Ухвала від 09.11.2020 по справі 160/11708/20

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ

09 листопада 2020 року Справа № 160/11708/20 ЗП/280/81/20 м.Запоріжжя

Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Бойченко Ю.П., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Кабінету Міністрів України (вул. Грушевського, буд. 12/2, м. Київ, 01008), Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства (вул. Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008), Національної поліції України (вул. Богомольця, буд. 10, м. Київ, 01601), Державного бюро розслідувань (вул. Симона Петлюри, буд. 15, м. Київ, 01032), Міністерства юстиції України (вул. Академіка Городецького, буд. 13, м. Київ), третя особа: ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ) про встановлення повноважень, визнання дій та бездіяльності протиправними, зобов'язання вчинити певні дії, стягнення моральної шкоди, -

ВСТАНОВИВ:

24.09.2020 до Дніпропетровського окружного адміністративного суду через систему "Електронний Суд" надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, треті особи: Національна поліція України, Державне бюро розслідувань, Міністерство юстиції України, ОСОБА_2 , в якій позивач просить суд:

1. Встановити, що Кабінет Міністрів України та міністерства, які входять до складу Кабінету Міністрів України, а також інші органи влади, зокрема, Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, та треті особи, якими є Національна поліція України, Державне бюро розслідувань, Міністерство юстиції України та Дніпропетровський окружний адміністративний суд, зобов'язані, на підставі статті 2 Закону України "Про Кабінет Міністрів України" та статті 19 Конституції України, приймати рішення про вжиття заходів щодо забезпечення прав і свобод людини та громадянина, створення сприятливих умов для вільного і всебічного розвитку особистості, зокрема, приймати рішення про негайне поновлення особистих немайнових прав фізичних осіб, зокрема, в особі ОСОБА_1 шляхом виконання державними органами влади частини 1 статті 276 Цивільного кодексу України, статті 4,18 19 закону України "Про звернення громадян", статті 9 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", статті 50 та 54 Конституції України.

2. Визнати дії чи бездіяльність Кабінету Міністрів України щодо перевірки скарги ОСОБА_1 та вчинення дій за результатами перевірки, у відповідності із статтею 19 закону України "Про звернення громадян", протиправними та такими, що порушують право на звернення із заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення, встановлене частиною 1 статті 1 Закону України "Про звернення громадян", та зобов'язати Кабінет Міністрів України здійснити перевірку скарги ОСОБА_1 , котру за № БЛ-11224388 від 10/09/2020 Урядовим контактним центром надіслано до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, у відповідності із статтею 19 Закону України "Про звернення громадян".

3. Визнати дії чи бездіяльність Кабінету Міністрів України щодо здійснення контролю з питання перевірки скарги ОСОБА_1 та вчинення дій за результатами перевірки, у відповідності із статтею 19 Закону України "Про звернення громадян", протиправними та такими, що порушують право на звернення із заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення, встановлене частиною 1 статті 1 закону України "Про звернення громадян" та зобов'язати Кабінет Міністрів України здійснити контроль щодо перевірки скарги ОСОБА_1 та прийняття рішень за результатами перевірки скарги, котру за № БЛ-11224388 від 10/09/2020 Урядовим контактним центром надіслано до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, у відповідності із статтею 28 закону України "Про звернення громадян".

4. Визнати дії чи бездіяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України щодо перевірки скарги ОСОБА_1 та вчинення дій за результатами перевірки, у відповідності із статтею 19 Закону України "Про звернення громадян", протиправними та такими, що порушують право на звернення із заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення, встановлене частиною 1 статті 1 закону України "Про звернення громадян", та зобов'язати Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України здійснити перевірку скарги ОСОБА_1 , котру за № БЛ-11224388 від 10/09/2020 Урядовим контактним центром надіслано до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, у відповідності із статтею 19 Закону України "Про звернення громадян".

5. Визнати дії чи бездіяльність Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України щодо здійснення контролю з питання перевірки скарги ОСОБА_1 та вчинення дій за результатами перевірки, у відповідності із статтею 19 Закону України "Про звернення громадян", протиправними та такими, що порушують право на звернення із заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення, встановлене частиною 1 статті 1 закону України "Про звернення громадян" та зобов'язати Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України здійснити контроль щодо перевірки скарги ОСОБА_1 та прийняття рішень за результатами перевірки скарги, котру за №БЛ-11224388 від 10/09/2020 Урядовим контактним центром надіслано до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, у відповідності із статтею 28 Закону України "Про звернення громадян".

6. Визнати акт, документ чи інформацію, яку створено Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України № 2321-06/57482-09 від 21.09.2020, дії якого оскаржуються у суді, зокрема, у справі № 175/4638/19, з порушенням частини 4 статті 7 та частин 1,3,4,5,7,10 статті 19 закону України "Про звернення громадян", за результатом скарги ОСОБА_1 , котру за № БЛ-11224388 від 10/09/2020 Урядовим контактним центром надіслано до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, протиправним та такими, що є цензурою результатів творчої діяльності авторів технології ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_1 » (авторське свідоцтво на науковий твір № НОМЕР_1 , патент на корисну модель № НОМЕР_2 ), принижує престиж або ділову репутацію авторів технології ОСОБА_1 « ІНФОРМАЦІЯ_1 », порушує права інтелектуальної власності щодо гарантії захисту моральних та матеріальних інтересів авторів технології ОСОБА_1 « ІНФОРМАЦІЯ_1 » по заявці на винахід № а НОМЕР_3 " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", у якому не вказано на підставі якого саме конкретного пункту статті 12 закону України "Про охорону прав на винаходи і корисні моделі" відмовлено у видачі патенту та як такого що порушує статтю 54 Конституції України, а також статтю 6,7,8,12,16 закону України "Про охорону прав на винаходи і корисні моделі" та має ознаки кримінального злочину, що підпадають під дію статті 364 Кримінального кодексу України, так як відмова негайно поновити гарантію особистого немайнового права на захист моральних та матеріальних інтересів авторів технології ОСОБА_1 « ІНФОРМАЦІЯ_1 » по заявці на винахід № а НОМЕР_3 " ІНФОРМАЦІЯ_2 " шляхом скасування рішення міністерства від 24.12.2019 № 29870/ЗА/19, у відповідності із частиною 1 статті 276 Цивільного кодексу України, фактично є заборона, на безпідставній основі, запроваджувати у виробництво технологію Благгути « ІНФОРМАЦІЯ_1 » - перетворення шкоди - продуктів згоряння та їх скидного енергопотенціалу на користь - відновлювальне вторинне паливо та окислювач - " ІНФОРМАЦІЯ_3" (авторське свідоцтво № НОМЕР_1 , патент № НОМЕР_2 ) альтернативну сировину для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, яка сама утворюється безпосередньо в процесі роботи енергетичного агрегату, з використанням скидного енергопотенціалу відпрацьованих газів, і не потребує витрат на придбання, транспортування, зберігання та реалізацію, що забезпечує можливість її використання для автономного виробництва теплової, механічної, та електричної енергії на землі, під землею, на воді, під водою, в повітрі, в космосі та навіть на зворотному боку Місяця або коли погасне Сонце на небі, та яка як встановлено у мотивувальній частині Постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 20.10.2015р. по справі за №804/1594/15, за позовом Дніпропетровського обласного благодійного фонду "Екологія - Геос", ОСОБА_1 , ОСОБА_4 , ОСОБА_2 до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, дозволяє при її використані заощаджувати бюджетні кошти, знижувати, а не підвищувати, тарифи для населення та підприємств, що в свою чергу дозволяє знижувати вартість виробництва вітчизняних товарів і послуг, підвищувати їх конкурентну здатність, створювати додаткові робочі місця, збільшувати надходження до бюджету, виключити енергетичну та економічну залежність України та забезпечити конституційні права громадян на добробут та безпечне для життя і здоров'я довкілля, звільняє Кабінет Міністрів України та Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України від виконання зобов'язання в галузі альтернативних джерел енергії, тому, що чим є вищою ціна на енергоносії, то є більшим податок у 20 відсотків на додану вартість, в результаті чого щоденно наноситься шкода державі та громадянам України, що призвело та призводить (за даними Держстату за період 2007-2018 роки) до щоденного спалювання в Україні лише імпортних енергоносіїв на суму близько 56,94 мільйонів доларів США та до щоденного вмирання 249 людей від онкологічних захворювань пов'язаних з викидами шкідливих речовин при виробництві енергії дідівськими методами, та такий протиправний документ порушує гарантію особистого немайнового права на захист моральних та матеріальних інтересів авторів технології ОСОБА_1 « ІНФОРМАЦІЯ_1 » по заявці на винахід № а НОМЕР_3 " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", а також інші права.

7. Зобов'язати Кабінет Міністрів України поновити порушене право шляхом розгляду за участі авторів технології ОСОБА_1 « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на засіданні Кабінету Міністрів України питання щодо прийняття рішення про негайне поновлення особистого немайнового права на захист моральних та матеріальних інтересів авторів технології ОСОБА_1 « ІНФОРМАЦІЯ_1 » по заявці на винахід № а НОМЕР_3 " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", у відповідності із статтю 54 Конституції України, а також статтями 6,7,8,12,16 закону України "Про охорону прав на винаходи і корисні моделі".

8. Встановити, на підставі представлених у суд доказів у даній справі, що порушення Кабінетом Міністрів України мого права на звернення до органу державної влади в особі Кабінету Міністрів України з заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення та перевірки його скарги № БЛ-11224388 від 10/09/2020 до Президента України ОСОБА_5 та Прем'єр-Міністра України Шмигаля Дениса Анатолійовича, яка переадресована у встановленому порядку за призначенням до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України для прийняття рішення, у відповідності із частиною 1,3,4,5,7,10 статті 19 закону України "Про звернення громадян", та бездіяльність Кабінету Міністрів України щодо перевірки вказаної скарги та здійснення контролю, згідно статті 28 Закону України "Про звернення громадян", щодо прийняття державними органами влади рішення про негайне поновлення моїх особистих немайнових прав явилися причиною того, що на даний час його особисті немайнові права пов'язані із захистом моральних та матеріальних інтересів на об'єкт інтелектуальної власності по заявці на винахід № аНОМЕР_3 " ІНФОРМАЦІЯ_2 " порушені, що являється перешкодою або забороною реалізації у виробництво інтелектуального продукту - " ІНФОРМАЦІЯ_3" (авторське свідоцтво № НОМЕР_1 , патент № НОМЕР_2 ) - альтернативної сировини для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії за допомогою інтелектуального продукту акумулятор тепла ОСОБА_1 по заявці на винахід № а НОМЕР_3 , так як позивач змушений захищати особисті немайнові права на захист інтелектуальної власності у суді, має місце порушення стосунків з оточуючими людьми, у зв'язку з тим, що позивач знаходжиться у нервовому напруженні, так як державні органи влади на безпідставній основі порушують права інтелектуальної власності авторів технології ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_1 » щодо гарантії захисту державою Україна моральних та матеріальних інтересів, на підставі статті 54 Конституції України, що призвело до того, що позивачу нанесена та наноситься кожний день від протиправних дій чи бездіяльності Кабінету Міністрів України моральна шкода, відшкодування якої, згідно Постанови пленуму Верховного суду України № 4 від 31.03.95 "Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди", є важливою гарантією захисту прав і свобод громадян та законних інтересів юридичних осіб, тому суд повинен забезпечити своєчасне, у повній відповідності із законом, вирішення справ, пов'язаних з відшкодуванням такої шкоди, яка полягає: у приниженні престижу або ділової репутації авторів технології ОСОБА_1 « ІНФОРМАЦІЯ_1 », моральних переживаннях у зв'язку з порушенням права інтелектуальної власності щодо гарантії захисту моральних та матеріальних інтересів авторів технології ОСОБА_1 « ІНФОРМАЦІЯ_1 », у порушенні нормальних життєвих зв'язків через неможливість продовження активного громадського життя, так як позивач змушений захищати свої права у суді від протиправних дій державних органів влади та їх посадових осіб, які зобов'язанні не порушувати, а вживати заходи щодо забезпечення прав і свобод людини та громадянина, створення сприятливих умов для вільного і всебічного розвитку особистості, порушенні стосунків з оточуючими людьми, у зв'язку з постійним моральним стресом від протиправних дій державних органів влади щодо поновлення та забезпечення його особистих немайнових прав, а саме, відшкодування шкоди: за моральні переживання чи душевні страждання у зв'язку з порушенням його права на звернення з питання практичної реалізації наданого статтею 40 Конституцією України права вносити в органи державної влади пропозиції про поліпшення екологічного стану в Україні шляхом реалізації у виробництво технології ОСОБА_1 « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яка має загальнодержавну велику соціальну значущість; за моральні переживання чи душевні страждання у зв'язку порушенням його права на відстоювання своїх прав і законних інтересів, відновлення та забезпечення його особистого немайнового права на життя та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоровя довкілля, а також інших моїх конституційних прав, згідно статті 19 закону України "Про звернення громадян", а саме: щодо об'єктивного, всебічного, вчасного та по суті перевірки звернень та скарг з питання реалізації у виробництво технології ОСОБА_1 « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та забезпечення його особистого немайнового права на життя та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоровя довкілля; за моральні переживання чи душевні страждання у зв'язку з порушенням мого права брати участь в управлінні державними справами, наданого статтею 38 Конституції України, шляхом реалізації у виробництво технології ОСОБА_1 « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яка має загальнодержавну велику соціальну значущість; за моральні переживання чи душевні страждання у зв'язку з порушенням його права розпоряджатися результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності, наданого статтею 41 Конституції України, шляхом реалізації у виробництво технології ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_1 », яка має загальнодержавну велику соціальну значущість; за моральні переживання чи душевні страждання у зв'язку з порушенням його права на підприємницьку діяльність, яка не заборонена законом, наданого статтею 42 Конституції України, шляхом реалізації у виробництво технології ОСОБА_1 « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яка має загальнодержавну велику соціальну значущість; за моральні переживання чи душевні страждання у зв'язку з порушенням його права на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується., наданого статтею 43 Конституції України, шляхом реалізації у виробництво технології ОСОБА_1 « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яка має загальнодержавну велику соціальну значущість; за моральні переживання чи душевні страждання у зв'язку з порушенням мого права на соціальний захист, що включає право на забезпечення у старості, наданого статтею 43 Конституції України, шляхом реалізації у виробництво технології ОСОБА_1 « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яка має загальнодержавну велику соціальну значущість та забезпечення його особистого немайнового права на життя та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоровя довкілля; за моральні переживання чи душевні страждання у зв'язку з порушенням його права на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім'ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло, наданого статтею 48 Конституції України, шляхом реалізації у виробництво технології ОСОБА_1 « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яка має загальнодержавну велику соціальну значущість; за моральні переживання чи душевні страждання у зв'язку з порушенням його права на охорону здоров'я, медичну допомогу та медичне страхування. наданого статтею 49 Конституції України, шляхом реалізації у виробництво технології ОСОБА_1 « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яка має загальнодержавну велику соціальну значущість; за моральні переживання чи душевні страждання у зв'язку з порушенням його права на безпечне для життя і здоров'я довкілля та на відшкодування завданої порушенням цього права шкоди. наданого статтею 50 Конституції України, шляхом реалізації у виробництво технології ОСОБА_1 « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яка має загальнодержавну велику соціальну значущість; за моральні переживання чи душевні страждання за приниження честі, гідності, престижу або ділової репутації авторів технології ОСОБА_1 « ІНФОРМАЦІЯ_1 », у зв'язку з безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - " ІНФОРМАЦІЯ_3" для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії; за моральні переживання чи душевні страждання у зв'язку з порушенням права власності безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - " ІНФОРМАЦІЯ_3" для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, зокрема, щодо забезпечення гарантії на захист інтелектуальної власності, моральних і матеріальних інтересів, що виникають у зв'язку з різними видами інтелектуальної діяльності, згідно статті 54 Конституції України; за моральні переживання чи душевні страждання у зв'язку з підвищенням, причому з порушенням статті 22 Конституції України, цін на газ та електроенергію у 10 разів, а пенсію на 0,27 відсотків та безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - " ІНФОРМАЦІЯ_3" для безпечного,екологічного та економічного виробництва енергії: за моральні переживання чи душевні страждання у зв'язку із скороченням норм споживання природного газу без підвищення розмірі пенсії та відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - " ІНФОРМАЦІЯ_3" для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії; за моральні переживання чи душевні страждання у зв'язку з порушенням мого екологічного права та безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - " ІНФОРМАЦІЯ_3" для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, згідно статті 50 Конституції України та статті 9 закону України "Про охорону навколишнього природного середовища"; за моральні переживання чи душевні страждання у зв'язку з порушенням мого права встановленого пунктом ж) та з) статті 11 закону України "Про енергозбереження", а саме: надання юридичним і фізичним особам субсидій, дотацій, податкових, кредитних та інших пільг для стимулювання розробок, впровадження патентних винаходів та використання енергозберігаючих технологій, обладнання і матеріалів та матеріальне стимулювання колективів та окремих робітників за ефективне використання та економію паливно-енергетичних ресурсів, впровадження розробок, захищених патентом" та безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - " ІНФОРМАЦІЯ_3" для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії; за моральні переживання чи душевні страждання у зв'язку з порушенням його права встановленого абзацом 3 та абзацом 4 статті 22 закону України "Про охорону атмосферного повітря", а саме: "надання підприємствам, установам, організаціям та громадянам - суб'єктам підприємницької діяльності податкових, кредитних та інших пільг у разі впровадження ними маловідхідних, енерго- і ресурсозберігаючих технологій, застосування заходів щодо регулювання діяльності, що впливає на клімат, здійснення інших природоохоронних заходів з метою скорочення викидів забруднюючих речовин та зменшення рівнів впливу фізичних і біологічних факторів на атмосферне повітря" та безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - " ІНФОРМАЦІЯ_3" для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії; за моральні переживання чи душевні страждання у зв'язку з порушенням його права встановленого абзацом б) статті 9 закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", а саме: участь в обговоренні та внесення пропозицій до проектів нормативно-правових актів, матеріалів щодо розміщення, будівництва і реконструкції об'єктів, які можуть негативно впливати на стан навколишнього природного середовища, внесення пропозицій до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, юридичних осіб, що беруть участь в прийнятті рішень з цих питань та безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - " ІНФОРМАЦІЯ_3" для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії; за моральні переживання чи душевні страждання у зв'язку з порушенням його права встановленого абзацом в) статті 9 закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", а саме: участь в розробці та здійсненні заходів щодо охорони навколишнього природного середовища, раціонального і комплексного використання природних ресурсів та безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - " ІНФОРМАЦІЯ_3" для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії; за моральні переживання чи душевні страждання у зв'язку з порушенням його права встановленого абзацом а) статті 10 закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", а саме: екологічні права громадян забезпечуються: проведенням широкомасштабних державних заходів щодо підтримання, відновлення і поліпшення стану навколишнього природного середовища, у зв'язку з безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - " ІНФОРМАЦІЯ_3" для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії; за моральні переживання чи душевні страждання у зв'язку з порушенням його права встановленого абзацом а) статті 10 закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", а саме: екологічні права громадян забезпечуються: проведенням широкомасштабних державних заходів щодо підтримання, відновлення і поліпшення стану навколишнього природного середовища, у зв'язку з безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - " ІНФОРМАЦІЯ_3" для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії; моральні переживання чи душевні страждання у зв'язку з порушенням його права встановленого абзацом в) статті 10 закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", а саме: екологічні права громадян забезпечуються: участю громадських організацій та громадян у діяльності щодо охорони навколишнього природного середовища, у зв'язку з безпідставною відмовою чи бездіяльністю запроваджувати у виробництво альтернативну сировину - " ІНФОРМАЦІЯ_3" для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії; за моральні переживання чи душевні страждання у зв'язку з порушенням його права встановленого абзацом г) статті 10 закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", а саме: екологічні права громадян забезпечуються: здійсненням державного та громадського контролю за додержанням законодавства про охорону навколишнього природного середовища, у зв'язку з безпідставною відмовою чи бездіяльністю здійснити контроль щодо протиправних дій посадових осіб державних органів влади щодо запровадження у виробництво альтернативної сировини - " ІНФОРМАЦІЯ_3" для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії; за моральні переживання чи душевні страждання у зв'язку з порушенням його права встановленого абзацом е) статті 10 закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", а саме: екологічні права громадян забезпечуються: невідворотністю відповідальності за порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища, у зв'язку з безпідставною відмовою чи бездіяльністю здійснити контроль щодо протиправних дій посадових осіб державних органів влади щодо запровадження у виробництво альтернативної сировини - " ІНФОРМАЦІЯ_3" для безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії; за моральні переживання чи душевні страждання у зв'язку з порушенням його права встановленого статтею 11 закону України "Про охорону навколишнього природного середовища", а саме: захист прав громадян України у галузі охорони навколишнього природного середовища: Україна гарантує своїм громадянам реалізацію екологічних прав, наданих їм законодавством. Місцеві ради, органи державної влади в галузі охорони навколишнього природного середовища і використання природних ресурсів зобов'язані подавати всебічну допомогу громадянам у здійсненні природоохоронної діяльності, враховувати їх пропозиції щодо поліпшення стану навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів, залучати громадян до участі у вирішенні питань охорони навколишнього природного середовища та використання природних ресурсів, у зв'язку з невчиненням Кабінетом Міністрів України та Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України дій спрямованих на забезпечення його прав шляхом здійснення контролю, згідно статті 28 Закону України "Про звернення громадян", щодо вчинення посадовими особами Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України спрямованих на забезпечення моїх прав, а саме: права громадянина України ОСОБА_1 на отримання інформації по суті звернення, права на виконання суспільної діяльності, особистого немайнового права на життя, особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров'я довкілля, права на усунення небезпеки, яка загрожує життю та здоров'ю, права на захист ділової репутації, гарантії права на захист авторських та інших прав по заявкам на винаходи і корисні моделі, права на вибір роду занять і інших прав, встановлених статтями 3,21,22,23,24,43,46,47,48,49,50,54, 56 Конституції України, та які не можуть бути скасовані бездіяльністю чи навмисними діями посадових осіб державного органу влади, у відповідності до статті 22 Конституції України, щодо запровадження у виробництво інтелектуального продукту, яким є альтернативна сировина - " ІНФОРМАЦІЯ_3" для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії, що в кінцевому результаті призвело до того, що в атмосферне повітря щороку викидаються мільярди тонн шкідливих речовин і парникових газів, які призводять до зміни клімату на Землі та негативно впливають на людей, рослинний та тваринний світ, щоденно в Україні (за даними Держстату України за 2007-2018 роки) лише на закупівлю імпортних енергоносіїв з кишень українців витрачається близько 56,94 мільйонів доларів США та щоденно вмирає 249 людей від онкологічних захворювань пов'язаних з викидами шкідливих речовин при виробництві енергії дідівськими методами шляхом спалювання традиційних видів палива, а також вирубуються лісонасадження, у звязку з підвищенням цін на газ.

9. Встановити чи з'ясувати, на підставі абзацу 2 пункту 5 Постанови пленуму Верховного суду України № 4 від 31.03.95 "Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди" та на підставі акту, документу чи інформації Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України № 2321-06/57482-09 від 21.09.2020 року, який створено за результатом моєї скарги № БЛ-11224388 від 10/09/2020 до Президента України ОСОБА_5 та Прем'єр-Міністра України Шмигаля Дениса Анатолійовича, котра переадресована у встановленому порядку за призначенням до Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України для прийняття рішення, що в результаті неправомірних дій суб'єкта владних повноважень в особі Кабінету Міністрів України, зокрема, щодо виконання закону України "Про Кабінет Міністрів України" та здійснення контролю, на підставі статті 28 закону України "Про звернення громадян", щодо поновлення та забезпечення Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України особистих немайнових прав авторів технології ОСОБА_1 « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та створення перешкоди для запровадження у виробництво альтернативної сировини -" ІНФОРМАЦІЯ_3" шляхом порушення закону України "Про звернення громадян", а саме: не була здійснена перевірка вказаної скарги, у відповідності із частиною 1 статті 19 закону України "Про звернення громадян", не виявлено, не усунено причини та умови, які сприяли порушенню особистого немайнового права ОСОБА_1 на захист об'єкту інтелектуальної власності, у відповідності із частиною 3 статті 19 закону України "Про звернення громадян"; не вчинено дій спрямованих на поновлення та забезпечення порушеного права, реального виконання прийнятих у зв'язку з заявою чи скаргою рішень, у відповідності із частиною 3 статті 19 закону України "Про звернення громадян" та частиною 1 статті 276 Цивільного кодексу України; а також не забезпечено право ОСОБА_1 на звернення, у відповідності із законом України "Про звернення громадян", що призвело чи нанесло ОСОБА_1 моральну шкоду, за моральні переживаннями, у зв'язку із порушення права ОСОБА_1 щодо реалізації своїх особистих прав і законних інтересів при звернені із скаргою про їх порушення, згідно статті 1 закону України "Про звернення громадян", за моральні чи душевні переживання пов'язанні із відсутністю контролю Кабінетом Міністрів України щодо протиправних дій Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, а саме: з цензурою творчої діяльності та забороною запроваджувати у виробництво технологію ОСОБА_1 «ІНФОРМАЦІЯ_1 » шляхом відмови негайно поновити порушене право, на підставі частини1статті 276 Цивільного кодексу України так як ОСОБА_1 на 78 році життя та продовж тривалого часу змушений займатися питаннями захисту та поновлення порушеного права від державних органів влади, які зобов'язані забезпечувати конституційні права громадян, за моральні чи душевні переживання пов'язанні з порушенням стосунків з оточуючими людьми, у зв'язку з тим, що ОСОБА_1 знаходиться у нервовому напруженні, так як державні органи влади на безпідставній основі порушують права інтелектуальної власності авторів технології ОСОБА_1 « ІНФОРМАЦІЯ_1 » щодо гарантії захисту державою Україна моральних та матеріальних інтересів, на підставі статті 54 Конституції України, за моральні чи душевні переживання пов'язанні з порушенням Кабінету Міністрів України права на негайне поновлення та забезпечення особистого немайнового права на життя та особистого немайнового права на безпечне для життя і здоров'я довкілля авторів технології ОСОБА_1 « ІНФОРМАЦІЯ_1 », у відповідності із частиною 1 статті 276 Цивільного кодексу України, та Відшкодувати за рахунок держави моральну шкоду, яка передбачена статтею 25 закону України "Про звернення громадян": "Громадянину на його вимогу і в порядку, встановленому чинним законодавством, можуть бути відшкодовані моральні збитки, завдані неправомірними діями або рішеннями органу чи посадової особи при розгляді скарги. Розмір відшкодування моральних (немайнових) збитків у грошовому виразі визначається судом", статтею 56 Конституції України: "Кожен має право на відшкодування за рахунок держави чи органів місцевого самоврядування матеріальної та моральної шкоди, завданої незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб при здійсненні ними своїх повноважень", частиною 1 статті 23, пунктом 2 частини 2, частиною 3 Цивільного кодексу України, частиною 2 статті 276 Цивільного кодексу України: "Якщо дії, необхідні для негайного поновлення порушеного особистого немайнового права фізичної особи, не вчиняються, суд може постановити рішення щодо поновлення порушеного права, а також відшкодування моральної шкоди, завданої його порушенням", статтею 1173 Цивільного кодексу України, у відповідності із Постановою пленуму Верховного суду України № 4 від 31.03.95 "Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди", яку позивач визначає у розмірі 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб на свій розсуд, так як в Україні відсутній нормативно-правовий акт на підставі якого можливо було б визначити реально нанесену моральну шкоду здоров'ю громадянина за порушення державним органом влади права на захист об'єктів інтелектуальної власності, у відповідності із статтею 54 Конституції України, та яка згідно Постанови пленуму Верховного суду України № 4 від 31.03.95 "Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди", є важливою гарантією захисту прав і свобод громадян та законних інтересів юридичних осіб, тому суд повинен забезпечити своєчасне, у повній відповідності із законом, вирішення справи, пов'язаної з відшкодуванням такої шкоди, та яка обгрунтована у відповідності до Постанови пленуму Верховного суду України № 4 від 31.03.95 "Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди", та не може бути скасована судом, у відповідності із статтею 22 Конституції України.

10. Зобов'язати Державне бюро розслідувань забезпечити інтереси держави в енергетичній, екологічній, економічній та оборонній сфері шляхом відкриття провадження та розслідувати, у межах його повноважень, законність дій державних органів влади та суб'єктів владних повноважень по даній справі, які своїми протиправними діями щоденно наносять шкоду державі та громадянам України, що призвело та призводить до щоденного спалювання в Україні лише імпортних енергоносіїв на суму близько 56,94 мільйонів доларів США та до щоденного вмирання 249 людей від онкологічних захворювань пов'язаних з викидами шкідливих речовин при виробництві енергії дідівськими методами.

11. Зобов'язати Національну поліцію України забезпечити інтереси держави в енергетичній, екологічній, економічній та оборонній сфері шляхом відкриття провадження та розслідувати, у межах його повноважень, законність дій державних органів влади та суб'єктів владних повноважень по даній справі, які своїми протиправними діями щоденно наносять шкоду державі та громадянам України, що призвело та призводить до щоденного спалювання в Україні лише імпортних енергоносіїв на суму близько 56,94 мільйонів доларів США та до щоденного вмирання 249 людей від онкологічних захворювань пов'язаних з викидами шкідливих речовин при виробництві енергії дідівськими методами.

12. Зобов'язати Міністерство юстиції України до основних завдань якого, згідно пунктів 3, 4 Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 2 липня 2014 р. № 228, належить здійснення загального управління у сфері надання безоплатної первинної правової допомоги та безоплатної вторинної правової допомоги, а також брання участі у справах та дії у судах України від імені та в інтересах держави, надати ОСОБА_1 безоплатну вторинну правову допомогу задля захисту у суді порушених прав та інтересів держави в екологічній, енергетичній та економічній сфері, на підставі статті 59 Конституції України, частини 2 та частини 3 статті 13, пункту 1 частини 1 статті 14 закону України "Про безоплатну правову допомогу" та Рішення Конституційного Суду № 23-рп/2009 від 30.09.2009. а також, забезпечити у суді на стороні позивача ОСОБА_1 захист інтересів держави в енергетичній, екологічній, економічній та оборонній сфері від протиправних дій посадових осіб державних органів влади та суду щодо запровадження у виробництво альтернативних джерел енергії - "ІНФОРМАЦІЯ_3" для автономного, безпечного, екологічного та економічного виробництва енергії.

Крім того, позивач просив звільнити його від сплати судового збору та здійснити розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження в режимі відеоконференції.

Також, за допомогою системи «Електронний суд» до Дніпропетровського окружного адміністративного суду 24.09.2020 позивачем подана заява про забезпечення позову.

Ухвалою судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду Неклеси О.М. від 25.09.2020 у задоволенні клопотання ОСОБА_1 про звільнення від сплати судового збору відмовлено. Позовну заяву ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, треті особи: Національна поліція України, Державне бюро розслідувань, Міністерство юстиції України, ОСОБА_2 про визнання протиправними дії чи бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії залишено без руху.

Ухвалою судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду Неклеси О.М. від 25.09.2020 заяву ОСОБА_1 про забезпечення адміністративного позову у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, треті особи: Національна поліція України, Державне бюро розслідувань, Міністерство юстиції України, ОСОБА_2 про визнання протиправними дії чи бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії повернуто заявнику без розгляду.

28.09.2020 від позивача до Дніпропетровського окружного адміністративного суду за допомогою системи «Електронний суд» надійшли клопотання про витребування доказів, а також повторна заява про забезпечення позову та заява про уточнення позовних вимог.

У заяві про уточнення позовних вимог позивачем зазначений інший суб'єктний склад учасників справи, а саме: відповідач 1 - Кабінет Міністрів України, відповідач 2 - Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, відповідач 3 - Національна поліція України, відповідач 4 - Державне бюро розслідувань, відповідач 5 - Міністерство юстиції України, відповідач 6 - Дніпропетровський окружний адміністративний суд, відповідач 7 - суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Неклеса О.М., третя особа- ОСОБА_2 .

В заяві про уточнення позовних вимог, позовні вимоги 13, 14, 15 викладені у наступній редакції:

13. Визнати дії судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду ОСОБА_6 при розгляді цієї позовної заяви за № 160/11708/20, а саме: приховування в ухвалі суду про моє звернення до суду безпосередньо на підставі статті 8 Конституції України, яка має найвищу юридичну силу та гарантує право на звернення громадянина України до суду, яке згідно статті 22 Конституції України, не може бути скасована судом, який має діяти у відповідності із статтею 6 та статтею 7 КАС України, протиправними та такими, що спрямовані на порушення мого права на негайне поновлення моїх особистих немайнових прав, у відповідності із статтею 276 Цивільного кодексу України, а також на порушення інтересів держави в енергетичній, екологічній, економічній та оборонній сфері, за рахунок запровадження у виробництво альтернативної сировини - « ІНФОРМАЦІЯ_3» (авторське свідоцтво № НОМЕР_1 , патент № НОМЕР_2 ), яка, як встановлено у мотивувальній частині Постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 20.10.2015р. по справі за №804/1594/15, за позовом Дніпропетровського обласного благодійного фонду «Екологія - Геос», ОСОБА_1 , ОСОБА_4 , ОСОБА_2 до Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, дозволяє при її використані заощаджувати бюджетні кошти, знижувати, а не підвищувати, тарифи для населення та підприємств, що в свою чергу дозволяє знижувати вартість виробництва вітчизняних товарів і послуг, підвищувати їх конкурентну здатність, створювати додаткові робочі місця, збільшувати надходження до бюджету, виключити енергетичну та економічну залежність України та забезпечити конституційні права громадян на добробут та безпечне для життя і здоров'я довкілля.

14. Визнати акт Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 25.09.2020 року по справі № 160/11708/20 про залишення позовної заяви без руху, у якому не надано правової оцінки щодо гарантії права на звернення до суду без жодних обмежень чи умов, на підставі статті 8 Конституції України, яка має найвищу юридичну силу, протиправним та таким, що спрямований на порушення мого права на звернення до суду за матеріальним станом, що заборонено статтею 24 Конституції України та як наслідок цього на самоусунення судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду ОСОБА_7 від виконання своїх обов'язків, встановлених статтею 2 КАС України, шляхом звинувачення мене у невиконанні вимоги викладеної в ухвалі суду про сплату судового збору та скасувати акт Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 25.09.2020 року по справі № 160/11708/20 про залишення позовної заяви без руху як такий, що прийнято з порушенням принципу верховенства права та порушує норми процесуального права встановленні статтею 6 та 7 КАС України, а також такий, що спрямований на порушення прав третіх осіб.

15. Визнати акт Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 25.09.2020 року по справі № 160/11708/20 про повернення заяви про забезпечення позову з проханням вжиття заходу забезпечення позову на підставі представлених у суд документів щодо негайного поновлення моїх особистих немайнових прав у даній справі на розсуд суду задля стимулювання посадових осіб для виконання своїх повноважень щодо охорони природи, ресурсозбереження та забезпечення екологічних прав громадян, що не заборонено КАС України, у якому не надано правової оцінки щодо гарантії права на звернення до суду без жодних обмежень чи умов, на підставі статті 8 Конституції України, яка має найвищу юридичну силу, протиправним та таким, що спрямований на порушення мого на звернення до суду за матеріальним станом, що заборонено статтею 24 Конституції України та як наслідок цього на самоусунення судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду ОСОБА_7 від виконання своїх обов'язків, встановлених статтею 2 КАС України та частиною 2 статті 276 Цивільного кодексу України, шляхом звинувачення мене у невиконанні вимоги суду про сплату судового збору та скасувати акт Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 25.09.2020 року по справі № 160/11708/20 про повернення заяви про забезпечеі позову як такий, що прийнято з порушенням принципу верховенства права та порушує норми процесуального права встановленні статтею 6 та 7 КАС України, а також спрямований на порушення прав третіх осіб.

Ухвалою судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 29.09.2020 матеріали адміністративної справи передано голові цього суду для вирішення питання щодо передачі справи за підсудністю.

Розпорядженням в.о. голови Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 05.10.2020 №6 матеріали справи передано Третьому апеляційному адміністративному суду для визначення підсудності справи.

Ухвалою Третього апеляційного адміністративного суду від 12.10.2020 справа передана за підсудністю до Запорізького окружного адміністративного суду.

05.11.2020 справа надійшла до Запорізького окружного адміністративного суду та, згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями була розподілена судді Запорізького окружного адміністративного суду Бойченко Ю.П.

Ухвалою суду від 06.11.2020 заява про забезпечення позову повернута позивачу без розгляду.

Ухвалою від 09.11.2020 відмовлено у відкритті провадження у справі в частині позовних вимог, які пред'явлені до судді Дніпропетровського окружного адміністративного суду Неклеси О.М. та Дніпропетровського окружного адміністративного суду.

За приписами частини 1 статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до частини 1 статті 5 КАС України встановлено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.

Згідно з частиною 2 статті 245 КАС України у разі задоволення позову суд може прийняти рішення про: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини, та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю; 7) тимчасову заборону (зупинення) окремих видів або всієї діяльності об'єднання громадян; 8) примусовий розпуск (ліквідацію) об'єднання громадян; 9) примусове видворення іноземця чи особи без громадянства за межі України.

Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено, крім іншого, вимоги про визнання та встановлення тих чи інших фактів.

Разом з тим, КАС України не передбачено звернення до суду з позовними вимогами про визнання та/або встановлення фактів та/або обставин, оскільки позовні вимоги можуть бути заявлені лише в спосіб, передбачений КАС України.

Таким чином, позивачем не дотримано вимог, встановлених частини 1 статті 5 КАС України щодо визначення змісту позовних вимог.

Крім того, за приписами п.п. 3, 4, 5 ч. 5 ст. 160 КАС України у позовній заяві, крім іншого, зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; обґрунтований розрахунок суми, що стягується, - якщо у позовній заяві містяться вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної оскаржуваним рішенням, діями, бездіяльністю суб'єкта владних повноважень; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.

Також, всупереч вимогам п. 8 ч. 5 ст. 160 КАС України позов не містить зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Для усунення зазначених недоліків позовної заяви позивачу необхідно подати до суду позовну заяву, привівши її у відповідність до вимог КАС України в частині визначення змісту позовних вимог та обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, наведення обґрунтованого розрахунку суми, що стягується, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини, зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Згідно з частиною 3 статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з підпунктом 1 пунктом 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову: - майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою - підприємцем, ставка судового збору становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; - немайнового характеру, який подано фізичною особою, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Як зазначено у ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір», за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.

У ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» установлено з 1 січня 2020 року прожитковий мінімум для працездатних осіб у сумі 2102,00 грн.

Позивачем одночасно заявлено вимоги майнового характеру (відшкодування моральної шкоди) та 11 немайнових вимог (з урахуванням уточненої позовної заяви від 28.09.2020 та ухвали від 09.11.2020 про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі в частині трьох позовних вимог) немайнового характеру.

Таким чином, у даній справі сума судового збору становить 5255,00 грн. (за вимогу майнового характеру) + 9248,80 грн. (за 11 вимог немайнового характеру) = 14 503,80 грн.

До матеріалів позову не надано доказів сплати судового збору.

Позивач просить суд звільнити його від сплати судового збору за подання позовної заяви, оскільки розмір судового збору значно перевищує 5 відсотків його доходу за 2019 рік.

Відповідно до частини 1 статті 133 КАС України, зменшення розміру належних до оплати судових витрат чи звільнення від їх оплати повністю або частково, рівно як і відстрочення або розстрочення сплати судових витрат на визначений строк є правом, а не обов'язком суду.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України «Про судовий збір».

Статтею 8 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов, зокрема: розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Оцінюючи фінансове становище особи, яка звертається до суду з вимогою про звільнення її від сплати судового збору, суд повинен встановити наявність у такої особи реального доходу (розмір заробітної плати, стипендії, пенсії, прибутку тощо), рухомого чи нерухомого майна, цінних паперів, можливості розпорядження ними без значного погіршення фінансового становища (пункт 44 рішення Європейського суду з прав людини від 25.07.2005 у справі Княт проти Польщі (Kniat v. Poland), заява №71731/01; пункти 63 64 рішення Європейського суду з прав людини від 26.07.2005 у справі Єдамскі та Єдамска проти Польщі (Jedamski and Jedamska v. Poland), заява №73547/01).

Така позиція була висловлена Великою Палатою Верховного Суду в ухвалі від 10 травня 2019 року в справі №9901/166/19.

Відповідно до практики Європейського суду з прав людини (далі - ЄСПЛ, Суд) вимога сплатити судовий збір не порушує право заявників на доступ до правосуддя, оскільки судовий збір є певним законним обмежувальним заходом, який є формою регулювання доступу до суду, а також попередження подання необґрунтованих та безпідставних позовів та перенавантаження судів. Таке обмеження не може розглядатись як таке, що саме по собі суперечить пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка ратифікована згідно із Законом України від 17 липня 1997 року № 475/97-ВР та набрала чинності для України 11 вересня 1997 року, який гарантує кожному право на розгляд його справи судом.

ЄСПЛ також вказав, що інтереси справедливого здійснення правосуддя можуть виправдовувати накладення фінансових обмежень на доступ особи до суду. Положення пункту 1 статті 6 Конвенції про виконання зобов'язання забезпечити ефективне право доступу до суду не означає просто відсутність втручання, але й може вимагати вчинення позитивних дій у різноманітних формах з боку держави; не означає воно й беззастережного права на отримання безкоштовної правової допомоги з боку держави у цивільних спорах і так само це положення не означає надання права на безкоштовні провадження у цивільних справах (Рішення ЄСПЛ у справі "Креуз проти Польщі" ("Kreuz v.Poland") від 19 червня 2001 року, пункт 59). Вимога про сплату державного мита є стримуючою мірою для потенційних позивачів від пред'явлення безрозсудних і необґрунтованих позовів.

Отже, чинним законодавством визначено право суду, а не обов'язок щодо відстрочення, розстрочення, зменшення розміру судового збору або звільнення заявника від сплати судового збору. У кожному конкретному випадку суд встановлює можливість особи сплатити судовий збір на підставі поданих нею доказів щодо її майнового стану за своїм внутрішнім переконанням.

Вказане кореспондується із приписами національного законодавства, зокрема, статтею 8 Закону України «Про судовий збір», статтею 133 КАС України.

В матеріалах справи наявна довідка Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про доходи ОСОБА_1 від 18.02.2020 №5212 2622 4726 1036, з якої вбачається, що дохід позивача за період з січня 2019 року по лютий 2020 рік складає 36542,14 грн. (дохід за 2019 рік становить 31198,88 грн.)

Таким чином позивач є особою, який має реальний дохід, при цьому 5 відсотків від річного доходу позивача за 2019 рік складає 1559,94 грн.

Враховуючи вказану вище довідку, а також положення КАС України та Закону України "Про судовий збір", суд вважає за можливе зменшити позивачу розмір належних до оплати судових витрат до суми 1000,00 грн., що не перевищує 5% розміру річного доходу позивача за попередній 2019 рік.

Таким чином, позивачу необхідно надати документ про сплату (доплату) судового збору у розмірі 1000,00 грн.

Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

За наведених вище обставин позов підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.

Керуючись ст.ст.160, 161, 169, 171, 241, 243, 248 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Кабінету Міністрів України (вул. Грушевського, буд. 12/2, м. Київ, 01008), Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства (вул. Грушевського, 12/2, м. Київ, 01008), Національної поліції України (вул. Богомольця, буд. 10, м. Київ, 01601), Державного бюро розслідувань (вул. Симона Петлюри, буд. 15, м. Київ, 01032), Міністерства юстиції України (вул. Академіка Городецького, буд. 13, м. Київ), третя особа: ОСОБА_2 ( АДРЕСА_2 ) про встановлення повноважень, визнання дій та бездіяльності протиправними, зобов'язання вчинити певні дії, стягнення моральної шкоди.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 10 днів від дня одержання ухвали суду про залишення позовної заяви без руху.

Недоліки позовної заяви можуть бути усунуті шляхом подання до суду:

1) позовної заяви, складеної з дотриманням вимог статті 160 КАС України, відповідно до кількості учасників справи: із зазначенням змісту позовних вимог у відповідності до частини 1 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України та викладенням обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; із наведенням обґрунтованого розрахунку суми, що стягується; із зазначенням доказів, що підтверджують вказані обставини; із зазначенням щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

2) доказів сплати судового збору у розмірі 1000,00 грн. (одна тисяча гривень).

Реквізити для сплати судового збору: "Отримувач коштів - УК у Дніпр.р-ні м.Зап./Дніпр./22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38025423; Банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО) - 899998; Рахунок отримувача -UA678999980313171206084008006; Код класифікації доходів бюджету - 22030101; Призначення платежу - *; 101;__________(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті); Судовий збір, за позовом ___________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Запорізький окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).

Роз'яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, суд повертає позовну заяву у відповідності до пункту 1 частини 4 статті 169 КАС України.

Копію цієї ухвали надіслати позивачу.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя Ю.П. Бойченко