Постанова від 09.11.2020 по справі 754/14050/20

Номер провадження 3/754/5533/20

Справа №754/14050/20

ПОСТАНОВА

Іменем України

09 листопада 2020 року

Суддя Деснянського районного суду м.Києва Броновицька О.В.

за участю захисника Буток Є.Є.,

розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 ,

ІНФОРМАЦІЯ_1 , не працюючої,

мешкає: АДРЕСА_1 ,

за ст.44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, 13.10.2020р. о 22.30 годині ОСОБА_1 по вул.Кубанської України, 4-А в м.Києві порушила вимоги ст.29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хворобо», постанови КМУ №211 від 11.03.2020р., а саме заклад харчування працював та приймав відвідувачів після 22.00 години, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене ст.44-3 КУпАП.

На розгляд протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 до суду не з'явилась, про місце і час розгляду справи була сповіщена своєчасно, клопотання про відкладення розгляду справи від неї не надійшло.

Враховуючи, що згідно ст.268 ч.2 КУпАП справи про адміністративне правопорушення, передбачене ст.44-3 КУпАП, не відносяться до категорії справ, при розгляді яких присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, є обов'язковою, тому, відповідно до вимог ст.268 ч.1 КУпАП, дана справа розглядається у відсутності ОСОБА_1 , яка своєчасно сповіщена про місце і час розгляду справи і від якої не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. Крім того, на розгляд протоколу про адміністративне правопорушення з'явився адвокат Буток Є.Є., який на підставі договору є захисником ОСОБА_1. та приймає участь у справі для здійснення захисту прав та законних інтересів особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Дослідивши дані протоколу про адміністративне правопорушення, письмові матеріали, доводи захисника, встановлено, що ОСОБА_1 не може бути притягнута до адміністративної відповідальності, виходячи з наступного.

Відповідальність за ст.44-3 КУпАП, за якою кваліфіковані дії ОСОБА_1 , настає за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

Згідно ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення.

До протоколу про адміністративне правопорушення не долучено жодного доказу на підтвердження обставин, які зазначені в протоколі про адмінправопорушення, зокрема, показання свідків, інші документи, які б вказували на вчинення ОСОБА_1 порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України. Про цьому, в протоколі про адмінправопорушення не зазначено про правовідносини ОСОБА_1 з закладом харчування, і не долучено доказів, що ОСОБА_1 є суб'єктом господарювання або наділена управлінськими функціями, якими не неї покладено забезпечення виконання протиепідемічних заходів, обмежень або заборон.

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 інкримінується порушенняст.29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та Постановою КМУ від 11.03.2020р. «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби Covid19, спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2» .

Стаття 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» визначає термін карантину та правила і строки його встановлення, регулює визначення меж території карантину, затвердження необхідних профілактичних, протиепідемічних та інших заходів, встановлення тимчасових обмежень прав фізичних і юридичних осіб та додаткові обов'язки, що покладаються на них, підстави та порядок обов'язкової самоізоляції, перебування особи в обсерваторі (обсервації), госпіталізації до тимчасових закладів охорони здоров'я (спеціалізованих шпиталів).

Карантин на території України встановлено Постановою КМУ від 11.03.2020р. «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби Covid19, спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2» зі змінами та доповненнями №215 від 16.03.2020, №239 від 25.03.2020р., №241 від 29.03.2020р.р, №242 від 20.03.2020р., №255 від 02.04.2020р., №262 від 08.04.2020р., №284 від 15.04.2020р., №291 від 22.04.2020р., №313 від 29.04.2020р., №332 від 04.05.2020р., №343 від 04.05.2020р., №377 від 14.05.2020р., №392 від 20.05.2020р., №641 від 22.07.2020р., №760 від 26.08.2020р., №956 від 13.10.2020р. та постановою КМУ №956 від 13.10.2020р. визначені протиепідемічні заходи, обмеження та заборони забезпечення яких покладено, зокрема, на суб'єктів господарювання.

Однак, в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено в повному обсязі норму законодавчого акту, якою були встановлені та визначені заборони та обмеження, що були порушені ОСОБА_1 та чи є порушення даної норми порушенням правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

За таких обставин, в діях ОСОБА_1 , які зазначені в протоколі, не знайшли підтвердження подія та склад адміністративного правопорушення за ст.44-3 КУпАП, тому провадження по справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.

Керуючись ст.ст.247 п.1, 283, 284, 287, 294 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ:

Закрити провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст.44-3 КУпАП в зв'язку з відсутністю в її діях події та складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення в Київський апеляційний суд через Деснянський районний суд м.Києва.

Суддя: