Справа № 463/3987/20
Провадження № 2/463/993/20
28 жовтня 2020 року Личаківський районний суд м. Львова
в складі: головуючого судді - Мармаша В.Я.
при секретарі с/з - Заставній С.Л.
з участю представника позивача - ОСОБА_1
представника відповідача - Вовчака Л.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні за правилами загального позовного провадження в залі суду в м. Львові цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання незаконними рішень та зобов'язання вчинити дії, суд,-
Позивач звернувся до суду із позовом до відповідачв, яким просив визнати незаконним і скасувати рішення житлово-побутової комісії військової частини НОМЕР_1 , оформлене протоколом № 1 від 13.02.2020, в частині виключення з квартирного обліку військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов та відмови у включенні в списки осіб, які користуються правом першочергового одержання жилих приміщень відповідно до п. 12 ч. 1 ст. 45 ЖК УРСР, полковника ОСОБА_2 , зобов'язавши військову частину НОМЕР_1 (житлово-побутову комісію військової частини НОМЕР_1 ) поновити полковника ОСОБА_2 на квартирному обліку військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов та включити його в списки осіб, які користуються правом першочергового одержання жилих приміщень при військовій частині НОМЕР_1 з дати подання рапорту про зняття з квартирної черги та зарахування в список осіб, які користуються правом першочергового одержання жилих приміщень. Позов мотивує тим, що з 1996 року по даний час він проходить військову службу у військовій частині НОМЕР_1 , одружений, має на утриманні троє неповнолітніх дітей, проживає разом зі сім'єю у квартирі АДРЕСА_1 . Загальна площа вказаної квартири 68,6 кв.м, а житлова - 37,4 кв.м. Під час проходження військової служби ОСОБА_2 подав рапорт на розгляд житлово-побутової комісії в/ч НОМЕР_1 , в якому просив зарахувати його в списки осіб, які користуються правом першочергового одержання жилих приміщень відповідно до п. 12 ч. 1 ст. 45 ЖК України. Рішенням житлової комісії військової частини НОМЕР_1 від 13.02.2020 його було знято з квартирного обліку осіб, які потребують поліпшення житлових умов, у зв'язку з отриманням житлового приміщення для постійного проживання відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 40 ЖК України, та відмовлено у зарахуванні в список осіб, які користуються правом першочергового одержання жилих приміщень відповідно до п. 12 ч. 1 ст. 45 ЖК України. П. 13 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР, від 11.12.1984 передбачено, що на квартирний облік беруться громадяни, які потребують поліпшення житлових умов. Потребуючими поліпшення житлових умов визнаються громадяни забезпечені жилою площею нижче за рівень, що визначається виконавчими комітетами обласних, Київської і Севастопольської міських Рад народних депутатів разом з радами профспілок. Цей рівень періодично переглядається вказаними органами. Відповідно до ст. 47 ЖК України існуюча норма житлової площі в Україні складає 13,65 кв.м. на одну особу. Відповідно до п. 3 постанови виконавчого комітету Львівської обласної ради народних депутатів і президії Львівської обласної ради профспілок від 07.01.1985 року № 24 «Про порядок обліку і надання житлової площі у Львівській області» на квартирний облік приймаються громадяни, які потребують поліпшення житлових умов і займають житлову площу 7,5 кв.м. та менше на кожного члена сім'ї. На підставі довідки № 34 від 17.09.2019 ПП «БТІ Експрес-Сервіс» встановлено, що квартира АДРЕСА_1 має загальну площу 68,6 кв.м., а житлову - 37,4 кв.м., що підтверджується технічним паспортом на дану квартиру та витягами з державного реєстру речових прав на нерухоме майно. У квартирі за адресою: АДРЕСА_2 проживають 5 осіб - ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 і ОСОБА_6 . На кожного із вказаних членів сім'ї припадає 7,48 кв.м. житлової площі. П. 1 ч. 2 ст. 40 ЖК України, п.п. 1 п. 26 розділу II Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов і надання їм житлових приміщень, які затверджені Постановою Ради Міністрів УРСР і Української республіканської ради професійних спілок від 11.12.1984 року № 470, передбачено можливість зняття з квартирного обліку, зокрема, у випадку поліпшення житлових умов, внаслідок якого відпали підстави для надання іншого жилого приміщення. Враховуючи вищевикладене, у житлово-побутової комісії в/ч НОМЕР_1 не було правових підстав вважати, що житлові умови сім'ї позивача ОСОБА_7 поліпшились настільки, що відпали підстави для надання їм іншого житлового приміщення. Отже, у відповідача були відсутні законні підстави для зняття з квартирного обліку ОСОБА_2 та відмови ОСОБА_2 у зарахуванні його у список осіб, які користуються правом на першочергове одержання жилих приміщень, відповідно до п. 12 ч. 1 ст. 45 ЖК України, а тому рішення житлово-побутової комісії військової частини НОМЕР_1 , оформлене протоколом № 1 від 13.02.2020, є незаконним та підлягає скасуванню. У відповіді на відзив додатково зазначив, що посилання відповідача у відзиві на те, що протягом проживання ОСОБА_2 за адресою: АДРЕСА_2 технічні характеристики зазначеної квартири не змінювались (трикімнатна квартира загальною площею 68,9 кв.м. та житловою площею 37,7 кв.м.), а ОСОБА_2 штучно погіршив свої житлові умови, є безпідставним. У документах, які додаються до відзиву, житлова площа квартири АДРЕСА_1 протягом 2004-2019 років постійно відрізняється. Так, у звіті про оцінку майна від 21.06.2004, ордері від 31.12.2004, витязі з реєстру права власності на нерухоме майно від 18.06.2004, договорі купівлі-продажу від 16.06.2004, технічному паспорті від 01.04.2004, довідках з місця проживання від 18.08.2016 та від 11.12.2017 загальна площа зазначеної квартири складає 68,9 кв.м., а житлова - 37,7 кв.м. В свідоцтві про право власності на квартиру від 05.09.2019 загальна площа квартири вже зазначена як 68,6 кв.м. У технічному паспорті ПП «БТІ Експрес-Сервіс» від 10.04.2017, у витягах з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 11.12.2018 та 18.06.2019, довідці з місця проживання від 03.12.2018, акті приймання-передачі службового житла СБУ, яке передається до СЗР України від 25.09.2018, довідці ОКП ЛОР «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки» № 2348 від 17.06.2020 загальна площа зазначеної квартири складає 68,6 кв.м., а житлова - 37,9 кв.м. Із вказаного випливає, що протягом 2004 року у документах на квартиру АДРЕСА_1 загальна і житлова площі постійно змінювались, то зменшуючись, то збільшуючись. Під час приватизації вказаного житла у зв'язку із розбіжностями у вищезгаданих документах щодо загальної та житлової площі квартири позивач звернувся в ПП «БТІ Експрес-Сервіс» для виготовлення технічного паспорта. У зв'язку з цим після проведення обстеження квартири та здійснення фактичних замірів було встановлено, що квартира АДРЕСА_1 має загальну площу 68,6 кв.м. та житлову - 37,4 кв.м. При цьому під час обстеження вказаної квартири не було встановлено самовільного перепланування житла ОСОБА_2 , відмітка про це у технічному паспорті відсутня, як і в інших долучених до матеріалів справи документах. Таким чином, твердження, що позивач здійснив самовільне перепланування квартири, чим штучно погіршив житлові умови, є надуманими та нічим не підтвердженим.
У відзиві на позов та у запереченнях проти відповіді на відзив представник відповідача проти позову заперечив, зазначивши, що згідно з протоколом № 1 засідання житлово-побутової комісії військової частини НОМЕР_1 від 30 березня 2007 року ОСОБА_2 та члени його сім'ї були прийняті на квартирний облік як проживаючі у службовому житловому приміщенні та незабезпечені житлом для постійного проживання. На момент прийняття на квартирний облік ОСОБА_2 та члени його сім'ї були зареєстровані та постійно проживали у квартирі АДРЕСА_1 (трикімнатна квартира загальною площею 68,9 кв. м., житловою площею 37.7 кв. м.). За весь час проживання у вказаному службовому житловому приміщенні та перебування на квартирному обліку у військовій частині НОМЕР_1 технічні характеристики займаного житла не змінювались, що підтверджується довідками ф. 2 з місця проживання про склад сім'ї і реєстрацію, які містяться в матеріалах житлової справи ОСОБА_2 . Вказана службова квартира була отримана в результаті проведення обміну квартири АДРЕСА_3 , що належала Державі в особі Служби безпеки України. Під час проведення обміну були складені усі передбачені законодавством документи, в тому числі «Звіт про оцінку майна», в якому містяться технічні характеристики квартири АДРЕСА_1 . 25 серпня 2016 року ОСОБА_2 звернувся до керівництва військової частини НОМЕР_1 із клопотанням про зняття статусу службового зі займаного ним та членами його сім'ї житла та передачі вказаної квартири йому та членам його сім'ї для постійного проживання. На момент даного клопотання вказане житло відповідало встановленим санітарним та технічним вимогам, й мало наступні технічні характеристики: квартира трикімнатна, загальна площа - 68,9 кв.м., житлова площа - 37.7 кв.м. З метою реалізації протоколу № 1 засідання житлово-побутової комісії військової частини НОМЕР_1 від 03 квітня 2017 року в частині виключення займаних житлових приміщень з числа службових з подальшим наданням вказаних житлових приміщень для постійного проживання ОСОБА_2 та членам його сім'ї було проведено технічну інвентаризацію займаного житла, в результаті якої виготовлено технічний паспорт на квартиру АДРЕСА_1 , за даними якого загальна площа квартиристановить 68,6 кв. м., а житлова - 37,9 кв.м. В подальшому було здійснено прийом-передачу квартири від Служби безпеки України до Служби зовнішньої розвідки України, після чого 11.12.2018 року було сформовано витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, в якому зазначено, що право державної власності за Службою зовнішньої розвідки України зареєстроване 05.12.2018, а квартира АДРЕСА_1 має загальну площу 68,6 кв.м., а житлову площу - 37,9 кв.м. В подальшому зазначена квартира ухвалою Львівської міської ради від 04.04.2019 року № 4806 була прийнята із державної у комунальну власність територіальної громади м. Львова та зареєстровано комунальну власність 11.06.2019, про що сформовано витяг із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності. В ньому зазначено, що загальна площа квартири становить 68,6 кв.м., а житлова площа - 37,9 кв.м. На виконання наказу юридичного департаменту Львівської міської ради від 05.09.2019 № 610-ж-с зазначена квартира була передана у приватну спільну часткову власність громадянам ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_8 , ОСОБА_5 . Виходячи із матеріалів приватизаційної справи, приватизацію здійснено, виходячи із даних, зазначених у технічному паспорті на квартиру АДРЕСА_1 , а саме: загальна площа - 68,6 кв.м., житлова площа - 37,9 кв.м. Вже після проведення приватизації державного житлового фонду ОСОБА_2 виготовив новий технічний паспорт на займане власне житлове приміщення - квартиру АДРЕСА_1 , де зазначаються технічні характеристики квартири: загальна площа - 68,6 кв.м., житлова площа - 37,4 кв.м. Технічний паспорт від 16.09.2019 виготовлений через 11 днів після проведення приватизації житла. За цей час зменшилась площа однієї житлової кімната з 16,1 кв.м. до 15,6 кв.м., тобто на 0,5 кв.м., і на стільки ж зросла площа кухні. Згідно відповіді ОКП ЛОР «Бюро технічної інвентаризації та експертної оцінки» від 17.06.2020 № 2348 за матеріалами інвентаризації загальна площа квартири АДРЕСА_1 становить 68,9 кв.м., а житлова - 37.7 кв.м. Аналогічно в матеріалах житлової справи ОСОБА_2 відсутня будь-яка інформація щодо змін у технічних характеристиках займаного ним та членами його сім'ї житлового приміщення. У зв'язку з цим вважає довідку № 34 від 17.09.2019 неналежним та недостовірним доказом. Із наявних у матеріалах справи технічних паспортів на квартиру АДРЕСА_1 , а саме, виданих Львівським обласним державним бюро технічної інвентаризації станом на 01.04.2004, Приватним підприємством «БТІ Експрес-сервіс» станом на 10.04.2017 та Приватним підприємством «БТІ Експрес-сервіс» станом на 16.09.2019, вбачаються наступні відмінності. У технічному паспорті, виготовленому Львівським обласним державним бюро технічної інвентаризації станом на 01.04.2004, зазначено 12 окремих приміщень загальною площею 68,9 кв.м., житловою площею 37,7 кв.м., а у технічних паспортах, виготовлених Приватним підприємством «БТІ Експрес-сервіс» станом на 10.04.2017 року та станом на 16.09.2019 року, зазначено 9 окремих приміщень. При чому у технічному паспорті станом на 10.04.2017 року житлова площа становить 37,9 кв.м., а у технічному паспорті станом на 16.09.2019 року житлова площа становить 37,4 кв.м. Тобто за період з 2004 року по 2019 рік з плану квартири зникло 3 приміщення та зменшилась житлова площа квартири АДРЕСА_1 . При цьому у технічних характеристиках однієї з житлових кімнат (приміщення № 3), а саме в довжині зазначеного приміщення відбулись зміни. Така зменшилась на 120 мм, що спричинило зменшення житлової площі кімнати з 16,1 кв.м. до 15,6 кв.м. Аналогічна ситуація із кухнею (приміщення № 2), довжина якої збільшилась на 100 мм, що стало причиною збільшення нежитлової площі кухні з 10,1 кв. м. до 10,6 кв.м. Таким чином, за весь час проживання у квартирі з 2004 року по 2019 рік ОСОБА_2 систематично самовільно здійснював перепланування займаного житла, зменшивши кількість приміщень та їх розміри, що призвело до зменшення житлової площі з 37,9 кв.м до 37,4 кв.м. при незмінній загальній площі квартири. Наведені дії містять зазначені у ст. 35 ЖК України ознаки штучного погіршення житлових умов, внаслідок чого з'явилась потреба у прийнятті на квартирний облік громадян. Вважає вимоги ОСОБА_2 необгрунтованими та незаконними, а його дії корисливими, спрямованими на формальне та штучне створення недозабепеченості житловою площею в розмірі 0,1 кв.м. сумарно на всіх членів сім'ї (по 0,02 кв.м. в перерахунку на кожного члена сім'ї).
У судовому засіданні представник позивача позов підтримав, надав суду пояснення аналогічні викладеним у позовній заяві та відповіді на відзив.
Представник відповідача у судовому засіданні проти позову заперечив, надав суду пояснення аналогічні викладеним у відзиві на позов та запереченні проти відповіді на відзив.
Позовна заява надійшла до суду 07.05.2020. Ухвалою суду від 12.05.2020 відкрито провадження у справі. Ухвалою від 24.09.2020 закрито підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду по суті. Відповідачем відзив на позов поданий 26.06.2020. Представником позивача подано відповідь на відзив 01.07.2020, а представником відповідача заперечення проти відповіді на відзив 06.07.2020. Всі наявні у справі докази надані сторонами.
Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши та перевіривши зібрані у справі докази, суд вважає, що в задоволенні позову слід відмовити з наступних підстав.
Відповідно до ст.ст. 12, 13 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій. Суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Збирання доказів у цивільних справах не є обов'язком суду, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Судом встановлено, що оспорюваним рішенням житлово-побутової комісії військової частини НОМЕР_1 , оформленим протоколом № 1 від 13.02.2020, на підставі п. 1 ч. 2 ст. 40 ЖК України вирішено виключити позивача з квартирного обліку військовослужбовців, які потребують поліпшення житлових умов, та відмовлено у його включенні на підставі п. 12 ч. 1 ст. 45 ЖК України у списки осіб, які користуються правом першочергового одержання жилих приміщень.
Згідно з п. 12 ч. 1 ст. 45 ЖК України у першу чергу жилі приміщення надаються потребуючим поліпшення житлових умов, зокрема, багатодітним сім'ям, до яких належить сім'я позивача.Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 40 ЖК України громадяни знімаються з обліку потребуючих поліпшення житлових умов у випадках поліпшення житлових умов, внаслідок якого відпали підстави для надання іншого жилого приміщення.
Підставою для прийняття оспорюваного рішення зазначено факт отримання позивачем разом із членами сім'ї (усього п'ять осіб) житлового приміщення - квартири АДРЕСА_1 для постійного проживання.
Так, встановлено, що підтверджується копіями відповідних документів, що згідно з протоколом № 1 засідання житлово-побутової комісії військової частини НОМЕР_1 від 30 березня 2007 року ОСОБА_2 та члени його сім'ї були прийняті на квартирний облік як проживаючі у службовому житловому приміщенні та незабезпечені житлом для постійного проживання. На момент прийняття на квартирний облік ОСОБА_2 та члени його сім'ї були зареєстровані та постійно проживали у квартирі АДРЕСА_1 . 25 серпня 2016 року ОСОБА_2 звернувся до керівництва військової частини НОМЕР_1 із клопотанням про зняття статусу службового зі займаного ним та членами його сім'ї житла та передачі вказаної квартири йому та членам його сім'ї для постійного проживання. В подальшому було здійснено прийом-передачу квартири від Служби безпеки України до Служби зовнішньої розвідки України, після чого було сформовано витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності, в якому зазначено, що право державної власності за Службою зовнішньої розвідки України зареєстроване 05.12.2018 року. В подальшому зазначена квартира ухвалою Львівської міської ради від 04.04.2019 року № 4806 була прийнята із державної у комунальну власність територіальної громади м. Львова та зареєстровано комунальну власність 11.06.2019 року, про що сформовано витяг із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності. На виконання наказу юридичного департаменту Львівської міської ради від 05.09.2019 року № 610-ж-с зазначена квартира була передана у приватну спільну часткову власність громадянам ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_8 , ОСОБА_5 та видано свідоцтво про право власності на їх ім'я від 05.09.2019, після чого 18.09.2019 була проведена державна реєстрація права власності на квартиру за позивачем та членами його сім'ї, що підтверджується витягом Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності.
П. 13 Правил обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм жилих приміщень в Українській РСР, затверджених Постановою Ради Міністрів УРСР і Української республіканської ради професійних спілок від 11.12.1984 № 470, передбачено, що на квартирний облік беруться громадяни, які потребують поліпшення житлових умов. Потребуючими поліпшення житлових умов визнаються громадяни забезпечені жилою площею нижче за рівень, що визначається виконавчими комітетами обласних, Київської і Севастопольської міських Рад народних депутатів разом з радами профспілок. Цей рівень періодично переглядається вказаними органами.
Відповідно до змін пункту 3 постанови виконавчого комітету Львівської обласної Ради народних депутатів та президії Львівської обласної ради профспілок від 07.01.1985 року № 24 «Про порядок обліку та надання жилої площі у Львівській області» (зі змінами від 13.03.2017 року), встановлено, що у м. Львові на квартирний облік приймаються громадяни, які потребують поліпшення житлових умов і займають житлову площу 7,5 кв.м та менше на кожного члена сім'ї.
Підставою позову позивачем зазначається та обставина, що одержана ним у власність квартира АДРЕСА_1 має загальну площу 68,6 кв.м., а житлову 37,4 кв. м., що на 5 осіб, які у ній проживають ( ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 і ОСОБА_6 ), припадає по 7,48 кв.м. житлової площі на кожного із членів сім'ї, та є меншим встановленої норми житлової площі 7,5 кв.м на кожного члена сім'ї. Зазначена обставина, на думку позивача, підтверджується технічним паспортом, складеним ПП «БТІ Експрес-сервіс» станом на 16.09.2019, довідкою № 34 від 17.09.2019 ПП «БТІ Експрес-Сервіс» та витягами з державного реєстру речових прав на нерухоме майно станом на 16.10.2019.
Проте, як встановлено судом, що підтверджується копіями відповідних документів, станом на 31.12.2004, на момент отримання позивачем ОСОБА_2 разом із членами сім'ї в користування для проживання службового житлового приміщення - квартири АДРЕСА_1 житлова площа такої становила 37,7 кв.м., що відповідає зазначеним вище нормам житлової площі на кожного члена сім'ї та відповідає встановленим санітарним та технічним вимогам. Аналогічно станом на 05.09.2019, на момент передачі у власність позивачу ОСОБА_2 разом із членами сім'ї зазначеної квартири шляхом її приватизації її житлова площа становила 37,9 кв.м., що відповідало зазначеним вище нормам житлової площі на кожного члена сім'ї та відповідало встановленим санітарним та технічним вимогам.
При цьому, як вбачається із матеріалів житлової справи позивача, копія яких долучена до матеріалів цивільної справи, позивачем до моменту прийняття комісією відповідача оспорюваного рішення не надавались будь-які документи про зміну технічної характеристики одержаної ним у власність квартири. Таким чином, відповідач при прийнятті оспорюваного рішення обґрунтовано виходив із технічної характеристики квартири на момет її приватизації, яка відповідала зазначеним вище нормам житлової площі на кожного члена сім'ї.
Наступна зміна житлової площі квартири при складенні технічного паспорту на квартиру АДРЕСА_1 Приватним підприємством «БТІ Експрес-сервіс» станом на 16.09.2019, на думку суду, не є достатньою підставою для зміни чи скасування оспорюваного рішення, оскільки, по-перше, вбачаються розбіжності у технічних характеристиках квартири в різних технічних паспортах, зокрема, у технічних паспортах виданих Львівським обласним державним бюро технічної інвентаризації станом на 01.04.2004, Приватним підприємством «БТІ Експрес-сервіс» станом на 10.04.2017 та Приватним підприємством «БТІ Експрес-сервіс» станом на 16.09.2019. Так, у технічному паспорті, виготовленому Львівським обласним державним бюро технічної інвентаризації станом на 01.04.2004, зазначено 12 окремих приміщень загальною площею 68,9 кв.м., житловою площею 37,7 кв.м., а у технічних паспортах, виготовлених Приватним підприємством «БТІ Експрес-сервіс» станом на 10.04.2017 та станом на 16.09.2019 зазначено 9 окремих приміщень, при чому у технічному паспорті станом на 10.04.2017 житлова площа становить 37,9 кв.м., а у технічному паспорті станом на 16.09.2019 року житлова площа становить 37,4 кв.м.
При цьому у технічних паспортах не міститься жодних відміток про походження (самочинне чи законне) зазначених змін у технічних характеристиках квартири, у зв'язку з чим у суду за відсутності спеціальних знань та відсутності клопотань сторін про призначення у справі будівельно-технічної експертизи з цих питань немає можливості зробити правовий висновок щодо дійсної фактичної житлової площі квартири АДРЕСА_1 (37,4 кв.м., 37,7 кв.м. чи 37,9 кву.м.). Таким чином, на думку суду, обставина щодо невідповідності одержаної у власність позивачем квартири нормам житлової площі на кожного члена сім'ї не є доведеною ним передбаченими у законі засобами доказування, зокрема, у спосіб надання суду висновку судової експертизи чи заявлення клопотання про її призначення для усунення суперечностей наявних у справі письмових доказів.
Крім того, виходячи із засад добросовісності та розумності, суд вважає, що формальне заявлення позивачем позовних вимог до відповідача з приводу недозабепеченості його та членів сім'ї житловою площею в розрахунку 2 кв.см. на особу, що цілком відповідає похибці вимірювання, очевидно не відповідає завданням цивільного судочинства, визначеним у ст. 2 ЦПК України, щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, факт порушення яких у цьому випадку відсутній.Виходячи із вищенаведеного у задоволенні позову слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 2, 12-13, 137, 259, 265 ЦПК України, ст.ст. 40,45 ЖК України, суд -
у задоволення позову ОСОБА_2 до Військової частини НОМЕР_1 про визнання незаконними рішень та зобов'язання вчинити дії - відмовити.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до Львівського апеляційного суду в порядку і строки передбачені ст.ст. 354, 355, п.15.5 Розділу XIII «Перехідні положення» ЦПК України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Повний текст рішення суду складено і підписано 06.11.2020.
Повне найменування (ім'я) учасників справи та їх місце проживання (місцезнаходження):
Позивач: ОСОБА_2 , реєстраційний номер: АДРЕСА_4 ;
Відповідач: Військова частина НОМЕР_1 , АДРЕСА_5 .
Суддя Мармаш В. Я.