Україна
Донецький окружний адміністративний суд
09 листопада 2020 р. Справа№200/8209/20-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі: Головуючого судді: Шинкарьової І.В., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Донецькій області до Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» про стягнення з платника податків податкового боргу,-
Позивач, Головного управління ДПС у Донецькій області звернулось до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго», в якій просить суд :
- стягнути кошти з рахунків банківських установах , які обслуговують відповідача (код ЄДРПОУ 03337119) в рахунок погашення податкового боргу на загальну суму 59221,96 грн.
Ухвалою Донецького окружного адміністративного суду від 08 вересня 2020 року прийнято до розгляду позовну заяву і відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.
Згідно поштового повідомлення ухвала суду від 08 вересня 2020 року про відкриття провадження по справі, яка була направлена відповідачу для ознайомлення була отримана відповідачем 15 вересня 2020 року. Відзив на позовну заяву від відповідача у встановлений судом строк до суду не надійшов.
Суд, відповідно до частини 6 статті 162 КАС України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
За приписами частини 5 статті 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Враховуючи відсутність клопотань сторін щодо розгляду справи у судовому засіданні, справа розглядається за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення сторін.
Розглянувши наявні заяви по суті справи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується вимоги, дослідивши докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність певних обставин справи, суд встановив наступне.
Обласне комунальне підприємство «Донецьктеплокомуненерго» є юридичною особою, зареєстровано у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань 20.09.1993 за №853/Р (код ЄДРПОУ 03337119), зареєстроване за юридичною адресою: провулок Земляний, буд.2, м. Краматорськ, Донецька обл., 84307.
Обласне комунальне підприємство «Донецьктеплокомуненерго» перебуває на податковому обліку як платник податків за основним місцем обліку в Офісі великих платників податків ДПС з 03.01.2020. До 03.01.2020 перебував на обліку як платник податків за основним місцем обліку у Головному управлінні ДПС у Донецькій області. Краматорське управління, Краматорська ДПІ (м. Краматорськ).
Обласне комунальне підприємство «Донецьктеплокомуненерго» є платником окремих видів податків та перебуває на обліку як платник податків за неосновним місцем обліку у Головному управлінні ДПС у Донецькій області. Покровсько-Добропільське управління.
Станом на 29.07.2020 за Обласним комунальним підприємством «Донецьктеплокомуненерго» рахується податковий борг у розмірі 59221,96 грн., що раніше не був заявлений до суду, який виник з причини несплати самостійно задекларованих зобов'язань, у тому числі:
19010100 - екологічний податок, який справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарних джерел забруднення (крім викидів в атмосферу двоокису вуглецю)) у сумі 35562,66 грн. - нарахування згідно з податковою декларацією екологічного податку від 24.04.2020 №9087602656;
19011000 - екологічний податок, який справляється за викиди в атмосферне повітря двоокису вуглецю стаціонарними джерелами забруднення у сумі 21478,32 грн. - нарахування згідно з податковою декларацією екологічного податку від 24.04.2020 №9087602663;
18010500 - земельний податок з юридичних осіб у сумі 2180,98 грн. - нарахування згідно з податковою декларацією земельного податку від 14.02.2020 року №9025067131.
Відповідно до ст.67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Статтею 16 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) визначено, що платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п.п.14.1.175 п.14.1 ст.175 Кодексу, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.
Грошовим зобов'язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов'язання та/або штрафну (фінансову) санкцію що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (пп. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
Відповідно до пп.14.1.156 п.14.1 ст.14 Кодексу, податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Згідно з пп.14.1.265 п.14.1 ст.14 Кодексу, штрафна санкція (фінансова санкція, штраф) - плата у вигляді фіксованої суми та/або відсотків, що справляється з платника податків у зв'язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, а також штрафні санкції за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Згідно п.46.1 ст.46 Кодексу, податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування або сплата податкового зобов'язання чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого або сплаченого податку. Додатки до податкової декларації є її невід'ємною частиною.
Відповідно до п. 49.1 ст. 49 Кодексу, податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.
У відповідності з п. 54.1 статті 54 Кодексу, платник податків самостійно обчислює суму податкового та /або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Відповідно до приписів п.59.1. ст.59 Кодексу, у разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
У зв'язку з несплатою Відповідачем узгоджених грошових зобов'язань позивачем було сформовано податкову вимогу №141916-53 від 27.05.2020, яка направлена поштою та вручена платнику 02.06.2020. Податкова вимога не оскаржувалась та не відкликалась.
Підпунктом 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 кодексу передбачено, що контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Пунктом 95.3 ст.95 Кодексу встановлено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Відповідно до довідки про наявність рахунків. Відповідач має відкриті розрахункові рахунки у банківських установах.
Оскільки податкове зобов'язання є узгодженим, термін сплати минув, а у добровільному порядку Відповідач його не сплатив, тому суд вважає, що позовні вимоги Головного управління ДПС у Донецькій області до Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» про стягнення з платника податків податкового боргу підлягають задоволенню.
Відповідно до частини другої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст. ст. 2-15, 31-32, 72-80, 160-161, 168, 171, 173-183, 192-198, 210, 223-225, 227-229, 241-246, 250-251, 255, 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Адміністративний позов Головного управління ДПС у Донецькій області (код ЄДРПОУ 43142826, 87515, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Італійська, 59) до Обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» (код ЄДРПОУ 03337119, 84307, Донецька обл., м. Краматорськ, провулок Земельний, буд. 2) про стягнення з платника податків податкового боргу, - задовольнити.
Стягнути кошти з рахунків у банківських установах, які обслуговують Обласне комунальне підприємство «Донецьктеплокомуненерго» в рахунок погашення податкового боргу на загальну суму 59221,96 грн.
Повний текст рішення складено та підписано 09 листопада 2020 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Суддя І.В. Шинкарьова