Справа № 464/6106/20
пр.№ 2-а/464/198/20
06 листопада 2020 року м.Львів
Суддя Сихівського районного суду міста Львова Шашуріна Г.О., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Виконавчого комітету Коростенської міської ради про визнання незаконним та скасування рішення про відмову Коростенським управлінням праці в призначенні соціальної допомоги на дітей одиноким матерям від 24 липня 2020 року,
Позивачка 02 листопада 2020 року звернулася до Сихівського районного суду м.Львова з адміністративним позовом в якому просить:
-визнати незаконним та скасування рішення про відмову в призначенні соціальної допомоги на дітей одиноким матерям у зв'язку з тим, що заявниця перебувала на обліку в центрі зайнятості, не здійснювала догляд за особою, що потребує догляду попередні шість місяців, що передують місяцю звернення за призначенням допомоги на дітей одиноким матерям;
-визнати протиправним та скасувати рішення Управління праці та соціального захисту населення Виконавчого комітету Коростенської міської ради;
-зобов'язати Коростенське управління праці та соціального захисту населення виплатити суму допомоги в повному обсязі за період з 01 серпня 2020 по 01 жовтня 2020 року в сумі 4 660 гривень.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу справу передано судді Шашуріній Г.О.
Згідно з ч.1 ст.171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи таку подано з дотриманням правил підсудності.
Суддя, дослідивши матеріали справи, дійшла висновку, що даний адміністративний позов не відноситься до предметної юрисдикції місцевого загального суду як адміністративного суду, виходячи з наступного.
У порядку ч.5 ст.29 КАС України питання про передачу адміністративної справи до іншого адміністративного суду розглядається в порядку письмового провадження. Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється (ч.4 ст.229 КАС України).
Так, у відповідності до ч.1 ст.20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті; 5) адміністративні справи щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років". 2. Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Як вбачається з матеріалів даного адміністративного позову позивачка просить визнати незаконним та скасування рішення про відмову в призначенні соціальної допомоги на дітей одиноким матерям у зв'язку з тим, що заявниця перебувала на обліку в центрі зайнятості, не здійснювала догляд за особою, що потребує догляду попередні шість місяців, що передують місяцю звернення за призначенням допомоги на дітей одиноким матерям; визнати протиправним та скасувати рішення Виконавчого комітету Коростенської міської ради Житомирської області/ Управління праці та соціального захисту та зобов'язати Коростенське управління праці та соціального захисту населення виплатити суму допомоги в повному обсязі за період з 01 серпня 2020 по 01 жовтня 2020 року в сумі 4 660 гривень.
Окрім цього, згідно з матеріалами позовної заяви позивачка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 . Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Управління праці та соціального захисту населення Виконавчого комітету Коростенської міської ради знаходиться за адресою: Житомирська обл., м.Коростень, вул.Шевченка, 8.
Таким чином, Сихівський районний суд м.Львова не є належним судом для розгляду даної справи, яка за предметно-територіальною юрисдикцією підсудна Житомирському окружному адміністративному суду.
Відповідно до вимог ст.318 КАС України прийняте судом рішення з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених статтями 20, 22, 25-28 цього Кодексу є підставою для його скасування судом апеляційної інстанції з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю.
Згідно з п.2 ч.1 ст.29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. ( ч.1 ст.30 КАС України).
Отже на підставі викладеного, та керуючись ст.ст.25, 29-30, 241-243, 248, 256, 294, 295 КАС України, суддя,
Передати адміністративну справу № 464/6106/20 за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Виконавчого комітету Коростенської міської радипро визнання незаконним та скасування рішення про відмову Коростенським управлінням праці в призначенні соціальної допомоги на дітей одиноким матерям від 24 липня 2020 року за підсудністю до Житомирського окружного адміністративному суду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 06 листопада 2020 року та може бути оскаржена в апеляційному порядку до Восьмого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом 15 днів з дня проголошення. Апеляційна скарга подається з урахуванням Перехідних положень КАС України.
Передачу справи здійснити не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення (ч.8 ст.29 КАС України).
Суддя Г.О.Шашуріна