Справа № 755/14839/20
Провадження№ 3/755/7329/20
"03" листопада 2020 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва Федосєєв С.В., розглянувши матеріали, що надійшли з Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст. 44-3 Кодексу України про адміністративне правопорушення,
Як вбачається з даних, що містяться у протоколі про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 351839, 17 вересня 2020 року, ОСОБА_1 , о 21 годині 15 хвилин, за адресою: м. Київ, вул. Чернігівська, 51, здійснював нерегулярні перевезення пасажирів на автомобілі «Mercedes-Benz Sprinter» д.н.з. НОМЕР_1 , у кількості більше ніж 50 %сидячих місць , чим порушив вимоги постанови Кабінету Міністрів України № 641 від 22.07.2020 року, за що передбачене адміністративне правопорушення за ст. 44-3 КУпАП. У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про день, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, клопотань про перенесення розгляду справи суду не надав. Адвокат Балан С.М. в судовому засідання надала пояснення, в яких вважає, що справа підлягає закриттю на підставі п.1 ч.1 ст.247 КУпАП. Так, в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено, яким саме вид перевезень здійснював ОСОБА_1 , чи був саме рух за маршрутом або транспортний засіб знаходився на території підприємства у місці посадки пасажирів. Не надано копію свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, з якого вбачається порушення по кількості місць для сидіння. А також зазначено покази лише одного свідка, з яких незрозуміло, що саме порушив громадянин ОСОБА_1 . Дослідивши письмові докази, слід зазначити про наступне.
Відповідно до вимог ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності з законом.
При розгляді справи про адміністративне правопорушення орган (посадова особа), відповідно до вимог ст.ст. 278, 280 КпАП України, повинен належним чином з'ясувати : чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи по суті, в тому числі чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Диспозицією ст. 44-3 КУпАП, передбачено відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Норма ч.1 ст. 44-3 КУпАП є бланкетною, тобто, нормою, яка лише називає або описує правопорушення, а для повного визначення його ознак відсилає до інших нормативних актів.
Відповідно до пункту 15 Постанови Кабінету Міністрів України № 641 від 22 липня 2020 року заборонено на території регіону (адміністративно-територіальної одиниці), на якій установлено червоний рівень епідемічної небезпеки, застосовуються за рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій визначені цим пунктом обмеження (одне, декілька або усі), згідно з якими додатково до протиепідемічних обмежень, передбачених для зеленого, жовтого та помаранчевого рівня епідемічної небезпеки, забороняються: регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним, залізничним транспортом, міським електротранспортом, метрополітеном у міському сполученні, крім перевезення: легковими автомобілями, кількість пасажирів, включаючи водія, в яких не більше п'яти осіб без урахування осіб віком до 14 років; службовими та/або орендованими автомобільними транспортними засобами підприємств, закладів та установ за умови забезпечення водіїв та пасажирів підчас таких перевезень засобами індивідуального захисту в межах кількості місць для сидіння і виключно за маршрутами руху, про які поінформовано неменше ніж за два дні органи Національної поліції; посадка пасажирів у транспорт приміського, міжміського, внутрішньо обласного та міжобласного сполучення.
На дату вчиненого правопорушення - 17 вересня 2020 року, діяло рішення постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій (Протокол №65 від 11.09.2020 р.), відповідно до якого у м. Києві встановлено з 00:00 годин 14 вересня 2020 року «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID -19.
Так, відповідно до п.14 Постанови КМУ на території регіону (адміністративно-територіальної одиниці), на якій установлено «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки, додатково до протиепідемічних обмежень, передбачених для «зеленого» та «жовтого» рівня епідемічної небезпеки, забороняється перевезення пасажирів автомобілем (крім таксі) та міським електричним транспортом у міському, приміському, міжміському, міжрайонному сполученні у кількості більше як 50 відсотків кількості місць для сидіння, передбачених технічною характеристикою транспортного засобу або визначених в реєстраційних документах на цей транспортний засіб, за умови розсадки пасажирів з вільним місцем поруч, спереду, позаду.
Відповідно до п.45 Постанови КМУ №176 регулярні спеціальні перевезення організовуються для перевезення працівників підприємств, установ та організацій, учнів, студентів та інших організованих груп пасажирів. Регулярні спеціальні перевезення здійснюються на підставі договору.
Як вбачається з доданих адвокатом Балан С.М. копій договорів, а також маршрутних листів, 17.09.2020 року, ОСОБА_1 працюючи водієм ТОВ «АВТОТРАНСФЕР-СЕРВІС» здійснював регулярне спеціальне перевезення.
Крім того свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_2 на автомобіль «Mercedes-Benz Sprinter» д.н.з. НОМЕР_1 , кількість сидячих місць з водієм складає 22 місця. В протоколі не зазначено точної кількості осіб, яких перевозив ОСОБА_1 . Долучене до матеріалів справи фото є не чітким та не охоплює ввесь салон автомобіля, тому неможливо чітко визначити кількість пасажирів в салоні.
На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку, що за відсутності у справі належних доказів на підтвердження вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП, провадження по адміністративній справі щодо ОСОБА_1 за ст.44-3 КУпАП підлягає закриттю на підставі п.1 ст. 247 КУпАП за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 245, 247, 280 КУпАП, суд, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.44-3 КУпАП - закрити у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Дніпровський районний суд м. Києва протягом 10 днів з моменту винесення.
Суддя: