Рішення від 03.11.2020 по справі 200/8432/20-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 листопада 2020 р. Справа№200/8432/20-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Кониченка Олега Миколайовича розглянувши за участю секретаря судового засідання Купріян В.Ю. в судовому засіданні адміністративну справу за позовом

ОСОБА_1

до Добропільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області

про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_1 , звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Добропільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області, в якому просила суд: визнати протиправним та скасувати рішення Добропільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 05.02.2020 року №703; зобов'язати Добропільське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 04.02.2020 року та перевести її на пенсію у зв'язку із втратою годувальника - чоловіка ОСОБА_2 з дня подання вказаної заяви, тобто з 04.02.2020 року, з урахуванням правової оцінки наданої судом.

Ухвалою від 14 вересня 2020 року суд відкрив провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін, судове засідання призначено на 12 жовтня 2020 року.

12 жовтня 2020 року відповідач надав засобами електронного зв'язку через канцелярію суду відзив на позовну заяву, відповідно до якого просив відмовити у задоволені позовних вимог.

12 жовтня 2020 року розгляд справи відкладено на 20 жовтня 2020 року.

20 жовтня 2020 року ухвалою суду витребувано у Добропільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області: письмові пояснення щодо того, чи досліджувались при винесенні оскаржуваного рішення матеріали пенсійної справи померлого чоловіка позивача ОСОБА_2 , зокрема, дані щодо реєстрації місця проживання/реєстрації, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи; копію заяви позивача, на підставі якої прийнято оскаржуване рішення, з додатками. Витребувані документи відповідача зобов'язано надати до суду в строк до 03 листопада 2020, справу призначено до розгляду в судовому засіданні на 03 листопада 2020 року.

02 листопада 2020 року до суду засобами електронного зв'язку надійшли клопотання про розгляд справи без участі представника відповідача та пояснення відповідача на виконання ухвали про витребування доказів від 20.10.2020 року з витребуваними документами.

03 листопада 2020 року в судове засідання сторони повідомлені належним чином не з'явились, позивач про причини неявки не повідомив.

Дослідивши матеріали адміністративного позову та відзиву на адміністративний позов суд дійшов висновку про їх достатність для вирішення адміністративного спору.

Суд дослідивши подані матеріали справи встановив наступне.

Позивач, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянином України, про що свідчить паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , місце реєстрації, згідно паспортних даних: АДРЕСА_1 .

Позивач є внутрішньо переміщеною особою згідно довідки від 11 вересня 2017 року №0000110087, виданої Управлінням соціального захисту населення Добропільської міської ради вбачається, що позивача взято на облік внутрішньо переміщеної особи, фактичне місце проживання/перебування, АДРЕСА_2 .

03.09.2018 року ОСОБА_1 звернулась до Добропільського ОУПФУ Донецької області із заявою про переведення з одного виду пенсії (за віком) на інший (у зв'язку з втратою годувальника). Рішенням Добропільського ОУПФУ Донецької області від 03.09.2018 року №2827 позивачу було відмовлено в призначенні пенсії з посиланням на те, що ОСОБА_1 не було надано документа, що підтверджує факт сумісного проживання.

Вказане рішення відповідача було оскаржено позивачем до Донецького окружного адміністративного суду. Рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 18.03.2019 року у справі №200/1866/19-а ОСОБА_1 було відмовлено в задоволенні позову.

04.02.2020 року ОСОБА_1 вдруге звернулась до Добропільського ОУПФУ Донецької області із заявою про переведення з одного виду пенсії (за віком) на інший (у зв'язку з втратою годувальника).

Рішенням Добропільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 05.02.2020 року № 703 в задоволенні заяви відмовлено з посиланням на те, що заявниця не надала документів, що засвідчують факт перебування на утриманні померлого годувальника.

З вказаним рішенням від 05.02.2020 року №703 позивач не погодилась та звернулась до суду.

Відповідач проти задоволення позову заперечує з огляду на те, що пункт 2.11 Порядку № 22-1 визначає, що документами, які засвідчують факт перебування на утриманні непрацездатних членів сім'ї, є довідки або інші документи про склад сім'ї, видані відповідно до чинного законодавства за місцем проживання (реєстрації) особи, зокрема органом місцевого самоврядування, або документ про реєстрацію місця проживання (разом з годувальником за однією адресою), виданий згідно із вимогами статті 3 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні».

У разі неможливості надати такі документи факт перебування на утриманні померлого годувальника встановлюється у судовому порядку.

Відповідач зазначив, що при зверненні з заявою № 703 від 04.02.2020 року про переведення з одного виду пенсії (за віком) на інший (у зв'язку з втратою годувальника) ОСОБА_1 надала наступні документи: заяву № 703 від 04.02.2020 року; копія свідоцтва про смерть НОМЕР_3 від 22.09.2017 року; копія свідоцтва про укладення шлюбу НОМЕР_4 ; довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи №0000110087 від 11.09.2017; копія паспорту громадянина України; копія ідентифікаційного номеру.

Відповідно до вищезазначеного вбачається, що ОСОБА_1 при зверненні з заявою № 703 від 04.02.2020 року не надано довідку, яка підтверджує факт перебування на утриманні померлого годувальника.

Дослідивши надані сторонами письмові докази суд встановив наступне.

Згідно свідоцтва про шлюб Серії НОМЕР_5 від 27 січня 1979 року позивач ОСОБА_1 є дружиною ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_3 в м. Макіївка, актовий запис №101 від 22.09.2017 року.

Згідно паспортних даних померлого чоловіка позивача ОСОБА_2 серії НОМЕР_6 , ОСОБА_2 був зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .

Також позивачем надано довідку про сумісне проживання з померлим годувальником ОСОБА_2 № 205 від 05.10.2018 року, видану Комунальним підприємством "Жилищник 2" м. Макіївки Донецької області.

Згідно розписки-повідомлення Добропільським об'єднаним управлінням ПФУ Донецької області прийнято 04.02.2020 року і зареєстровано за №703 від ОСОБА_1 заяву про призначення/перерахунок пенсії, паспорт/посвідку, довідку ВПО.

В рішенні №703 від 05.02.2020 року про відмову в переведенні з одного виду пенсії на інший зазначено, що ОСОБА_1 надала наступні документи: заяву № 703 від 04.02.2020 року, копію свідоцтва про смерть НОМЕР_3 ; копію свідоцтва про укладення шлюбу НОМЕР_7 ; копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи № 0000110087 від 11.09.2017; копію паспорту та копія ідентифікаційного номеру.

Згідно ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Отже, обставини спірних правовідносин визнаються відповідачем та підтверджуються відповідними доказами, а тому не викликають у суду обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання, що відповідно до ч. 1 ст. 78 Кодексу адміністративного судочинства, є підставою для звільнення від доказування.

Вирішуючи спірні правовідносини суд виходив з наступного.

Відповідно до статті 1 Конституції України Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава.

Стаття 3 Конституції України, відповідно, гарантує, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Офіційне тлумачення положення статті 1 Конституції України міститься у рішенні Конституційного Суду України № 3-рп/2012 від 25 січня 2012 року, згідно якого Основними завданнями соціальної держави є створення умов для реалізації соціальних, культурних та економічних прав людини, сприяння самостійності і відповідальності кожної особи за свої дії, надання соціальної допомоги тим громадянам, які з незалежних від них обставин не можуть забезпечити достатній рівень життя для себе і своєї сім'ї.

Відповідно до частин першої та другої статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Положеннями статті 6 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики ЄСПЛ. Звернення до адміністративного суду для захисту прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV від 09.07.2003 року (далі - Закон №1058-IV), пенсія - щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її особою з інвалідністю, або отримують члени її сім'ї у випадках, визначених цим Законом.

Відповідно до частини 1 статті 10 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.

Відповідно до частини 1 статті 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії по III групі інвалідності, а в разі смерті пенсіонера або осіб, зазначених у частині другій статті 32 цього Закону, а також у разі смерті (загибелі) особи внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров'я, одержаних під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року за євроінтеграцію та проти режиму Януковича (Революції Гідності), - незалежно від тривалості страхового стажу. При цьому дітям пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника.

Батьки і чоловік (дружина) померлого, які не були на його утриманні, мають право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника, якщо втратили джерело засобів до існування.

За правилами частин другої та третьої цієї ж статті непрацездатними членами сім'ї вважаються: 1) чоловік (дружина), батько, мати, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли пенсійного віку, передбаченого статтею 26 цього Закону; 2) діти (у тому числі діти, які народилися до спливу 10 місяців з дня смерті годувальника) померлого годувальника, які не досягли 18 років або старші цього віку, якщо вони стали особами з інвалідністю до досягнення 18 рокі; 3) чоловік (дружина), а вразі їх відсутності - один з батьків або брат чи сестра, дідусь чи бабуся померлого годувальника незалежно від віку і працездатності, якщо (вона) не працюють і зайняті доглядом за дитиною (дітьми) померлого годувальника до досягнення нею (ними) 8 років.

Згідно з статті 36 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" до членів сім'ї, які вважаються такими, що були на утриманні померлого годувальника, відносяться особи, зазначені в частині другій цієї статті, якщо вони: 1) були на повному утриманні померлого годувальника; 2) одержували від померлого годувальника допомогу, що була для них постійним і основним джерелом засобів до існування.

Члени сім'ї померлого годувальника, для яких його допомога була постійним і основним джерелом засобів до існування, але які й самі одержували пенсію, мають право, за бажанням, перейти на пенсію у зв'язку з втратою годувальника.

Постановою УПФ України від 25 листопада 2005 року № 22-1 затверджено Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі Порядок № 22-1).

Згідно п. 1.5 Порядку № 22-1, заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії, про виплату пенсії у зв'язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон, поновлення виплати пенсії, про припинення перерахування пенсії на банківський рахунок та отримання пенсії за місцем фактичного проживання, про виплату частини пенсії на непрацездатних членів сім'ї особи, яка перебуває на повному державному утриманні, про виплату пенсії за довіреністю, термін дії якої більше одного року, через кожний рік дії такої довіреності, подається пенсіонером особисто або його законним представником до органу, що призначає пенсію, за місцем перебування на обліку як одержувача пенсії, а пенсіонерами, які зареєстровані на території Автономної Республіки Крим та м. Севастополя і не отримують пенсії від уповноважених органів Російської Федерації, - до органу, що призначає пенсію, визначеного Пенсійним фондом України. При цьому у заяві про виплату частини пенсії непрацездатним членам сім'ї особи, яка знаходиться на повному державному утриманні, вказується адреса одержувача цієї частини пенсії.

Пунктом 2.3 Порядку № 22-1 визначено, що до заяви про призначення пенсії у зв'язку з втратою годувальника подаються документи померлого годувальника, а саме: 1) документ про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків або свідоцтво про загальнообов'язкове державне соціальне страхування особи, якій призначається пенсія, та померлого годувальника (подається у разі, якщо особа, яка звернулася із заявою про призначення пенсії у зв'язку з втратою годувальника, має такі документи); 2) свідоцтво про народження або паспорт особи, якій призначається пенсія; 3) довідка про склад сім'ї померлого годувальника та копії документів, що засвідчують родинні стосунки члена сім'ї з померлим годувальником (за наявності); 4) свідоцтво органу ДРАЦС про смерть годувальника або рішення суду про визнання його безвісно відсутнім або оголошення його померлим; 5) документи про вік померлого годувальника сім'ї за відсутності таких даних у свідоцтві про смерть чи рішенні суду про визнання годувальника безвісно відсутнім або оголошення його померлим; 6) довідки загальноосвітніх навчальних закладів системи загальної середньої освіти, професійно-технічних, вищих навчальних закладів про те, що особи, зазначені в абзаці другому пункту 2 частини другої статті 36 Закону, навчаються за денною формою навчання; 7) довідка про те, що чоловік (дружина), а в разі їх відсутності - один з батьків, дід, баба, брат чи сестра померлого годувальника незалежно від віку і працездатності не працюють і зайняті доглядом за дитиною (дітьми) померлого годувальника до досягнення нею (ними) 8 років; 8) документи про місце проживання (реєстрації); 9) документ про перебування членів сім'ї (крім дітей) на утриманні померлого годувальника; 10) експертний висновок про встановлення причинного зв'язку смерті годувальника з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС (крім дружин (чоловіків), які втратили годувальника з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до категорії 1, та звернулися за призначенням пенсії у зв'язку з втратою годувальника).

З викладеного вбачається, що зазначений перелік документів є вичерпним.

Відповідно п. 4.1 Порядку № 22-1, заяви про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії й поновлення виплати раніше призначеної пенсії приймаються органом, що призначає пенсію, за наявності в особи всіх необхідних документів.

Згідно пункту 1.7. Порядку № 22-1, днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття органом, що призначає пенсію, відповідної заяви.

Якщо заява пересилається поштою (крім випадків призначення (поновлення) пенсій), днем звернення за пенсією вважається дата, що зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви.

У разі якщо до заяви про призначення пенсії додані не всі необхідні документи, орган, що призначає пенсію, письмово повідомляє заявника про те, які документи необхідно подати додатково, про що в заяві про призначення пенсії робиться відповідний запис. Якщо вони будуть подані не пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення за призначенням пенсії вважається день прийняття заяви про призначення пенсії або дата, зазначена на поштовому штемпелі місця відправлення заяви.

Якщо поданих документів достатньо для визнання права особи на призначення пенсії, пенсія призначається на підставі таких документів. При надходженні додаткових документів у визначений строк розмір пенсії переглядається з дати призначення. Уразі надходження додаткових документів пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність їх подання пенсія перераховується зі строків, передбачених частиною четвертою статті 45 Закону.

Позивач у позовній заяві вказує на те, що відповідно до п. 2.16 Порядку № 22-1 за документ, що засвідчує родинні стосунки, приймаються паспорт, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, довідки про склад сім'ї, а також рішення суду.

Однак суд вказує, що паспорт громадянина України є документом що засвідчує родинні стосунки, але не є документом, що підтверджує факт перебування членів сім'ї (крім дітей) на утриманні померлого годувальника.

Згідно п. 2.11 Порядку № 22-1, документами, які засвідчують факт перебування на утриманні непрацездатних членів сім'ї, є довідки або інші документи про склад сім'ї, видані відповідно до чинного законодавства за місцем проживання (реєстрації) особи, зокрема органом місцевого самоврядування, або документ про реєстрацію місця проживання (разом з годувальником за однією адресою), виданий згідно із вимогами статті 3 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні".

У разі неможливості надати такі документи факт перебування на утриманні померлого годувальника встановлюється у судовому порядку.

Відповідно до ст. 3 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні, довідка про реєстрацію місця проживання - це документ, який видається органом реєстрації особі за її вимогою та підтверджує реєстрацію місця проживання або місця перебування особи.

Документами, до яких вносяться відомості про місце проживання є: паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист.

З аналізу вищезазначених норм вважається, що документами які підтверджують факт на перебування на утриманні є довідки або інші документи про склад сім'ї, видані відповідно до чинного законодавства за місцем проживання (реєстрації) особи, зокрема органом місцевого самоврядування, або документ про реєстрацію місця проживання (разом з годувальником за однією адресою та рішення суду про встановлення факту перебування на утриманні.

Відповідно до вищезазначеного вбачається, що позивачем при зверненні з заявою № 703 від 04.02.2020 року не надано доказів сумісного проживання з померлим годувальником ОСОБА_2 .

Стосовно посилання позивача на довідку про сумісне проживання з померлим годувальником ОСОБА_2 № 205 від 05.10.2018 року, яка видана Комунальним підприємством "Жилищник 2" м. Макіївки Донецької області, суд не бере її до уваги, оскільки на момент звернення позивача до Добропільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області з заявою № 703 від 04.02.2020 року про переведення пенсії за віком на пенсію у зв'язку з втратою годувальника, вказана довідка позивачем до управління не надавалась.

Поряд з цим суд зазначає, що вказана довідка видана комунальним підприємством на непідконтрольній території та містить штамп так званої «ДНР».

Згідно п. 3 Правил реєстрації місця проживання, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 2 березня 2016 р. № 207 (чинних на момент виникнення спірних правовідносин), реєстрація/зняття з реєстрації місця проживання/перебування здійснюється виконавчим органом сільської, селищної або міської ради, сільським головою (у разі коли відповідно до закону виконавчий орган сільської ради не утворено) (далі - орган реєстрації) на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, на яку поширюються повноваження відповідної сільської, селищної або міської ради.

Застосування «намібійських винятків», сформульованих Міжнародним судом ООН щодо окупованих територій, згідно з якими документи, видані окупаційною владою, повинні визнаватися, якщо їх невизнання веде за собою серйозні порушення або обмеження прав громадян, в даному випадку є недоцільним, оскільки комунальне підприємство не є у даному випадку органом, який може здійснювати/посвідчувати місце реєстрації фізичної особи.

Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Макіївська міська рада Донецької області (ЄДРПОУ 26040617), зареєстрована за адресою: Україна, 86157, Донецька обл., місто Макіївка, пл. Радянська, будинок 1.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2014 р. № 1085 (в редакції розпорядження Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 р. № 79-р затверджено Перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження. До вказаного переліку входить у тому числі м. Макіївка Донецької області.

Поряд з органами державної влади свої повноваження також не здійснюють легітимні органи місцевого самоврядування на тимчасово непідконтрольній території.

Суд звертає увагу позивача, що встановлення юридичних фактів, зокрема, наявність чи відсутність родинних зв'язків випливає з сімейних правовідносин, які є приватноправовими.

В пункті 8 постанови Пленуму Верховного суду України від 31.03.1995 року № 5 "Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення" зазначено, що встановлення факту перебування особи на утриманні померлого має значення для одержання спадщини, призначення пенсії або відшкодування шкоди, якщо допомога, яка надавалась, була для заявника постійним і основним джерелом засобів до існування. Одержання заявником заробітку, пенсії, стипендії, інших доходів не є підставою для відмови у встановленні факту перебування на утриманні, коли суд встановить, що основним і постійним джерелом засобів до існування була для заявника допомога з боку особи, яка надавала йому утримання.

Питання встановлення родинних зв'язків здійснюється в цивільному судочинстві в порядку визначеному ст.ст. 293, 294, 315-319 Цивільного процесуального Кодексу України.

Таким чином, на думку суду належним доказом, що підтверджує факт сумісного проживання є судове рішення про встановлення факту сумісного проживання.

Враховуючи викладене, адміністративний позов задоволенню не підлягає.

Відповідно до ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України, підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись Конституцією України, Кодексом адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , місце реєстрації, згідно паспортних даних: АДРЕСА_1 ) до Добропільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (85000, Донецька область, м. Добропілля, вул. Незалежності, 28А, ЄДРПОУ 37755477) про визнання протиправним та скасування рішення Добропільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області від 05.02.2020 року №703; зобов'язання Добропільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 04.02.2020 року та перевести її на пенсію у зв'язку із втратою годувальника - чоловіка ОСОБА_2 з дня подання вказаної заяви, тобто з 04.02.2020 року, з урахуванням правової оцінки наданої судом - відмовити.

Вступну та резолютивну частини рішення складено та підписано 03 листопада 2020 року.

Повний текст рішення складено та підписано 09 листопада 2020 року.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.

Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).

Суддя О.М. Кониченко