Постанова від 02.11.2020 по справі 521/16522/20

Справа №521/16522/20

Номер провадження 3/521/8070/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02.11.2020 року м. Одеса

Суддя Малиновського районного суду м. Одеси Корой В.Д., за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , адвоката Ромашиної І.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Малиновського ВП в м. Одесі ГУНП в Одеській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянку України, працюючої діджеєм, яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

20.09.2020 року у відношенні ОСОБА_1 був складений протокол серії ВАБ №190228 про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 44-3 КУпАП.

Як зазначено в даному протоколі, 20.09.2020 року о 00 годині 20 хвилин, старший офіціант ОСОБА_1 кафе - бару «Восток» не зупинила роботу закладу, чим порушила вимоги постанови КМУ №712 від 12.08.2020 року.

ОСОБА_1 надала суду письмові пояснення, згідно яких остання свою вину у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП не визнала та просила суд закрити провадження по справі у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП.

Вивчивши матеріали справи, вислухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, захисника, суд приходить до висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП, що є підставою для закриття провадження.

Відповідно до ст. 44-3 КУпАП, порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

11.03.2020 року Кабінетом Міністрів України прийнято Постанову №211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

На момент вказаного в протоколі адміністративного правопорушення, діяла постанова Кабінету Міністрів України від 12.08.2020 року №712 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 24 квітня 2020 р. № 331 і від 22 липня 2020 р. № 641».

Однак, протокол про адміністративне правопорушення містить зазначення про порушення ОСОБА_1 умов карантину, проте не вказано конкретної норми постанови Кабінету Міністрів України, яку було порушено.

Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що спричиняють вчиненню адміністративний правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян в дусі додержання законів, зміцнення законності.

Згідно з положеннями ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису та інше, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Як вбачається з матеріалів справи, в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено свідків скоєння ОСОБА_1 правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП та не додано їх пояснень, які б підтверджували факт вчинення нею даного правопорушення.

Всі фотознімки додані до протоколу не засвідчені та не містять дати, часу та місця здійснення фотофіксації.

Таким чином, судом встановлено, що до матеріалів справи про адміністративне правопорушення не додано належних, допустимих та достатніх доказів про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП.

Відповідно до положень 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Стаття 278 КУпАП передбачає, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Стаття 256 КУпАП встановлює вимоги до змісту протоколу про адміністративне правопорушення, який є основним процесуальним документом, доказом у справі про адміністративне правопорушення, на підставі якого встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

В обґрунтування провини ОСОБА_1 до протоколу не долучено письмових доказів, з яких вбачається, що остання є ФОП та безпосереднім суб'єктом господарювання, тому в розумінні ст.44-3 КУпАП, ОСОБА_1 взагалі не є суб'єктом вказаного правопорушення.

Крім того, в протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що ОСОБА_1 займає посаду старшого офіціанта, проте остання працює в кафе - барі «Восток» діджеєм на підставі трудового договору №15301200640 від 03.01.2012 року.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Таким чином, враховуючи вищезазначене, суд приходить до висновку про відсутність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення.

Керуючись ст.ст.44-3, 247, 251, 256, 283-285 КУпАП, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративне провадження відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 за ст. 44-3 КУпАП - закрити за відсутності складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду на протязі 10-ти днів з дня її винесення.

Суддя В.Д. Корой