Справа № 463/9751/20
Провадження № 3/463/2045/20
05 листопада 2020 року суддя Личаківського районного суду м.Львова Грицко Р.Р., з участю прокурора Вітковської І.М., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Львові, матеріали, що надійшли з Управління стратегічних розслідувань у Львівській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м.Львова, українки, громадянки України, з вищою освітою, одруженої, працюючої на посаді секретаря судового засідання Господарського суду Львівської області, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 перебуваючи на посаді секретаря судового засідання Господарського суду Львівської області, згідно з пп.«в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, у порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, а саме 01.06.2020 року о 20 год. 03 хв., подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію за 2019 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснила, що з 2010 року перебуває на посаді секретаря судового засідання Господарського суду Львівської області. На сьогоднішній день знаходиться у відпустці по догляду за дитиною. З приводу обставин невчасного подання декларації зазначила, що дійсно нею було подано декларацію 01.06.2020 року, оскільки тривалий час вона очікувала на отримання інформації про нараховані їй соціальні виплати, відсутність вільного часу для заповнення декларації, оскільки у неї на утриманні троє малолітніх дітей, а також некоректна робота сайту НАЗК. Разом з тим, вона не мала умислу на вчинення правопорушення.
Прокурор Вітковська І.М. обставини, викладені у протоколі про адміністративне правопорушення підтримала, вказавши на наявність у діях ОСОБА_1 складу правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП. Зазначила, що правопорушення було виявлено 12.10.2020 року. Враховуючи характеризуючи дані особи ОСОБА_1 зібрані по справі докази, просила визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та застосувати до неї адміністративне стягнення у межах санкції, передбаченої ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, думку прокурора, вивчивши та дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного висновку.
Частиною 1 ст.172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Статтею 245 КУпАП передбачено, що завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Із матеріалів справи про адміністративне правопорушення вбачається, що ОСОБА_1 відповідно до наказу керівника апарату Господарського суду Львівської області № 1-к «а» від 04.01.2011 року, прийнята на посаду секретаря судового засідання Господарського суду Львівської області, з 04.01.2011 року (а.с.2-31).
Судом встановлено, що відповідно до пп. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» державні службовці, посадові особи місцевого самоврядування, є особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов'язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Згідно зі ст.68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
ОСОБА_1 є суб'єктом, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції» та є суб'єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов'язаних з корупцією, а тому, була зобов'язана подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік.
Згідно з пп.1 п.5 розділу ІІ Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням НАЗК від 10.06.2016 року № 3, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за № 959/29089, щорічна декларація подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17.03.2020 року, декларації особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, які відповідно до ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» подаються за минулий рік до 01 квітня, у 2020 році суб'єкти декларування подають до 01 червня.
Згідно наявних у матеріалах справи доказів ОСОБА_1 , в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, а саме 01.06.2020 року о 20 год. 03 хв., подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 КУпАП.
Факт вказаного правопорушення підтверджується наступними дослідженими в ході судового розгляду доказами, а саме: протоколом № 504 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 12.10.2020 року; повідомленням про факт неподання чи несвоєчасного подання декларацій від 10.06.2020 року; послідовністю дій користувача; витягом з Єдиного державного реєстру декларацій; посадовою інструкцією ОСОБА_1 ; наказом про прийняття на роботу ОСОБА_1 від 04.01.2011 року; попередженнями про встановлені законодавством обмеження; письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 09.09.2020 року.
Вказані обставини у своїй сукупності свідчать про наявність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Аналізуючи докази по даній справі, з точки зору їх допустимості, об'єктивності та достатності, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 , в порушення вимог ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, а саме 01.06.2020 року о 20 год. 03 хв., подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.
Вирішуючи питання притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, суд враховує обставини вчинення адміністративного правопорушення, особу правопорушниці, яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалась, також суд враховує відсутність тяжких наслідків від вчиненого правопорушення.
Враховуючи те, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами, суд дійшов висновку, що з метою виховання ОСОБА_1 та запобігання вчинення нею нових правопорушень, необхідним та достатнім є адміністративне стягнення у виді штрафу.
Крім того, ст.40-1КУпАП передбачено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом. Згідно з п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення на правопорушника підлягає стягненню 0,2 розміру мінімальної заробітної плати, тому з ОСОБА_1 на користь держави слід стягнути судовий збір у розмірі 420,40 гривень.
Керуючись ст.ст.40-1, ч.1 ст.172-6, ст.ст.279, 280, 283, 284 КУпАП, суддя, -
ОСОБА_1 (і.н. НОМЕР_1 ) визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП і накласти на неї стягнення у виді штрафу у розмірі 50 (п'ятдесят) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,0 гривень(вісімсот п'ятдесят гривень 00 копійки) в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 (і.н. НОМЕР_1 ) в дохід держави 420,40 гривень судового збору.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником протягом десяти днів з дня її винесення до Львівського апеляційного суду через Личаківський районний суд м.Львова.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя Грицко Р.Р.