про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі
09 листопада 2020 року Справа № 480/7556/20
Сумський окружний адміністративний суд у складі судді Гелети С.М., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради, третя особа - Міністерство соціальної політики України про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії,
04.11.2020 позивач звернувся до суду з позовною заявою до Департамент соціального захисту населення Сумської міської ради, в якій просить:
- визнати протиправною бездіяльність Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради в частині недоплати щорічної разової грошової допомоги до 05 травня 2020 року як учаснику бойових дій в розмірі 5 мінімальних пенсій за віком;
- зобов'язати Департамент соціального захисту населення Сумської міської ради нарахувати та виплатити недоплачену щорічну разову грошову допомогу до 05 травня за 2020 рік як учаснику бойових дій у розмірі 5 мінімальних пенсій за віком з урахуванням попередньо виплачених сум такої допомоги.
Позовна заява відповідає вимогам статей 160, 161 КАС України, підлягає розгляду за правилами адміністративного судочинства, підсудна Сумському окружному адміністративному суду, підстави для залишення її без руху, повернення або відмови у відкритті провадження відсутні.
В силу п. 3 ч. 6 ст. 12, п. 2 ч. 1 ст. 263 КАС України вказана справа є справою незначної складності та підлягає розгляду в порядку спрощеного провадження без виклику сторін.
У позовній заяві ОСОБА_1 також зазначив в якості третьої особи Міністерство соціальної політики України. Однак суд відмовляє в залученні вказаної особи з огляду на наступне.
Відповідно до ч. 2 ст. 49 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.
При цьому ОСОБА_1 не зазначив та не обґрунтував того, яким чином рішення суду по даній справі вплине/може вплинути на права та обов'язки Міністерства соціальної політики України. Як вбачається із позовної заяви та доданих до неї документів, спірні правовідносини виникли між позивачем та Департаментом соціального захисту населення Сумської міської ради.
Таким чином, на момент відкриття провадження необхідність залучення Міністерства соціальної політики України в якості третьої особи позивачем не доведена та відповідно, суд відмовляє в залученні вказаного учасника в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору.
Керуючись ст.ст. 171, 257, 260, 262, 263 КАС України, суд,
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі № 480/7556/20 за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Департаменту соціального захисту населення Сумської міської ради (40035, м. Суми, вул. Харківська, 35) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії.
У залученні до участі у справі в якості третьої особи Міністерства соціальної політики України - відмовити.
2. Розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.
3. Встановити відповідачу 15-денний строк з дня вручення йому копії ухвали про відкриття провадження у справі для подання у порядку, встановленому ст. ст. 162-167, 261 КАС України, відзиву на позов та доказів, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача.
Попередити відповідача, що згідно з ч. 6 ст. 162 КАС України у разі неподання відзиву на позов у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішить справу за наявними матеріалами.
4. Роз'яснити сторонам, що інформацію по справі, що розглядається, можна отримати в мережі Інтернет на офіційному веб-порталі судової влади України на веб-сторінці http://court.gov.ua/fair/sud1870/.
5. Копію ухвали про відкриття провадження у справі надіслати сторонам.
6. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя С.М. Гелета