Постанова від 03.11.2020 по справі 520/4772/2020

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 листопада 2020 р.Справа № 520/4772/2020

Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

Головуючого судді: Рєзнікової С.С.,

Суддів: Бегунца А.О. , Мельнікової Л.В. ,

за участю секретаря судового засідання Машури Г.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Харківського окружного адміністративного суду від 02.07.2020 року, головуючий суддя І інстанції: Тітов О.М., майдан Свободи, 6, м. Харків, 61022, повний текст складено 02.07.20 року по справі № 520/4772/2020

за позовом ОСОБА_1

до Департаменту патрульної поліції

про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_1 , звернулась до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Департаменту патрульної поліції, в якому просила суд:

- визнати протиправною бездіяльність Департаменту патрульної поліції щодо не нарахування та невиплати ним інспектору роти №5 батальйону №2 Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції лейтенанту поліції ОСОБА_1 доплати за несення нею служби у нічний час за період з 07.11.2015 по 28.02.2018 та сум індексації її грошового забезпечення за період з 07.11.2015 по 31.10.2017;

- зобов'язати Департамент патрульної поліції здійснити відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» нарахування та виплату інспектору роти №5 батальйону №2 Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції лейтенанту поліції ОСОБА_1 доплати за службу у нічний час за період з 07.11.2015 по 28.02.2018;

- зобов'язати Департамент патрульної поліції здійснити відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» нарахування та виплату інспектору роти №5 батальйону №2 Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції лейтенанту поліції ОСОБА_1 індексації її грошового забезпечення за період з 07.11.2015 по 31.10.2017;

- зобов'язати Департамент патрульної поліції здійснити відповідно до Закону України «Про компенсацію громадянами втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строку їх виплати» нарахувати та виплатити інспектору роти №5 батальйону №2 Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції лейтенанту поліції ОСОБА_1 компенсації втрати частини її доходу в зв'язку з несвоєчасною виплатою їй доплати за несення нею служби у нічний час з 07.11.2015 по 28.02.2018 та у зв'язку з несвоєчасною виплатою їй індексації її грошового забезпечення з 07.11.2015 по 31.10.2017.

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивачем зазначено, що під час проходження ОСОБА_1 служби доплата за несення служби у нічний час за період з 07.11.2015 по 28.02.2018 не нараховувалась і не виплачувалась, індексація грошового забезпечення позивача за період з 07.11.2015 по 01.11.2017 не нараховувалась і не виплачувалась. Також позивачем вказано, що у разі задоволення вимог про нарахування та виплату доплати за несення служби у нічний час та індексації грошового забезпечення, виникає похідне право на компенсацію втрати частини доходу.

Рішенням Харківського окружного адміністративного суду від 02.07.2020 адміністративний позов ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії задоволено частково.

Визнано протиправною бездіяльність Департаменту патрульної поліції щодо не нарахування та невиплати ним інспектору роти №5 батальйону №2 Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції лейтенанту поліції ОСОБА_1 сум індексації її грошового забезпечення за період з 07.11.2015 по 31.10.2017.

Зобов'язано Департамент патрульної поліції здійснити відповідно до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» нарахування та виплату інспектору роти №5 батальйону №2 Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції лейтенанту поліції ОСОБА_1 індексації її грошового забезпечення за період з 07.11.2015 по 31.10.2017.

Зобов'язано Департамент патрульної поліції здійснити відповідно до Закону України «Про компенсацію громадянами втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строку їх виплати» нарахування та виплату інспектору роти №5 батальйону №2 Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції лейтенанту поліції ОСОБА_1 компенсації втрати частини її доходу в зв'язку з несвоєчасною виплатою їй індексації її грошового забезпечення з 07.11.2015 по 31.10.2017.

В іншій частині позовних вимог відмовлено.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції в частині відмови у задоволенні позовних вимог, позивачем подано апеляційну скаргу, в якій апелянт просить суд скасувати оскаржуване рішення в цій частині та прийняти постанову про задоволення позовних вимог, посилаючись на неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи та порушення норм процесуального права.

В обґрунтування вимог апеляційної скарги позивачем зазначено про наявність правових підстав для задоволення позовних вимог в частині визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо ненарахування та невиплати позивачу доплати за несення позивачем служби у нічний час за період з 07.11.2015 по 28.02.2018 та зобов'язання здійснити нарахування та виплату позивачу доплати за службу у нічний час за вказаний період.

Відповідач не скористався своїм правом на подання відзиву на апеляційну скаргу.

Відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Колегія суддів заслухавши суддю-доповідача, перевіривши в межах доводів апеляційної скарги рішення суду першої інстанції вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 308 КАС України, суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Як свідчать матеріали справи, наказом Національної поліції України від 07.11.2015 № 115 о/с позивача призначено інспектором роти №5 батальйону №2 Управління патрульної поліції у м. Харкові Департаменту патрульної поліції (а.с. 13).

З 07.11.2015 ОСОБА_1 перебуває на службі в Управлінні патрульної поліції Харківської області Департаменту патрульної поліції (надалі - УПП в Харківській області ДПП) на посаді інспектора та отримує грошове забезпечення відповідно до Закону України «Про Національну поліцію».

26.02.2020 ОСОБА_1 звернулась до Департаменту патрульної поліції з заявою про надання документів та інформації (а.с. 10).

Листом УПП в Харківській області ДПП № 3066/41/14/01-2020 позивачу надано відповідь та на виконання зазначеного звернення надіслано витяг з наказу Національної поліції України від 07.11.2015 № 115 о/с про зарахування до лав Національної поліції України та призначення позивача на посаду інспектора роти №5 батальйону №2 УПП в м. Харкові з присвоєнням первинного спеціального звання лейтенанта поліції; витяг з наказу Департаменту патрульної поліції від 31.10.2018 № 1055 о/с, яким внесено зміни в обліково-реєстраційні документи, а саме надалі вважати правильним прізвище позивача " ОСОБА_2 "; витяг з наказу Департаменту патрульної поліції від 11.01.2019 № 16 о/с, яким надано позивачу додаткову відпустку без збереження грошового забезпечення для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку; посадову інструкцію інспектора УПП в Харківській області ДПП Снарської Ю.Ю.

Щодо надання довідки обліку несення служби в нічний час поліцейських УПП в Харківській області за період з 07.11.2015 по теперішній час вищевказаним листом позивача повідомлено, що, відповідно до п.11 розділу II Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, затвердженого наказом МВС України від 06.04.2016 № 260 (надалі - Порядок), підставами для виконання службових обов'язків у нічний час є графіки нарядів та чергувань, затверджені наказами керівників підрозділів органів поліції. Облік фактичного часу служби в нічний час для нарахування доплати здійснюється шляхом оформлення довідки обліку несення поліцейськими служби в нічний час за формою, визначеною у додатку 1 до цих Порядку та умов. 28.03.2018 до управління патрульної поліції в Харківській області ДПП за вх.№ 2674 надійшло доручення ДПП від 28.03.2018 вих. № 3487/41/3/01-2018 «Про організацію служби поліцейських в нічний час та здійснення доплати за службу в нічний час», з метою впорядкування нарахування та виплати доплати за службу в нічний час поліцейськими Департаменту патрульної поліції. Виконання цього доручення покладено на відділ чергової служби Управління. Згідно п. 1.3. доручення Департаменту патрульної поліції від 28.03.2018 вих. № 3487/41/3/01-2018 необхідно: «в строк до 10 числа наступного місяця надавати бухгалтеру відділу організації фінансової діяльності територіальних підрозділів управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку Департаменту патрульної поліції для перевірки довідку обліку несення служби в нічний час за попередній місяць. Відповідно до зазначених довідок за службу в нічний час, позивачу здійснено доплату за службу в нічний час за період з 01.03.2018 по 31.05.2018. Підстави для нарахування доплати за службу в нічний час за період з 07.11.2015 по 28.02.2018 відсутні. Також Управління повідомило, що відповідно до наказів ДПП від 21.09.2018 № 911 о/с та від 11.01.2019 № 16 о/с позивач перебуває у додатковій оплачуваній відпустці по вагітності та пологам з 17.09.2018 по 03.02.2019 та у відпустці без збереження грошового забезпечення для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 04.02.20119 по 19.11.2021. Виходячи з викладеного, позивач не залучалась до несення поліцейськими служби в нічний час з 01.10.2018 по 28.02.2020. До листа додано розрахункові листи про нараховане грошове забезпечення та довідки несення служби у нічний час на 29 арк.; витяги з наказів на 3 арк.; посадову інструкцію на 1 арк. (загалом на 33 арк.) (а.с. 11-12).

Не погодившись з ненарахуванням та невиплатою позивачу сум індексації грошового забезпечення, а також нездійсненням доплат за службу в нічній час, позивач звернувся до суду з вказаним адміністративним позовом.

Приймаючи рішення про відмову у задоволенні позовних вимог в частині визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо ненарахування та невиплати позивачу доплати за несення служби у нічний час за період з 07.11.2015 по 28.02.2018 та зобов'язання відповідача здійснити нарахування та виплату позивачу доплати за службу у нічний час за період з 07.11.2015 по 28.02.2018, суд першої інстанції виходив з їх необґрунтованості.

Колегія суддів не погоджується з вказаним висновком суду першої інстанції з огляду на наступне.

Так, відповідно до ст. 43 Конституції України, кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.

Правовідносини з приводу проходження публічної служби в поліції унормовані, насамперед, приписами Закону України «Про Національну поліцію», Дисциплінарного статуту Національної поліції України затверджений Законом України від 15.03.2018 №2337-VIII; надалі - Статут).

Прогалини у нормативному регулюванні цих відносин можуть усуватись нормами Закону України «Про державну службу», Кодексу законів про працю, Закону України «Про оплату праці», Закону України «Про відпустки» тощо, але виключно в частині, котра не суперечить самій природі та суті служби у поліції.

Згідно з ч.ч. 1, 2 ст.94 Закону України "Про Національну поліцію", поліцейські отримують грошове забезпечення, розмір якого визначається залежно від посади, спеціального звання, строку служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наявності наукового ступеня або вченого звання. Порядок виплати грошового забезпечення визначає Міністр внутрішніх справ України.

Пунктом 1 постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" (надалі - постанова КМУ №988) передбачено, що грошове забезпечення поліцейських складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премії та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Підпунктом 3 п.5 Постанови №988 запроваджено такий платіж як доплата за службу в нічний час - у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час.

На реалізацію приписів ст.94 Закону України "Про Національну поліцію", постанови КМУ №988 з метою впорядкування структури та умов грошового забезпечення поліцейських та курсантів вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських затверджено Порядок та умови виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання (наказ Міністерства внутрішніх справ України від 06.04.2016р. №260; надалі - Порядок №260).

Згідно п. 5 Розділу І вказаного Порядку № 260, грошове забезпечення поліцейських визначається залежно від посади, спеціального звання, стажу служби в поліції, інтенсивності та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня або вченого звання. До складу грошового забезпечення входять: 1) посадовий оклад; 2) оклад за спеціальним званням; 3) щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер); 4) премії; 5) одноразові додаткові види грошового забезпечення.

Пунктом 11 Розділу І Порядку № 260 визначено, що грошове забезпечення, виплачене поліцейському несвоєчасно або в меншому розмірі, ніж належало, виплачується за весь період, протягом якого поліцейський мав на нього право, але не більше ніж за три роки, що передували зверненню за одержанням грошового забезпечення.

За п. 11 розділу ІІ Порядку №260 поліцейським, які виконують службові обов'язки в нічний час, виплачується доплата за службу в нічний час у розмірі 35 відсотків посадового окладу з розрахунку за кожну годину служби в нічний час. Годинна ставка обчислюється шляхом ділення місячного посадового окладу на кількість годин фактичного часу служби з урахуванням норми тривалості службового часу за відповідний місяць при 40-годинному робочому тижні. Службою в нічний час вважається виконання поліцейськими службових обов'язків у період з 22.00 до 06.00. Поліцейським, які несуть службу в нічний час, надається перерва для відпочинку та харчування тривалістю не більше двох годин. Перерва для відпочинку і харчування не включається в службовий час. Поліцейським добового наряду під час чергування почергово надаються перерви для вживання їжі та короткочасного відпочинку. Загальна тривалість такої перерви становить 4 години (2 години вдень і 2 години вночі) та не включається в службовий час. Підставами для виконання службових обов'язків у нічний час є графіки нарядів та чергувань, затверджені наказами керівників підрозділів органів поліції. Облік фактичного часу служби в нічний час для нарахування доплати здійснюється шляхом оформлення довідки обліку несення поліцейськими служби в нічний час за формою, визначеною у додатку 1 до цих Порядку та умов. Поліцейським, що залучалися до служби в нічний час, виплата доплати за службу в нічний час за минулий місяць здійснюється одночасно з виплатою грошового забезпечення за поточний місяць.

Зі змісту наведеного пункту слідує, що несення служби у добовому наряді безумовно поглинає нічний час (як проміжок з 22:00 год. однієї календарної дати до 06:00год. наступної календарної дати).

Ухвалою Другого апеляційного адміністративного суду від 26.10.2020 зобов'язано Департамент патрульної поліції надати належним чином завірену копію довідки про несення ОСОБА_1 служби у нічний час згідно затверджених графіків чергувань Управління патрульної поліції у Харківській області з 07.11.2015 по 28.02.2018.

Проте, на виконання вимог ухвали суду від Департаменту патрульної поліції надійшов лист, яким повідомлено, що розрахунки та довідки обліку несення поліцейськими Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції служби в нічний час у період з 07.11.2015 по 28.02.2018 відсутні.

Положеннями ст. 91 Закону України "Про Національну поліцію" визначено службовий час і час відпочинку поліцейських, зокрема ч. 1 вказаної статті встановлено особливий характер служби в поліції містить такі спеціальні умови для певних категорій поліцейських: 1) службу у святкові та вихідні дні; 2) службу позмінно; 3) службу з нерівномірним графіком; 4) службу в нічний час.

Колегія суддів зазначає, що в березні, квітні, травні 2018 року, відповідно до наявних в матеріалах справи довідок обліку несення поліцейськими служби у нічний час, позивач ніс службу в нічний час.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Докази спростування несення позивачем служби в нічний час у період з 07.11.2015 по 28.02.2018 відсутні, відтак, з метою захисту порушених прав позивача в спірних правовідносинах, колегія суддів дійшла висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог в частині визнання протиправною бездіяльність Департаменту патрульної поліції щодо не нарахування та невиплати ним інспектору роти № 5 батальйону №2 Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції лейтенанту поліції ОСОБА_1 доплати за несення нею служби у нічний час за період з 07.11.2015 по 28.02.2018 та зобов'язання Департаменту патрульної поліції здійснити відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» нарахування та виплату інспектору роти №5 батальйону №2 Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції лейтенанту поліції ОСОБА_1 доплату за службу у нічний час за період з 07.11.2015 по 28.02.2018.

Стосовно позовних вимог в частині зобов'язання відповідача відповідно до Закону України «Про компенсацію громадянами втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строку їх виплати» нарахувати та виплатити позивачу компенсації втрати частини її доходу в зв'язку з несвоєчасною виплатою їй доплати за несення нею служби у нічний час з 07.11.2015 по 28.02.2018 та у зв'язку з несвоєчасною виплатою їй індексації її грошового забезпечення з 07.11.2015 по 31.10.2017, колегія суддів зазначає наступне.

Питання, пов'язані зі здійсненням компенсації громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, врегульовані Законом України від 19.10.2000 № 2050-ІІІ Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати (надалі Закон № 2050-ІІІ) та Порядком проведення компенсації громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 №159 (надалі Порядок).

Відповідно до статей 1, 2 Закону № 2050-ІІІ, підприємства, установи і організації всіх форм власності та господарювання здійснюють компенсацію громадянам втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу (особи).

Зі змісту цієї норми випливає, що право на компенсацію частини доходів у громадянина пов'язується з настанням такого юридичного факту (події), як невиплата грошового доходу у встановлені строки його виплати.

Згадані вище статті 2, 3 цього Закону встановлюють строк затримки виплати доходу, за якого виникає право на компенсацію, - один і більше календарних місяців, дається визначення поняття доходи для цілей цього Закону, а також порядок обчислення суми компенсації.

Пункти 1, 2 Порядку відтворюють положення Закону № 2050-ІІІ і лише конкретизують підстави та механізм виплати компенсацій.

У пункті 4 Порядку прописано, що сума компенсації обчислюється як добуток нарахованого, але невиплаченого грошового доходу за відповідний місяць (після утримання податків і обов'язкових платежів) і приросту індексу споживчих цін (індексу інфляції) у відсотках для визначення суми компенсації, поділений на 100.

Наведене нормативне регулювання не встановлює першості нарахування і виплати доходу, який своєчасно не був виплачений, та не ставить у залежність компенсацію втрати частини грошових доходів від попереднього, окремого нарахування доходів. За цим регулюванням правове значення має те, чи з порушенням строків був виплачений нарахований дохід, чи виплачений і коли цей платіж, чи не нараховувався і не виплачувався грошовий дохід, право на який визнано судовим рішенням. Саме ці події є тими юридичними фактами, з якими пов'язується виплата компенсації втрати частини грошових доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати.

При цьому слід зазначити, що кошти, які підлягають нарахуванню в порядку компенсації частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати, мають компенсаторний характер. Вони спрямовані на забезпечення достатнього життєвого рівня та купівельної спроможності особи у зв'язку з інфляційними процесами та зростанням споживчих цін на товари та послуги.

Використане у статті 3 Закону № 2050-ІІІ та пункті 4 Порядку формулювання, що компенсація обчислюється як добуток нарахованого, але не виплаченого грошового доходу за відповідний місяць, означає, що має існувати обов'язкова складова обчислення компенсації - невиплачений грошовий дохід, який може бути або нарахований, або який можна нарахувати, зокрема, і на підставі судового рішення.

З урахуванням тієї обставини, що заборгованість по доплаті за службу у нічний час та індексація грошового забезпечення позивача не нараховувалась та не виплачувалась, вимога позивача про зобов'язання відповідача здійснити нарахування і виплату суми компенсації втраченої частини доходів є передчасною, відтак не підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 317 КАС України, підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є: 1) неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи; 2) недоведеність обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції визнав встановленими; 3) невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи; 4) неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.

Враховуючи те, що рішення Харківського окружного адміністративного суду від 02.07.2020 прийняте без дотримання норм матеріального права, а також на підставі неповного з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, колегія суддів дійшла до висновку, що рішення суду першої інстанції підлягає скасуванню в частині відмови в задоволенні позовних вимог про визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо не нарахування та невиплати ним позивчау доплати за несення нею служби у нічний час за період з 07.11.2015 по 28.02.2018 та зобов'язання відповідача здійснити відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» нарахування та виплату інспектору роти №5 батальйону №2 Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції лейтенанту поліції ОСОБА_1 доплату за службу у нічний час за період з 07.11.2015 по 28.02.2018, з прийняттям в цій частині постанови про задоволення позовних вимог, в іншій частині рішення суду першої інстанції від 02.07.2020 залишити без змін.

Керуючись ст. ст. 242, 243, 250, 308, 310, 315, 317, 321, 322, 325, 328 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково.

Рішення Харківського окружного адміністративного суду від 02.07.2020 року по справі №520/4772/2020 скасувати в частині відмови в задоволенні позовних вимог про визнання протиправною бездіяльності Департаменту патрульної поліції щодо не нарахування та невиплати ним інспектору роти №5 батальйону №2 Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції лейтенанту поліції ОСОБА_1 доплати за несення нею служби у нічний час за період з 07.11.2015 по 28.02.2018 та зобов'язання Департаменту патрульної поліції здійснити відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» нарахування та виплату інспектору роти №5 батальйону №2 Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції лейтенанту поліції ОСОБА_1 доплату за службу у нічний час за період з 07.11.2015 по 28.02.2018.

Прийняти в цій частині постанову, якою визнати протиправною бездіяльність Департаменту патрульної поліції щодо не нарахування та невиплати ним інспектору роти №5 батальйону №2 Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції лейтенанту поліції ОСОБА_1 доплати за несення нею служби у нічний час за період з 07.11.2015 по 28.02.2018.

Зобов'язати Департамент патрульної поліції здійснити нарахування та виплату інспектору роти №5 батальйону №2 Управління патрульної поліції в Харківській області Департаменту патрульної поліції лейтенанту поліції ОСОБА_1 доплату за службу у нічний час за період з 07.11.2015 по 28.02.2018.

В іншій частині рішення Харківського окружного адміністративного суду від 02.07.2020 року по справі № 520/4772/2020 залишити без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України.

Головуючий суддя С.С. Рєзнікова

Судді А.О. Бегунц Л.В. Мельнікова

Повний текст постанови складено 10.11.2020 року