Справа № 392/250/20
Провадження № 2-а/392/19/20
22 жовтня 2020 року Маловисківський районний суд Кіровоградської області у складі:
Головуючої: судді Кавун Т.В.,
при секретарі Стець Т.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Мала Виска справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Корабельного відділу поліції ГУНП в Миколаївській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, інспектора СРПП Вітовського ВП Корабельного відділу поліції ГУНП в Миколаївській області Департаменту патрульної поліції України Онищенка Сергія Володимировича про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення,
26.02.2020 року позивач звернувся з вказаним адміністративним позовом, посилаючись на те, що 12.02.2020 року о 10 год. 50 хв. на об'їзній дорозі м. Миколаєва був зупинений інспектором СРПП Вітовського ВП Корабельного відділу поліції ГУНП в Миколаївській області Онищенком Сергієм Володимировичем, який виніс постанову про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст. 132-1 КУпАП, застосувавши адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 510 гривень, за порушення вимог пункту 22.5 ПДР України, а саме керуючи транспортним засобом з напівпричепом марки TUR 30-3 д/н НОМЕР_1 перевозив негабаритний вантаж (ширина 3,40 м) не маючи спеціального дозволу. Вважає дану постанову незаконною, необ'єктивною, постановленою з порушенням норм КУпАП, а тому просить суд скасувати постанову про адміністративне правопорушення серії БАА № 697262 винесену інспектором СРПП Вітовського ВП Корабельного відділу поліції ГУНП в Миколаївській області Онищенком Сергієм Володимировичем про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст. 132-1 КУпАП та накладення адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 510 гривень.
Позивач в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, відзив на позов та заяву про розгляд справи за його відсутності не подав, тому суд вважає за можливе розглянути справу у його відсутність, на підставі доказів, що містяться в матеріалах справи.
Відповідно до ч. 6 ст. 162 КАС України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступні обставини.
Відповідно до постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване не в автоматичному режимі серії БАА № 697262 від 12.02.2020 року гр. ОСОБА_1 порушив вимоги ст. 132-1 КУпАП, за що інспектором СРПП Вітовського ВП Корабельного відділу поліції ГУНП в Миколаївській області Онищенком Сергієм Володимировичем було прийняте рішення накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 510 гривень.
Відповідно до ч.ч. 1,2 ст. 132-1 КУпАП, порушення правил дорожнього перевезення небезпечних вантажів, правил проїзду великогабаритних і великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями або залізничними переїздами, порушення правил проїзду великогабаритних і великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями або залізничними переїздами - тягнуть за собою накладення адміністративного стягнення.
Пунктом 22.5 Правил дорожнього руху передбачено, що за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м (для сільськогосподарської техніки, яка рухається за межами населених пунктів, дорогами сіл, селищ, міст районного значення, - 3,75 м), за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Національною поліцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м. Осі слід вважати здвоєними або строєними, якщо відстань між ними (суміжними) не перевищує 2,5 м. Рух транспортних засобів та їх составів з навантаженням на одиночну вісь понад 11 т, здвоєні осі - понад 16 т, строєні осі - понад 22 т або фактичною масою понад 40 т (для контейнеровозів - навантаження на одиночну вісь - понад 11 т, здвоєні осі - понад 18 т, строєні осі - понад 24 т або фактичною масою понад 44 т, а на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - понад 46 т) у разі перевезення подільних вантажів автомобільними дорогами забороняється. Забороняється рух транспортних засобів з навантаженням на вісь понад 7 т або фактичною масою понад 24 т автомобільними дорогами загального користування місцевого значення.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ч. 1 ст. 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Частиною 2 статті 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Будь-яких доказів, які свідчили б про вчинення позивачем адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 132-1 КУпАП, відповідачем до суду не надано.
Візуальне спостереження за дотриманням правил дорожнього руху працівниками органу Національної поліції може бути доказом у справі у тому випадку, коли воно зафіксовано у встановленому законом порядку, саме по собі описання адміністративного правопорушення не може бути належним доказом вчинення особою такого порушення.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 77, 241-244, 246, 255, 286 КАС України,
Адміністративний позов задовільнити.
Скасувати постанову інспектора СРПП Вітовського ВП Корабельного відділу поліції ГУНП в Миколаївській області Онищенка Сергія Володимировича серії БАА № 697262 від 12.02.2020 року, якою застосовано до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 510 гривень.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів, з дня його проголошення.
Учасники справи:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії НОМЕР_2 , реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_3 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Корабельний відділ поліції ГУНП в Миколаївській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, місцезнаходження: м. Миколаїв вул. Янтарна, 64.
Інспектор СРПП Вітовського ВП Корабельного відділу поліції ГУНП в Миколаївській області Онищенко Сергій Володимирович, місцезнаходження: м. Миколаїв вул. Новозаводська, 1Б/1.
Суддя Т.В. Кавун