328/2186/20
06.11.2020
3/328/911/20
іменем України
06 листопада 2020 року м. Токмак
Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Андрущенко О.Ю.,
розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Токмацького відділення поліції Пологівського відділу Головного управління національної поліції в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який є заступником голови ВК Молочанської міської ради, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. 44-3 КУпАП,
встановив:
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 629890 від 15.10.2020 року, 14.10.2020 року близько 19.00 години ОСОБА_1 під час проведення масового заходу концерту гурту «Лейся песня» на майдані Молочанського МБК по вул. Шевченко в м. Молочанськ допустив порушення санітарно - протиепідемічних правил і норм, а саме: не забезпечив перебування учасників заходу 1 чоловік на 5 кв.м та кількість учасників не більше ніж 220 осіб, чим порушив пункт постанови КМУ№ 641 від 22.07.2020 року та положення постанови КМУ № 211 від 11.03.2020 року, чим порушив ст. 44-3 КУпАП.
ОСОБА_1 під час розгляду присутнім не був, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, причини не явки суду не повідомив.
Адвокат ОСОБА_1 - Пеньков О.Ю. надав на адресу суду клопотання про закриття провадження у справі, у зв'язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення. Зазначив, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого с. 44-3 КУпАП.
Зазначив, що концерт, який проводився 14.10.2020 року у м. Молочанськ, був заходом передвиборної агітації на замовлення Запорізької регіональної організації Політичної партії «Опозиційна платформа - За Життя». При цьому, захід проводився в громадському місці.Саме по собі порушення санітарно-протиепідемічних правил і норм з огляду на пояснення всіх опитаних осіб, є недоведеним.
Матеріали справи не містять будь-яких доказів, які б свідчили про організацію цього заходу органами місцевого самоврядування, зокрема будь-якими посадовими особами виконавчого комітету Молочанської міської ради.
Наголосив на тому, що заступник міського голови м. Молочанськ ОСОБА_1 не організовував та не міг організувати концерт як форму передвиборної агітації, докази порушення вищезазначених положень відсутні.
А функція нагляду чи контролю здійснення передвиборної агітації, в т. ч. щодо дотримання карантинних заходів у посадових осіб органів місцевого самоврядування відсутні, та не охоплені ані ст. 44-3 КУпАП, ані постановами КМУ № 641 від 22.07.2020 р. та №211 від 11.03.2020 року, в зв'язку з чим просив провадження у справі закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП.
При вирішенні питання про наявність чи відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, суд виходить з наступного.
В статті 1 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» визначено, що карантин - це адміністративні та медико-санітарні заходи, що застосовуються для запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб.
Згідно ст.29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» №1645-ІІІ від 06 квітня 2000 року карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України.
Питання про встановлення карантину порушує перед Кабінетом Міністрів України центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я, за поданням головного державного санітарного лікаря України.
Рішення про встановлення карантину, а також про його відміну негайно доводиться до відома населення відповідної території через засоби масової інформації.
Згідно п. 11.1. Постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» на території регіону (адміністративно-територіальної одиниці), на якій установлено “зелений” рівень епідемічної небезпеки, забороняється:
1) проведення масових (культурних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів за участю більш як 50 осіб (у разі проведення заходів з кількістю учасників до 50 осіб організатор забезпечує дотримання між учасниками фізичної дистанції не менше ніж 1,5 метра), а також діяльність кінотеатрів, закладів культури та інших суб'єктів діяльності у сфері культури з наповненістю кінозалів або залів понад 50 відсотків місць у кожному окремому кінозалі або залі
Відповідно ст.41 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» особи, винні в порушенні законодавства про захист населення від інфекційних хвороб, несуть відповідальність згідно із законами України.
Законом України №530-1Х від 17 березня 2020 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню короновірусної хвороби (COVID-19 )» внесені зміни до КУпАП, який доповнено ст.44-3,такого змісту : «стаття 44-3 . Порушення правил щодо карантину людей».
Порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, - тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин справи.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Провадження у справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбаченні Кодексом про адміністративні правопорушення України, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
Згідно з ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Так, до протоколу про адміністративне правопорушення додано Договір № 30/09/2020-01 від 30 вересня 2020 року, відповідно до якого «Замовником» організатором концерту «авторські права Золота колекція кращих пісень ВІА «Лейся песня!» виступає Запорізька регіональна організація Політична партія «Опозиційна платформа за Життя», а не ОСОБА_1 .
Жодних доказів на підтвердження обов'язку ОСОБА_1 як заступника Молочанського міського голови, забезпечувати додержання вимог проти епідеміологічних вимог під час проведення концерту до матеріалів не додано.
Аналізуючи зібрані у справі про адміністративне правопорушення докази у їх сукупності, приходжу до висновку, що провадження по справі відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 підлягає закриттю через відсутність в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 247, 283, 284 КУпАП, суддя, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ст.44-3 КУпАП закрити на підставі п.1 ст.247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю у його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Запорізького апеляційного суду через Токмацький районний суд Запорізької області шляхом подання апеляційної скарги.
Суддя