03 листопада 2020 року Справа 160/13997/20
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Єфанова О.В., перевіривши позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації, до Комунального закладу «Центр здійснення соціальних виплат та надання інформаційно-консультативної допомоги з питань соціального захисту населення» Дніпропетровської обласної державної адміністрації, до Правобережного управління праці та соціального захисту населення Дніпровської міської ради про визнання дій протиправними та стягнення коштів, -
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації, до Комунального закладу «Центр здійснення соціальних виплат та надання інформаційно-консультативної допомоги з питань соціального захисту населення» Дніпропетровської обласної державної адміністрації, до Правобережного управління праці та соціального захисту населення Дніпровської міської ради в якій позивач просить:
визнати дії Департаменту соціального захисту населення Департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації, до Комунального закладу «Центр здійснення соціальних виплат та надання інформаційно-консультативної допомоги з питань соціального захисту населення» Дніпропетровської обласної державної адміністрації, до Правобережного управління праці та соціального захисту населення Дніпровської міської ради щодо виплати ОСОБА_1 разової грошової допомоги, передбаченої ст.12 Закону України від 22 жовтня 1993 року № 3551-ХІІ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» не в повному обсязі протиправними;
стягнути з Департаменту соціального захисту населення Департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації, до Комунального закладу «Центр здійснення соціальних виплат та надання інформаційно-консультативної допомоги з питань соціального захисту населення» Дніпропетровської обласної державної адміністрації, до Правобережного управління праці та соціального захисту населення Дніпровської міської ради на користь ОСОБА_1 недоплачену разову грошову допомогу, передбачену ст.12 Закону України від 22 жовтня 1993 року № 3551-ХІІ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» у розмірі 6800,00 грн.
Згідно ч.2 ст.171 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Згідно п.4, п.5, п.9 ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначаються:
4) зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
9) у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.
Так, позивач не зазначив виклад обставин, якими позивач обгрунтовує позовні вимоги, зокрема, чому позивач звернувся з одним і тим же питанням до різних суб'єктів владних повноважень.
Також, позивачем не зазначено хто з відповідачів і на якій законодавчій підставі повинен вчинити дії зобов'язального характеру про які просить позивач.
Так, дійсно, 29.09.2020 року Верховний Суд прийняв рішення у зразковій справі №440/2722/20, в якому зазначив, відповідачем є орган, уповноважений здійснювати виплату разової щорічної грошової допомоги до 5 травня (Управління соціального захисту населення та/або Центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат).
При цьому, в тому ж рішенні суду зазначено, що в даному випадку, безпосередню виплату щорічної разової грошової допомоги позивачу як учаснику бойових дій 07.04.2020 здійснив Центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат.
З огляду на вищевикладене, лише визначені в зразковій справі суб'єкти владних повноважень можуть бути відповідачами по справі та в залежності від того, хто саме здійснив виплату в меншому розмірі.
Крім того, з огляду на зразкову справу, Департамент соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації взагалі не є тим суб'єктом владних повноважень, який має виступати в якості відповідача у визначеній категорії справ.
Згідно частин 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
На підставі наведеного, керуючись статтями 161, 169, 241, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту соціального захисту населення Дніпропетровської обласної державної адміністрації, до Комунального закладу «Центр здійснення соціальних виплат та надання інформаційно-консультативної допомоги з питань соціального захисту населення» Дніпропетровської обласної державної адміністрації, до Правобережного управління праці та соціального захисту населення Дніпровської міської ради про визнання дій протиправними та стягнення коштів - залишити без руху.
Встановити позивачу термін для усунення недоліків протягом п'яти днів з дня отримання копії цієї ухвали та усунути недоліки, а саме:
Визначитись з відповідачами по справі враховуючи обставини справи та рішення Верховного Суду у справі №440/2722/20.
Попередити позивача про наслідки невиконання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені частиною четвертою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, за якою позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Відповідно до частини другої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Кодексом адміністративного судочинства України не передбачено оскарження ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Суддя О.В. Єфанова