Постанова від 06.11.2020 по справі 444/2779/20

Справа № 444/2779/20

Провадження № 3/444/1474/2020

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 листопада 2020 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Олещук М. М., за участі особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , заступника прокурора військової прокуратури Львівського гарнізону Бучко Р.В., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань у Львівській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого в АДРЕСА_1 , розлученого, працюючого: ДП "Магерівський військовий лісгосп" майстром лісу, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 , -

за частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , працюючи майстром лісу ДП "Магерівський військовий лісгосп", який згідно з підпунктом «а» пункту 1 частини 2 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», примітки до статті 172-6 КУпАП, є суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції»,несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за2019 рік, на офіційний веб-сайт Національного агенства з питань запобігання корупції, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у пред'явленому йому у вину адміністративному правопорушеннні, пов'язаному з корупцією, визнав повністю та пояснив, що дійсно не подав своєчасно декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, так як про таке дізнався із запізненням. Щиро розкаявся у вчиненому, просить не накладати суворого стягнення та врахувати те, що він до адміністративної відповідальності не притягався.

Заступник військового прокурора Львівського гарнізову Бучко Р.В. в судовому засіданні зазначив, що протокол складений підставно з дотриманням вимог КУпАП. В діях ОСОБА_1 є ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, у зв'язку з чим останній підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією. Просить визнати ОСОБА_1 винним за вказаною статтею та призначити адміністративне стягнення у вигляді мінімального розміру.

Заслухавши думку особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1 , прокурора, вивчивши матеріали справ, з'ясувавши дійсні обставини справи, приходжу до наступного висновку.

Крім повного визнання вини ОСОБА_1 , факт вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та його вина у ньому підтверджується зібраними доказами, які знаходяться в матеріалах даної справи, зокрема: 1) протоколом №507 про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією від 15.10.2020 року; 2) копією посадової інструкції майстра лісу ДП "Магерівський військовий лісгосп"; 3) копією наказу (розпорядження) №53-00 від 04.10.2019 про прийняття на роботу; 4) копією статуту ДП «Магерівський військовий лісгосп»; 5) інформацією з сайту https://portal.nazk.gov.ua, з якої встановлено, що ОСОБА_1 подав декларацію за 2019 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування 09.09.2020 року; 7) копією декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, яка подана ОСОБА_1 .

Згідно із ч. 1 ст. 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватись Конституції України та Законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 розділу VII Закону України "Про запобігання корупції", особи, зазначені у підпунктах "а" пункту 1 частини 2 статті 3 цього ж Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.

Згідно з частиною 5 статті 12 Закону України «Про запобігання корупції», нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.

Відповідно до підпункту 1 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за №959/29089, щорічна декларація суб'єкта декларування, подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня по 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітнім роком. Така декларація охоплює звітній рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" від 17.03.2020 декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб'єкти декларування подають до 1 червня.

Відповідно до статуту Державне підприємство "Магерівський військовий лісгосп" є засноване на державній власності, діє як державне унітарне, спеціалізоване лісогосподарське підприємство та належить до сфери управління Міністерства оборони України.

Відповідно до посадової інструкції майстра лісу, ОСОБА_1 наділений повноваженнями здійснювати організаційно-розпорядчі та адміністративно-господарські функції, а тому є посадовою особою юридичної особи публічного права відповідно до підпункту "а" пункту 2 частини першої статті 3 Закону України "Про запобігання корупції".

Враховуючи наведене, ОСОБА_1 зобов'язаний був подати подати декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік до Єдиного реєстру осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування Національного агентства з питань запобігання корупції в період з 00:00 год. 01.01.2020 до 00:00 год. 01.06.2020 року. Однак, як встановлено з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік, лише 09.09.2020 року о 14 год. 11 хв., тобто несвоєчасно.

Поважні причини щодо несвоєчасного подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік, у ОСОБА_1 відсутні.

Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП ОСОБА_1 є ДП «Магерівський військовий лісгосп»» Львівська область, Жовківський район, смт.Магерів, вулиця Біла, 3, оскільки, як вказав ОСОБА_1 , обов'язок подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2019 рік виник у зв'язку із тим, що він перебуває на посаді майстра лісу ДП «Магерівський військовий лісгосп».

Датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу, 09 вересня 2020 року, так як лиш на момент складання протоколу були зібрані всі необхідні докази, що в сукупності свідчать про всі ознаки правопорушення.

Першочерговою справою держави та загальними засадами протидії корупції є запобігання корупційним та пов'язаним із корупцією правопорушенням.

Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії правопорушенням, пов'язаним з корупцією є невідворотність відповідальності за вчинення таких правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, а отже не можуть бути визнані як малозначні.

Відтак, незалежно від виду суб'єкту та його службової діяльності, рангу та інших характеристик його обов'язком є діяти лише в рамках закону.

Вина ОСОБА_1 у вчиненому ним правопорушенні полягає в тому, що він несвоєчасно подав без поважних причин декларацію за 2019 рік, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Кваліфікація дій ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення є правильною.

Обставин, які б обтяжували відповідальність ОСОБА_1 не встановлено.

Щире розкаяння є обставиною, що пом'якшує відповідальність ОСОБА_1 .

Стягнення може бути накладено на ОСОБА_1 оскільки не закінчився шестимісячний строк з дня виявлення правопорушення та двохрічний строк з дня його вчинення.

Враховую, що першочерговою справою держави та загальними засадами протидії корупції є запобігання корупційним та пов'язаним із корупцією правопорушенням.

Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії корупції є невідворотність відповідальності за вчинення корупційних правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам.

А тому, суд не вбачає жодних підстав для визнання вчиненого ОСОБА_1 корупційного адміністративного правопорушення малозначним.

Санкцією ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено стягнення у виді накладення штрафу в розмірі від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Призначаючи вид та міру стягнення правопорушнику, враховую пом'якшуючу відповідальність обставину, а саме щире каяття у вчиненому, відсутність обтяжуючих відповідальність обставини, а також характер та ступінь суспільної небезпеки скоєного правопорушення, особу правопорушника, який працює, вперше протягом року притягується до адміністративної відповідальності, а відтак приходжу до висновку, що на ОСОБА_1 необхідно накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за якою він притягується до відповідальності, що буде достатнім для його виправлення та запобігатиме вчиненню ним в подальшому адміністративних правопорушень.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП, пункту 5 ч. 2 ст.4 Закону України "Про судовий збір” з останніми змінами та доповненнями, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з правопорушника стягується судовий збір - 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатнихосіб.

Станом на 01.01.2020 року прожитковий мінімум для працездатних осіб відповідно до ст. 7 Закону України "Про державний бюджет України на 2020 рік" становить 2 102, 00 грн., а тому з правопорушника в користь держави належить стягнути судовий збір в розмірі 420 грн. 40 коп.

Керуючись ст.ст.40-1, 172-6 ч. 1, 280, 283, 284, 307, 308-310 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн. 00 коп., в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого в АДРЕСА_1 , працюючого: ДП "Магерівський військовий лісгосп" майстром лісу, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) - 420 /чотириста двадцять/ грн. 40 коп. судового збору, який сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.

Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.

Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного суду через Жовківський районний суд Львівської області.

Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається до виконання органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.

Строк виконання постанови протягом трьох місяців з наступного дня після набрання постановою законної сили.

У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується:

подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу;

витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.

Суддя Олещук М. М.