10 листопада 2020 року справа №200/5692/20-а
приміщення суду за адресою: 84301, м. Краматорськ вул. Марата, 15
Перший апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: судді-доповідача Ястребової Л.В., суддів Казначеєва Е.Г., Компанієць І.Д., розглянув в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради на рішення Донецького окружного адміністративного суду від 05 серпня 2020 року у справі № 200/5692/20-а (головуючий І інстанції Кошкош О.О., повний текст складено 05.08.2020 року в м. Слов'янськ Донецької області) за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради про визнання протиправними дії, зобов'язання відновити виплату житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг,-
ОСОБА_1 (надалі - позивач) звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради (надалі - відповідач), в якому просила визнати протиправними дії відповідача щодо припинення з 01.05.2018 виплати позивачу житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, здійснення зняття надмірно виплачених коштів у сумі 27092,13 грн., у т.ч. шляхом зняття з особових рахунків, відкритих на ім'я ОСОБА_1 в організаціях, що надають житлово-комунальні послуги, надмірно виплачених коштів у сумі 14346,44 грн. та зобов'язати відповідача відновити з 01.05.2018 виплату позивачу житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, перерахувати на особові рахунки, відкриті на ім'я позивача в організаціях, що надають житлово-комунальні послуги, протиправно зняті кошти у сумі загалом 14346,44 грн. (а.с. 1-3).
Позовні вимоги мотивовані тим, що під час подання заяви про призначення житлової субсидії позивач перебувала вже у шлюбі, однак у зв'язку з іншим фактичним місцем проживання та реєстрацією чоловіка за іншою адресою не зазначала його у декларації. Вважає, що відповідач фактично перекладає свою відповідальність за неналежне виконання своїх повноважень при призначенні субсидії на позивача.
Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 05 серпня 2020 року позов задоволено. Визнано протиправним та скасовано рішення Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради, рішення викладене у формі повідомлення №1225 від 26.12.2019 про припинення надання житлової субсидії (повернення наданої житлової субсидії), в частині зобов'язання позивача повернути суму надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії в розмірі 27092,13 грн. Визнано протиправними дії Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради щодо припинення з 01.05.2018 виплати ОСОБА_1 житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, здійснення зняття надмірно виплачених коштів у сумі 27092,13 грн., у т.ч. шляхом зняття з особових рахунків, відкритих на ім'я ОСОБА_1 в організаціях, що надають житлово-комунальні послуги, надмірно виплачених коштів у сумі 14346,44 грн. Зобов'язано Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради відновити з 01.05.2018 виплату ОСОБА_1 , житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, перерахувати на особові рахунки, відкриті на ім'я ОСОБА_1 в організаціях, що надають житлово-комунальні послуги, у тому числі: КАТП 052810 (о/р 61260), КВП «Краматорський водоканал» (о/р 61260), Краматорський УГГ (о/р 79246), ТОВ «Краматорськтеплоенерго» (о/р 61260), ТОВ «УК «Ладіс» (о/р 61260), ТОВ «Донецькі енергетичні послуги» протиправно зняті кошти у сумі загалом 14346,44 грн. (а.с. 60-64).
Відповідач не погодився з рішенням суду першої інстанції, подав апеляційну скаргу, вважає рішення незаконним та необґрунтованим, прийнятим з порушенням норм матеріального та процесуального права, просив скасувати оскаржуване судове рішення та прийняти нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог в повному обсязі.
В обґрунтування доводів апеляційної скарги зазначає, що згідно п.2 Постанови КМУ №329 від 27.04.2018 року з 1 травня 2018р. призначення житлової субсидії здійснюється лише після подання нових заяв і декларації, якщо у складі домогосподарства є, зокрема особи, члени сім'ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства. Наголошує, що нормативними документами, які діяли станом на 01.05.2018 року, не передбачено під час призначення субсидії з травня 2018 року врахування інформації, наданої до 01.05.2018 року, про сімейний стан отримувачів житлових субсидій та осіб, які зареєстровані разом з ними, який у будь-який час міг змінитися (а.с. 68-70).
Сторони у судове засідання не прибули, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду судового засідання, тому, у відповідності п.2 ч. 1 ст.311 Кодексу адміністративного судочинства, колегія суддів апеляційної інстанції розглядає справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
На підставі ч. 1 ст. 308 КАС України, суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній доказами в межах та доводів апеляційної скарги.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм процесуального права, суд апеляційної інстанції встановив наступне.
Згідно довідки №8463 від 11.02.2020р. про склад сім'ї або зареєстрованих у житловому приміщенні / будинку осіб, до складу сім'ї (зареєстрованих) за адресою: АДРЕСА_1 входять ОСОБА_1 , її донька ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , її син ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 8).
З 30.04.2014 року позивач перебуває в шлюбі з ОСОБА_4 , про що відділом ДРАЦС Краматорського міського управління юстиції складено актовий запис №230 від 30.04.2014 року та видано свідоцтво про укладення шлюбу (а.с. 13).
Згідно копії паспорта та довідки про склад сім'ї №14012 від 13.03.2020р., чоловік - ОСОБА_4 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 (а.с. 14,15).
04.10.2019 року позивач подала заяву до Управління соціального захисту населення Краматорської міської ради про призначення житлової субсидії та декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулись за призначенням житлової субсидії (а.с. 49-51).
19.11.2019 року відповідачем видане доручення №3250 про проведення перевірки достовірності та повноти інформації отримувача державної допомоги ОСОБА_1 (а.с. 52).
Згідно акту №1686-19 від 26.11.2019 року проведення перевірки достовірності та повноти інформації, наданої заявником для призначення державної соціальної допомоги, відповідачем встановлено, що ОСОБА_1 перебуває у шлюбі з ОСОБА_4 , з 30.04.2014 року. З 01.05.2018 року нової заяви та декларації для призначення субсидії, у відповідності до змін затверджених п.2 Постанови КМУ від 27.04.2018 №329, заявником не надано, що є порушенням (а.с. 54).
26.12.2019 року Управлінням соціального захисту населення Краматорської міської ради прийнято розпорядження про здійснення перерахунку та розрахунку суми надмірно перерахованої (виплаченої) житлової субсидії за період з 01.05.2018 року по 31.11.2019 року (а.с. 57).
Відповідно акту проведення перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявниками для призначення житлових субсидій у готівковій формі №1225 від 26.12.2019 року, встановлено помилку в розрахунку розміру субсидії, призначеної у відповідності з заявою та довідками про доходи зареєстрованих на вказаній житловій площі осіб. Переплачену суму 27092,13 грн. необхідно: а) врахувати у наступному місяці (при призначенні субсидії на новий термін); б) стягнути з заявника переплачені кошти у сумі 27092,13 грн., а саме: 14346,44 знято з особових рахунків отримувача субсидії за період з 01.05.2018 по 31.01.2019; 12745,69 грн. за період з 01.02.2019 по 30.09.2019 отримувач субсидії зобов'язаний повернути у готівковій формі; в) припиняється виплата субсидії з 01 травня 2018 р. та здійснюється знаття надмірно виплачених коштів (а.с. 58).
Листом від 18.05.2020 року №29-01-14/3854 Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради повідомило позивача, що на підставі акту державних соціальних інспекторів №1686-19 від 26.11.2019 визначено, що відповідно до свідоцтва про шлюб ОСОБА_1 перебуває у шлюбі з 30.04.2014. Оскільки позивачем не подана нова заява та декларація для призначення субсидії, у відповідності до змін, затверджених п.2 постанови КМУ від 27.04.2018 №329, встановлено порушення з 01.05.2018. Розмір надмірно перерахованої житлової субсидії з травня 2018 року по вересень 2019 року становить 27092,13 грн. (а.с. 10-11).
Суд першої інстанції, задовольняючи позов, виходив з того, що позивач є добросовісним набувачем, оскільки надмірне перерахування (виплата) субсидії відбулось, через неналежне виконання відповідачем обов'язків щодо перевірки наданих позивачем відомостей.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Положенням про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року № 848 (далі - Положення № 848), визначено механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті Мінсоцполітики для виплати пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у грошовій формі, умови призначення та порядок надання громадянам таких житлових субсидій, зокрема, комунальних послуг - послуг з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами.
Згідно пунктів 2, 3, 4, 9 Положення № 848 головним розпорядником коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у грошовій формі, та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінсоцполітики.
Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня є: структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій (далі - регіональні органи соціального захисту населення); структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (далі - структурні підрозділи з питань соціального захисту населення).
Житлова субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою мешканцям домогосподарств, що проживають в житлових приміщеннях (будинках) і не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги, оплачувати витрати на управління багатоквартирним будинком.
Право на отримання житлової субсидії мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які на законних підставах перебувають на території України (далі - громадяни), що проживають у житлових приміщеннях (будинках). Призначення житлових субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюються структурними підрозділами з питань соціального захисту населення.
На підставі пунктів 29, 30 Положення № 848, рішення комісії у випадках, передбачених пунктами 24-28 цього Положення, приймаються на підставі актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства.
Для розрахунку житлової субсидії враховуються нараховані доходи членів домогосподарства, членів сім'ї особи із складу домогосподарства, зазначених у пунктах 24-28 цього Положення, які досягли 14-річного віку станом на початок періоду, за який враховуються такі доходи.
Постановою КМУ від 14.08.2019 року № 807 «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» визначено, що фінансування та виплата житлових субсидій, нарахованих у готівковій формі до 1 жовтня 2019 року, здійснюються відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 року №848, у редакції, що діяла до набрання чинності цією постановою.
Згідно пункту 2 постанови КМУ від 27.04.2018 № 329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1022» (далі - Постанова №329), чинної на момент виникнення спірних відносин, установлено, що з 1 травня 2018 року призначення житлової субсидії здійснюється лише після подання нових заяви і декларації, якщо у складі домогосподарства є:
- особи, які відповідають вимогам, визначеним в абзацах другому - четвертому підпункту 3 пункту 6 Положення про порядок призначення житлових субсидій;
- внутрішньо переміщені особи;
- особи, члени сім'ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства;
- особи, які є орендарями житлових приміщень (будинків);
- особи, які зареєстровані в житловому приміщенні (будинку), але фактично в ньому не проживають.
На підставі пункту 3 Постанови №329 призначення житлових субсидій та контроль за їх цільовим використанням здійснюється структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві і Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (далі - структурні підрозділи з питань соціального захисту населення)
Як визначено пунктом 13 Постанови №329 для призначення житлової субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання (орендарі, внутрішньо переміщені особи - за фактичним місцем проживання):
- заяву про призначення житлової субсидії за формою, встановленою Мінсоцполітики (далі - заява);
- декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за формою, встановленою Мінсоцполітики (далі - декларація);
- довідки про доходи - у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня у ДФС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування тощо і відповідно до законодавства не може бути отримана за запитом структурного підрозділу з питань соціального захисту населення у порядку, встановленому цим Положенням. У разі неможливості підтвердити такі доходи довідкою до декларації додається письмове пояснення із зазначенням їх розміру;
- договір найму (оренди) житла (у разі наявності).
Під час прийому документів для призначення житлової субсидії забороняється вимагати від громадян документи, подання яких не передбачено цим Положенням.
Для розгляду питань, що належать до компетенції комісії, у випадках, передбачених цим Положенням, структурний підрозділ з питань соціального захисту населення може запропонувати громадянину подати додаткові документи, які не передбачені цим Положенням, але необхідні для розгляду комісією питань.
Громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення житлової субсидії та на визначення її розміру.
Як свідчать матеріали справи та не заперечується сторонами з відповідною заявою після травня 2018 року позивач не зверталась та субсидію на наступний період їй розраховано в автоматичному режимі.
Первинно субсидія позивачу була призначена з вересня 2016 року на підставі декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії від 09.09.2016 року.
В цій декларації в п. 3 «Особи, які зареєстровані (для орендарів особи, які фактично проживають) у житловому приміщенні/будинку» розділу І позивачем зазначено ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , відомості про чоловіка позивачки відсутні, що відповідає приписам діючого на той час до 01.05.2018 року Положення №848.
Обов'язок подання для призначення житлової субсидії нових заяви і декларації у особи, яка отримує житлову субсидію виник з 1 травня 2018 року.
Як свідчить пункт 2 постанови КМУ від 27.04.2018 № 329 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України та визнання такою, що втратила чинність, постанови Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2016 р. № 1022», з 1 травня 2018 року призначення житлової субсидії здійснюється лише після подання нових заяв і декларації, якщо у складі домогосподарства є особи, члени сім'ї яких не зареєстровані за адресою домогосподарства.
Оскільки ОСОБА_1 з новою заявою та декларацією з 1 травня 2018 року не зверталася, управлінням здійснено перепризначення житлової субсидії позивачу з 01.05.2018 року автоматично.
Між тим, відповідно до п. 22 Постанови №329, для призначення житлових субсидій на запит структурних підрозділів з питань соціального захисту населення у п'ятиденний строк з дня його отримання подаються відомості про: склад зареєстрованих у житлових приміщеннях (будинках) осіб - органами місцевого самоврядування або уповноваженими ними органами; забезпеченість громадян житловою площею та комунальними послугами - управителями, об'єднаннями, виконавцями комунальних послуг.
У таких відомостях зазначається: розмір платежів за житлово-комунальні послуги у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів житлово-комунального обслуговування; розмір внесків/платежів об'єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів житлово-комунального обслуговування; сума простроченої понад два місяці заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, витрат на управління багатоквартирним будинком; інформація про доходи осіб та сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування - Пенсійним фондом України у порядку, встановленому Фондом та Мінсоцполітики; інформація про доходи осіб з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків, а також групу платників єдиного податку, до якої належить фізична особа - підприємець, що обрав спрощену систему оподаткування, - ДФС у порядку, встановленому Мінсоцполітики та Мінфіном; інформація про перетин державного кордону особами - Держприкордонслужбою; інформація про наявність в осіб транспортних засобів - уповноваженими органами МВС; реквізити документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство або право іноземця або особи без громадянства на законних підставах перебувати на території України, - ДМС. Відомості, зазначені в цьому пункті, можуть надаватися структурному підрозділу з питань соціального захисту населення у вигляді довідок, даних на електронних носіях інформації тощо.
Відомості, зазначені в абзацах другому - сьомому цього пункту, структурні підрозділи з питань соціального захисту населення можуть отримувати також від організацій, що здійснюють нарахування плати за житлово-комунальні послуги, внесків/платежів об'єднанню на оплату витрат на управління багатоквартирним будинком за договорами з управителями або об'єднаннями, виконавцями комунальних послуг, інформаційно-обчислювальних центрів, розрахункових центрів, центрів нарахування плати за житлово-комунальні послуги, центрів муніципальних систем управління тощо.
Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення мають право робити запити та безоплатно отримувати у строк до 10 календарних днів від інших підприємств, установ і організацій інформацію, необхідну для призначення житлових субсидій та проведення перевірок достовірності даних, отриманих від осіб, які звертаються за їх призначенням.
У разі коли документи, передбачені пунктом 13 цього Положення, подано не в повному обсязі, житлова субсидія призначається за умови надходження документів, яких не подано одночасно із заявою, протягом 30 днів з дня подання заяви.
Якщо документи, передбачені пунктом 13 цього Положення, протягом 30 днів з дня подання заяви не додані громадянином, структурний підрозділ з питань соціального захисту населення приймає рішення про відмову в призначенні житлової субсидії, про що інформує заявника в порядку, встановленому цим пунктом.
Структурним підрозділом з питань соціального захисту населення протягом 10 календарних днів з дня подання зазначених документів приймається рішення про: призначення житлової субсидії; відмову в призначенні житлової субсидії; подання документів на розгляд комісії.
Враховуючи викладене, суд першої інстанції дійшов правильного висновку, що станом на момент призначення позивачу житлової субсидії відповідач не здійснив перевірку, наданих позивачем в декларації відомостей, призначивши їй субсидію без перевірки соціального статусу позивача, зокрема не з'ясувавши відомостей щодо перебування позивача у шлюбі, кількості осіб зареєстрованих в приміщенні тощо, та з 01.05.2018 призначив субсидію позивачу в автоматичному режимі.
На підставі частини першої ст. 1215 Цивільного Кодексу України, не підлягають поверненню безпідставно набуті: заробітна плата і платежі, що прирівнюються до неї, пенсії, допомоги, стипендії, відшкодування шкоди, завданої каліцтвом, іншим ушкодженням здоров'я або смертю, аліменти та інші грошові суми, надані фізичній особі як засіб до існування, якщо їх виплата проведена фізичною або юридичною особою добровільно, за відсутності рахункової помилки з її боку і недобросовісності з боку набувача; інше майно, якщо це встановлено законом.
Тобто, не може бути повернута сума надмірно перерахованої (виплаченої) субсидії, якщо відповідач не доведе, що виплату здійснив внаслідок, зокрема, недобросовісності з боку позивача як набувача субсидії.
Така недобросовісність може проявлятися у несумлінному ставленні до виконання власних обов'язків, зловживанні правом у власних інтересах або в інтересах третіх осіб тощо.
Аналогічний правовий висновок викладено Великою Палатою Верховного Суду в постанові від 27.03.2019 у справі № 727/5743/15-ц.
Підсумовуючи викладене, суд вважає, що надмірне перерахування позивачу субсидії відбулось через неналежне виконання відповідачем обов'язків щодо перевірки наданих позивачем відомостей.
На підставі викладеного є протиправним рішення відповідача, викладене у формі повідомлення №1225 від 26.12.2019 про припинення надання житлової субсидії (повернення наданої житлової субсидії), в частині зобов'язання позивача повернути суму надміру перерахованої (виплаченої) житлової субсидії в розмірі 27092,13 грн.
Доводи апелянта, що нормативними документами, які діяли станом на 01.05.2018 року, не передбачено під час призначення субсидії з травня 2018 року врахування інформації, наданої до 01.05.2018 року не приймаються до уваги, оскільки не спростовує обов'язок управління перевіряти достовірність відомостей, які зазначають особи, що звертаються з заявами про призначення субсидії.
Згідно з пунктом 24 Положення № 848 житлова субсидія розраховується на всіх членів домогосподарства.
До складу домогосподарства включаються всі особи, що зареєстровані в житловому приміщенні (будинку) (для орендарів, внутрішньо переміщених осіб - особи, які фактично проживають). На таких осіб розраховуються соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування і їх доходи враховуються під час призначення житлової субсидії.
Під час призначення житлової субсидії враховуються також доходи членів сім'ї особи із складу домогосподарства у разі, коли їх зареєстроване (фактичне) місце проживання відмінне від адреси домогосподарства (крім доходів одного з подружжя, якщо обом більше 60 років і вони проживають у сільській місцевості або селищах міського типу, доходів батьків у разі призначення субсидії студентам, які зареєстровані у гуртожитку за місцем навчання, та доходів одного з батьків дитини у разі призначення субсидії другому з батьків з дитиною у разі, коли батьки розлучені або не перебували у шлюбі, а також осіб, які вважаються безвісно відсутніми за рішенням суду або мають правовий статус осіб, зниклих безвісти). При цьому соціальні норми житла та соціальні нормативи житлово-комунального обслуговування за адресою домогосподарства на таких осіб не розраховуються.
Кількість членів домогосподарства визначається на початок місяця, з якого призначається житлова субсидія.
Враховуючи викладене, призначення житлової субсидії в автоматичному режимі унеможливлено необхідністю її нового розрахунку з урахуванням доходів чоловіка позивача та отриманням відповідних документів від компетентних органів, організацій, установ тощо.
На підставі зазначеного, суд першої інстанції дійшов правильного висновку про задоволення позову шляхом зобов'язання управління відновити з 01.05.2018 виплату ОСОБА_1 , житлової субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, перерахувати на особові рахунки, відкриті на ім'я ОСОБА_1 в організаціях, що надають житлово-комунальні послуги, протиправно зняті кошти у сумі загалом 14346,44 грн.
За приписами пункту 1 частини 1 статті 316 КАС України суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Оскільки судом першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги правильно встановлені обставини справи, судове рішення є обґрунтованим, ухваленим з дотриманням норм матеріального та процесуального права, доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції, тому підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування рішення суду першої інстанції не вбачається.
Як визначено п. 3, п. 8, ч. 6 ст. 12 Кодексу адміністративного судочинства України для цілей цього Кодексу справами незначної складності є справи щодо оскарження фізичними особами рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень щодо обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, а також типові справи.
Згідно з п. 2 ч. 5 ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України не підлягають касаційному оскарженню судові рішення у справах незначної складності, крім випадків, якщо:
а) касаційна скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовної практики;
б) особа, яка подає касаційну скаргу, відповідно до цього Кодексу позбавлена можливості спростувати обставини, встановлені оскарженим судовим рішенням, при розгляді іншої справи;
в) справа становить значний суспільний інтерес або має виняткове значення для учасника справи, який подає касаційну скаргу;
г) суд першої інстанції відніс справу до категорії справ незначної складності помилково.
Таким чином зазначена справа відноситься до справ незначної складності, тому судове рішення за наслідками апеляційного розгляду в цій справі касаційному оскарженню не підлягає, крім випадків, визначених п. 2 ч. 5 ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись статтями 308, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 327, 328, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради - залишити без задоволення.
Рішення Донецького окружного адміністративного суду від 05 серпня 2020 року у справі № 200/5692/20-а - залишити без змін.
Повний текст складено 10 листопада 2020 року.
Постанова суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду набирає законної сили з дати її прийняття 10 листопада 2020 року є остаточною та касаційному оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя: Л.В. Ястребова
Судді: Е.Г. Казначеєв
І.Д. Компанієць