Рішення від 06.11.2020 по справі 280/5393/20

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

06 листопада 2020 року Справа № 280/5393/20 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Татаринов Д.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 , Ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) до Головного управління ДПС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 166, код ЄДРПОУ 43143945) про зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (надалі - позивач) до Головного управління ДПС у Запорізькій області (далі по тексту, відповідач), в якому позивач просить суд зобов'язати Головне Управління ДПС в Запорізькій області привести до відповідності інтегровану картку платника податку ФОП ОСОБА_1 ( НОМЕР_2 ) шляхом здійснення облікової операції по врахуванню скасовуючого документу - Звіту по ЄСВ за 2019 рік від 30 липня 2020 року, та рознесенню в інформаційній системі: даних по отриманню доходу з січня по грудень 2019 року в розмірі 1935784.11 грн.; суми доходу, на яку нараховується ЄСВ помісячно з січня по грудень 2019 року в загальному розмірі 50449,32 грн., та суми нарахованого ЄСВ з січня по грудень 2019 року на загальну суму 11098,86 грн.

Ухвалою суду від 17 серпня 2020 року зазначену позовну заяву було залишено без руху в зв'язку з невідповідністю позовної заяви вимогам КАС України та позивачеві був наданий строк для усунення недоліків.

Так, на виконання вимог зазначеної ухвали 04 вересня 2020 року на адресу суду надійшла заява від позивача з виправленими недоліками.

Ухвалою судді від 07 вересня 2020 року провадження у справі відкрито за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін, а судове засідання призначено на 05 жовтня 2020 року.

05 жовтня 2020 року розгляд справи призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін на 27 жовтня 2020 року.

Протокольною ухвалою від 27 жовтня 2020 року розгляд справи відкладено на 04 листопада 2020 року.

04 листопада 2020 року від представника позивача до суду надійшло клопотання, в якому просить суд розглядати справу в порядку письмового провадження.

Представник Головного управління ДПС у Запорізькій області в судове засідання не прибув, про дату час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Заяв та клопотань до суду не надходило.

Позовна заява обґрунтована тим, що ОСОБА_1 з метою виправлення допущених помилок в Звіті наданому 05 березня 2020 року, 30 липня 2020 року письмово подав до Мелітопольського Управління ГУ ДПС в Запорізькій області «скасовуючий документ» - Звіт по ЄСВ за 2019 рік з поміткою «Скасовуюча», в якому зазначив звітний період з 01 січня 2019 року по 31 грудня 2019 року та відобразив фактичні (вірні) числові вираження які відповідають дійсним фінансовим результатам за 2019 рік а саме: Таблиця- 1 «Нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне стархування» є позначення про отримання чистого прибутку, самостійно визначення сума доходу (колонка 3). З січня по грудень 2019 р. сума склала 1935784,11 грн.; (колонка 4). Сума доходу, на яку нараховується ЄСВ помісячно, зазначено щомісячні суми за січень-червень 2019 року по 4173 грн. з липня по грудень 2019 року відображена сума по 4235,22 грн., визначена загальна сума в розмірі 50449,32 грн.; (колонка 6) Сума нарахованого ЄСВ помісячно, зазначено щомісячні суми за січень-червень 2019 року по 918,06 грн., з липня по грудень 2019 року відображена сума по 931,75 грн., визначена загальна сума ЄСВ в розмірі 11098,86 грн. Вказує про необхідність здійснення падання позивачем Звіту по ЄСВ за 2019 рік з поміткою «скасовуюча», з відображенням дійсних показників, які повинні відповідальною особою податкового органу бути рознесені в інтегрованій картці платника податку ФОП ОСОБА_1 .

В позовній заяві просить суд позовні вимоги задовольнити повністю.

Представник Головного управління ДПС у Запорізькій області проти позову заперечив з підстав викладених у письмовому відзиві (вх.№46326 від 02 жовтня 2020 року), відповідно до якого зазначає, що надання нового Звіту, чи Звіту для виправлення помилок за формою № Д5 після закінчення строку подання цього Звіту Порядком не передбачено. Відповідно до наявної у Головному управлінні ДПС у Запорізькій області інформації 05 березня 2020 року був наданий Звіт за 2019 рік реєстраційний № 13861147 із загальною сумою нарахованого єдиного внеску 113802,48 грн. Таким чином, позивач визначив собі суму єдиного внеску на загальнообов'язкове державне страхування. Враховуючи вищевикладене, повторно надати Звіт форми № Д5 (річна) після закінчення строку подання цього звіту при вже наявному прийнятому і обробленому звіту за цей же період не можливо. У разі самостійного визначення бази нарахування єдиного внеску - фізичні особи - підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, формують та подають до органів доходів і зборів Звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, що настає за звітним періодом. Звітним періодом є календарний рік. Згідно з пунктом 2.16 Порядку формування та подання страхувальниками Звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування «відповідальним за правильність та достовірність заповнення Звіту є страхувальник». Отже, фізичні особи підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, подавши Звіт, беруть на себе зобов'язання сплачувати єдиний внесок на загальних умовах, як то передбачено діючим законодавством. Анулювання зазначеної звітності не передбачено чинним законодавством.

У відзиві просить суд відмовити у задоволенні позовних вимог повністю.

Розглядаючи справу, судом встановлено наступне.

ОСОБА_1 з 15 жовтня 2012 року зареєстрований як фізична особа підприємець. Юридичною адресою здійснення підприємницької діяльності є АДРЕСА_2 . Є платником податків на спрощеній системі оподаткування 3 групи, зареєстрований в Мелітопольському Управлінні ГУ ДПС в Запорізькій області. Також є платником Єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (ЄСВ).

09 лютого 2019 року позивачем в електронному вигляді здійснено подання до контролюючого органу звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суму нарахованого єдиного внеску, за Формою №Д5 (річна) за 2019 рік (поточна).

Відповідно до квитанції №2 пакет не прийнято. Виявлені помилки: код помилки 09.

Оскільки позивачем виявлено помилки у звіті, ним 04 березня 2020 року до контролюючого органу подано виправлений звіт Формою №Д5 (річна) за 2019 рік (поточна).

Відповідно до квитанції №2 пакет прийнято.

09 квітня 2020 року ГУ ДПС в Запорізькій області, прийнято податкову вимогу Ф-16458- 56 про стягнення боргу з ФОП ОСОБА_1 на суму 102042.34 грн. на суму різниці сплачену мною фактично та помилково задекларовану в Звіті по ЄСВ за 2019 рік.

З урахуванням вимоги Ф-16458-56 про стягнення боргу позивачем встановлено, що ним знову подано звіт з помилкою.

Так, 30 липня 2020 року до податкового органу подано звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суму нарахованого єдиного внеску (скасовуюча).

ОСОБА_1 30 березня 2020 року та 17 квітня 2020 року звертався до Головного управління ДПС у Запорізькій області , щодо проведення звірки додатку 5 з ЄСВ.

Листами від 15 квітня 2020 року та 12 травня 2020 року позивачу надано відповідь, що фізичні особи підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, подавши Звіт, беруть на себе зобов'язання сплачувати єдиний внесок на загальних умовах, як то передбачено діючим законодавством. Анулювання зазначеної звітності не передбачено чинним законодавством.

28 квітня 2020 року позивач звернувся до Державної податкової служби України з проханням про визнання звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суму нарахованого єдиного внеску, за Формою №Д5 (річна) за 2019 рік (додаток 5 таблиця 1) реєстраційний номер 13861147 нечинним та присвоїти йому статус «історія подання».

02 липня 2020 року від Державної податкової служби України на адресу позивача надійшов лист про розгляд прохання, відповідно до якого зазначено, що за даними ІТС «Податковий блок» позивачем подано Звіт за формою згідно з додатком 5 до Порядку за 2019 рік від 05 березня 2020 року № 1361146, в якому самостійно визначено базу нарахування єдиного внеску та суму до сплати. Цей Звіт відповідно до квитанції 2 внесено до Реєстру застрахованих осіб та відображено в інтегрованій картці платника. Враховуючи зазначене, для скасування поданого позивачем Звіту за 2019 рік підстав немає. Також зазначено, що частиною четвертою статті 25 Закону № 2464 передбачено, що не підлягають оскарженню зобов'язання зі сплати єдиного внеску, самостійно визначені платником.

Не погоджуючись з такими рішеннями позивач звернулася до суду з позовною заявою.

Оцінюючи подані сторонами докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому засіданні всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень, суд дійшов до наступних висновків.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначені Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування».

Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 1 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Згідно статті 2 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» його дія поширюється на відносини, що виникають під час провадження діяльності, пов'язаної із збором та веденням обліку єдиного внеску. Дія інших нормативно-правових актів може поширюватися на зазначені відносини лише у випадках, передбачених цим Законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону. Виключно цим Законом визначаються: принципи збору та ведення обліку єдиного внеску; платники єдиного внеску; порядок нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску; розмір єдиного внеску; орган, що здійснює збір та веде облік єдиного внеску, його повноваження та відповідальність; склад, порядок ведення та використання даних Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування; порядок здійснення державного нагляду за збором та веденням обліку єдиного внеску.

Відповідно до підпунктів 4, 5 пункту 1 частини 1 статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску є: фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування; особи, які провадять незалежну професійну діяльність, а саме наукову, літературну, артистичну, художню, освітню або викладацьку, а також медичну, юридичну практику, в тому числі адвокатську, нотаріальну діяльність, або особи, які провадять релігійну (місіонерську) діяльність, іншу подібну діяльність та отримують дохід від цієї діяльності.

Відповідно до пункту 4 частини 2 статті 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», платник єдиного внеску зобов'язаний подавати звітність та сплачувати до податкового органу за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування. У разі надсилання звітності поштою вона вважається поданою в день отримання відділенням поштового зв'язку від платника єдиного внеску поштового відправлення із звітністю.

Відповідно до частини 8 статті 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» періодом, за який платники єдиного внеску подають звітність до податкового органу (звітним періодом), є календарний місяць, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, для яких звітним періодом є календарний рік. У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця її останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності такої фізичної особи.

Процедура, форма, строки подання звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - Звіт) до Державної фіскальної служби України, яка є центральним органом виконавчої влади, який реалізує, зокрема, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування законодавства з питань сплати єдиного внеску, її територіальних органів (далі - органи доходів і зборів) визначені Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 14 квітня 2015 року № 435 (зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 квітня 2015 року за № 460/26905) (далі - Порядку № 435).

Відповідно до пункту 1 розділу ІІ Порядку № 435, звіт до органів доходів і зборів подається страхувальником або відповідальною особою страхувальника за основним місцем взяття на облік як платника єдиного внеску в органах доходів і зборів в один із таких способів:

засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації ЕЦП відповідальних осіб у порядку, визначеному законодавством;

на паперових носіях, завірений підписом керівника страхувальника та скріплений печаткою (за наявності), разом з електронною формою на електронних носіях інформації;

на паперових носіях, якщо у страхувальника кількість застрахованих осіб не перевищує п'яти;

надсилання поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення за умови, що у страхувальника кількість застрахованих осіб не перевищує п'яти.

Пунктом 6 розділу ІІ Порядку № 435 визначено, що звіт має містити такі обов'язкові реквізити: тип форми («додаткова», «початкова», «ліквідаційна», «скасовуюча», «призначення пенсії»); звітний період, за який подається Звіт; повне найменування (прізвище, ім'я, по батькові) страхувальника згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, а також інші категорії страхувальників, на яких не поширюється дія Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань"; код за ЄДРПОУ або реєстраційний номер облікової картки платника податків, серія та/або номер паспорта (для фізичних осіб, які мають відмітку у паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта); код основного виду економічної діяльності; клас професійного ризику виробництва (у разі подання Звіту за період до 01 січня 2016 року); місцезнаходження (місце проживання) страхувальника; код органу доходів і зборів, до якого подається Звіт; дата подання Звіту; ініціали, прізвища, податкові номери або серії та номери паспортів посадових осіб страхувальника; середньооблікова кількість штатних працівників за звітний період (за наявності); кількість застрахованих осіб у звітному періоді, яким нараховані виплати (за наявності); облікова кількість штатних працівників (за наявності); кількість створених нових робочих місць у звітному періоді (за наявності); підписи страхувальника - фізичної особи та/або посадових осіб страхувальника, засвідчені печаткою страхувальника (за наявності).

Зазначені реквізити мають бути обов'язково заповнені в усіх таблицях додатків до Звіту, де вони передбачені.

Згідно з вимогами підпунктів 13-16 Розділу ІІ Порядку № 435 ФО - підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, члени фермерського господарства зобов'язані подавати самі за себе Звіт незалежно від того, чи ведуть вони підприємницьку діяльність, крім ФО - підприємців, зазначених у пункті 3 розділу III цього Порядку.

Якщо останній день строку подання Звіту припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, останнім днем подання Звіту вважається перший після нього робочий день.

При прийнятті Звіту, що подається особисто страхувальником або уповноваженою на це особою, відповідальна особа органу доходів і зборів зобов'язана візуально перевірити наявність заповнення всіх обов'язкових реквізитів, передбачених пунктом 6 цього розділу на паперових носіях.

За відсутності зауважень відповідальна особа органу доходів і зборів, яка приймає Звіт від страхувальника, реєструє Звіт датою фактичного отримання органом доходів і зборів та обов'язково засвідчує власним підписом.

На примірнику, що залишається у платника за його бажанням, проставляється штамп "ОТРИМАНО".

Такий Звіт вважається прийнятим. Цей факт засвідчують відповідні відмітки: штамп, дата реєстрації Звіту та реєстраційний номер.

Відповідальним за правильність та достовірність заповнення Звіту є страхувальник.

Згідно пункту 2 Розділу ІІІ Порядку № 435 ФО - підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, формують та подають до органів доходів і зборів Звіт самі за себе один раз на рік до 10 лютого року, що настає за звітним періодом.

Звітним періодом є календарний рік.

Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску подається за формою № Д5 згідно з додатком 5 до цього Порядку із зазначенням типу форми «початкова».

Згідно пункту 1 розділу V Порядку № 435 у разі виявлення помилки у Звіті до закінчення строку подання цього Звіту страхувальник повторно формує та подає Звіт у повному обсязі до органу доходів і зборів за основним місцем обліку.

Чинним вважається останній електронний або паперовий Звіт, поданий страхувальником до закінчення строків подання звітності, визначених цим Порядком, який пройшов всі контролі при завантаженні до Реєстру страхувальників та до Реєстру застрахованих осіб.

Відповідно до пункту 2 розділу V Порядку № 435 у разі виявлення страхувальником у Звіті після закінчення строку подання такого Звіту помилки в реквізитах (крім сум), що стосується страхувальника або застрахованої особи, подаються скасовуючі документи, тобто страхувальник повинен сформувати та подати Звіт за попередній період, який містить перелік таблиць Звіту, відповідну таблицю із зазначенням типу форми «скасовуюча» з відомостями, які були помилкові, на одну або декількох застрахованих осіб та відповідну таблицю із зазначенням типу форми "початкова" із зазначеними правильними відомостями на одну або декількох застрахованих осіб, при цьому таблиця 6 додатка 4 до цього Порядку має містити дані щодо кожної застрахованої особи окремо.

Суд наголошує, що 09 лютого 2019 року позивачем в електронному вигляді здійснено подання до контролюючого органу звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суму нарахованого єдиного внеску, за Формою №Д5 (річна) за 2019 рік (початкова), однак такий звіт податковим органом не прийнято, що зазначено у квитанції №2. Виявлені помилки: код помилки 09.

Таким чином, позивач у строк встановлений законом не подав звітність, хоча і зобов'язаний це зробити.

Разом з тим, подаючи 04 березня 2020 року звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суму нарахованого єдиного внеску, за Формою №Д5 (річна) за 2019 рік такий звіт не міг вважатися «скасовуючим», оскільки позивачем у строк не подано звіт, (поданий звіт 09 лютого 2020 року не був прийнятий через помилки), то по суті звіт який ним подавався 04 березня 2020 року був прийняти як «початковий», про що й було вказано у звіті особисто позивачем (графа 7. Тип форми).

Разом з тим, встановлено, що позивачем 30 липня 2020 року до податкового органу подано уточнюючий звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску 2019 рік.

Суд зауважує про правомірність дій контролюючого органу щодо його неприйняття, оскільки виправлений звіт (скасовуюча) в силу Порядком № 435 може бути поданий лише у строк встановлений на подання звіту.

Таким чином, виправлений звіт подано за межами встановленими для подачі звіту про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суму нарахованого єдиного внеску, за Формою №Д5 (річна).

Між тим, згідно з підпунктами 1, 2 частини 1 статті 13 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» податкові органи мають право: отримувати безоплатно від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання і від осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, фізичних осіб - підприємців відомості про нарахування, обчислення і сплату єдиного внеску, а також інші відомості, необхідні для виконання податковими органами функцій, передбачених цим Законом; проводити перевірки на підприємствах, в установах і організаціях, у осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, фізичних осіб - підприємців бухгалтерських книг, звітів, кошторисів та інших документів про нарахування, обчислення та сплату єдиного внеску, достовірності відомостей, поданих до Державного реєстру, отримувати необхідні пояснення, довідки і відомості (зокрема письмові) з питань, що виникають під час такої перевірки.

Помилки, що стосуються грошових показників у Звіті можуть бути виявлені при документальній перевірці і виправлені за її наслідками.

Згідно з пунктом 14 розділу IV Порядку № 435 фізичні особи - підприємці, яким за результатами проведеної перевірки (звірки) збільшено або зменшено зобов'язання, формують і подають до контролюючих органів звіт щодо сум нарахованого ЄВ згідно з таблицею 3 додатка 6 до Порядку № 435 протягом одного календарного місяця після здійснення відповідних розрахунків. Звіт згідно з таблицею 3 додатка 6 до Порядку № 435 формується і подається до контролюючих органів виключно на підставі акта документальної перевірки страхувальника (обов'язковим є зазначення номера і дати акта) і містить суми, на які збільшено або зменшено зобов'язання (у такому разі допускається внесення від'ємного значення).

Водночас фізична особа - підприємець має право самостійно - до проведення документальної перевірки контролюючим органом - подати заяву до контролюючого органу з проханням провести перевірку/звірку, у якій зазначити причину перевірки (помилка у Звіті за відповідний рік, яка саме помилка, причини її виникнення, правильні дані).

Отже суд розглянувши матеріали справи не вбачає у діях податкового органу протиправності.

Враховуючи наведене, суд прийшов до висновку про наявність у позивача відповідного обов'язку подати звітність, а у податкового органу її прийняти, навіть з урахуванням порушених на те строків.

Таким чином відповідач, як суб'єкт владних повноважень діяв у спосіб та у межах передбачений Законом України

Згідно вимог статті 9 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Відповідно до частини 1 статті 77 КАС України, Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. Згідно частини 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Таким чином у задоволенні позовних вимог необхідно відмовити.

Щодо розподілу судових витрат, суд зазначає про наступне.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору, визначається Законом України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VI (в редакції чинній на момент підписання та надходження адміністративного позову до суду - далі Закон України №3674-VI).

Відповідно до пункту 1 статті 2 Закону України № 3674-VI від 08 липня 2011 року платниками судового збору є: громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи-підприємці, які звертаються до суду.

Судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством (пункт 1 статті 3 Закону України 3674-VI від 08 липня 2011 року).

Згідно з положеннями до частини 1 статті 4 Закону України №3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Зокрема, відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України №3674-VI за подання адміністративного позову майнового характеру фізичною особою-підприємцем сплачується 1 розмір прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.

Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» встановлено з 1 січня 2020 року прожитковий мінімум на одну працездатну особу у розмірі 2102,00 гривень.

Таким чином, сума, яка підлягає сплаті позивачем до суду за звернення з позовною заяви становить 2102,00 грн.

Відповідно до матеріалів адміністративної справи, позивачем сплачено судовий збір у сумі 841,00 грн.

Отже, суд приходить до висновку про необхідність стягнути з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 , Ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) на користь Державного бюджету України судовий збір у сумі 1261,00 грн. за позовну заяву до Головного управління ДПС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 166, код ЄДРПОУ 43143945) про зобов'язання вчинити певні дії по справі №280/5393/20 на наступні реквізити: Отримувач коштів УК у Дніпр.р-ні м.Зап./Дніпр./22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38025423; Банк отримувача Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО) 899998; Рахунок отримувача UA678999980313171206084008006; Код класифікації доходів бюджету 22030101; Призначення платежу*;101; (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом ___________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Запорізький окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).

Враховуючи вищезазначене, та керуючись статтями 2, 77, 139, 241-245 КАС України, суд,

ВИРІШИВ:

У задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 , Ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) до Головного управління ДПС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 166, код ЄДРПОУ 43143945) про зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Стягнути з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 , Ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) на користь Державного бюджету України судовий збір у сумі 1261,00 грн. за позовну заяву до Головного управління ДПС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр. Соборний, 166, код ЄДРПОУ 43143945) про зобов'язання вчинити певні дії по справі №280/5393/20 на наступні реквізити: Отримувач коштів УК у Дніпр.р-ні м.Зап./Дніпр./22030101; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38025423; Банк отримувача Казначейство України (ЕАП); Код банку отримувача (МФО) 899998; Рахунок отримувача UA678999980313171206084008006; Код класифікації доходів бюджету 22030101; Призначення платежу*;101; (код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом ___________ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Запорізький окружний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга може бути подана до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд.

Рішення виготовлено та підписано 06 листопада 2020 року.

Суддя Д.В. Татаринов