Справа № 161/16615/20
Провадження № 3/161/4851/20
м. Луцьк 04 листопада 2020 року
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Івасюта Л.В. , за участю представника особи, яка притягається до адмінвідповідальності ОСОБА_1 - адвоката Солтисюка А.П., розглянувши справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , код НОМЕР_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 , -
за ч. 5 ст.164-12 Кодексу України про адміністративне правопорушення, -
Начальником відділу контролю у соціальній галузі та сфері культури Управління Західного офісу Держаудитслужби у Волинській області Климчуком С.В., при проведенні планової ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності комунального підприємства «Волинська обласна клінічна лікарня» Волинської обласної ради, за період з 01.01.2020 по 30.06.2020 року, 09.10.2020р. складено протокол про адміністративне правопорушення №13-01-0156/2020 відносно т.в.о. директора комунального підприємства «Волинська обласна клінічна лікарня'Дударя О.В., згідно з яким виявлено нецільове використання бюджетних коштів, а саме : придбання КП «Волинська обласна клінічна лікарня» Волинської обласної ради у квітні-червні 2020 року по договору від 07.04.2020 № 2020-04-07-2, зі змінами і доповненнями, внесеними додатковими угодами від 15.04.2020 № 1 та від 24.04.2020 № 2 та від 16.06.2020 № 2020-06-16-1 (оплату проведено згідно платіжних доручень від 09.04.2020 № 615, від 22.04.2020 № 664, від 18.05.2020 № 798 та від 19.06.2020 № 934) напівфабрикатів медичних халатів, розмір L в кількості 29885 шт. на загальну суму 1 391 548,80 грн., з урахуванням ПДВ в сумі 231 924.80 грн., які не передбачені Переліком проведення закупівель товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів. епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2, на території України, затвердженим постановою від 20.03.2020 № 225, що є порушенням переліку проведення закупівель товарів, робіт і послуг, необхідних для здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню,
локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби
СОVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-СоV-2, на території України, затвердженим
постановою від 20.03.2020 № 225, підпункту 1 пункту 1 рішення Волинської обласної ради
від 20.03.2020 № 30/5 частини 1, 2 статті 23 Бюджетного кодексу України від 08.07.2010 р. №2456-VІ і передбачає відповідальність згідно з ч.5 ст. 164-12 Кодексу України про адміністративне правопорушення.
В судовому засіданні представник ОСОБА_2 - адвокат Солтисюк А.П. вину ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав, подавши письмове заперечення, згідно з яким просив закрити провадження у справі, за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Заслухавши пояснення представника ОСОБА_2 - адвоката Солтисюка А.П., дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного.
Статтею 245 КУпАП передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно ст. 252 КУпАП, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
З вищевказаного протоколу слідує, що ОСОБА_2 вчинив адміністративне правопорушення у квітні- червні 2020 року.
Дане правопорушення не є триваючим.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справа про адміністративне правопорушення підвідомча суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніше як через три місяці з дня скоєння правопорушення, а при триваючому правопорушенні не пізніше як через три місяці з моменту його виявлення.
З матеріалів справи слідує, що з дня вчинення адміністративного правопорушення пройшло понад 5 місяців, а тому відносно ОСОБА_1 не може бути застосовано адміністративне стягнення, у зв'язку із закінченням, на момент розгляду справи, строків накладення адміністративного стягнення, передбачених ст. 38 КУпАП.
Згідно з п. 7 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставин закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.
Оскільки на момент розгляду справи, 04.11.2020р., сплинув строк притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбачений ч. 2 ст. 38 КУпАП, вважаю необхідним адміністративну справу провадженням закрити.
Керуючись ст.ст. 38, ч.5 ст.164-12, 283, 284 КУпАП, суддя-
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.5 ст.164-12 КУпАП, у зв'язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова судді може бути оскаржена до Волинського апеляційного суду на протязі десяти днів, з моменту її винесення.
Суддя Луцького міськрайонного суду Л.В.Івасюта