Постанова від 02.11.2020 по справі 755/12230/20

Справа № 755/12230/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"02" листопада 2020 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва Левко Віра Богданівна, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла з Управління патрульної поліції у м. Києві про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП,

встановила:

09 серпня 2020 року о 23 год 00 хв ОСОБА_1 керував автомобілем марки «Dacia», моделі «Logan», д.н.з. НОМЕР_1 , по просп. Гагаріна, у м. Києві, з ознаками наркотичного сп'яніння, а саме: неприродня блідність обличчя, виражене тремтіння пальців рук, поведінка, що не відповідає обстановці. Від проходження огляду на стан сп'яніння у встановленому законом порядку водій відмовився в присутності двох свідків. Своїми діями ОСОБА_1 порушив пункт 2.5 правил дорожнього руху України.

Згідно ч. 1 ст. 130 КУпАП передбачена відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп'яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився. У своїх письмових поясненнях зазначив, що протокол складено без дотримання вимог закону, від проходження огляду на стан наркотичного сп'яніння не відмовлявся, а просив провести його трішки пізніше, обґрунтовуючи його бажанням пройти огляд після приїзду адвоката. Проте працівники поліції не стали чекати адвоката, чим порушили права ОСОБА_1 та оформили протокол про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 130 КУпАП, через відмову від проходження огляну на стан сп'яніння.

21 жовтня 2020 захисником ОСОБА_1 - адвокатом Сациком Р.В. заявлено клопотання про допит свідків, в якому останній просив викликати та допитати ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , які були присутніми в момент складання протоколу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 , обґрунтовуючи це тим, що вони можуть повідомити суду інформацію, яка свідчила б про наявність чи відсутність у особи, яка притягується до відповідальності ознак наркотичного сп'яніння.

Однак, суддею відмовлено у задоволенні вищезазначеного клопотання, у зв'язку із тим, що свідки не є особами, які можуть встановлювати чи спростовувати факт наявності у ОСОБА_1 ознак, які характерні при наркотичному сп'янінні.

Суддя, дослідивши матеріали справи, вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення від 09 серпня 2020 року серії ДПР18 № 102776, зі змісту якого вбачається порушення водієм пункту 2.5 правил дорожнього руху України, письмовими поясненнями свідків, направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції від 09 серпня 2020 року; розпискою від 09.08.2020 р.; відеозаписами з нагрудної камери працівника поліції №20200810080953000073 та №20200810081011000078 від 10.08.2020 року, записаному на DVD-R диск.

Щодо тверджень адвоката Сацика Р.В. про те, що ОСОБА_1 не відмовлявся від проходження огляду, а лише просив дочекатись його адвоката, то слід зазначити таке.

Відповідно до ч. 1 ст. 27 1 КУпАП у розгляді справи про адміністративне правопорушення можуть брати участь адвокат, інший фахівець у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи. Ці особи мають право знайомитися з матеріалами справи; заявляти клопотання; за дорученням особи, яка його запросила, від її імені подавати скарги на рішення органу (посадової особи), який розглядає справу, а також мають інші права, передбачені законами України.

Слід зазначити, що вимогами ст. 266 КУпАП не передбачено при проведенні огляду на стан сп'яніння обов'язкової участі адвоката. При цьому, з відеозапису нагрудних камер працівників поліції вбачається, що до складання протоколу про адміністративне правопорушення працівники поліції певний час чекали на захисника, однак після того як очікування затягнулось та мало ознаки затягування проведення огляду на стан наркотичного сп'яніння, працівник поліції декілька раз запропонував ОСОБА_1 пройти огляд на стан сп'яніння та отримавши вимогу дочекатись захисника розцінив це як уникнення від проходження огляду, з чим погоджується і суддя.

Жодних інших даних, які б спростовували винуватість ОСОБА_1 у вчиненні ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП судді не надано.

Згідно ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.

У рішенні по справі «О'Галлоран та Франціс проти Сполученого Королівства» («O'Halloran and Francis v. The United Kingdom») [GC] no. 15809/02 і 25624/02ECHR 29 червня 2007 року, постановлено, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізували своє право володіти автомобілями та їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов'язки у правовому полі.

Отже, враховуючи доведеність матеріалами справи вини особи у вчиненні адміністративного правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, суддя вважає за необхідне визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавлення права керування транспортними засобами в межах санкції інкримінованої статті.

Положеннями ст. 40-1 КУпАП передбачено, що у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення ставка судового збору встановлюється у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

В матеріалах справи про адміністративне правопорушення відсутні дані, які б підтверджували звільнення ОСОБА_1 від сплати судового збору, а відтак, з нього слід стягнути судовий збір за ухвалення постанови про накладення адміністративного стягнення.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 40-1, 130, 251, 283-285 КУпАП, судя

постановила:

визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП.

Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі шістсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 10 200 (десять тисяч двісті) грн 00 к. із позбавленням права керувати транспортними засобами строком на 1 (один) рік.

Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що становить 420 (чотириста двадцять) грн 40 к. на користь держави.

Роз'яснити ОСОБА_1 , що штраф має бути сплачений не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у вищезазначений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.

Зобов'язати відділ державної виконавчої служби повідомити про виконання постанови шляхом повернення останньої на адресу суду з відміткою про її виконання.

Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня її винесення до Київського апеляційного суду через Дніпровський районний суд м. Києва.

Строк пред'явлення до виконання три місяці.

Суддя: В.Б. Левко