорони здоров'я області, яким надано право проведення медичного огляду громадян для встановлення факту вживання алкоголю, наркотиків чи інших психоактивних речовин та стану сп'яніння, огляд на стан сп'яніння може бути проведений у Очаківській ЦРЛ.
Відповідно до п. 2.9А Правил дорожнього руху України, водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Досліджуючи надані докази, суд застосовує стандарт доведення поза розумним сумніви, трактуючи усі сумніви на користь обвинуваченого.
При цьому, судом перевірено усі запропоновані ОСОБА_1 версії подій 29 липня 2020 року і визнано його вину доведеною поза розумним сумнівом.
З урахуванням викладеного, суд знайшов доведеною вину ОСОБА_1 у керуванні транспортним засобом в стані алкогольного сп'яніння, що є порушенням п. 2.9А Правил дорожнього руху України та утворює склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Разом із тим, відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення.
Як вбачається з матеріалів справи, адміністративне правопорушення було вчинено 29 липня 2020 року, тобто на момент розгляду справи строк притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності сплив. За таких обставин провадження у справі підлягає закриттю.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 283, 284 КУАП, -
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні правопорушення, що передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, що передбачене ч. 1 ст. 130 КУпАП, - закрити у зв'язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Постанову протягом десяти днів з дня винесення може бути оскаржено до Миколаївського апеляційного суду через Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності чи її захисником.
Суддя: