09 листопада 2020 р. м. Чернівці справа № 600/2223/20-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Маренича І.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом кандидата на посаду депутата Берегометської селищної ради ОСОБА_1 до Берегометської селищної територіальної виборчої комісії Вижницького району Чернівецької області про визнання протиправним і скасування рішення,-
Кандидат в депутати Берегометської селищної ради ОСОБА_1 (далі- позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом, у якому просить :
- визнати протиправними дії Берегометської селищної територіальної виборчої комісії Вижницького району Чернівецької області (далі - відповідач, Берегометська СТВК) в частині внесення в протокол Берегометської селищної територіальної виборчої комісії Вижницького району Чернівецької області "Про результати виборів депутатів Берегемотської селищної ради в єдиному багатомандатному виборчому окрузі" від 02.11.2020 р. неправдивих відомостей та скасувати вказаний протокол;
- зобов'язати Берегометську селищну територіальну виборчу комісію Вижницького району Чернівецької області здійснити розрахунок та скласти новий протокол "Про результати виборів депутатів Берегометської селищної ради в єдиному багатомандатному виборчому окрузі" від 02.11.2020 р. із врахуванням вимог ст. 257-260 ВК України та додатку до постанови ЦВК від 23.10.2020 р. №419 "Роз'яснення щодо встановлених результатів виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, районної у місті ради, а також сільської, селищної ради (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше)" зазначивши в пункті 22 відомості про кандидата в депутати Берегометської селищної ради ОСОБА_1 у відповідності до ч.7 ст. 260 ВК України.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначає, що у зв'язку з неправомірними діями відповідача, в порушення вимог Виборчого Кодексу України (далі - ВК України) та Додатку до постанови ЦВК від 23.10.2020 р. №419 "Роз'яснення щодо встановлення результатів виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, районної у місті ради, а також міської, сільської, селищної ради (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше)" в п.22 "депутатами в територіальних виборчих округах обрано" протоколу Берегометської селищної територіальної виборчої комісії Вижницького району "Про результати виборів депутатів Берегометської селищної ради в єдиному багатомандатному виборчому окрузі, складеному 02.11.2020 року, не зазначено прізвище, ім'я та по батькові та інші відомості позивача згідно п. 7 ст. 260 ВК України. Окрім того, позивач вказує що відповідачем не правильно визначена виборча квота, яка в подальшому слугувала для участі у розподілі депутатських мандатів.
07.11.2020 р. ухвалою Чернівецького окружного адміністративного позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі. Вирішено розгляд адміністративної справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження (з викликом сторін) з урахуванням вимог ст. 273 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України). Судове засідання у справі призначено на 08 листопада 2020 року о 15:00 год. Окрім того, встановлено відповідачу строк до 12:00 год. 08 листопада 2020 року для подання відзиву на позовну заяву.
Відповідач правом подати відзив на позовну заяву не скористався, хоча був повідомлений належним чином, зокрема на офіційну електронну адресу. Окрім того, з метою додаткового повідомлення, секретарем судового засідання було здійснено телефонний дзвінок представнику Берегометської селищної територіальної виборчої комісії Вижницького району Боднарашеку С. про дату, час та місце розгляду даної справи.
08.11.2020 р. представником позивача подано клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження. Вказував, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі
Відповідач, в особі голови Берегометської селищної територіальної виборчої комісії Вижницького району Чернівецької області в судове засідання не з'явився, явку представника не забезпечив.
Відповідно до ст. 268 КАС України у справах, визначених статтями 273-277, 280-283,285-289 цього Кодексу, щодо подання позовної заяви та про дату, час і місце розгляду справи суд негайно повідомляє відповідача та інших учасників справи шляхом направлення тексту повістки на офіційну електронну адресу, а за її відсутності - кур'єром або за відомими суду номером телефону, факсу, електронною поштою чи іншим технічним засобом зв'язку. Учасник справи вважається повідомленим належним чином про дату, час та місце розгляду справи, визначеної частиною першою цієї статті, з моменту направлення такого повідомлення працівником суду, про що останній робить відмітку у матеріалах справи, та (або) з моменту оприлюднення судом на веб-порталі судової влади України відповідної ухвали про відкриття провадження у справі, дату, час та місце судового розгляду. Неприбуття у судове засідання учасника справи, повідомленого відповідно до положень цієї статті, не перешкоджає розгляду справи у судах першої та апеляційної інстанцій.
Згідно з п. 1 ч.3 ст. 205 КАС України якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки.
За таких обставин та зважаючи на положення частини третьої статті 194 та частини третьої статті 268 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за можливе розглянути дану справу в порядку письмового провадження на підставі наявних матеріалів.
Дослідивши наявні матеріали, всебічно та повно з'ясувавши всі обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.
02.11.2020 р. винесено протокол Берегометської селищної територіальної виборчої комісії Вижницького району "Про результати виборів депутатів Берегометської селищної ради в єдиному багатомандатному виборчому окрузі (далі - Протокол) (а.с. 9-36).
Згідно протоколу кількість виборчих бюлетенів, виготовлених на замовлення територіальної виборчої комісії - 15582, кількість виборчих бюлетенів, одержаних дільничними виборчими комісіями - 15602, кількість невикористаних виборчих бюлетенів, погашених дільничними виборчими комісіями - 10010, кількість виборців, включених до списків виборців на виборчих дільницях - 15591, кількість виборців, які отримали виборчі бюлетені - 5592, кількість виборчих бюлетенів, що не підлягають врахуванню, виявлених на виборчих дільницях - 0, кількість виборців, які взяли участь у голосуванні - 5592, кількість виборчих бюлетенів, визнаних недійсними - 691 (а.с. 9).
Згідно п. 9 Протоколу кількості голосів виборців, які підтримали територіальні виборчі списки кандидатів у депутати від кожної місцевої організації політичної партії у кожному територіальному виборчому окрузі :
- Чернівецька обласна партійна організація Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина":
1. 498 голосів; 2. 247 голосів; 3. 181 голос; 4. 130 голосів;
- Чернівецька територіальна організація Політичної партії "Європейська солідарність":
1. 331 голос; 2. 55 голосів; 3. 62 голоси; 4. 75 голосів;
- Чернівецька обласна організація політичної партії "Слуга народу":
1. 331 голос; 2. 129 голосів; 3. 235 голосів; 4. 192 голоси;
- Чернівецька обласна партійна організація Аграрної партії України:
1. 226 голосів; 2. 44 голоси; 3. 143 голоси; 4. 37 голосів;
- Чернівецька обласна організація Всеукраїнського об'єднання "Свобода":
1. 122 голоси; 2. 36 голосів; 3. 84 голоси; 4. 25 голосів;
- Чернівецька регіональна організація політичної партії "Перемога Пальчевського":
1.58 голосів; 2. 5 голосів; 3. 11 голосів; 4. 26 голосів;
- Чернівецька регіональна організація Політичної партії "Опозиційна платформа - за життя":
1. 63 голоси; 2. 32 голоси; 3. 15 голосів; 4. 18 голосів;
- Чернівецька обласна організація політичної партії "Громадський рух "Народний контроль":
1. 220 голосів; 2. 49 голосів; 3. 94 голоси; 4. 102 голоси;
- Чернівецька обласна організація політичної партії "За майбутнє":
1. 88 голосів; 2. 201 голос; 3. 79 голосів; 4. 35 голосів;
- Чернівецька обласна організація політичної партії "Сила і честь":
1. 101 голос; 2. 21 голос; 3. 23 голоси; 4. 23 голоси;
- Чернівецька обласна організація політичної партії "Єдина альтернатива":
1. 170 голосів; 2. 166 голосів; 3. 79 голосів; 4. 39 голосів. (а.с. 10-12).
Згідно п.13 Протоколу загальна кількість голосів виборців, які підтримали всі територіальні виборчі списки кандидатів у депутати від усіх місцевих організацій політичних партій, в усіх територіальних виборчих округах у межах єдиного багатомандатного виборчого округу - 4901 (а.с. 22)
У відповідності до п. 15 Протоколу місцеві організації політичних партій, які мають право на участь у розподілі депутатських мандатів, на підтримку територіальних виборчих списків яких у межах єдиного багатомандатного округу подано 5 і більше відсотків загальної кількості голосів виборців, які підтримали територіальні виборчі списки кандидатів у депутати від усіх місцевих організацій політичних партій, у межах єдиного багатомандатного виборчого округу:
- Чернівецька обласна партійна організація Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина": кількість виборців, які підтримали територіальні виборчі списки кандидатів у депутати від місцевої організації політичної партії 1056; відсоток загальної кількості голосів виборців, які підтримали територіальні виборчі списки кандидатів у депутати від місцевої організації політичної партії (з точністю до сотих часток відсотка) 21,56%;
- Чернівецька територіальна організація Політичної партії "Європейська солідарність": кількість виборців, які підтримали територіальні виборчі списки кандидатів у депутати від місцевої організації політичної партії 523; відсоток загальної кількості голосів виборців, які підтримали територіальні виборчі списки кандидатів у депутати від місцевої організації політичної партії (з точністю до сотих часток відсотка) 10,67%;
- Чернівецька обласна організація політичної партії "Слуга народу": кількість виборців, які підтримали територіальні виборчі списки кандидатів у депутати від місцевої організації політичної партії 887; відсоток загальної кількості голосів виборців, які підтримали територіальні виборчі списки кандидатів у депутати від місцевої організації політичної партії (з точністю до сотих часток відсотка) 18,00%;
- Чернівецька обласна партійна організація Аграрної партії України: кількість виборців, які підтримали територіальні виборчі списки кандидатів у депутати від місцевої організації політичної партії 450; відсоток загальної кількості голосів виборців, які підтримали територіальні виборчі списки кандидатів у депутати від місцевої організації політичної партії (з точністю до сотих часток відсотка) 9,18%;
- Чернівецька обласна організація Всеукраїнського об'єднання "Свобода": кількість виборців, які підтримали територіальні виборчі списки кандидатів у депутати від місцевої організації політичної партії 267; відсоток загальної кількості голосів виборців, які підтримали територіальні виборчі списки кандидатів у депутати від місцевої організації політичної партії (з точністю до сотих часток відсотка) 5,44%;
- Чернівецька обласна організація політичної партії "Громадський рух "Народний контроль": кількість виборців, які підтримали територіальні виборчі списки кандидатів у депутати від місцевої організації політичної партії 465; відсоток загальної кількості голосів виборців, які підтримали територіальні виборчі списки кандидатів у депутати від місцевої організації політичної партії (з точністю до сотих часток відсотка) 9,48%;
- Чернівецька обласна організація політичної партії "За майбутнє": кількість виборців, які підтримали територіальні виборчі списки кандидатів у депутати від місцевої організації політичної партії 403; відсоток загальної кількості голосів виборців, які підтримали територіальні виборчі списки кандидатів у депутати від місцевої організації політичної партії (з точністю до сотих часток відсотка) 8,22%;
- Чернівецька обласна організація політичної партії "Єдина альтернатива": кількість виборців, які підтримали територіальні виборчі списки кандидатів у депутати від місцевої організації політичної партії 454; відсоток загальної кількості голосів виборців, які підтримали територіальні виборчі списки кандидатів у депутати від місцевої організації політичної партії (з точністю до сотих часток відсотка) 9,26% (а.с. 24).
Згідно п.16 Протоколу загальна кількість голосів виборців, поданих на підтримку всіх територіальних виборчих списків місцевих організацій політичних партій, які мають право на участь у розподілі депутатських мандатів, у межах єдиного багатомандатного виборчого округу - 4505 (а.с. 24).
У відповідності до п.17 Протоколу кількість голосів виборців, необхідних для отримання одного депутатського мандата (виборча квота) 64 голоси (а.с. 25).
Пунктом 18 Протоколу зазначено, що кількість депутатських мандатів, отриманих кандидатами в депутати, включеними до кожного територіального виборчого списку кожної місцевої організації політичної партії, яка має право на участь у розподілі депутатських мандатів, визначена відповідно до ч.2. ст.258 ВК України
- Чернівецька обласна партійна організація Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина":
1. 4 ; 2. 1; 3. 1; 4. 0;
- Чернівецька територіальна організація Політичної партії "Європейська солідарність":
1. 3; 2. 0; 3. 0; 4. 0;
- Чернівецька обласна організація політичної партії "Слуга народу":
1. 2; 2. 1; 3. 1; 4. 1;
- Чернівецька обласна партійна організація Аграрної партії України:
1. 2; 2. 0; 3. 1; 4. 0;
- Чернівецька обласна організація Всеукраїнського об'єднання "Свобода":
1. 1; 2. 0; 3. 0; 4. 0;
- Чернівецька обласна організація політичної партії "Громадський рух "Народний контроль":
1. 1; 2. 0; 3. 1; 4. 1;
- Чернівецька обласна організація політичної партії "За майбутнє":
1. 0; 2. 2; 3. 0; 4. 0;
- Чернівецька обласна організація політичної партії "Єдина альтернатива":
1. 2; 2. 1; 3. 0; 4. 0. (а.с. 25-26).
Згідно пункту 22 Порядку депутатами в територіальних виборчих округах вибрано :
- ОСОБА_2 - Член ВО "Батьківщина", територіальний виборчий округ - 1, назва місцевої організації політичної партії, від якої обрано депутати Чернівецька обласна партійна організація Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина";
- ОСОБА_15 Член ВО "Батьківщина", територіальний виборчий округ - 1, назва місцевої організації політичної партії, від якої обрано депутати Чернівецька обласна партійна організація Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина";
- ОСОБА_16 Член ВО "Батьківщина", територіальний виборчий округ - 1, назва місцевої організації політичної партії, від якої обрано депутати Чернівецька обласна партійна організація Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина";
- ОСОБА_17 Член ВО "Батьківщина", територіальний виборчий округ - 2, назва місцевої організації політичної партії, від якої обрано депутати Чернівецька обласна партійна організація Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина";
- ОСОБА_18 Член ВО "Батьківщина", територіальний виборчий округ - 3, назва місцевої організації політичної партії, від якої обрано депутати Чернівецька обласна партійна організація Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина";
- ОСОБА_3 Безпартійна територіальний виборчий округ - 1, назва місцевої організації політичної партії, від якої обрано депутати Чернівецька територіальна організація Політичної партії "Європейська солідарність";
- ОСОБА_19 Безпартійна територіальний виборчий округ - 1, назва місцевої організації політичної партії, від якої обрано депутати Чернівецька територіальна організація Політичної партії "Європейська солідарність";
- ОСОБА_4 - Безпартійний територіальний виборчий округ - 1, назва місцевої організації політичної партії, від якої обрано депутати Чернівецька обласна організація політичної партії "Слуга народу";
- ОСОБА_20 Безпартійний територіальний виборчий округ - 3, назва місцевої організації політичної партії, від якої обрано депутати Чернівецька обласна організація політичної партії "Слуга народу";
- ОСОБА_5 Безпартійний територіальний виборчий округ - 3, назва місцевої організації політичної партії, від якої обрано депутати Чернівецька обласна організація політичної партії "Слуга народу";
- ОСОБА_21 Безпартійний територіальний виборчий округ - 4, назва місцевої організації політичної партії, від якої обрано депутати Чернівецька обласна організація політичної партії "Слуга народу";
- ОСОБА_22 Безпартійний територіальний виборчий округ - 3, назва місцевої організації політичної партії, від якої обрано депутати Чернівецька обласна партійна організація Аграрної партії України;
- ОСОБА_23 Безпартійний територіальний виборчий округ - 1, назва місцевої організації політичної партії, від якої обрано депутати Чернівецька обласна партійна організація Аграрної партії України;
- ОСОБА_6 Безпартійний територіальний виборчий округ - 1, назва місцевої організації політичної партії, від якої обрано депутати Чернівецька обласна організація політичної партії "Громадський рух "Народний контроль";
- ОСОБА_24 Безпартійна територіальний виборчий округ - 4, назва місцевої організації політичної партії, від якої обрано депутати Чернівецька обласна організація політичної партії "Громадський рух "Народний контроль";
- ОСОБА_25 Безпартійна територіальний виборчий округ - 2, назва місцевої організації політичної партії, від якої обрано депутати Чернівецька обласна організація політичної партії "За майбутнє";
- ОСОБА_26 Безпартійний територіальний виборчий округ - 1, назва місцевої організації політичної партії, від якої обрано депутати Чернівецька обласна організація політичної партії "Єдина альтернатива";
- ОСОБА_27 Безпартійний територіальний виборчий округ - 2, назва місцевої організації політичної партії, від якої обрано депутати Чернівецька обласна організація політичної партії "Єдина альтернатива"(а.с. 30-31).
Пунктом 23 Протоколу вказано кількість мандатів, які підлягають розподілу в єдиному багатомандатному виборчому окрузі, визначена відповідно до ч.1 ст. 260 ВК України - 18 (а.с.32).
Згідно п.25 Протоколу кількість депутатських мандатів, отриманих кандидатами в депутати, включеними до єдиного виборчого списку від кожної місцевої організації політичної партії, яка бере участь у розподілі мандатів:
- Чернівецька обласна партійна організація Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина": кількість депутатських мандатів, які гарантовано отримує місцева організація політичної партії - 1; кількість депутатських мандатів отриманих кандидатами в депутати, включеними до єдиного виборчого списку кандидатів у депутати 5;
- Чернівецька територіальна організація Політичної партії "Європейська солідарність": кількість депутатських мандатів, які гарантовано отримує місцева організація політичної партії - 1; кількість депутатських мандатів отриманих кандидатами в депутати, включеними до єдиного виборчого списку кандидатів у депутати 2;
- Чернівецька обласна організація політичної партії "Слуга народу": кількість депутатських мандатів, які гарантовано отримує місцева організація політичної партії - 1; кількість депутатських мандатів отриманих кандидатами в депутати, включеними до єдиного виборчого списку кандидатів у депутати 4;
- Чернівецька обласна партійна організація Аграрної партії України:кількість депутатських мандатів, які гарантовано отримує місцева організація політичної партії - 1; кількість депутатських мандатів отриманих кандидатами в депутати, включеними до єдиного виборчого списку кандидатів у депутати 2;
- Чернівецька обласна організація Всеукраїнського об'єднання "Свобода": кількість депутатських мандатів, які гарантовано отримує місцева організація політичної партії - 1; кількість депутатських мандатів отриманих кандидатами в депутати, включеними до єдиного виборчого списку кандидатів у депутати 0;
- Чернівецька обласна організація політичної партії "Громадський рух "Народний контроль": кількість депутатських мандатів, які гарантовано отримує місцева організація політичної партії - 1; кількість депутатських мандатів отриманих кандидатами в депутати, включеними до єдиного виборчого списку кандидатів у депутати 2;
- Чернівецька обласна організація політичної партії "За майбутнє": кількість депутатських мандатів, які гарантовано отримує місцева організація політичної партії - 1; кількість депутатських мандатів отриманих кандидатами в депутати, включеними до єдиного виборчого списку кандидатів у депутати 1;
- Чернівецька обласна організація політичної партії "Єдина альтернатива": кількість депутатських мандатів, які гарантовано отримує місцева організація політичної партії - 1; кількість депутатських мандатів отриманих кандидатами в депутати, включеними до єдиного виборчого списку кандидатів у депутати 2 (а.с. 32 - 33).
Згідно п. 26 Протоколу Депутатами в єдиному багатомандатному виборчому окрузі за єдиними виборчими списками місцевих організацій політичний партій обрано :
- ОСОБА_7 - Член "ВО Батьківщина" назва місцевої організації політичної партії, від якої обрано депутати Чернівецька обласна партійна організація Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина";
- ОСОБА_8 - безпартійний, назва місцевої організації політичної партії, від якої обрано депутати Чернівецька територіальна організація Політичної партії "Європейська солідарність";
- ОСОБА_9 безпартійний, назва місцевої організації політичної партії, від якої обрано депутати Чернівецька обласна організація політичної партії "Слуга народу";
- ОСОБА_10 безпартійна назва місцевої організації політичної партії, від якої обрано депутати Чернівецька обласна партійна організація Аграрної партії України;
- ОСОБА_11 безпартійний назва місцевої організації політичної партії, від якої обрано депутати Чернівецька обласна організація Всеукраїнського об'єднання "Свобода";
- ОСОБА_12 безпартійний, назва місцевої організації політичної партії, від якої обрано депутати Чернівецька обласна організація політичної партії "Громадський рух "Народний контроль";
- ОСОБА_13 безпартійний, назва місцевої організації політичної партії, від якої обрано депутати Чернівецька обласна організація політичної партії "За майбутнє";
- ОСОБА_14 безпартійний, назва місцевої організації політичної партії, від якої обрано депутати Чернівецька обласна організація політичної партії "Єдина альтернатива" (а.с. 34).
05.11.2020 року було оприлюднено результати виборів депутатів до Берегометської селищної ради в єдиному багатомандатному виборчому окрузі в друкованому виданні "Вижницькі обрії", номер газети 45 (8469) (а.с. 37-38).
Вважаючи дії відповідача протиправним, позивач просить скасувати протокол Берегометської селищної територіальної виборчої комісії Вижницького району "Про результати виборів депутатів Берегометської селищної ради в єдиному багатомандатному виборчому окрузі" та зобов'язати відповідача здійснити розрахунок та скласти новий протокол Берегометської селищної територіальної виборчої комісії Вижницького району "Про результати виборів депутатів Берегометської селищної ради в єдиному багатомандатному виборчому окрузі".
Надаючи оцінку вказаним правовідносинам суд зазначає наступне.
Положеннями частини другої статті 19 Конституції України обумовлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Гарантії права громадян на участь у виборах, регулює підготовку та проведення виборів Президента України, народних депутатів України, депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, сільських, селищних, міських, районних у містах рад, сільських, селищних, міських голів, відповідно до Конституції України визначає Виборчий кодекс України.
Відповідно до ст. 1 Виборчого кодексу України вибори в Україні є основною формою народного волевиявлення, способом безпосереднього здійснення влади Українським народом.
Вибори є вільними і відбуваються на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування.
Згідно ст. 2 вказаного Кодексу підготовка та проведення виборів регулюються Конституцією України, цим Кодексом, законами України "Про Центральну виборчу комісію", "Про Державний реєстр виборців", іншими законами України, а також прийнятими відповідно до них іншими актами законодавства та актами Центральної виборчої комісії.
Суд зазначає, що відповідно до ч. 1 ст. 20 Виборчого кодексу України, виборчий процес - це здійснення протягом встановленого цим Кодексом періоду часу суб'єктами, визначеними статтею 22 цього Кодексу, виборчих процедур, пов'язаних із підготовкою і проведенням відповідних виборів, встановленням та офіційним оголошенням (офіційним оприлюдненням) їх результатів.
Частиною другою ст. 21 Виборчого кодексу України виборчий процес кожних виборів, передбачених цим Кодексом, здійснюється на засадах:
1) гарантії реалізації виборчих прав громадян, визначених Конституцією України та цим Кодексом;
2) дотримання основних принципів виборчого права, визначених Конституцією України та цим Кодексом;
3) законності та заборони протиправного втручання будь-кого у виборчий процес;
4) політичного плюралізму та багатопартійності;
5) публічності і відкритості виборчого процесу, усіх його процедур з урахуванням обмежень, встановлених законом, належного інформування виборців та інших суб'єктів виборчого процесу;
6) свободи передвиборної агітації, рівного доступу всіх кандидатів і суб'єктів їх висування на відповідних виборах до засобів масової інформації незалежно від їх форми власності, крім засобів масової інформації, засновниками яких є партії (організації партій);
7) неупередженості органів виконавчої влади, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, закладів, установ і організацій, їх керівників, інших посадових і службових осіб до кандидатів, партій.
При цьому, суб'єктом виборчого процесу відповідних виборів, відповідно до ч. 1 ст. 22 Виборчого кодексу України є:
1) виборець, який має право голосу на відповідних виборах;
2) виборча комісія, уповноважена здійснювати підготовку і проведення відповідних виборів;
3) партія (організація партії), яка висунула кандидатів на відповідних виборах;
4) кандидат, зареєстрований для участі у відповідних виборах у порядку, встановленому цим Кодексом;
5) офіційний спостерігач від кандидата чи партії (організації партії) - суб'єкта відповідного виборчого процесу або від громадської організації, зареєстрований у порядку, встановленому цим Кодексом.
Дільничні виборчі комісії одночасно є суб'єктами усіх виборчих процесів, в організації і проведенні яких вони беруть участь (ч. 4 ст. 21 Виборчого кодексу України).
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 32 Виборчого кодексу України в Україні утворюються і діють передбачені цим Кодексом виборчі комісії як незалежні органи адміністрування виборчих процесів, які відповідно до своїх повноважень забезпечують здійснення визначених Конституцією України та цим Кодексом основних принципів виборчого права, засад виборчого процесу, реалізацію виборчих прав громадян України, підготовку та проведення виборів.
До виборчих комісій належать: 1) Центральна виборча комісія; 2) окружні виборчі комісії; 3) територіальні виборчі комісії; 4) дільничні виборчі комісії.
Згідно ч. 1 ст. 33 Виборчого кодексу України виборчі комісії є спеціальними колегіальними органами, уповноваженими організовувати підготовку та проведення виборів і забезпечувати реалізацію виборчих прав громадян України, додержання та однакове застосування виборчого законодавства.
Частиною четвертою ст. 33 Виборчого кодексу України передбачено, що територіальні виборчі комісії в межах повноважень, визначених цим Кодексом, забезпечують організацію підготовки та проведення місцевих виборів. Територіальні виборчі комісії є комісіями вищого рівня щодо всіх дільничних виборчих комісій з відповідних місцевих виборів.
Відповідно до ч. 2 ст. ст. 282 ВК України результати виборів до Верховної Ради Автономної Республіки Крим та місцевих рад публікуються у вигляді списку осіб, обраних депутатами відповідної ради, із зазначенням в алфавітному порядку прізвища, власного імені (усіх власних імен) та по батькові (за наявності), числа, місяця, року народження, відомостей про освіту, партійність, посаду, місце роботи (заняття), місце проживання, виборчий округ, у якому обраний депутат, кількість голосів виборців, поданих на його підтримку, та назви місцевої організації політичної партії, від якої обрано депутата (або позначки "Висунутий шляхом самовисування").
Судом встановлено, що 05.11.2020 р. в друкованому виданні "Вижницькі обрії", №45 (8469) оприлюднено результати виборів депутатів до Берегометської селищної ради в єдиному багатомандатному виборчому окрузі.
Згідно відомостей вказаних в п. 4 стор. 1 протоколу кількість виборців, включених до списків виборців на виборчих дільницях, складає 15 591 чоловік, а отже порядок проведення голосування та підрахунку голосів, визначення та оформлення результатів виборів відбувається у відповідності до ч. 2 ст. 192 ВК України.
У відповідності до ч. 2 ст. 192 ВК України, вибори депутатів міських, сільських, селищних рад (територіальних громад з кількістю виборців 10 тисяч і більше) проводяться за системою пропорційного представництва за відкритими виборчими списками місцевих організацій політичних партій (далі - виборчі списки) у територіальних виборчих округах, на які поділяється єдиний багатомандатний виборчий округ, що збігається з територією відповідно Автономної Республіки Крим, області, району, міста, району в місті, села, селища згідно з адміністративно-територіальним устроєм або територією міської, сільської, селищної територіальної громади.
За вимогами ч. 1, 3 ст. 197 ВК України загальний склад (кількість депутатів) селищної ради визначається відповідно до частини третьої цієї статті, залежно від кількості виборців, які належать до територіальних громад сіл, селищ, міст, і проживають там, а отже враховуючи зареєстровану кількість виборців, які належать до територіальних громад, сіл, селищ Берегометської селищної ради за п.п. 2 ч. 3 ст. 197 ВК України кількісний її склад дорівнюватиме 26 депутатам.
Відповідно до частини 3 статті 257 ВК України територіальна виборча комісія встановлює кількість голосів виборців, необхідних для отримання одного депутатського мандата (виборча квота). Виборча квота обчислюється як ціла частина результату ділення загальної кількості голосів, поданих на підтримку всіх територіальних виборчих списків організацій партій, які мають право на участь у розподілі депутатських мандатів, встановленої відповідно до частини другої цієї статті, (в даному випадку 4505 голосів) на кількість депутатських мандатів, встановлену шляхом віднімання від кількісного складу селищної ради (26 депутатських мандатів), сумарної кількості гарантованих для кожної партії мандатів відповідно до частини першої статті 260 цього Кодексу (8 партій по одному депутатському мандату - 8 мандатів). Таким чином виборча квота дорівнюватиме 4505 / (26-8) = 250 голосів, тобто умовна кількість виборців необхідна для отримання одного депутатського мандату.
Згідно із частиною 2 статті 258 ВК України для визначення кількості депутатських мандатів, отриманих територіальним виборчим списком кандидатів від організації партії, кількість голосів виборців, поданих у територіальному виборчому окрузі на підтримку відповідного територіального виборчого списку (пункт 9 частини першої статті 256 цього Кодексу), ділиться на виборчу квоту, визначену відповідно до частини третьої статті 257 цього Кодексу. Ціла частина отриманої частки становить кількість депутатських мандатів, що отримали кандидати у депутати, включені до відповідного територіального виборчого списку від цієї організації партії.
Згідно із частиною 2 статті 258 ВК України для визначення кількості депутатських мандатів, отриманих територіальним виборчим списком кандидатів від організації партії, кількість голосів виборців, поданих у територіальному виборчому окрузі на підтримку відповідного територіального виборчого списку (пункт 9 частини першої статті 256 цього Кодексу), ділиться на виборчу квоту, визначену відповідно до частини третьої статті 257 цього Кодексу. Ціла частина отриманої частки становить кількість депутатських мандатів, що отримали кандидати у депутати, включені до відповідного територіального виборчого списку від цієї організації партії.
За наведеною в п. 9 протоколу кількістю голосів виборців, які підтримали територіальні виборчі списки кандидатів у депутати від кожної місцевої організації політичної партії у кожному територіальному виборчому окрузі вбачається наступне:
- Чернівецька обласна партійна організація Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина":
1. 498 голосів; 2. 247 голосів; 3. 181 голос; 4. 130 голосів; - в загальному 1056 голосів;
- Чернівецька територіальна організація Політичної партії "Європейська солідарність":
1. 331 голос; 2. 55 голосів; 3. 62 голоси; 4. 75 голосів; - в загальному 523 голоси;
- Чернівецька обласна організація політичної партії "Слуга народу":
1. 331 голос; 2. 129 голосів; 3. 235 голосів; 4. 192 голоси; - в загальному 887 голосів;
- Чернівецька обласна партійна організація Аграрної партії України:
1. 226 голосів; 2. 44 голоси; 3. 143 голоси; 4. 37 голосів; - в загальному 450 голосів;
- Чернівецька обласна організація Всеукраїнського об'єднання "Свобода":
1. 122 голоси; 2. 36 голосів; 3. 84 голоси; 4. 25 голосів; - в загальному 267 голосів;
- Чернівецька регіональна організація політичної партії "Перемога Пальчевського":
1.58 голосів; 2. 5 голосів; 3. 11 голосів; 4. 26 голосів; - в загальному 100 голосів;
- Чернівецька регіональна організація Політичної партії "Опозиційна платформа - за життя":
1. 63 голоси; 2. 32 голоси; 3. 15 голосів; 4. 18 голосів; - в загальному 128 голосів;
- Чернівецька обласна організація політичної партії "Громадський рух "Народний контроль":
1. 220 голосів; 2. 49 голосів; 3. 94 голоси; 4. 102 голоси; - в загальному 465 голосів;
- Чернівецька обласна організація політичної партії "За майбутнє":
1. 88 голосів; 2. 201 голос; 3. 79 голосів; 4. 35 голосів; - в загальному 403 голоси;
- Чернівецька обласна організація політичної партії "Сила і честь":
1. 101 голос; 2. 21 голос; 3. 23 голоси; 4. 23 голоси; - в загальному 168 голосів;
- Чернівецька обласна організація політичної партії "Єдина альтернатива":
1. 170 голосів; 2. 166 голосів; 3. 79 голосів; 4. 39 голосів; - в загальному 454 голоси.
Для визначення 5-ти відсотків від загальної кількості голосів виборців, які враховані при голосуванні слід 4901 голос / 100 Х 5 = 245.05 голосів виборців, які складають 5% "бар'єр".
На підставі ч. 3 ст. 256 ВК України з наведених підрахунків голосів такі організації партій, як Чернівецька обласна організація політичної партії "Сила і честь", Чернівецька регіональна організація Політичної партії "Опозиційна платформа - за життя", Чернівецька регіональна організація політичної партії "Перемога Пальчевського" із загальною кількістю голосів виборців 396 не подолали 5% "бар'єр" і не мають права на участь у розподілі депутатських мандатів, інші 8 організацій партій подолали 5% "бар'єр" із загальною кількістю голосів виборців 4505 мають право на участь у розподілі депутатських мандатів.
Вказані розрахунки відповідають відомостям зазначеним в п. 16 протоколу.
При цьому в п. 17 протоколу кількість голосів виборців, необхідних для отримання одного депутатського мандату (виборча квота) в порушення частини 3 статті 257 ВК України зазначається в розмірі 64 голоси, а не 250 голосів, згідно наведених вище розрахунків і законодавчого обгрунтування.
При цьому відповідачем ігноруються положення Додатку до постанови ЦВК від 23.10.2020 року №419 "Роз'яснення щодо встановлення результатів виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, районної у місті ради, а також міської, сільської, селищної ради (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше)", - за якими виборча квота (А) обчислюється як ціла частина результату ділення загальної кількості голосів виборців, поданих на підтримку всіх територіальних виборчих списків організацій партій, які мають право на участь у розподілі депутатських мандатів (отримали 5 (п'ять) і більше відсотків загальної кількості голосів виборців, які підтримали територіальні виборчі списки кандидатів у депутати від усіх організацій партій) (пункт 16 протоколу) (Б), на кількість депутатських мандатів, установлену шляхом віднімання від кількісного складу Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, районної у місті ради, а також міської, сільської, селищної ради (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше) (В) сумарної кількості гарантованих для кожної організації партії мандатів відповідно до частини першої статті 260 Кодексу (Г) (дорівнює сумарній кількості організації партій, які мають право на участь у розподілі депутатських мандатів, що визначається за пунктом 15 протоколу):
А = __Б___
(В-Г)
Обчислена виборча квота прописом та цифрами вноситься до пункту 17 відповідного протоколу і складає 4505 голосів / (26 (загальна кількість мандатів) - 8 (гарантована кількість мандатів) = 250 голосів - виборча квота.
В подальшому за ч. 2 ст. 258 ВК України для визначення кількості депутатських мандатів, отриманих територіальним виборчим списком кандидатів від організації партії, кількість голосів виборців, поданих у територіальному виборчому окрузі на підтримку відповідного територіального виборчого списку (пункт 9 частини першої статті 256 цього Кодексу), ділиться на виборчу квоту, визначену відповідності до ч. 3 статті 257 цього Кодексу. Ціла частина отриманої частки становить кількість депутатських мандатів, що отримали кандидати у депутати, включені до відповідного територіального виборчого списку від цієї організації партії.
З огляду на викладене розраховується ціла частина отриманої частки депутатських мандатів по організаціях партій, які мають право на участь у розподілі депутатських мандатів, що відображається в п. 18 протоколу, зміст якого мав би бути наступний, на відміну від фактичного змісту:
- Чернівецька обласна партійна організація Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина": 1. 1 голос, по інших виборчих округах 0 голосів;
- Чернівецька територіальна організація Політичної партії "Європейська солідарність": 1. 1 голос, по інших виборчих округах 0 голосів;
- Чернівецька обласна організація політичної партії "Слуга народу": 1. 1 голос, по інших виборчих округах 0 голосів;
- Чернівецька обласна партійна організація Аграрної партії України: по всіх виборчих округах 0 голосів;
- Чернівецька обласна організація Всеукраїнського об'єднання "Свобода": по всіх виборчих округах 0 голосів;
- Чернівецька обласна організація політичної партії "Громадський рух "Народний контроль":
по всіх виборчих округах 0 голосів;
- Чернівецька обласна організація політичної партії "За майбутнє": по всіх виборчих округах 0 голосів;
- Чернівецька обласна організація політичної партії "Єдина альтернатива": по всіх виборчих округах 0 голосів.
Тобто, обраними за такою системою є 3 депутати від трьох організацій партій, а інші десяткові не цілі залишки ділення кількості голосів по виборчим округам на виборчу квоту сумуються по кожній із організацій партій для подальшого визначення кількості мандатів.
З огляду на викладене відомості зазначені в п. 19 протоколу "сумарна кількість депутатських мандатів, розподілених у кожному територіальному виборчому окрузі, визначена відповідно до частини четвертої статті 258 Кодексу" повинно виглядати наступним чином:
1 виборчий округ - 3 депутатські мандати, по інших виборчих округах - 0 депутатських мандатів.
Згідно п. 9 Додатку до постанови ЦВК від 23.10.2020 року №419 "Роз'яснення щодо встановлення результатів виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, районної у місті ради, а також міської, сільської, селищної ради (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше)", - територіальна виборча комісія встановлює кількість голосів виборців, поданих на підтримку територіального виборчого списку відповідної організації партії, які залишилися невикористаними під час розподілу мандатів депутатів у цьому територіальному виборчому окрузі (далі - кількість невикористаних голосів виборців, поданих у територіальному виборчому окрузі), шляхом віднімання від кількості голосів виборців, поданих на підтримку відповідного територіального виборчого списку організації партії (пункт 9 протоколу), добутку виборчої квоти (пункт 17 протоколу) на кількість депутатських мандатів, отриманих кандидатами в депутати, включеними до відповідного територіального виборчого списку від цієї організації партії (пункт 18 протоколу). Такі відомості прописом і цифрами вносяться до пункту 20 відповідного протоколу.
Аналізуючи зміст п.20 протоколу "кількість невикористаних голосів виборців, поданих у кожному територіальному виборчому окрузі на підтримку виборчого списку кожної місцевої організації політичної партії, яка має право на участь у розподілі депутатських мандатів, визначена відповідно до частини третьої статті 258 Кодексу" та порядком розрахунків, наведених вище вбачається помилковість наведених в протоколі відомостей, які підлягають перерахунку із повторним внесенням в даний пункт протоколу.
У відповідності до положень п. 10 Додатку, - територіальна виборча комісія визначає черговість кандидатів у депутати в кожному територіальному виборчому списку кожної організації партії з урахуванням результатів голосування виборців у відповідному територіальному виборчому окрузі, у порядку, встановленому частиною другою статті 259 Кодексу. Кандидати в депутати, які отримали кількість голосів виборців, яка дорівнює або перевищує 25 відсотків розміру виборчої квоти (пункт 17 протоколу), в даному випадку 250 Х 25% = 62.5, розміщуються на початку територіального виборчого списку відповідної організації партії у порядку зменшення кількості голосів виборців, які підтримали відповідного кандидата в депутати. При рівній кількості голосів кандидати в депутати розміщуються у черговості, визначеній організацією партії під час висування кандидатів. Після кандидатів у депутати, які отримали кількість голосів виборців, що дорівнює або перевищує 25 відсотків розміру виборчої квоти, у територіальному виборчому списку організації партії розміщуються інші кандидати в черговості, визначеній організацією партії під час висування кандидатів.
Тобто в даному випадку, відповідачем зроблено неправильні розрахунки, які в свою чергу вплинули на обрання депутатів в територіальних виборчих округах.
Суд зазначає, що порушене право буде відновлено саме визнанням протиправних дій Берегометської селищної територіальної виборчої комісії Вижницького району Чернівецької області в частині внесення в протокол Берегометської селищної територіальної виборчої комісії Вижницького району Чернівецької області "Про результати виборів депутатів Берегемотської селищної ради в єдиному багатомандатному виборчому окрузі" від 02.11.2020 р. неправдивих відомостей та скасування вказаного протоколу.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що належним захистом порушено права позивача є зобов'язання Берегометської селищної територіальної виборчої комісії Вижницького району Чернівецької області здійснити розрахунок та скласти новий протокол "Про результати виборів депутатів Берегометської селищної ради в єдиному багатомандатному виборчому окрузі" від 02.11.2020 р. із врахуванням вимог ст. 257-260 ВК України та додатку до постанови ЦВК від 23.10.2020 р. №419 "Роз'яснення щодо встановлених результатів виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, районної у місті ради, а також сільської, селищної ради (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше)"
Стосовно вимоги позивача про зобов'язання Берегометської селищної територіальної виборчої комісії Вижницького району Чернівецької області, зазначити в пункті 22 відомості про ОСОБА_1 у відповідності до ч. 7 ст. 260 ВК України, суд зазначає наступне.
Суд зазначає, що спеціальним законом щодо підготовки призначення та проведення місцевих виборів є Виборчий кодекс України, отже, у разі встановлення порушень вимог цього кодексу, дії щодо включення депутатів входить до дискреційних повноважень дільничної та територіальної виборчих комісій, та не відноситься до повноважень суду.
У зв'язку з наведеним, суд відмовляє позивачу в частині зазначення в пункті 22 протоколу "Про результати виборів депутатів Берегометської селищної ради в єдиному багатомандатному виборчому окрузі" відомості про ОСОБА_1 у відповідності до ч. 7 ст. 260 ВК України.
Статтею 90 КАС України передбачено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Надаючи оцінку кожному окремому специфічному доводу всіх учасників справи, що мають значення для правильного вирішення адміністративної справи, суд застосовує позицію ЄСПЛ (в аспекті оцінки аргументів учасників справи у касаційному провадженні), сформовану в п. 58 рішення у справі "Серявін та інші проти України" (№ 4909/04): згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов'язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов'язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов'язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі "Руїс Торіха проти Іспанії" (Ruiz Torija v. Spain) N 303-A, пункт 29).
Наведена позиція ЄСПЛ також застосовується у практиці Верховним Судом, що, як приклад, відображено у постанові від 28.08.2018 по справі № 802/2236/17-а.
Згідно з ч. 1 ст. 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Суд звертає увагу на те, що відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
В силу ч. 1 ст. 72 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування (ч. 1 ст. 73 КАС України).
Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування (ч. 2 ст. 74 КАС України).
Згідно ст. 76 КАС України, достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Беручи до уваги вищенаведене в сукупності, проаналізувавши матеріали справи та надані сторонами докази, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають частковому задоволенню.
Стосовно розподілу судових витрат.
Відповідно до частини третьої статті 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору.
Частиною дев'ятою статті 273 КАС України передбачено, що суд приймає позовну заяву щодо рішення, дії чи бездіяльності виборчої комісії, комісії з референдуму або члена відповідної комісії до розгляду незалежно від сплати судового збору. У разі несплати судового збору на момент вирішення справи суд одночасно вирішує питання про стягнення судового збору відповідно до правил розподілу судових витрат, встановлених цим Кодексом.
Частиною першою статті 4 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" (далі - Закон № 3674) встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 4 Закону України "Про судовий збір" визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано, зокрема, фізичною особою - 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Станом на 01 січня 2020 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 2102,00 грн. Тобто, за одну вимогу немайнового характеру фізична особа має сплатити судовий збір у розмірі 840,80 грн.
Подана позивачем позовна заява містить вимоги немайнового характеру, пов'язані між собою підставою виникнення, а тому, розмір судового збору за подачу позовної заяви у даній справі повинен становити 840,80 грн.
Оскільки суд за результатами розгляду справи дійшов висновку про задоволення позовних вимог частково, а під час подання даного позову, не було сплачено судовий збір в сумі 840,80 грн, а тому суд вважає за необхідне присудити в дохід Державного бюджету України судові витрати по сплаті судового збору з позивача та з відповідача, зокрема по 420,40 грн. з кожного.
Керуючись статтями 241 - 246, 250, 273 Кодексу адміністративного судочинства України,
1. Адміністративний позов задовольнити частково.
2. Визнати протиправними дії Берегометської селищної територіальної виборчої комісії Вижницького району Чернівецької області в частині внесення в протокол Берегометської селищної територіальної виборчої комісії Вижницького району Чернівецької області "Про результати виборів депутатів Берегемотської селищної ради в єдиному багатомандатному виборчому окрузі" від 02.11.2020 р. неправдивих відомостей та скасувати вказаний протокол.
3. Зобов'язати Берегометську селищну територіальну виборчу комісію Вижницького району Чернівецької області здійснити розрахунок та скласти новий протокол "Про результати виборів депутатів Берегометської селищної ради в єдиному багатомандатному виборчому окрузі" від 02.11.2020 р. із врахуванням вимог ст. 257-260 ВК України та додатку до постанови ЦВК від 23.10.2020 р. №419 "Роз'яснення щодо встановлених результатів виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласної, районної, районної у місті ради, а також сільської, селищної ради (територіальної громади з кількістю виборців 10 тисяч і більше)".
4. В задоволенні інших позовних вимог відмовити.
5. Стягнути з кандидата на посаду депутата Берегометської селищної ради ОСОБА_1 на користь Державного бюджету України (отримувач коштів Чернівецьке УК/м.Чернiвцi/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37978173, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача UA828999980313191206084024002, код класифікації доходів бюджету 22030101) судовий збір у сумі 420,40 гривень.
6. Стягнути Берегометської селищної територіальної виборчої комісії Вижницького району Чернівецької області на користь Державного бюджету України (отримувач коштів Чернівецьке УК/м.Чернiвцi/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37978173, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) 899998, рахунок отримувача UA828999980313191206084024002, код класифікації доходів бюджету 22030101) судовий збір у сумі 420,40 гривень.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 278 Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга на рішення суду до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи подається до Сьомого апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом двох днів з дня його проголошення (підписання).
Повне найменування учасників процесу:
Позивач - Кандидат на посаду депутата Берегометської селищної ради ОСОБА_1 (с. Лукавці, Вижницький район, Чернівецька область,59232, РНОКПП НОМЕР_1 )
Відповідач - Берегометська селищна територіальна виборча комісія Вижницького району Чернівецької області (вул. Центральна, 129, смт. Берегомет, Вижницький район, Чернівецька область, 59233, Код ЄДРПОУ 43777226)
Суддя І.В. Маренич