Рішення від 09.11.2020 по справі 360/3433/20

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ

Іменем України

09 листопада 2020 рокуСєвєродонецькСправа № 360/3433/20

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Петросян К.Є., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Старобільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

15.09.2020 до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі позивач) до Старобільського об'єднаного управління Пенсійного фону України Луганської області (далі Старобільське ОУПФУ Луганської області або відповідач), відповідно до якої позивач, з урахуванням уточнення, просить суд:

- визнати протиправним та скасувати рішення Старобільського ОУПФУ Луганської області від 23.07.2020 щодо відмови у призначенні дострокової пенсії за віком ОСОБА_1 , як учаснику бойових дій;

- зобов'язати Старобільське ОУПФУ Луганської області призначити ОСОБА_1 дострокову пенсію за віком, як учаснику бойових дій, та нарахувати суми пенсії з дати звернення 09.06.2020.

В обґрунтування пред'явленого позову зазначено, що позивач є військовозобов'язаним у званні старшого лейтенанта запасу, в даний час знаходиться у мобілізаційному резерві на обліку в Старобільсько-Новопсковському об'єднаному районному військовому комісаріаті. У лютому 2017 року позивачем були подані документи для проходження військової служби за контрактом у Збройних Силах України, але у зв'язку з віковим обмеженням ОСОБА_1 було відмовлено в цьому Міністерством оборони України. У той же час, 25.09.2017 позивача було зараховано на посаду провідного спеціаліста командування, службовця (працівника) Збройних Сил України у Білокуракинсько-Троїцькому об'єднаному військовому комісаріаті для виконання завдань за призначенням де він працює по теперішній час.

Наказом від 21.12.2017 № 119/дск Першого заступника керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України (керівника Антитерористичної операції) ОСОБА_1 було залучено до складу сил, які безпосередньо беруть участь в Антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей.

Відповідно до підпункту 1.1.1.8 наказу від 12.03.2018 № 71/дск Першого заступника керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України (керівника Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей) зазначено про прибуття ОСОБА_1 з 25.09.2017 до складу сил та засобів, які залучаються та беруть безпосередню участь в антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей, забезпеченні її проведення, з метою виконання службових бойових) завдань.

Рішенням комісії Міністерства оборони України, протокол від 22.05.2020 № 7, позивачу надано статус учасника бойових дій відповідно до пункту 19 частини першої статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» в порядку, установленому постановою кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 413 «Про затвердження Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення».

09.06.2020 позивач звернувся із заявою до Старобільського ОУПФУ Луганської області про призначення дострокової пенсії за віком, як учаснику бойових дій відповідно до пункту 4 частини першої статті 115 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та надав усі необхідні документи.

06.08.2020 позивач отримав лист відповідача від 03.08.2020 за № 1240-31-8/2291 та рішення від 23.07.2020 про відмову у призначенні пенсії, як учаснику бойових дій з підстав того, що право на пенсію працівникам Збройних Сил України чиним законодавством не передбачено. В своєму рішенні відповідач посилається на те, що в наданій позивачем довідці про безпосередню участь в антитерористичній операції на території Донецької та Луганської областей, забезпеченні її проведення відсутнє військове (спеціальне) звання, не зазначено категорію, до якої віднесено заявника «військовослужбовця», «військовозобов'язаного» чи «резервіста».

Позивачем було отримано в Старобільсько-Новопсковському об'єднаному районному військовому комісаріаті було отримано довідку від 27.08.2020 № 1687 про те, що ОСОБА_1 знаходиться на військовому обліку як військовозобов'язаний, старший лейтенант запасу та знаходиться у резерві на призов у разі оголошення мобілізації, тобто є особою, на яку розповсюджується дія пункту 4 частини першої статті 115 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», яку пред'явлено у подальшому під час особистого прийому заступнику начальника Старобільського ОУПФУ Луганської області. Однак, 02.09.2020 позивач отримав усну відповідь у телефонній розмові із посадовою особою відповідача про те, що вказані відомості не будуть враховані відповідачем, оскільки вони повинні бути відображені у довідці про надання статусу учасника бойових дій.

Позивач вважає рішення відповідача необґрунтованим та таким, що не відповідає чинному законодавству.

Ухвалою суду від 16.09.2020 позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху.

Ухвалою від 15.10.2020 прийнято позовну заяву до розгляду після усунення її недоліків та відкрито провадження у справі, розгляд справи визначено за правилами спрощеного позовного провадження буз повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Відповідачем через канцелярію суду 02.11.2020 через канцелярію суду надано відзив на позовну заяву, відповідно до якого відповідач заперечує проти задоволення позовних вимог ОСОБА_1 з таких підстав (а.с. 63-67).

До управління 09.06.2020 надійшла заява ОСОБА_1 щодо призначення пенсії за віком, як учаснику бойових дій згідно пункту 4 частини першої статті 115 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». До заяви були додані наступні документи: паспорт; ідентифікаційний номер; довідка про безпосередню участь в антитерористичній операції № 1016 від 09.06.2020; трудова книжка; військовий квиток серії НОМЕР_1 від 09.02.1989; посвідчення учасника бойових дій серії НОМЕР_2 від 01.06.2020; довідка про роботу в Старобільській митниці ДМСУ № 7.15-12/67-77 від 16.06.2020; витяг із наказу першого заступника керівника Антитерористичного центру при СБУ України № 119/дск від 21.12.2017; витяг із наказу першого заступника керівника Антитерористичного центру при СБУ України № 71/дск від 12.03.2018; архівна довідка галузевого державного архіву Міністерства оборони України № 179/1/18324 від 26.12.2018.

З трудової книжки позивача серії НОМЕР_3 від 01.08.1985 року заповнення та довідки Білокуракинсько-Троїцького об'єднаного районного військового комісаріату Луганської області № 1942 від 08.09.2020 встановлено, що ОСОБА_1 працює в Білокуракинсько-Троїцькому об'єднаному районному військовому комісаріаті з 25.09.2017 в якості провідного спеціаліста командування та йому призначено 6 ранг державної служби.

В довідці про безпосередню участь особи в антитерористичній операції від 09.06.2020 № 1016, наданій Білокуракинсько-Троїцьким об'єднаним районним військовим комісаріатом Луганської області відсутнє військове (спеціальне) звання, тобто не зазначено категорію, до якої заявника віднесено - «військовослужбовця», «військовозобов'язаного» чи «резервіста».

Згідно архівної довідки від 26.12.2018 № 179/1/18324, виданої Галузевим Державним архівом Міністерства оборони України зазначено, що ОСОБА_1 є працівником збройних сил України, якому надано статус учасника бойових дій.

Враховуючи наведене, на думку відповідача, право на призначення дострокової пенсії за віком відповідно до пункту 4 частини першої статті 115 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» ОСОБА_1 не має, оскільки є працівником Збройних Сил України.

У зв'язку із цим 23.07.2020 відповідачем винесено рішення про відмову ОСОБА_1 в призначенні пенсії за віком, як учаснику бойових дій відповідно до пункту 4 частини першої статті 115 Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-76, 90 Кодексу адміністративного судочинства України, суд встановив таке.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_4 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) звернувся до Старобільського ОУПФУ Луганської області із заявою від 09 червня 2020 року, зареєстрованою за № 1555, про призначення пенсії за віком, додавши до неї зазначені в розписці-повідомленні документи, а саме: паспорт; ідентифікаційний номер; довідка про безпосередню участь в антитерористичній операції № 1016 від 09.06.2020; трудова книжка; військовий квиток серії НОМЕР_1 від 09.02.1989; посвідчення учасника бойових дій серії НОМЕР_2 від 01.06.2020; довідка про роботу в Старобільській митниці ДМСУ № 7.15-12/67-77 від 16.06.2020; витяг із наказу першого заступника керівника Антитерористичного центру при СБУ України № 119/дск від 21.12.2017; витяг із наказу першого заступника керівника Антитерористичного центру при СБУ України № 71/дск від 12.03.2018; архівна довідка галузевого державного архіву Міністерства оборони України № 179/1/18324 від 26.12.2018 (а.с. 77-78).

Згідно з інформацією, що міститься в ІКІС ПФУ: Підсистема призначення та виплати пенсії, страховий стаж ОСОБА_1 для розрахунку права на пенсію за віком складає 34 роки 2 місяці 2 дні (а.с.71).

Рішенням відповідача від 23.07.2020 відмовлено ОСОБА_1 в призначенні пенсії за віком, як учаснику бойових дій, відповідно до пункту 4 частини першої статті 115 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», оскільки ОСОБА_1 є працівником Збройних Сил України (а.с.84-85).

Згідно з витягом з протоколу засідання комісії Міністерства оборони України з питань розгляду матеріалів, пов'язаних із визначенням учасників бойових дій та спірних питань щодо зарахування до вислуги років окремих періодів військової служби від 08.05.2020 № 7 вбачається, що комісія ухвалила у відповідності до пункту 19 статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» працівнику Збройних Сил України ОСОБА_1 , який захищав незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брав безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, надати статус учасника бойових дій (а.с. 21).

01 червня 2020 року Луганським обласним військовим комісаріатом ОСОБА_1 видано посвідчення учасника бойових дій серії НОМЕР_2 (а.с. 22).

З довідки військового комісара ІНФОРМАЦІЯ_2 від 08.09.2020 № 1942 та трудової книжки позивача серії НОМЕР_3 від 01.08.1985 року заповнення вбачається, що службовець (працівник) ОСОБА_1 працює в Білокуракинсько-Троїцькому об'єднаному районному військовому комісаріаті з 25.09.2017 по теперішній час на посаді провідного спеціаліста командування та йому призначено 6 ранг державної служби (а.с. 14, 87-94).

Згідно архівної довідки від 26.12.2018 № 179/1/18324, виданої Галузевим Державним архівом Міністерства оборони України, працівник Збройних Сил України Череватий О.П., провідний спеціаліст командування Білокуракинсько-Троїцького об'єднаного районного військового комісаріату Луганської області, з 13.12.2017 залучався до проведення антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях з підпорядкуванням керівнику Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей на підставі наказу першого заступника керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України (керівника Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей) від 21.12.2017 № 119/дск (а.с. 15, 19).

Крім того, довідкою про безпосередню участь особи в антитерористичній операції від 09.06.2020 № 1016, наданій Білокуракинсько-Троїцьким об'єднаним районним військовим комісаріатом Луганської області також підтверджено, що в період з 22.09.2017 по 30.04.2018 працівник Збройних Сил України ОСОБА_1 безпосередньо брав участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в районі/районах проведення антитерористичної операції: смт.Білокуракине (Луганська область), м.Сєвєродонецьк (Луганська область) на підставі наказу першого заступника керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України (по стройовій частині) від 12.03.2018 № 71/дск (а.с. 16-18, 20).

Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам (фактам), якими обґрунтовано вимоги і заперечення учасників справи, суд виходить з такого.

Закон України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058-IV) визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.

Пенсійне забезпечення окремих категорій громадян врегульоване статтею 115 Закону № 1058-IV.

Згідно з пунктом 4 частини першої статті 115 Закону № 1058-IV право на призначення дострокової пенсії за віком мають військовослужбовці, особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейські, які брали участь у бойових діях, в антитерористичній операції в районах її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях в районах їх здійснення, а також ті, яким встановлено інвалідність внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих під час захисту Батьківщини або під час виконання інших обов'язків військової служби (службових обов'язків), або внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, виконанням інтернаціонального обов'язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях в районах їх здійснення, дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейських, які померли (загинули) у період проходження військової служби (виконання службових обов'язків) чи після звільнення із служби, але внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих під час виконання обов'язків військової служби (службових обов'язків), захворювання, пов'язаного з перебуванням на фронті, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи, виконанням інтернаціонального обов'язку чи безпосередньою участю в антитерористичній операції в районах її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях в районах їх здійснення, особи, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пунктів 20 і 21 статті 6, особи з інвалідністю внаслідок війни відповідно до пунктів 12 та 13 статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», особи з числа резервістів і військовозобов'язаних, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пункту 19 статті 6, особи з інвалідністю внаслідок війни відповідно до пункту 11 статті 7 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», дружини (чоловіки), якщо вони не взяли повторний шлюб, і батьки, яким надано статус особи, на яку поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», відповідно до абзаців шостого і сьомого пункту 1 статті 10 зазначеного Закону, а також абзацу восьмого пункту 1 статті 10 зазначеного Закону з числа членів сімей резервістів і військовозобов'язаних, - після досягнення чоловіками 55 років, жінками - 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків і не менше 20 років у жінок.

Аналіз пункту 4 частини першої статті 115 Закону № 1058-IV дає підстави для висновку про те, що правом на дострокове призначення пенсії за визначених умов, наділені не всі особи зі статусом учасника бойових дій, а тільки ті особи, які відносяться до числа резервістів і військовозобов'язаних, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пункту 19 статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», та особи, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пунктів 20 і 21 статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

Абзацом першим пункту 19 частини першої статті 6 Закону України від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (в редакції, яка діяла до 25 липня 2018 року) передбачено, що учасниками бойових дій визнаються військовослужбовці (резервісти, військовозобов'язані) та працівники Збройних Сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, військовослужбовці військових прокуратур, особи рядового та начальницького складу підрозділів оперативного забезпечення зон проведення антитерористичної операції центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, поліцейські, особи рядового, начальницького складу, військовослужбовці, працівники Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної пенітенціарної служби України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів.

Законом України від 22 травня 2018 року № 2443-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціального захисту постраждалих учасників Революції Гідності та деяких інших осіб», який набрав чинності 25 липня 2018 року, у Законі України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 45, ст. 425 із наступними змінами) в абзаці першому пункту 19 статті 6 слова «та працівники» і «працівники» виключено.

Таким чином, статус учасника бойових дій до 25 липня 2018 року надавався не тільки військовослужбовцям (резервістам, військовозобов'язаним), але й іншим особам, які не проходили військову службу, однак захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, перебуваючи безпосередньо в районах антитерористичної операції у період її проведення, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів (працівникам Міністерства внутрішніх справ України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Державної служби України з надзвичайних ситуацій, Державної пенітенціарної служби України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань).

Частиною дев'ятою статті 1 Закону України від 25 березня 1992 року № 2232-XII «Про військовий обов'язок і військову службу» закріплено, що серед іншого щодо військового обов'язку громадяни України поділяються на такі категорії:

військовослужбовці - особи, які проходять військову службу;

військовозобов'язані - особи, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави;

резервісти - особи, які проходять службу у військовому резерві Збройних Сил України, інших військових формувань і призначені для їх комплектування у мирний та воєнний час.

Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 визнаний учасником бойових відповідно до пункту 19 статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» як працівник Збройних Сил України, а не як військовослужбовець (резервіст, військовозобов'язаний).

Оскільки у межах спірних правовідносин позивач не відноситься до осіб з числа резервістів і військовозобов'язаних, яким надано статус учасника бойових дій відповідно до пункту 19 статті 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», у нього відсутнє право на дострокове призначення пенсії за віком на підставі пункту 4 частини першої статті 115 Закону № 1058-IV.

Відповідно до частини першої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача (частина друга статті 77 КАС України).

Разом з тим, обов'язок відповідача суб'єкта владних повноважень щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності жодним чином не нівелює обов'язку позивача довести суду ті обставини, на яких ґрунтуються його вимоги.

Отже, рішення Старобільського ОУПФУ Луганської області від 23.07.2020 б/н про відмову ОСОБА_1 в призначенні пенсії за віком як учаснику бойових дій відповідно до пункту 4 частини першої статті 115 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» є законним та таким, що у повній мірі відповідає критеріям, визначеним частиною другою статті 2 КАС України, дотримання яких перевіряє адміністративний суд у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень.

Оскільки вимога про зобов'язання Старобільське ОУПФУ Луганської області призначити ОСОБА_1 пенсію за віком, як учаснику бойових дій та нарахувати суми пенсії з 09.06.2020 є похідною позовною вимогою, задоволення якої залежить від задоволення іншої позовної вимоги (основної вимоги) про визнання протиправним та скасування рішення відповідача від 23.07.2020 б/н, у її задоволенні слід також відмовити.

За встановлених в цій справі обставин та з урахуванням правового регулювання спірних правовідносин суд дійшов висновку, що позовні вимоги необґрунтовані і у задоволенні позову слід відмовити повністю.

Сторонами суду не наведено інших специфічних, доречних та важливих аргументів, які суд зобов'язаний оцінити, виконуючи свої зобов'язання щодо пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Питання про розподіл судових витрат відповідно до вимог статті 139 КАС України судом не вирішується, оскільки позивач у межах спірних правовідносин згідно з пунктом 13 частини першої статті 5 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VІ «Про судовий збір» від сплати судового збору звільнений.

Керуючись статтями 2, 8, 9, 19, 20, 32, 72, 77, 90, 94, 132, 139, 241-246, 250, 255, 262, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 до Старобільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Луганської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 295 КАС України, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Суддя К.Є. Петросян