Постанова від 09.11.2020 по справі 499/1061/20

Іванівський районний суд Одеської області

Справа № 499/1061/20

Провадження № 3/499/545/20

ПОСТАНОВА

Іменем України

09 листопада 2020 року смт. Іванівка

Суддя Іванівського районного суду Одеської області Кравчук О.О., отримавши протокол з матеріалами справи щодо ОСОБА_1 (далі - також особа), ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючої у квартирі АДРЕСА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності, передбаченої частиною 1 статтею 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП),

ВСТАНОВИВ:

1.Опис обставин, установлених під час розгляду справи та нормативний акт, що передбачає відповідальність особи такий.

06 листопада 2020 року начальник Іванівського відділення поліції Роздільнянського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Одеській області (далі - також відділення поліції) подав до Іванівського районного суду Одеської області протокол від 30 жовтня 2020 року (далі - протокол) з матеріалами справи з яких вбачається, що особа, 16 жовтня 2020 року приблизно о 13 годині 30 хвилин, допустила образливі дії із застосуванням ненормативної лексики (нецензурної лайки) щодо свекра ОСОБА_2 , внаслідок чого могла бути завдана шкода його психічному здоров'ю, чим вчинила домашнє насильство (далі - також матеріали).

За таких обставин особа підлягає притягненню до відповідальності, передбаченої частиною 1 статті 173-2 КУпАП, - вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, тобто умисне вчинення будь-яких діянь (дій або бездіяльності) фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування насильства, що не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого.

2. Мотиви, з яких суд виходив при постановленні ухвали, і положення закону, якими суд керувався такі.

Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності (стаття 245 КУпАП).

Доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу (частина 1, 2 статті 251 КУпАП).

Відповідно до частини 1 статті 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, інші відомості, необхідні для вирішення справи.

У порушення вимог статті 256 КУпАП, Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в поліції, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 06 листопада 2015 року №1376 протокол не містить відомостей щодо документу, яким встановлено особу, та інших даних, що підтверджують факт правопорушення.

Суд зазначає, що відсутність будь-яких пояснень свідків, фото- або відео зйомки, або інших доказів не дає можливість встановити наявності в діях особи складу адміністративного правопорушення й обставин, що можуть виключати таку відповідальність.

З частини 2 статті 268 КУпАП вбачається, що при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачені частиною першою статті 44, статтями 51, 146, 160, 172-4 - 172-9, 173, 173-2 частиною третьою статті 178, статтями 185, 185-1, статтями 185-7, 187 цього Кодексу, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою. У разі ухилення від явки на виклик органу внутрішніх справ або судді районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду цю особу може бути органом внутрішніх справ (Національною поліцією) піддано приводу.

3. Висновок такий.

З огляду на зазначене справа розглянута бути не може, тому підлягає поверненню до відділення для належного оформлення, а особі, яка склала протокол необхідно усунути зазначені в постанові недоліки з залученням до справи відповідних документів, та повідомити про це особу.

Керуючись статтями 262, 268, 283 КУпАП, суддя,

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої частиною 1 статті 173-2 КУпАП, повернути до Іванівського відділення поліції Роздільнянського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Одеській області.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Іванівський районний суд Одеської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя:О. О. Кравчук